Jump to content



Поп фолк скандали (Май, 2021)


Препоръчани коментари

Току що, asylum каза:

Бе, мани ти! Глория е Шеметното момиче на попфолка и може да говори и прави каквото си ще!

 

Идеята ми беше да покажа, че като сама си слага бариери и ограничения само тя губи от това. Едни от най - големите чалга хитове са кавъри. Римейка на Ледена кралица е топ хита по ретрото на Азис. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 3 минути, asylum каза:

Аз затова уважавам Исмигюл Тюрбан Наим - хем джаз може да пее, хем е курвяла в клипове, пък и за кръчми е пяла. 

 

Има нещо, което се нарича класа - то не се придобива. И Есил, и Глория и най-бясната чалгия да изпеят няма да звучат евтино. Ивана и Аве Мария да запише - все тая, то така си се раждаш, никой не ти е виновен. Хората обаче обичат евтинията. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, WindWalkerMonk каза:

Идеята ми беше да покажа, че като сама си слага бариери и ограничения само тя губи от това. Едни от най - големите чалга хитове са кавъри. Римейка на Ледена кралица е топ хита по ретрото на Азис. 

Глория има много кавъри по нейни песни, направени от съседни балкански държави. Лошото е, че не намери в лицето на Пайнер подходяща защита, за да си потърси правата и оставиха така нещата. Това си е голямо постижение за наш изпълнител.

https://www.vbox7.com/play:ba640448

https://www.vbox7.com/play:b2622b5d

И това, което не ми харесва, е, че си подарява наляво-надясно песните, както "Ледена кралица" на Азис и на Миле Китич. Айде, вторият май си я е купил, но първият обра лаврите. Иначе дали авторска песен, дали кавър - все трябва да се подновяват правата, така че... няма по-изгоден вариант. Вариантът е ако си изцяло нейна авторска, по нейна музика. Така не плаща нищо.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, HIStory каза:

Има нещо, което се нарича класа - то не се придобива. И Есил, и Глория и най-бясната чалгия да изпеят няма да звучат евтино. Ивана и Аве Мария да запише - все тая, то така си се раждаш, никой не ти е виновен. Хората обаче обичат евтинията. 

Ми лошо за тех. родили са се у България, не у Швейцария.

 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, WindWalkerMonk каза:

Вижте, аз няма да принизявам Глория, нито Ивана, нито Анелия. От 2003 предпочитам най - вече Анелия. Не знам защо "Носталгия" е толкова подценява. Аз пак ще го кажа. Един от последните големи концерти в Англия като бях беше в зала. Бяха Глория, Ивана, Преслава, Галин. Аз не исках да ходя, но отидохме с един форумец. Залата беше пълна с таргет 30 плюс. 

На Галин беше много вяло. После Ивана ги събуди. Но на Глория настана бати истерията. Още на първата песен "майко, чуй ме ти" цялата зала изригна на крака. Глория си тръгна с 5 биса и пя 4 песни една след друга на бис. После вече беше Преслава, пя на плейбек и макар хората да й се кефеха я нямаше емоцията. Аз тогава видях, че й Глора става за нещо. Не пя Носталгия, а хората много я чакаха. Накрая те я изпяха (публиката).

Но не те попитах затова @HIstory. Според логиката на Глория е несериозно да правиш римейкове, кавъри и т.н. Едни от най - големите хитове на Андреа Бочели, Селин Дион, Мадона са кавъри и римейкове. Т.е. те са несериозни изпълнители ?

Нито Андреа Бочели, нито Дион, нито Мадона да взимали готов, АКТУАЛЕН хит на друг също толкова популярен към момента изпълнител , с който да изкарват бързи пари. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, adorable каза:

Глория има много кавъри по нейни песни, направени от съседни балкански държави. Лошото е, че не намери в лицето на Пайнер подходяща защита, за да си потърси правата и оставиха така нещата. Това си е голямо постижение за наш изпълнител.

https://www.vbox7.com/play:ba640448

https://www.vbox7.com/play:b2622b5d

И това, което не ми харесва, е, че си подарява наляво-надясно песните, както "Ледена кралица" на Азис и на Миле Китич. Айде, вторият май си я е купил, но първият обра лаврите. Иначе дали авторска песен, дали кавър - все трябва да се подновяват правата, така че... няма по-изгоден вариант. Вариантът е ако си изцяло нейна авторска, по нейна музика. Така не плаща нищо.

След като вече минаха години, не може ли да си закупи правата на тия песни и да осъди окралите я. Или има давност? Те я са живи крадците, я не :D 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adorable каза:

Глория има много кавъри по нейни песни, направени от съседни балкански държави. Лошото е, че не намери в лицето на Пайнер подходяща защита, за да си потърси правата и оставиха така нещата. Това си е голямо постижение за наш изпълнител.

https://www.vbox7.com/play:ba640448

https://www.vbox7.com/play:b2622b5d

И това, което не ми харесва, е, че си подарява наляво-надясно песните, както "Ледена кралица" на Азис и на Миле Китич. Айде, вторият май си я е купил, но първият обра лаврите. Иначе дали авторска песен, дали кавър - все трябва да се подновяват правата, така че... няма по-изгоден вариант. Вариантът е ако си изцяло нейна авторска, по нейна музика. Така не плаща нищо.

Песента на Миле си е чист кавър на версията на Азис, вероятно е разбрал, че е песен на Глория, чак когато са тръгнали да уреждат правата. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, HIStory каза:

Нито Андреа Бочели, нито Дион, нито Мадона да взимали готов, АКТУАЛЕН хит на друг също толкова популярен към момента изпълнител , с който да изкарват бързи пари. 

Не са се правили и не се правят кавъри само на актуални песни. Напротив - в момента дори е на мода да се кавърират стари тупалки като Проблем. 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, pechenko каза:

ТъЗ пък окраде Александра Стан

коментирай! 

 

Ми не е едно към едно - стилово е сходно и те подсеща за другата песен, но Махмут изпляска едно към едно фрагмента от Адрианината симфония. Нищо че все пак става въпрос за ползване на еднакъв семпъл. Живка беше първа, казах! :D

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, HIStory каза:

Нито Андреа Бочели, нито Дион, нито Мадона да взимали готов, АКТУАЛЕН хит на друг също толкова популярен към момента изпълнител , с който да изкарват бързи пари. 

На Дион 5 от топ 10 хитовете й не са авторски. За какво говорим ? Има още купища примери. Шер записа няколко песни на АББА. Глория можеше спокойно да си цокне песните на Цура, особено 2003 с парите на мафията.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Не са се правили и не се правят кавъри само на актуални песни. Напротив - в момента дори е на мода да се кавърират стари тупалки като Проблем. 

Говорехме за Ивана и прогреса й, която кавърдиса де що можа актуално сръбско. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, asylum каза:

След като вече минаха години, не може ли да си закупи правата на тия песни и да осъди окралите я. Или има давност? Те я са живи крадците, я не :D 

Всичко може, но явно е сложно, иска се малко помощ и от Пайнер за тая работа. Но явно случаят е забравен.

Това ако беше турски или гръцки изпълнител, примерно, щеше да ореве света, а нея са я крали и нищо не се направи по въпроса. Не бива така собственото си творчество да неглижираш. И не е въпросът до парите. Някои песни са си изцяло нейни. Онази сръбската певица Мина беше окрала "Илюзия" и "Добре дошъл" и в ютуб не пише Глория за композитор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, WindWalkerMonk каза:

На Дион 5 от топ 10 хитовете й не са авторски. За какво говорим ? Има още купища примери. Шер записа няколко песни на АББА. 

Шер записа песните на АББА за мюзикъл, базиран на тяхната музика, нейни песни ли да изпълнява вътре? За Дион ясно, но както казах не е взимала тотални актуални хитове. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 2 минути, WindWalkerMonk каза:

На Дион 5 от топ 10 хитовете й не са авторски. За какво говорим ? Има още купища примери. Шер записа няколко песни на АББА. 

Под Дион това ли имаш предвид?

Мадона също много оригинално вкара хит на Абба в ново парче. И други семпли беше ползвала от дискохит. 

Аз не обичам кавъри, но е нелепо да се изтъква, че нещо е едва ли не диамант в боклука само защото е авторско, пък в същото време да няма никаква стойност. 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, asylum каза:

Аз затова уважавам Исмигюл Тюрбан Наим - хем джаз може да пее, хем е курвяла в клипове, пък и за кръчми е пяла. 

 

Аз точно затова уважавам Деси Слава. :D

преди 13 минути, HIStory каза:

Както казах - въпрос на вкус, на мен Ивана винаги ми е миришела на лицемерие, пот и кюфтаци. Ама щом й се кефят хората - ок. То и днес не е много по-различно - оная ломската е пресен пример за предпочитанията на народа - колкото по-евтино и елементарно, толкова по-добре. 

Няма никаква база за сравнение между Ивана и Теди. Може би защото са били ТОП-а на жанра в съвсем различни времена и интересите на народа са се променили (нали, за времето на Теди говорим за една по-малка част от народа, която въобще слуша чалга). Но ако творчеството на едната може да предизвиква яко критика, то това на другата е способно въпреки по-простите песни да докосне всички.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, adorable каза:

Всичко може, но явно е сложно, иска се малко помощ и от Пайнер за тая работа. Но явно случаят е забравен.

Това ако беше турски или гръцки изпълнител, примерно, щеше да ореве света, а нея са я крали и нищо не се направи по въпроса. Не бива така собственото си творчество да неглижираш. И не е въпросът до парите. Някои песни са си изцяло нейни. Онази сръбската певица Мина беше окрала "Илюзия" и "Добре дошъл" и в ютуб не пише Глория за композитор.

Ами Глория нали все парадира, че била на друг договор, в други отношения, съпродуцент, ала-бала. Естествено, че няма да се занимават с нея. Да се занимава тя. А и преди да стане баба, с какво толкова се е занимавала по цял ден. Да си бе потърсила правата. 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, pechenko каза:

От къде се пръкнаха Глориеви?

Най-доброто “лекарство” срещу тях:

B8081759-9B8B-426E-9122-AFF2E28BC90D.jpeg

4D3D6137-9E5D-40EC-B47A-5110CB91AAB9.jpeg

Днес използвах точно 3 кубчета лед при приготвянето на хумус. 

Глория обича заглавия, съставени от една дума - безплатно давам идеята за заглавието "Хумус", с което да изрази пълните синхрон и спойка между две влюбени души. Но тя обикновено е недостъпна, неразбрана, предадена или силна. :D

  • Haha 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

Аз точно затова уважавам Деси Слава. :D

Няма никаква база за сравнение между Ивана и Теди. Може би защото са били ТОП-а на жанра в съвсем различни времена и интересите на народа са се променили (нали, за времето на Теди говорим за една по-малка част от народа, която въобще слуша чалга). Но ако творчеството на едната може да предизвиква яко критика, то това на другата е способно въпреки по-простите песни да докосне всички.

Айде без обобщения, че "всички" предполага и мен, пък за 20 и кусур години не ме е докоснала особено. 

Не мисля, че "Уникална", "Ало, девойките", "Кралете" и каквито и там шитни да избълва писледните 10 години са чак толкова различни от творчеството на Александрова. За старите тип" "Смукача "," Мъж ли е" и" Палавник "пък изобщо няма да споменавам. Та разликата не е толкова голяма, колкото ти изглежда. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Днес използвах точно 3 кубчета лед при приготвянето на хумус. 

Глория обича заглавия, съставени от една дума - безплатно давам идеята за заглавието "Хумус", с което да изрази пълните синхрон и спойка между две влюбени души. Но тя обикновено е недостъпна, неразбрана, предадена или силна. :D

Бих добавил “Баш” за да стане “Баш Хумус” и да има препратка към придворните поданици.

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, pechenko каза:

Бих добавил “Баш” за да стане “Баш Хумус” и да има препратка към придворните поданици.

Тъй вярно! Още една безплата идея - песпектиращ хит "Войник", защото "Генерал" е заето, а "Хей, войниче" навява асоциации за скари! Поданиците се хранят само с киноа. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, pechenko каза:

От къде се появиха Глориеви?

Най-доброто “лекарство” срещу тях:

B8081759-9B8B-426E-9122-AFF2E28BC90D.jpeg

4D3D6137-9E5D-40EC-B47A-5110CB91AAB9.jpeg

Някакви награди за оригиналност присъждат ли тук? Информативно питам, не, че имаш шанс. 

 

  • Dislike 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, HIStory каза:

Някакви награди за оригиналност присъждат ли тук? Информативно питам, не, че имаш шанс. 

 

Демонстрираш изключително непознаване на творчеството на Примата! Веднага ще те докладвам и ще бъдеш изхвърлен от обкръжението й!

 

  • Haha 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...