Jump to content



Поп-фолк скандали (юни, 2022)


Препоръчани коментари

  • Отговори 1,6k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Публикувани снимки

преди 58 минути, Fast каза:

Но защо се е обидила на Преслава? Тя не е в ръководството на Пайнер, и от нея нищо не е зависило. Едно тенеке не трябва да бъде причина за развалянето на толкова дълго приятелство. Пазарлъците за награди от страна на изпълнителите и до днес оставят само конспиративни теории. Не можем да знаем със сигурност какво се е случвало зад затворени врати. Може би им е давал наградите защото са му били фаворити, искал е да ги нахъса, или защото са отчитали най-много в хазната. Има безброй варианти, и можем само да гадаем. По-логично щеше да бъде да прекрати взаимоотношенията си с Пайнер, ако там е чувствала че не оценяват достатъчно усилията й

преди 33 минути, Fast каза:

За да има що-годе справедливи награди, те трябва да бъдат раздавани от външна медия или комисия, и да участват изпълнители от всички музикални компании, какъвто е световния стандарт. Проблемът е, че Планета ТВ е музикална телевизия, чиято е собственост на музикална компания, което създава конфликт на интереси. Моделът им е развален от самото начало. Може би Пайнера се усети, че ако продължи с церемонните, интригите ще се задълбават още повече.

За мен до последно, наградата e била планувана да бъде дадена на Галена и Преса в последствие не се е съгласила и затова Галена се е обидила, защото Преса като уж приятелка е можело да отстъпи в по слаба година. Но само може да гадаем, наистина.

Те хубаво, че спряха наградите, че Анелия през 2012 нали заплаши със самоубийство, ако не и дадат певица на годината. 

преди 18 минути, Emanuela.Carey каза:

Въртят се клипове на Анелия от някакво участие навън, а понеже вали тя хванала един чадър и постоянно си гледа тоалета дали е мокър. Плейбека на макс.

Очевидно вече няма дори 5% хъс да е изпълнител.

Анелия е така от поне 10 години, когато храчеше в салфетки и замеряше хората с тях - никаква изненада за мен. 

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Blueberry каза:

Няма обективен начин да се раздават музикални награди в България. Продажби и стриймове се манипулират лесно, гласувания за награди също (помним на последните награди, които май така и не се състояха, как Фики изведнъж напредна здраво с гласовете). Можеше да се измисли нещо по редица от показатели, но кому щеше да помогне - наградите в чалгата са създадени не за да се отличат заслужилите, а за да се поощрят послушните. 

От дистанцията на времето на всички ни е ясно, че Галена е била по-успешната, но тогава Преслава още предизвикваше масова истерия и ако е имало гласуване (не помня), нищо чудно и тя да е била с повече гласове. Тогава май имаше и повече участия, та и по този критерий е можело лесно да спечели.

Не знам каква е цялата история между Галена и Преслава, предполагам, че има нарушено обещание или ходатайстване зад гърба, но като цяло поводът - наградите - е абсолютно нищожен...

Истерията по Преслава продължи и след наградите. Това се виждаше по концертите за рождения ден на телевизията. Ако тази година има такъв концерт, то ще се види, че тя продължава да предизвиква истерия и ще е единствената или една от малкото с бис. 
По отношение на участията, Преслава и към днешна дата има повече такива от Галена, независимо от екскурзиите и почивките, които си прави, както и от това, че в определени дни не поема такива (извън летния сезон). Дочух, че догодина Митко обмисля хонорарът ѝ да бъде вдигнат значително, за да може все по-малко заведения да могат да си я позволяват. Да видим какво ще се случи, но според мен това би било глупаво, ако разбира се не започне да пее с бенд, което не ми се вярва. А ако не е с бенд, тя самата няма да се съгласи да пее на толкова висок хонорар, независимо какво налага Митака.

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, GSA каза:

Те хубаво, че спряха наградите, че Анелия през 2012 нали заплаши със самоубийство, ако не и дадат певица на годината. 

Къде е заплашвала? И аз сега го чувам това или поне не си спомням. 😁

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Hurricane каза:

Истерията по Преслава продължи и след наградите. Това се виждаше по концертите за рождения ден на телевизията. Ако тази година има такъв концерт, то ще се види, че тя продължава да предизвиква истерия и ще е единствената или една от малкото с бис. 
По отношение на участията, Преслава и към днешна дата има повече такива от Галена, независимо от екскурзиите и почивките, които си прави, както и от това, че в определени дни не поема такива (извън летния сезон). Дочух, че догодина Митко обмисля хонорарът ѝ да бъде вдигнат значително, за да може все по-малко заведения да могат да си я позволяват. Да видим какво ще се случи, но според мен това би било глупаво, ако разбира се не започне да пее с бенд, което не ми се вярва. А ако не е с бенд, тя самата няма да се съгласи да пее на толкова висок хонорар, независимо какво налага Митака.

 

 

 

А тя, всъщност, Преса вече на хонорар ли е? Че преди години нали имаше проблеми с НАП, като единствената в Пайнер без уредени данъчни постъпления заради 50 бона, които от Пайнер и плащаха на месец, вместо процент от всяко участие. После не се чудете, че беше абонирана за Певица на годината.
Ивана пасти да яде. Тя поне беше 70/30 за Пайнер. Наша преса години наред е била 100/0 за Пайнер и накрая 50 бона по сметката в края на месеца. 

преди 2 минути, Stela каза:

Къде е заплашвала? И аз сега го чувам това или поне не си спомням. 😁

Нали от кухнята, преди наградите, изтече информация, че заплашвала Пайнер със самоубийство, ако не я наградят с Певица на годината. И по медиите го пишеше. Евала на жената - знае как да си играе картите. 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , SG каза:

Това, че се занимават с най-печелившото- чалга- не значи че не са достатъчно разпознаваеми и с народното и че концерта няма да е на ниво. Специално Десислава даже си е най-признатата чалгарка в това отношение и ако имаше акъл щеше отдавна да се е пренасочила към печелене на солидна пачка и от този стил.

По моите наблюдения, тя харесва поп и латино музика, и ако музикалният пазар в България не беше такъв, сигурно изобщо нямаше се занимава с попфолк и фолклор.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

И Преслава, и Галена не се доближават до онова, което бяха тогава, защото и влиянието на самата музика не се доближава. А техните караници за желязо бяха една от причините да се стигне дотам.

Но пък във времето, в което наградите бяха важни ясно се открояваше манията но Преслава на всяка цена да се води Най, гонеше я някакъв тотален страх да не завърши като лидерките предшественички и си служеше дори с нечестни методи, за да е на първа линия в жанра. Това можеше да се забележи от всеки, който беше по-навътре в тези среди, а пък такива като Галена да го изпитват върху себе си, и то от уж най-добра приятелка- трябва да е било супер тегаво. Иронично, но в последните години при нея се забелязва развитието на сходен синдром, докато Преслава сякаш се е кротнала.

Наскоро бях казвал, че наградите и днес биха могли да се направят така, че да оказват влияние, просто им трябва нова концепция. На първо място може просто да спрат да лъжат, че статуетките се раздават от феновете и просто да се създаде някакво уж квалитетно жури, които да избира победителите. Жанрът вече има около 30-годишна история и има колкото си искаш имена из медиите, които са подходящи да си дават мнението, включително и някои актуални и не толкова актуални звезди от старите генерации. Същите такива да подпомогнат награждаването на нови надежди и подбутването на жанра напред би могло само да им е от полза за имиджа на легенди. Но да, от къде такова мислене при чалгарки...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, GSA каза:

А тя, всъщност, Преса вече на хонорар ли е? Че преди години нали имаше проблеми с НАП, като единствената в Пайнер без уредени данъчни постъпления заради 50 бона, които от Пайнер и плащаха на месец, вместо процент от всяко участие. После не се чудете, че беше абонирана за Певица на годината.
Ивана пасти да яде. Тя поне беше 70/30 за Пайнер. Наша преса години наред е била 100/0 за Пайнер и накрая 50 бона по сметката в края на месеца. 

Кога е било това бе? Въобще не знам за такова нещо. Има ли го документирано някъде или са само слухове? Сега със сигурност е на хонорар. Вече е и на друг договор. Не е 50/50, а доколкото знам 70% за нея и 30% за Пайнер. Той най-вероятно и затова Митко иска да ѝ вдигне хонорара, защото знае, че и на още по-висок хонорар ще е канена. В момента взима 8 000. Най-високата сума до която е стигала е 9 000 за нормално участие. Това е и най-високият хонорар в историята на Пайнер за самостоятелен изпълнител. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обаче ураганчето цял ден ни пише как Галена подминала сторито на Прес публично и сега ни пишат тук, че Преслава не споделила сторито на Ивана и по неговата логика излиза че Прес на още й е болна тема от лидерските години и думите, които секси Иви е казвала за Галена, а не просто да е пропуснала, каквото всъщност сигурно е.

 

Поздрав с хит!

 

  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Fast каза:

По моите наблюдения, тя харесва поп и латино музика, и ако музикалният пазар в България не беше такъв, сигурно изобщо нямаше се занимава с попфолк и фолклор.

 

Това беше предишната Десислава. Тази от последните няколко години е съвсем различен човек- и като творчество, и като манталитет. Единствено в изказа изглежда може би е претърпяла някаква лека положителна трансформация, но всичко останало е тотал щета. Уви, от твореца-мечтател не е останало нищо, за сметка на деградацията й в една от многото меркантилни чалга диви, която само си дрънка какви неща й се искало да пее, а в следващия момент издава това, което, внушено или не от други, всъщност наистина й е на душата:

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

Това беше предишната Десислава. Тази от последните няколко години е съвсем различен човек- и като творчество, и като манталитет. Единствено в изказа изглежда може би е претърпяла някаква лека положителна трансформация, но всичко останало е тотал щета. Уви, от твореца-мечтател не е останало нищо, за сметка на деградацията й в една от многото меркантилни чалга диви, която само си дрънка какви неща й се искало да пее, а в следващия момент издава това, което, внушено или не от други, всъщност наистина й е на душата:

Е, Деса гони комерса и циганията само заради парата и това да има хит. Според мен страхува, че не е в позиция да експериментира, нито финансово, нито от точка на актуалност.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Hurricane каза:

Дочух, че догодина Митко обмисля хонорарът ѝ да бъде вдигнат значително, за да може все по-малко заведения да могат да си я позволяват.

На база на какво? 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Willy каза:

Обаче ураганчето цял ден ни пише как Галена подминала сторито на Прес публично и сега ни пишат тук, че Преслава не споделила сторито на Ивана и по неговата логика излиза че Прес на още й е болна тема от лидерските години и думите, които секси Иви е казвала за Галена, а не просто да е пропуснала, каквото всъщност сигурно е.

 

Поздрав с хит!

 

Пълни глупости! 
Рожденият ѝ ден честитиха също Галин, Соня Немска, Малина, Симона, Теди Александрова, Супер Са6, хора от екипа ѝ и сигурно изпускам някой, но и техните сторита не сподели. Сподели основно сторитата на тези, които качиха снощи вечерта и днес по-рано през деня. Следобед не е споделяла, защото явно се е занимавала с организаията на партито. Сподели също и тези, които качиха в определен интервал тази вечер. Най-вероятно си е преглеждала телефона. От сторита и видеа видях, че се забавлява и едва ли изобщо си поглежда телефона. Също така не знам защо си мислиш, че Преслава е сърдита на Ивана? Какво е казала Ивана против нея или пък за Галена? Даже помня на едни награди колко я хвалеше. Пак ръсиш небивалици в опитите ти да си интересен! Видяхме Галена що за човек е! От 2010 досега е станала тотално дъно! Човешкото в нея е загинало! 

ПП: А и проблемът не е, че Галя не е прикачила сторито на Прес (тя не прикачи на никого), а защото днес не ѝ честити рождения ден публично, както прави за всички свои приятели и колеги.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Danger. каза:

На база на какво? 

Нямам идея. Попитай го! Това би било глупост, ако разбира се Преслава не започне да пее с бенд и изцяло на живо. Според мен тя няма да се съгласи. Тя предпочита да си е сама, на този хонорар, да пее по 5 песни на живо и да си се прибере вкъщи. Изобщо не е по организациите, а с бенд си е доста сериозно. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Hurricane каза:

Пълни глупости! 
Рожденият ѝ ден честитиха също Галин, Соня Немска, Малина, Симона, Теди Александрова, Супер Са6, хора от екипа ѝ и сигурно изпускам някой, но и техните сторита не сподели. Сподели основно сторитата на тези, които качиха снощи вечерта и днес по-рано през деня. Следобед не е споделяла, защото явно се е занимавала с организаията на партито. Сподели също и тези, които качиха в определен интервал тази вечер. Най-вероятно си е преглеждала телефона. От сторита и видеа видях, че се забавлява и едва ли изобщо си поглежда телефона. Също така не знам защо си мислиш, че Преслава е сърдита на Ивана? Какво е казала Ивана против нея или пък за Галена? Даже помня на едни награди колко я хвалеше. Пак ръсиш небивалици в опитите ти да си интересен! Видяхме Галена що за човек е! От 2010 досега е станала тотално дъно! Човешкото в нея е загинало! 

ПП: А и проблемът не е, че Галя не е прикачила сторито на Прес (тя не прикачи на никого), а защото днес не ѝ честити рождения ден публично, както прави за всички свои приятели и колеги.

Въпрос на гледна точка. Не върви да говориш за човешки качества, докато любимката ти се подиграва на феноме, бездомни, жертви на насилие, участвала във всякакви драми итн...

 

  • Like 2
  • Haha 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това, че Преслава е честитила празника на Галена публично, в никакъв случай не задължава Галена да връща жеста и тя публично? Галена винаги е качвала сторита само за най-близките си.

Аз съм убеден на хиляда процента, че е благодарила на Преслава за пожеланието още тогава, както и днес също й е писала честитка. Даже не знам защо го обсъждаме всичко това, тяхна си работа е.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Willy каза:

Е, Деса гони комерса и циганията само заради парата и това да има хит. Според мен страхува, че не е в позиция да експериментира, нито финансово, нито от точка на актуалност.

Но предишната Десислава не беше такава и точно това имам в предвид. Борила се е със системата във времена на тотален монопол на Пайнер. И тогава издаваше комерси, но издаваше и друга съвсем различна продукция, която не само феновете й подкрепяхме. Така е проправяла много пътеки в музиката изобщо, а по някои от тях и до днес вървят други изпълнители... Тя междувременно си е зациклила само в кръчмата и няма амбиция за нищо вече. Едно от най-големите падения в музиката ни, а тя си мисли че всичко й е ОК само защото Сашка е временно на кеф да й урежда участия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Hurricane каза:

Истерията по Преслава продължи и след наградите. Това се виждаше по концертите за рождения ден на телевизията. Ако тази година има такъв концерт, то ще се види, че тя продължава да предизвиква истерия и ще е единствената или една от малкото с бис. 
По отношение на участията, Преслава и към днешна дата има повече такива от Галена, независимо от екскурзиите и почивките, които си прави, както и от това, че в определени дни не поема такива (извън летния сезон). Дочух, че догодина Митко обмисля хонорарът ѝ да бъде вдигнат значително, за да може все по-малко заведения да могат да си я позволяват. Да видим какво ще се случи, но според мен това би било глупаво, ако разбира се не започне да пее с бенд, което не ми се вярва. А ако не е с бенд, тя самата няма да се съгласи да пее на толкова висок хонорар, независимо какво налага Митака.

 

 

 

Тя първо да започне да пее като цяло. После да мисли за бенд.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , SG каза:

Уви... факт.

Но Дес си е достатъчно разпознаваема с фолклор. И за Азис съм чел сумати позитивни коментари, може си го човека.

Нелина е разпознаваема с фолклор, Райна е разпознаваема с фолклор...Глория дори е разпознаваема и с фолклор.

Да ползваш народната музика като ковид маска по тв студиата не е разпознаваемост.

  • Like 3
  • Ooo 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Hurricane каза:

Кога е било това бе? Въобще не знам за такова нещо. Има ли го документирано някъде или са само слухове? Сега със сигурност е на хонорар. Вече е и на друг договор. Не е 50/50, а доколкото знам 70% за нея и 30% за Пайнер. Той най-вероятно и затова Митко иска да ѝ вдигне хонорара, защото знае, че и на още по-висок хонорар ще е канена. В момента взима 8 000. Най-високата сума до която е стигала е 9 000 за нормално участие. Това е и най-високият хонорар в историята на Пайнер за самостоятелен изпълнител. 

 

Беше през 2009/10 година. На 20 бона била месечно, не на 50. Объркал съм се.

https://m.dnes.bg/obshtestvo/2010/03/01/preslava-vzima-po-20-bona-zaplata-mesechno.86984/amp

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , GSA каза:

Беше през 2009/10 година. На 20 бона била месечно, не на 50. Объркал съм се.

https://m.dnes.bg/obshtestvo/2010/03/01/preslava-vzima-po-20-bona-zaplata-mesechno.86984/amp

Как обичаш да лъжеш стане ли дума за очерняне на Преслава… Къде видя “данъчно престъпление”? Била единствената, извършила “данъчно престъпление”. Всичко си е изрядно. Била е на заплата, за да не трябва да открива фирма и да се регистрира по ДДС. Същп така не знам къде вождаш достоверност в тази статия. А и как да не е единствената, като тогава само тя пееше на хонорар от 6000лв. Ивана вече беше тръгнала надолу, а и тя беше с бенд. Райна например сигурно е пяла за 900лв и пак никой не я канеше. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Hurricane каза:

Как обичаш да лъжеш стане ли дума за очерняне на Преслава… Къде видя “данъчно престъпление”? Била единствената, извършила “данъчно престъпление”. Всичко си е изрядно. Била е на заплата, за да не трябва да открива фирма и да се регистрира по ДДС. Същп така не знам къде вождаш достоверност в тази статия. А и как да не е единствената, като тогава само тя пееше на хонорар от 6000лв. Ивана вече беше тръгнала надолу, а и тя беше с бенд. Райна например сигурно е пяла за 900лв и пак никой не я канеше. 

Кво значи лъже, ми тя си е престъпница! Одила ли е у милицията, одила е. Друсала ли е, друсала е. Занимава ли се с мутри! Айде у затворо!

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko locked this Тема
  • pechenko unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...