Jump to content

Чат мания (Юни/Юли/Август, 2021)


Препоръчани коментари

преди 2 минути, Just_Me каза:

"Въй, чуек"...направи си отделна тема за Рики, моля! Да знаем да не отваряме и да четем ненужни спам информации и снимки. Улесни ни животеца деее!

Сигурно 20 от 28те страници тук са само с него

Тя си има тема за чичо Рики, баш тука, за кво да си отваря нова? 

И аре престанете, ако 20 от 28 страници са за Рики, другите 8 са призиви как ви бил омръзнал начи. 

Аман начи. 

 

  • Haha 5
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

И аз мразя Филибето, най-омразният ми град! Не разбирам прехласването по него. Ок, може би Стария град, но то и други стари градове има. Селско е, всички са някак общи и ги научаваш за 2 дни. Отделно хората са отвратителни. 

А, то добре, че в София не са си всички общи, събран целия сбирщайн от страната и света. И по центъра е като Багдад.  :D Демографията драстично се промени в последните години. Но какво да се прави...

 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

@asylum няква идея Gülben Ergen кога е пяла в Нови Пазар за ДПС?! 😳😂

Тия егати парите са извадили тази година, евала 😅

Пяла на български "ала бала-ница, турска паница. Ой гиди Ванчо, наш капитанчо" 😅 май баба й я научила 😄

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Just_Me каза:

@asylum няква идея Gülben Ergen кога е пяла в Нови Пазар за ДПС?! 😳😂

Тия егати парите са извадили тази година, евала 😅

Пяла на български "ала бала-ница, турска паница. Ой гиди Ванчо, наш капитанчо" 😅 май баба й я научила 😄

Те много идват така. Дори на сватби някои са канени. Трябва да намерим начин да следим, че да ходим навреме! 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, asylum каза:

Трябва да намерим начин да следим, че да ходим навреме! 

Еми а де.. За това в Нови Пазар не намирам нищо в нета освен 1 ФБ клипче и 2 в Тик Ток. Като няква тайна са тези концерти 😅

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , asylum каза:

 

И аз мразя Филибето, най-омразният ми град! Не разбирам прехласването по него. Ок, може би Стария град, но то и други стари градове има. Селско е, всички са някак общи и ги научаваш за 2 дни. Отделно хората са отвратителни. 

Най-старият град в Европа и един от най-старите в света, най-дългата пешеходна улица, Капана, Гребната, тепетата, реката, атмосферата, хората, АЙЛЯКА. Такова чувство съм изпитвал само на едно друго място по света, и това е Рим. 

Но не всеки има сетива за тия градове. 

 

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, DenFevgo каза:

Най-старият град в Европа и един от най-старите в света, най-дългата пешеходна улица, Капана, Гребната, тепетата, реката, атмосферата, хората, АЙЛЯКА. Такова чувство съм изпитвал само на едно друго място по света, и това е Рим. 

Но не всеки има сетива за тия градове. 

 

Къде съм отрекъл, че градът е стар или красив - е, вярно, само в някои части, но това се отнася до всички градове. Не ме кефи атмосферата заради самите хора. 

 

  • Like 1
  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Just_Me каза:

Еми а де.. За това в Нови Пазар не намирам нищо в нета освен 1 ФБ клипче и 2 в Тик Ток. Като няква тайна са тези концерти 😅

Само излъчват на живо от профилите си. Ако имаш някого, късмет да видиш, че повечето после не записват и си остава така - за когото е бил на линия :D 

 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, DenFevgo каза:

Най-старият град в Европа и един от най-старите в света, най-дългата пешеходна улица, Капана, Гребната, тепетата, реката, атмосферата, хората, АЙЛЯКА. Такова чувство съм изпитвал само на едно друго място по света, и това е Рим. 

Но не всеки има сетива за тия градове. 

 

 

преди 3 минути, asylum каза:

Къде съм отрекъл, че градът е стар или красив - е, вярно, само в някои части, но това се отнася до всички градове. Не ме кефи атмосферата заради самите хора. 

 

Мен пък не ме кефи като цяло. Да има някои добри места, ама ужасно горещ климат, и една застиналост откъм икономика. Да, Ивана го бута за номер 1, ама като е толко номер 1 що се дотресе половин Пловдив в София. То и за другите градове се отнася. Виж че дори чалгаджийките предпочитат да живеят у София. Но това е друга тема. Нека си го харесват, казват че е меката на чалгата и още по мек за други неща.

  • Like 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, WindWalkerMonk каза:

 

Мен пък не ме кефи като цяло. Да има някои добри места, ама ужасно горещ климат, и една застиналост откъм икономика. Да, Ивана го бута за номер 1, ама като е толко номер 1 що се дотресе половин Пловдив в София. То и за другите градове се отнася. Виж че дори чалгаджийките предпочитат да живеят у София. Но това е друга тема. Нека си го харесват, казват че е меката на чалгата и още по мек за други неща.

Ужасно преекспониран град, със сигурност има приятни места, където да си изпиеш кафето, тип капана, но предпочитам някак си на рууфтопа на Хаят. Като икономика са зле, заплатите ниски, хората бягат от там и отиват в София или чужбина. Ако беше добър, щяха да си стоят там. Очевидно нещо куца. А е втори по големина град..

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, чушка. каза:

Ужасно преекспониран град, със сигурност има приятни места, където да си изпиеш кафето, тип капана, но предпочитам някак си на рууфтопа на Хаят. Като икономика са зле, заплатите ниски, хората бягат от там и отиват в София или чужбина. Ако беше добър, щяха да си стоят там. Очевидно нещо куца. А е втори по големина град..

В Пловдив пък идват хора от околни градове и села, та чак от Ямболско, Сливенско и т.н, защото там хептен няма поминък, в резултат на което, ако са нискоквалифицирани, се съгласяват да работят за без пари и подбиват заплати и всичко. В Пловдив се строи като за световно, има и културни събития. Иницитиативите с европейска столица на културата бяха смотани. Панаирът западна, но има дух и памет на открито на места като Античния театър. Просто последните двама кметове са... Един кмет на Пазарджик дори прави повече от тях. На Пловдив му липсва някакво разчупване и повече заведения от типа на The Scene, Ozone, При Орлите, Тавана.

София е тотален дизастър в някои отношения и правя паралел спрямо преди 5-8 г., когато за първи път отидох там да уча. Освен че университетите западат, някои квартали са крайно западнали, включително и части от самия център, и не говоря само за инфраструктура. Изключвам Младост, богаташките квартали и Цариградско, който с някои офис сгради е като Дубай, но аз например работих в Бенчмарк бизнес центъра и едва търпях - мен такива сгради ме потискат, имаш усещането за месомелачка и самите етажи и фирми, всички е като в аквариум, няма никаква интимност.

Може би е нормално за всички столици да са малко или много миш-маш, но циганизацията си е направо културен проблем вече. За реализацията иначе ок, но зависи в кой сектор, щото ако се целиш на възлови държавни позиции или нещо такова, конкуренцията е убийствена, да не говорим в медии и т.н. И аман от мегаамбициозни хора от дълбоката провинция, които идват в София с намерението да мачкат всичко живо, а накрая мачкат само нечии чаршафи...

Тая песен е жестока.

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, adorable каза:

 

 

Изключвам Младост

 

 И аман от мегаамбициозни хора от дълбоката провинция, които идват в София с намерението да мачкат всичко живо, а накрая мачкат само нечии чаршафи...

 

Младост пък за мен е по-зле и от Обеля и Надежда!

Това за чаршафите е супер клише. Не знам в какви среди движиш...

 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Младост пък за мен е по-зле и от Обеля и Надежда!

Това за чаршафите е супер клише. Не знам в какви среди движиш...

 

Зависи коя Младост...

Изчистил съм си средата, но ми трябваха доста години, говоря от наблюдения. Сега съм ок, но се е случвало да попадна на хора, готови на всичко да успеят. Зависи какво работиш явно. В медиите е леш. Няма значение в кой град си, вече всичко е толкова мобилно, особено с това дигитално номадство, ако работата ти го позволя, по-добре човек да не се застоява на едно място.

Днеска съм подкарал Рена:

Жесток проект.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, adorable каза:

В Пловдив пък идват хора от околни градове и села, та чак от Ямболско, Сливенско и т.н, защото там хептен няма поминък, в резултат на което, ако са нискоквалифицирани, се съгласяват да работят за без пари и подбиват заплати и всичко. В Пловдив се строи като за световно, има и културни събития. Иницитиативите с европейска столица на културата бяха смотани. Панаирът западна, но има дух и памет на открито на места като Античния театър. Просто последните двама кметове са... Един кмет на Пазарджик дори прави повече от тях. На Пловдив му липсва някакво разчупване и повече заведения от типа на The Scene, Ozone, При Орлите, Тавана.

София е тотален дизастър в някои отношения и правя паралел спрямо преди 5-8 г., когато за първи път отидох там да уча. Освен че университетите западат, някои квартали са крайно западнали, включително и части от самия център, и не говоря само за инфраструктура. Изключвам Младост, богаташките квартали и Цариградско, който с някои офис сгради е като Дубай, но аз например работих в Бенчмарк бизнес центъра и едва търпях - мен такива сгради ме потискат, имаш усещането за месомелачка и самите етажи и фирми, всички е като в аквариум, няма никаква интимност.

Може би е нормално за всички столици да са малко или много миш-маш, но циганизацията си е направо културен проблем вече. За реализацията иначе ок, но зависи в кой сектор, щото ако се целиш на възлови държавни позиции или нещо такова, конкуренцията е убийствена, да не говорим в медии и т.н. И аман от мегаамбициозни хора от дълбоката провинция, които идват в София с намерението да мачкат всичко живо, а накрая мачкат само нечии чаршафи...

Тая песен е жестока.

Специално районът на Бизнес парк е доста добър, особено по-нагоре към Garitage park и Резиденшъла, последните 5 години го развиха супер много, въпреки че се води малко крайно като локация.

Има работа бол, в излишък, бих казах, най-вече за квалифицирани кадри, владеещи минимум 2 езика, а английският вече на много места не се брои за чужд. (без значение сферата)

Районът на Ливадите, по България, Околовръстния път, по центъра и тн, всичко си е разви, реално ако се направи сравнение през последните 5 години, примерно.

В медиите има конкуренция, но имам много познати, които са започнали от ниското и в момента са директори на съответни дирекции било на БТВ, било то на НОВА, или някой вестник. Като цяло, ако си френдли, достъпен (не надута :)), би могъл да постигнеш много. (и без връзки)

За държавните институции се търсят съвсем различен тип квалификации, но няма да задълбавам излишно, търси се специфичен стаж, интерес и се назначават с конкурс, тестове, интервюта и хиляди неща. Процедурата е тромава.

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, чушка. каза:

Специално районът на Бизнес парк е доста добър, особено по-нагоре към Garitage park и Резиденшъла, последните 5 години го развиха супер много, въпреки че се води малко крайно като локация.

Има работа бол, в излишък, бих казах, най-вече за квалифицирани кадри, владеещи минимум 2 езика, а английският вече на много места не се брои за чужд. (без значение сферата)

Районът на Ливадите, по България, Околовръстния път, по центъра и тн, всичко си е разви, реално ако се направи сравнение през последните 5 години, примерно.

В медиите има конкуренция, но имам много познати, които са започнали от ниското и в момента са директори на съответни дирекции било на БТВ, било то на НОВА, или някой вестник. Като цяло, ако си френдли, достъпен (не надута :)), би могъл да постигнеш много. (и без връзки)

За държавните институции се търсят съвсем различен тип квалификации, но няма да задълбавам излишно, търси се специфичен стаж, интерес и се назначават с конкурс, тестове, интервюта и хиляди неща. Процедурата е тромава.

 

Мерси за мнението. Да, има резон. Може би на всеки опитът, познанствата и средата са различни и оттам понякога са и различните възприятия. Щото наистина познавам и доста хора, които точно от проформа конкурси се оказват прецакани или на тоя и оня човек връзките. В медиите пък съм се нагледал на рокади и трансфери. Махат тоя, слагат оня, политически преназначения всеки ден всякакви.

Но ако човек зацикля и не е доволен, може да си смени нагласата. Ако и това не помогне, сменя сферата. :) Пълно е с хора, които учат едно, работят друго... Съгласен съм иначе за избора на работа. Търсят се много инженери, дори и хора за производството, тесни специалисти също.

Просто в някои ресори и сектори има текучество и вече зависи кой как е ориентиран - има типажи по-творчески, не издържат в определена среда. Ако пък си се наситил за работиш за някого, може да пробваш и сам нещо. От тая гледна точка, за разлика от комунизма, капитализмът и пазарната икономика предлагат опции и разнообразие. И вече който оцелее. Мисля, че така култът към отделната личност се издига, докато през комунизма цялото това унифициране колкото е било полезно, толкова и обратното. Ама страхотна тема захапах, сори. :D

Айде поздрав:

 

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , WindWalkerMonk каза:

 

Мен пък не ме кефи като цяло. Да има някои добри места, ама ужасно горещ климат, и една застиналост откъм икономика. Да, Ивана го бута за номер 1, ама като е толко номер 1 що се дотресе половин Пловдив в София. То и за другите градове се отнася. Виж че дори чалгаджийките предпочитат да живеят у София. Но това е друга тема. Нека си го харесват, казват че е меката на чалгата и още по мек за други неща.

Защото държавата развива само и единствено София. Дори им строим метрото с пари за останалата част на страната.

А Малена по-добре да се беше кръстила Мелена

  • Like 3
  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 12.07.2021 г. от 12:26, Just_Me каза:

@asylum няква идея Gülben Ergen кога е пяла в Нови Пазар за ДПС?! 😳😂

Тия егати парите са извадили тази година, евала 😅

Пяла на български "ала бала-ница, турска паница. Ой гиди Ванчо, наш капитанчо" 😅 май баба й я научила 😄

Извадили, ама останаха с по-малко проценти от преди. И Домат не им помогна.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 12.07.2021 г. от 14:26, DenFevgo каза:

Най-старият град в Европа и един от най-старите в света, най-дългата пешеходна улица, Капана, Гребната, тепетата, реката, атмосферата, хората, АЙЛЯКА. Такова чувство съм изпитвал само на едно друго място по света, и това е Рим. 

Но не всеки има сетива за тия градове. 

 

Песента на Дивана не е за Пловдив. Клипът е сниман там, но се отнася за по-малки населени места като Айтос.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
  • pechenko unlocked and locked this Тема
  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...