Jump to content

Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 10 часа , Willy каза:

Ох, гледам пак темата и коментарите, че Лидл почти станала лидерка и догонила Галя и Преса и после отворих Popnable и гледам че Галена е с цели 10 песни в седмичната класация до 140-та позиция и половината дискография в класацията. Жената буквално носи целият жанр на гърба си в момента и никакви изпънителки с псевдоними на магазини не й се доближават. 
Относно сравненията с Преслава и Ивана 2007, Преслава тогава е била с по-големи хитове, фенове, интерес итн... сега може ли да кажем същото?

Всъщност през 2007 Ивана си имаше не по-малко фенове. Масовият българин, който не следи изкъсо позициите на чалгарките, още си я възприемаше като най-голямата. Но Преслава беше награбила младите таргети, които ходиха по концерти и турнета и гласуваха за нея.

Разликата беше именно в хитовете им. Ивана се заби с песен, в която шеговито намеква, че е по-голяма от Мадона (на мен ми харесваше много, де). После в останалата част на годината парчетата й въобще не бяха толкова разбиващи. Дори албум не издаде. Междувременно Преслава смачка с Лъжа е, а към края на годината вече съвсем се утвърди сред всички таргети с Водката и албума. Годината отвсякъде си беше нейна.

И ако ще правим сравнение с последните години- ами то това същото се случи вече с всички останали освен Галена и може би Преслава. И не говоря само за изместване от Лидия, а за новите имена като цяло. Изобщо не е случайно, че най-голямата дупка за Анелия, Джена, Деси, Емануела и т.н. дойде едновременно с бума на новата генерация. Аз все пак съм сигурен, че на някои им е писано да се завърнат на даден етап. Десислава вече го е правила, тя просто си има подкрепата на народа вече 20+ години, което е най-добрият вариант. И Камелия така. И за Анелия ще има ренесанс с правилните ходове. Като за начало мисля, че трябва да си върне тъмния цвят на косата. Ще донесе носталгични чувства у някои хора, а и така или иначе русото нещо вече ми се струва, че я състарява.

Само да не си позволяват прекалено дълъг период с флопове, като Глория и Ивана.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, FikLena каза:

😮

Screenshot_20210212-223645_Instagram.jpg

Как да се мазниш на шефа, за да получаваш клип всеки месец - нагледна демонстрация! :D

Някой хейтър от тук й е хакнал профила - веднага да си признае!

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, SG каза:

Лидия си е типична тийнейджърка-фенка на модерен мъжки изпълнител. С тази разлика, че мъжкия изпълнител действително й даде кариера, де. Хаха сладурана... :D

Е къде е тоя мъжки изпълнител ? Тя не вижда ли какво стана с Дилдона. Утре тва ще е Лида. Бахти, бива да е толко куха, ама тва разбива всичките ми мечти. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Е къде е тоя мъжки изпълнител ? Тя не вижда ли какво стана с Дилдона. Утре тва ще е Лида. Бахти, бива да е толко куха, ама тва разбива всичките ми мечти. 

Че какво е станало с Диона? Спада й не е свързан с Галин, а с това, че интереса към нея намаля без Алфа. Той като си пуска неговите премиери около нейните не постига нищо, защото ако на един проект му е писано да е успешен, ще бъде, независимо от обстоятелствата.

Виж, истинско прецакване беше онова от страна на Митака като Десислава напусна. Забрани й да си ползва псевдонима, премахна я от актуалната компилация (когато такива още се продаваха като топъл хряб), мигновено й направи 2-3 клонинга, а после специално пусна бест албум точно когато тя си издаваше новия. И накрая Дес победи в битката, напук на всичко... Каква ми е кралица!

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

Че какво е станало с Диона? Спада й не е свързан с Галин, а с това, че интереса към нея намаля без Алфа. Той като си пуска неговите премиери около нейните не постига нищо, защото ако на един проект му е писано да е успешен, ще бъде, независимо от обстоятелствата.

Деса няма общо с темата. Иначе има разбира се общо. Интереса се разделя и честно казано е долна женска злоба. Лида няма как да не го вижда, дори тя не е толкова тъпа. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, WindWalkerMonk каза:

Деса няма общо с темата. Иначе има разбира се общо. Интереса се разделя и честно казано е долна женска злоба. Лида няма как да не го вижда, дори тя не е толкова тъпа. 

На тази възраст човек може и да не забелязва някои очевидни неща. Ще израстне. ;)

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

В този форум имам чувството, че има някаква нужда да се налага, че ''дъртите'' чанти вече не са нищо особено а младите мачкат. Преди няколко месеца се говореше същото за Данна - щяла да разбие всичко, новата Преслава, лидерка и т.н. Какво стана със следващите два проекта ? Тотални провали. Сега същото с Лидия. Лидерка или топ не се става за два дни! Да не говорим, че начина на работа на Галин за мен не е адекватен защото Лидия изглежда ft или дуетна изпълнителка. Самостоятелните и парчета (2 на брой) изобщо не могат да се докоснат до успеха на другите проекти. Тук се говори за тийн подкрепа бла бла а после отваряш сигнал.бг където гласуват точно тези и в годишната класация за балади Лидка с ''Да мога да обичам'' е 8-ма. 

Една Яница имаше един период от време дето къртеше с топ проекти. Да не говорим какви самостоятелни хитове изпраска - ''Всичко чуждо пожелаваш'', ''Върнах ти го'', ''Изкушение'', ''Въртележката'' и няколко топ фт. ''Взмай задължително'', ''Грешната'', ''Няма да ме купиш'' и прочие. За качество на клиповете да не говорим. Забравих и за ''Мома Яница''. Ми тук никога не се употрябваха такива суперлативи за нея каквито сега за Лидия.

Нека първо се докаже малко и после вече я нареждайте до Преслава, Галена и прочие.

  • Like 9
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя доминацията на новите над почти всички стари вече си е очевидна и дори не виждам защо е нужно някои въобще да налага тази теза. Пък ако някой приема това като един вид твърдение, че новите цялостно са издухали кариерите на старите- това е грешно възприятие, защото никой не налага такова нещо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Алфа имаха истински интерес 2019, когато още бяха нови и интересни, миналата година всичко им стартира ударно и след месец вече е забравено. Питам се защо ли? Галин си е намерил яко сайтче което да им помпа бозите. От феновете им останаха само най-малките, а те лайкват най-много и накрая Галена пак ги е смазала всички в пакет.

1613471684681.jpg

Иначе цялата ми теория идва от фактът че Галин винаги е бил с най-лайквани песни, дори и с по-малко гледания. Примерно, Фараона и Ме густа са най-лайкваните песни за годините си. Изведнъж става обратното... ами сори няма да мине!

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Тия мацки им правят музика на конвейер и нищо от това не се помни до следващото лято... така не се става лидер, а с бълване можеда си актуален, но до време. 

След години кое ще им е вечен хит? Жипиеса нимъ намира или какво 😂 тия са някакви прохождащи, които са толкова далеч от истината, че ако инстаграм бъде изтрит или бъгне зя седмица и само щрак и ги няма 😁 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Те и Коя спрягаха за нова лидерка. После Малката набра скорост, а в момента не знам дали някой друг, освен роднините й, я помни. 

  • Like 4

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Willy каза:

Алфа имаха истински интерес 2019, когато още бяха нови и интересни, миналата година всичко им стартира ударно и след месец вече е забравено. Питам се защо ли? Галин си е намерил яко сайтче което да им помпа бозите. От феновете им останаха само най-малките, а те лайкват най-много и накрая Галена пак ги е смазала всички в пакет.

1613471684681.jpg

Иначе цялата ми теория идва от фактът че Галин винаги е бил с най-лайквани песни, дори и с по-малко гледания. Примерно, Фараона и Ме густа са най-лайкваните песни за годините си. Изведнъж става обратното... ами сори няма да мине!

Защо дислайковете на Гейлин са толкова малко? Откъде могат да се закупят дислайкове? 😀

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, SG каза:

Тя доминацията на новите над почти всички стари вече си е очевидна и дори не виждам защо е нужно някои въобще да налага тази теза. Пък ако някой приема това като един вид твърдение, че новите цялостно са издухали кариерите на старите- това е грешно възприятие, защото никой не налага такова нещо.

Приемаш за доминация един на магия хит от Данна, три хита на Лидия&Десита заедно, тотално забравени към днешна дата (сами хит не помирисват).

За доминация ако говорим от страна на Меди - да, или инерцията на Теофиков дето беше набрал, но доминация от тези пикли, които дори хората не различават и ги броят за комплект

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Willy каза:

Алфа имаха истински интерес 2019, когато още бяха нови и интересни, миналата година всичко им стартира ударно и след месец вече е забравено. Питам се защо ли? Галин си е намерил яко сайтче което да им помпа бозите. От феновете им останаха само най-малките, а те лайкват най-много и накрая Галена пак ги е смазала всички в пакет.

 

Цял месец си е бая щедро. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, -A. каза:

В този форум имам чувството, че има някаква нужда да се налага, че ''дъртите'' чанти вече не са нищо особено а младите мачкат. Преди няколко месеца се говореше същото за Данна - щяла да разбие всичко, новата Преслава, лидерка и т.н. Какво стана със следващите два проекта ? Тотални провали. Сега същото с Лидия. Лидерка или топ не се става за два дни! Да не говорим, че начина на работа на Галин за мен не е адекватен защото Лидия изглежда ft или дуетна изпълнителка. Самостоятелните и парчета (2 на брой) изобщо не могат да се докоснат до успеха на другите проекти. Тук се говори за тийн подкрепа бла бла а после отваряш сигнал.бг където гласуват точно тези и в годишната класация за балади Лидка с ''Да мога да обичам'' е 8-ма. 

Една Яница имаше един период от време дето къртеше с топ проекти. Да не говорим какви самостоятелни хитове изпраска - ''Всичко чуждо пожелаваш'', ''Върнах ти го'', ''Изкушение'', ''Въртележката'' и няколко топ фт. ''Взмай задължително'', ''Грешната'', ''Няма да ме купиш'' и прочие. За качество на клиповете да не говорим. Забравих и за ''Мома Яница''. Ми тук никога не се употрябваха такива суперлативи за нея каквито сега за Лидия.

Нека първо се докаже малко и после вече я нареждайте до Преслава, Галена и прочие.

Ами те старите, с изключение на Галена и Преслава, са изпята песен. Звезда се става точно за денонощие, както се получи с Гергана и Кати. Но сривът е още по-бърз. Нямаш ли хит - потъваш веднага. 

Класациите на Сигнал са манипулирани. От години се налагат Десислава и Емануела, нищо че не са никакви лидерки към съответната година. Освен това да допуснем, че Алфите не са публикували призиви да ги подкрепят.

Къде са Анелия, Яница, Джена, Андреа... топ имена, които сега едвам навъртат 2 милиона.

Имат спорадично по една успешна песен. Участията са съсредоточени към новите имена.

преди 56 минути, Willy каза:

Алфа имаха истински интерес 2019, когато още бяха нови и интересни, миналата година всичко им стартира ударно и след месец вече е забравено. Питам се защо ли? Галин си е намерил яко сайтче което да им помпа бозите. От феновете им останаха само най-малките, а те лайкват най-много и накрая Галена пак ги е смазала всички в пакет.

 

Иначе цялата ми теория идва от фактът че Галин винаги е бил с най-лайквани песни, дори и с по-малко гледания. Примерно, Фараона и Ме густа са най-лайкваните песни за годините си. Изведнъж става обратното... ами сори няма да мине!

Алфите имат и сега интерес. Имам познати дето само тях признават. Песните генерално флопват на 1-2 месеца. ЗАтова пускат непрекъснато, но това е световна тенденция. Ако погледнеш какво става в РУмъния - 95% от новите песни са фийч и то не между двама, а понякога и от 10 изпълнителя. 

Jador сигурно е пуснал 10 фийч за 3 месеца. Масово песните са по 2 минути, защото средната слушаемост спада. 

Лайковете идват от децата. Кючекчийските песни се слушат от малцинствата, а те не са регистрирани и не лайкват. 

преди 9 минути, Гальо каза:

Приемаш за доминация един на магия хит от Данна, три хита на Лидия&Десита заедно, тотално забравени към днешна дата (сами хит не помирисват).

За доминация ако говорим от страна на Меди - да, или инерцията на Теофиков дето беше набрал, но доминация от тези пикли, които дори хората не различават и ги броят за комплект

Доминация няма. Ако Преслава или Галена пуснат слаба песен - тя флопва. Имат по 1-2 такива злощастни опити.  Като цяло у нас няма изпълнители с голяма и постоянна фенска маса. Хората харесват песните, а не изпълнителите. 

И не цитирайте Глория дето има 1000 души агитка. И 10К да са - малко са. Що за доминация? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как още не се е разбрало, че аз вече не говоря само за Алфа и Лидия. Успешна нова генерация имаме в лицето на сумати изпълнители от различни фирми. Дори един бърз поглед на гледаемостта на соло парчетата по време на пандемията е предостатъчен, за да се види за какво иде реч.

Галена - 100 живота - 16М

Преслава - Беден в сърцето - 12М

Меди - Не, мерси - 11М

Емилиано- Татуировка - 9.7М

Меди - Дивана - 9.5М

Данна - Той - 8.8М

Меди - Да си тук - 7.8М

Емрах - Предишното момче - 7М

Малката - Тарантула - 6.4М + още не знам си колко изтрити

Джулия - Чужда - 6.1М

Десита - Поредната цигара - 5.9М

Емрах - Ангажименти - 5.7М

Лидия - Щрак - 5.4М

Илиян - 24/7 - 5.4М

Емилиано - Болница - 5.1М

Ариа - Живее ми се - 5М

Галена - Къде беше ти - 4.3М

Роксана - Кралица - 4.2М

Андреа- Егоист - 3.6М

Джордан - Мерцедес - 2.9М

Лорена - Грозен край - 2.6М

Джена - Шот за болката - 2.4М

Камелия - Не те забравих - 2.4М

Диона - Любовница 2.3М

Камелия - Иди си - 2.2М

Емрах - Няма ме - 2.1М

Анелия - Пие ми се - 2.1М

Диона - Те келас - 2М

Данна - Такава - 1.8М

Джулия - Ножът - 1.8М

Яница- Имаш да ми даваш - 1.8М

Vessou - Коледа кючек - 1.8М

Лорена - Мръсен Топ - 1.4М

Деси Слава - Сърцето ти е мое - 1.3М

Анелия - Двама - 1.2М

Алисия - Цяла нощ - 1.1М

Валя - Ласмаги- джасмаги - 1.1М

Деси Слава - Поне един живот - 1М

Борис Дали - Лошите момчета - 1М

Може да пропускам някой, то и от този списък ми се замая главата. :D Но изводът е точно какъвто и аз твърдя, че е- само Галена и донякъде Преслава останаха над новата генерация, всички останали напоследък не предизвикват същия интерес с новите си песни. Или може би трябва да си направим изцяло хипотетичен извод, че всички нови имена са купували като луди, а Преслава и Галена не са?

А сега представете си да добавим и дуетните успехи? Да погледнем и цифрите в Спотифай? Да припомним приемите от клубове, които някои си качваха на стори? Да сравним интереса в социалните мрежи? И т.н...

Всичко това не би се водило доминация, разбира се, само в Рамания.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

@meleto, много проекти на Яница са с над два милиона. Всъщност почти всички. ''Твоето ферари'' има близо 6,7 милиона от официалното видео, 95к от едно изтрито и 878к от топика. Това са над 7,5 милиона. Нито една от самостоятелните песни на Алфа звездите нямат толкова. Да не говорим, че е третата най-стриймвана самостоятелна женска песен за 2020 след ''Сто живота'' и ''Беден в сърцето''. Да, последната и песен е безапелационен провал, но години наред поддържа едно добро ниво, почти винаги самостоятелно (посления и фт е от 2017) и никога не е изкарвана нещо повече от хитова изпълнителка. 

А това за участията - никак не ме изненадва. Хонорар 1500 лева и пълна дискотека. Анелия и Емануела примерно са на 6 бона.

Че класациите на сигнал.бг са манипулирани - факт, но от друга страна не мисля, че точно ''Баладичен хит на годината'' ще тръгнат да я манипулират  защото вече дори не съществува ''Открит микрофон'' за да гостува изпълнителя и сигнал да изкарат някакъв дивидент.

Това, че повечето са изпята песен - не съм съгласен. Всички са имали слаби периоди. Веднага се сещам, че Емилия преди да избухне със ''Смелите си имат всичко'' беше в дупка, но тогава яко гръмна и после се бетонира с ''Моята половина'' и другите проекти с Кости. Джена няколко пъти я отписваме и се завръща с един-два топ хита. Анелия е хамалеон. Ще вземе участия в 500 песни за година и все някоя ще стане хит. Емануела също се адаптира доста добре. Точно преди да напусне АРА беше в някаква дупка с песни като ''Таралеж'' и други и после в Пайнер преживя ренесанс.

Но нека спрем с тези празни приказки. При моя пост само исках да кажа, че тук много силно се преексонират успехите на младите и се опитват да се умаловажат на дъртите чанти.

  • Like 1
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не виждам чак такова подценяване на старите звезди. Никой не отрича колко са големи и че с години са били сред хитовите. Както аз дори казах- не мисля, че за някои от тях всичко е приключило.

Хайде обаче сега всички да се замислят дали не се подценява здраво новата генерация, въпреки че прогреса й е неопровержим?

ПП: Горе съм пропуснал Азис, тъй като Сагапо съвсем я бях забравил, че е песен по време на пандемията. Но за него така или иначе е ясно, че дори и без да го споменаваме си е на върха на жанра.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, -A. каза:

@meleto, много проекти на Яница са с над два милиона. Всъщност почти всички. ''Твоето ферари'' има близо 6,7 милиона от официалното видео, 95к от едно изтрито и 878к от топика. Това са над 7,5 милиона. Нито една от самостоятелните песни на Алфа звездите нямат толкова. Да не говорим, че е третата най-стриймвана самостоятелна женска песен за 2020 след ''Сто живота'' и ''Беден в сърцето''. Да, последната и песен е безапелационен провал, но години наред поддържа едно добро ниво, почти винаги самостоятелно (посления и фт е от 2017) и никога не е изкарвана нещо повече от хитова изпълнителка. 

А това за участията - никак не ме изненадва. Хонорар 1500 лева и пълна дискотека. Анелия и Емануела примерно са на 6 бона.

Че класациите на сигнал.бг са манипулирани - факт, но от друга страна не мисля, че точно ''Баладичен хит на годината'' ще тръгнат да я манипулират  защото вече дори не съществува ''Открит микрофон'' за да гостува изпълнителя и сигнал да изкарат някакъв дивидент.

Това, че повечето са изпята песен - не съм съгласен. Всички са имали слаби периоди. Веднага се сещам, че Емилия преди да избухне със ''Смелите си имат всичко'' беше в дупка, но тогава яко гръмна и после се бетонира с ''Моята половина'' и другите проекти с Кости. Джена няколко пъти я отписваме и се завръща с един-два топ хита. Анелия е хамалеон. Ще вземе участия в 500 песни за година и все някоя ще стане хит. Емануела също се адаптира доста добре. Точно преди да напусне АРА беше в някаква дупка с песни като ''Таралеж'' и други и после в Пайнер преживя ренесанс.

Но нека спрем с тези празни приказки. При моя пост само исках да кажа, че тук много силно се преексонират успехите на младите и се опитват да се умаловажат на дъртите чанти.

Да, "минала" е 2 милиона. И Анелия я чакахме да се възстанови, ама не стана. 

 

За съжаление, когато нямаш твърда фенска база, си обречен... ако не след първия флоп, то след втория.

Анелия и Емануела бяха пълни с участия предните години, нищо че хонорарът им пак беше висок. Просто нямат хитове и омръзнаха на хората. Новите са хем по-изгодни, хем по-интересни.

Емилия Стоянова е фенка на Десислава. Дори да не снимат ОМ, винаги е добре да поддържат добри отношения с изпълнителите. Няма да се учудя, ако са договорили бартер - СИГНАЛ налага, а после изпълнителят се издължава - дали с интервю или друго.

Емилия никога не е била в истинска кариерна криза. 

Джена също се срина. Както казах, това да направиш 1 попадение на 5 години не е постижение. И Татяна имаше 2 хита преди години. Да, Джена няма хит само от около 2 години, но да оставим като хитове - а като име колко е амортизирана. На никой не му дреме за нея.

Емануела също не е била в немощ след АРА. Роди, а след това изчака да приключи договора й и затова не пускаше нищо. Тя, Алисия и Стораро бяха единствените дето каквото и да пуснеха, ставаше хит. Това го пусна само за да не я забравят и то под натиска на Касъмов.

Старите изпълнители изпуснаха юздите. Едва ли ще пребъдат някога отново. Вече е необратимо. Може да пуснат по някоя силна песен на 2-3 години и това е.

Кризата показа кои са реалните звезди. Вижда се кои могат да монетизират, макар без участия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...