Jump to content



Поп-фолк скандали (април 2023)


Препоръчани коментари

преди 24 минути, mihael каза:

На мен ми липсва когато песните във фолка си бяха почти чист поп. Веднага мога да цитирам "Губя те бавно" като поп балада, предполагам оригинал и "Научи ме" на Мая и Магапаса като пример за кавър, по-модерно звучащ от сръбския оригинал. Реално нашите кавъри звучаха по-западно и по-поп и денс от колкото сръбските оригинали тогава. 2003-2006 и може би още няколко след тях, но в по-малка степен си бяха златни години.

Ей я Анелия, тя на моменти даже на поп-рок биеше, ако не се лъжа с някаква китара и дънково яке я помня, през повечето време като визия си беше чист поп с поп-фолк звучене в началото. Направи и кавър на аренби песен на Крейг Дейвид ако помните 2003-та - Обичай ме.

Райна пък експериментираше с RnB, тя поне и днес го прави, поне като визия, рядко се излага с цигании, за което я уважавам. Личи си, че я влече аренби-то и даже в последния клип май пак има такива елементи, поне в стайлинга като плитките.

%25D0%2590%25D0%25BD%25D0%25B5%25D0%25BB

Ето я и Райна, облечена досущ като момиче от арнеби клип от онова време:

res_27ec07d61451e3de625d53a162a05578.jpg

Hello, Kitty!

  • Haha 7

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, SG каза:

Е, става въпрос не само за неопровержимия факт, че е най-голямата, а и за актуалност - любима дума на Рамания, която в този форум обикновено я разбираме като 'Клипа да ти направи набързо няколко милиона, а после стотината пияни хора в чалготеката дето просто са отишли да се направят на готини да ти пеят въпросната песен и да снимат клипчета за социалните мрежи'. Което, както виждаме в някои скорошни случаи, също не се получава винаги при псевдо лидерките ни. 😆

Междувременно Лили Иванова на последните си песни има гледания от порядъка на до 100k-150k макс, цялостно за годината въпреки всичките си десетилетни евъргрийни не може да догони и наполовина цифрите в Тубата на някакви си Преслава и Галена, последователите й в Инстаграм пък са близо 70k... но накрая и публиката дето й посети турнето с огромните цени сумарно беше поне 50k-60k и вероятно доста нагоре. Всичко е точно при истинските лидерки. :)

Съвсем резонно да няма гледания - Ютуб не работи на Интернет експлорър, а голяма част от почитателите на Лили вероятно се радват на физическите си носители - касетки, плочи, фонографни ленти, на каквото там са я слушали в каменната ера ... 

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Emanuela.Carey каза:

Беше ли отразено във форума че в Hells Kitchen Роксана не знаеше кои са Любо Киров и Григор Димитров?

Трябваше да я питат за Наско Ментата и Кондьо

Мисля че не е ставало въпрос тук, но да, изложи се и накрая се оправдаваше, какъв красавец бил, а тя не се сетила кой е. Простоватичка е, иначе в кухнята повечето неща Виктор Ангелов й ги харесва , друг е въпросът че на хит отдавна не е попадала.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Lelqtian каза:

Съвсем резонно да няма гледания - Ютуб не работи на Интернет експлорър, а голяма част от почитателите на Лили вероятно се радват на физическите си носители - касетки, плочи, фонографни ленти, на каквото там са я слушали в каменната ера ... 

Абе има си и в Тубата добри показатели кралицата. Каналът й е с някакъв фрапантен брой последователи като за естраден изпълнител, а най-големите й хитове масово имат по няколко милиона гледания. За тебе бях - 15, повече от всякакво ретро на Преслава и Галена хахах... :roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, DevilWish каза:

друг е въпросът че на хит отдавна не е попадала.

Те я питаха на лайв в Тикток кога ще работи пак с композитори като Оцко и тя каза че с Оцко уцелила само 1 хит и не ѝ се рискувало пак.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Emanuela.Carey каза:

Те я питаха на лайв в Тикток кога ще работи пак с композитори като Оцко и тя каза че с Оцко уцелила само 1 хит и не ѝ се рискувало пак.

За Селфи сигурно има предвид, песента със Стораро не стана хит, въпреки че преди две години за първи път я чух да я въртят. При нея кючеците се получават. На мен най много ми харесват Няма слабо и Да ти помогна, иначе от последните и Намерете го е хубава песен, но нещо не случва на хит.

  • Like 2
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Emanuela.Carey каза:

Беше ли отразено във форума че в Hells Kitchen Роксана не знаеше кои са Любо Киров и Григор Димитров?

Трябваше да я питат за Наско Ментата и Кондьо

Лъжа! Просто им забрави фамилиите. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , SG каза:

Абе има си и в Тубата добри показатели кралицата. Каналът й е с някакъв фрапантен брой последователи като за естраден изпълнител, а най-големите й хитове масово имат по няколко милиона гледания. За тебе бях - 15, повече от всякакво ретро на Преслава и Галена хахах... :roll1:

И нещо, което често се изтъква в чужбина от тамошните гледащи - ако имаше Ютуб от 60-те направете сметката колко гледания щяха да имат към днешна дата нейните клипове ако бяха качени през онези десетилетия.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , meleto каза:

Е, какво пък, детето на Волен Сидеров е на 7, а той е на 66 в момента. Тъй че не ме изненадва. Плюс това Цветин е поне 10 години по-млад от Камелия.

Цветин е 7 години по-малък.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Emanuela.Carey каза:

Беше ли отразено във форума че в Hells Kitchen Роксана не знаеше кои са Любо Киров и Григор Димитров?

Трябваше да я питат за Наско Ментата и Кондьо

А беше ли отразено че златен хит на Пепа Джексъна беше излъчен в Хелса?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Въпреки заявките на Камелия че само Емилия ѝ е приятелка и не общува с колежките в гилдията, почти целия жанр ѝ хареса поста и остави коментар в инстаграм.

От големите имена липсват Десислава, Ивана, Глория и естествено Преслава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , pechenko каза:

А беше ли отразено че златен хит на Пепа Джексъна беше излъчен в Хелса?

Току-що. Златния хит е "Финални думи".

 

  • Love 2
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , mihael каза:

И нещо, което често се изтъква в чужбина от тамошните гледащи - ако имаше Ютуб от 60-те направете сметката колко гледания щяха да имат към днешна дата нейните клипове ако бяха качени през онези десетилетия.

Със сигурност по няколко пъти повече от титани като Сладкото зло и Не си ме давай... все пак са били истински хитове, които се помнят и до днес.:rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Все тая. Още е в 40те си. 

Не ми се вярва да снимат бебе в клип.. 

Абсурд да се майтапят с това или да е за клип. Ще изядат мега много хейт ако е така. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Някои чалготеки съвсем са се пренасочили към новата генерация. И то в статута им на Тройници, а какво ли щеше да бъде ако продуцентите им ги подпомагаха да са истински големи звезди.

Screenshot_20230417-115711_Facebook.jpg.b04f9712af86aa44e2b237ae18e0ae61.jpg

  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, SG каза:

Някои чалготеки съвсем са се пренасочили към новата генерация. И то в статута им на Тройници, а какво ли щеше да бъде ако продуцентите им ги подпомагаха да са истински големи звезди.

Screenshot_20230417-115711_Facebook.jpg.b04f9712af86aa44e2b237ae18e0ae61.jpg

Те Десита и Ариа си пълнят чалготеки от години насам.

Всъщност не виждам нищо лошо. Гледам сторита на Voyage и Breskvica от Сърбия и те също правят само клубни участия. А там се смятат като едни от най-успешните изпълнители в момента.

Концертната ера просто е отминала и не пасва на новото поколение изпълнители. И това не важи само за България.

В Америка също фестивал като Coachella тази година не беше разпродаден и интереса е слаб. Извън най-големите имена другите също се ориентират към клубни участия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Emanuela.Carey каза:

Те Десита и Ариа си пълнят чалготеки от години насам.

Всъщност не виждам нищо лошо. Гледам сторита на Voyage и Breskvica от Сърбия и те също правят само клубни участия. А там се смятат като едни от най-успешните изпълнители в момента.

Концертната ера просто е отминала и не пасва на новото поколение изпълнители. И това не важи само за България.

В Америка също фестивал като Coachella тази година не беше разпродаден и интереса е слаб. Извън най-големите имена другите също се ориентират към клубни участия.

Не само, че новите дори и след серия флопове пълнят чалготеки, ами напушената и надрусана публика вътре им приема всичко супер добре. Това е друга една от причините да съм напълно сигурен, че някои баби си купуват фалшив интерес, за да създават изкуствено впечатление, че са на светлинни години над всички. Няма логика песни, които наближават или са минали 10М да се приемат по-зле от една Алфа дол с 3.8М примерно.

Не е лошо да се развива и дискотечния бизнес. И едно време в златните години на фолка той си вървеше паралелно със завидни големи успехи. Проблемът идва, когато опрем само до този бизнес и снижим трайно нивото в творчеството си, както на практика вече правят всички в чалгата. Не е вярно, че концертната дейност е малко възможна към днешна дата. Особено след падането на мерките хората си възобновиха интереса. И издаването на албуми не е за подценяване. Достатъчно поп и естрадни имена доказват тези факти. А и от чалгата Софка на практика го доказа миналата година. Даже не знам защо по навик ме нападат задето се съмнявам в показателите на мега изтърканите Преслава и Галена, след като в същите постове от онзи ден го направих и със Софи - единствената, която, за разлика от тях и всички други, показа че цифрите в интернет могат да се изразят и чрез публика на концерт.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, SG каза:

Не само, че новите дори и след серия флопове пълнят чалготеки, ами напушената и надрусана публика вътре им приема всичко супер добре. Това е друга една от причините да съм напълно сигурен, че някои баби си купуват фалшив интерес, за да създават изкуствено впечатление, че са на светлинни години над всички. Няма логика песни, които наближават или са минали 10М да се приемат по-зле от една Алфа дол с 3.8М примерно.

Не е лошо да се развива и дискотечния бизнес. И едно време в златните години на фолка той си вървеше паралелно със завидни големи успехи. Проблемът идва, когато опрем само до този бизнес и снижим трайно нивото в творчеството си, както на практика вече правят всички в чалгата. Не е вярно, че концертната дейност е малко възможна към днешна дата. Особено след падането на мерките хората си възобновиха интереса. И издаването на албуми не е за подценяване. Достатъчно поп и естрадни имена доказват тези факти. А и от чалгата Софка на практика го доказа миналата година. Даже не знам защо по навик ме нападат задето се съмнявам в показателите на мега изтърканите Преслава и Галена, след като в същите постове от онзи ден го направих и със Софи - единствената, която, за разлика от тях и всички други, показа че цифрите в интернет могат да се изразят и чрез публика на концерт.

Както и преди беше коментирано, Софи по-скоро напълни залата заради КуКу Бенд, които имат история със завишен интерес при концертни участия. Трябва Софи да пробва напълно самостоятелен концерт за да се види дали е наистина толкова силна. По-вероятно е успеха да не е същия.

Сигурен съм че Преслава, Галена и други по-изявени имена също могат да напълнят зала с Куку Бенд.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Emanuela.Carey каза:

Както и преди беше коментирано, Софи по-скоро напълни залата заради КуКу Бенд, които имат история със завишен интерес при концертни участия. Трябва Софи да пробва напълно самостоятелен концерт за да се види дали е наистина толкова силна. По-вероятно е успеха да не е същия.

Сигурен съм че Преслава, Галена и други по-изявени имена също могат да напълнят зала с Куку Бенд.

Само дето това не е първият концерт в Арена-та на Софи Маринова.

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, meleto каза:

Само дето това не е първият концерт в Арена-та на Софи Маринова.

 

А концертът имал ли е същата успеваемост като този с Куку бенд? Не намирам никъде статии колко билети са продадени, а от редките кадри на публиката се вижда че е по-разредено от миналогодишния концерт.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Emanuela.Carey каза:

А концертът имал ли е същата успеваемост като този с Куку бенд? Не намирам никъде статии колко билети са продадени, а от редките кадри на публиката се вижда че е по-разредено от миналогодишния концерт.

Концертът не беше излъчен никъде, въпреки че беше плануван за ефира на Фен телевизия. Накрая останаха само тези репортажи. Защо ли?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Алфата последно избухнаха с песните на Симона през 2021, оттам нататък всичко е една пародия и фейк гледания.

И Даймънд не са по-добре от тях, след случката с Денис им затъна цялата компания. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Stela unlocked this Тема
  • DevilWish unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...