Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 18 минути, WindWalkerMonk каза:

Не ги знам нито 1 от тези три мило, но знам това:

Истинската царица. отделно след тези никому неизвестни мултимилионни хитове на Софа, мога да дам поне още 10 на Тедето дето са масови хитове и ги знам котараче. Истинската гранд дама на фолка. 

Теодора е една от най-стриймваните жени! Но сравняваме Софка с баба ти Гло и Иви Минаж. Факт е че се адаптира и задържа повече.

  • Like 1
  • Thanks 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Гальо каза:

Е това, че повече хора са слушали чалга не значи, че са най-големите звезди. По тази логика да включим и Тони Дачева.

Много по-големи звезди са Камелия, Анелия, Преслава, Десислава и Галена примерно, защото за 20 години да си непрекъснато актуален при смяна на поколения е по-трудно. Реално тях са ги слушали и големите тогава, а сега са достатъчно актуални сред малките, за да им се кефят, да ги държат в топа и да им ходят по участията. Една Глория на участие в дискотека сега сигурно не би събрала и 30 човека на вход безплатен, Преслава и Галена на 15лева биха я препълнили. Това значи да си адаптивен към времената

Аз се съгласявам, но ти казвам защо се смятат за големи. Не се наемам да кажа, дали точно 30 няма да идат, но Галош и Преса ще я бият. Особено за дискотека, ще й пръснат котенцето. Зад граница обаче мисля, че Вана и Глора ще ги разцепят. А там бугарите са колкото и тук, ти го знаеш също толкова добре, имайки се предвид къде живее родата ти. 

Смятат се за големи по същата логика по която Марая и Селин се смятат. Тва е. Просто не са измрели феновете им съвсем, те са като орки, де не ги тереш там никнат. 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще ме извинявате, но Глория освен дуета й с Азис, чиято заслуга да стане хит и още да се слуша е негова, други златни масови хитове няма. Има няколко емблематични хитове, които през въпросните години са си били мегахитове. “Крепост” и “Феникс” също са златни хитове, но не са на нивото на златните хитове примерно на Ивана.

И следва, че Глория “е по-голяма звезда” от Галена и Преслава само заради едните концерти...

  • Like 7
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Danger. каза:

Ще ме извинявате, но Глория освен дуета й с Азис, чиято заслуга да стане хит и още да се слуша е негова, други златни масови хитове няма. Има няколко емблематични хитове, които през въпросните години са си били мегахитове. “Крепост” и “Феникс” също са златни хитове, но не са на нивото на златните хитове примерно на Ивана.

И следва, че Глория “е по-голяма звезда” от Галена и Преслава само заради едните концерти...

Очаквай да бъдеш цитиран културно и дълго, нищо че там смисъл и факти просто няма да има. :))

 

  • Haha 1
  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, GSA каза:

Софи пък какъв хит има като махнем кавъра “Проблем”? И тя, и Коцьо лежат на дуети и римейци, за да оцелеят. Нека пуснат нещо самостоятелно да ги видим тогава. 

Софка като цяло редовно си пуска някакви успешни парчета, просто няма фенове по форумите да напомнят за нея. Виж че почти всичко и прави по над 5 милиона. Може да са от малцинствата, но си я уважават. А и понякога избухва с топ хит като ''Искам да обичам'', ''Проблем'' и прочие. Да не говорим, че песни като ''Онзи фатален ден'' също къртят с гледания. От друга страна Софка е една от малкото изпълнителки с поне 5 категорично изявени вечни хитове - ''Стари рани'', ''Слънчице мое'', ''Бурята в сърцето ми'', ''Без теб'', ''Единствен мой'' и ''Единствени''. Отделно има много други силни песни. Ако имаше собствен Youtube канал тези парчета щяха да са с над 5 милиона. Всъщност ''Бурята'' е, но другите са качени в някакви изоставени канали и никой не знае за тях. Наскоро мернах колаж с участия за септ или окт месец и бяха 10 (официално обявени, в клубове), но един бог знае колко частни партита е имала. Реално тя и Камелия се справят най-добре от ретро гилдията. Десислава е близко до тях, но да видим как ще е без Пайнер.

Колкото и анти да е Тони Стораро, също не може да му се отрече успеха. Като влезнеш в попнейбъла, просто мачка. Песните са тъпи и гнусни, но се слушат. Освен масово познатите от периода ''Отличен 6'' и прочие някакви балади като ''Ако една звезда си'', ''Приятели'' и други и кючеците тип ''Най-добрата фирма'' се задържаха и правят доволно гледания. Да не говорим, че преди пандемията правеше по 10-15 участия (дори повече от сина си).

преди 4 минути, Danger. каза:

Ще ме извинявате, но Глория освен дуета й с Азис, чиято заслуга да стане хит и още да се слуша е негова, други златни масови хитове няма. Има няколко емблематични хитове, които през въпросните години са си били мегахитове. “Крепост” и “Феникс” също са златни хитове, но не са на нивото на златните хитове примерно на Ивана.

И следва, че Глория “е по-голяма звезда” от Галена и Преслава само заради едните концерти...

Е тук не мога да се съглася. Не е само заради едните концерти. Мадона примерно също няма масов хит от поне десет години, но е най-голямата защото е постигнала много и никоя не може да я достигне. Определено Глория след албума ''Имам нужда от теб'' тотално се изгуби и сигурно има 3 средни хита на кръст, но няма как да се изтрие десетилетието 94-04 когато размазваше с големи хитове, самостоятелни концерти и топ клипове. Пък и малко или много като и гледаш профила в youtube си има доволни гледания и на други песни като ''Присъда'', ''Радост-тревога'', ''Любовен дъжд''.  Жената си има фенове, но младото поколение не успя да я възприеме. 

  • Like 4
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Липсата на нови хитове при Ивана е изцяло нейна заслуга,тъй като отказва да пусне нещо от някой актуален автор. А и тя като цяло не е възприемана като чак такава бабичка като Хлория. Затова и чат пат нацелва някой хит. "Твое копие" има 3 милиона и ако не беше скрита от тубата заради авторските права щеше да има едно 4-5 милиона. Глоринда кога ще има нещо подобно? Тая дори и втора "Не сме безгрешни"да пусне никой няма да я отрази

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

На Ивана копието наистина стана доста популярна, нейната кариера е доста над тази над Глория като масово успех и хитове.

 

А това колко ме зариби, откакто го пуснахте тук, бахти парцалаааа, защо не е гърмяло тогава?

 

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, -A. каза:

Софка като цяло редовно си пуска някакви успешни парчета, просто няма фенове по форумите да напомнят за нея. Виж че почти всичко и прави по над 5 милиона. Може да са от малцинствата, но си я уважават. А и понякога избухва с топ хит като ''Искам да обичам'', ''Проблем'' и прочие. Да не говорим, че песни като ''Онзи фатален ден'' също къртят с гледания. От друга страна Софка е една от малкото изпълнителки с поне 5 категорично изявени вечни хитове - ''Стари рани'', ''Слънчице мое'', ''Бурята в сърцето ми'', ''Без теб'', ''Единствен мой'' и ''Единствени''. Отделно има много други силни песни. Ако имаше собствен Youtube канал тези парчета щяха да са с над 5 милиона. Всъщност ''Бурята'' е, но другите са качени в някакви изоставени канали и никой не знае за тях. Наскоро мернах колаж с участия за септ или окт месец и бяха 10 (официално обявени, в клубове), но един бог знае колко частни партита е имала. Реално тя и Камелия се справят най-добре от ретро гилдията. Десислава е близко до тях, но да видим как ще е без Пайнер.

Колкото и анти да е Тони Стораро, също не може да му се отрече успеха. Като влезнеш в попнейбъла, просто мачка. Песните са тъпи и гнусни, но се слушат. Освен масово познатите от периода ''Отличен 6'' и прочие някакви балади като ''Ако една звезда си'', ''Приятели'' и други и кючеците тип ''Най-добрата фирма'' се задържаха и правят доволно гледания. Да не говорим, че преди пандемията правеше по 10-15 участия (дори повече от сина си).

Е тук не мога да се съглася. Не е само заради едните концерти. Мадона примерно също няма масов хит от поне десет години, но е най-голямата защото е постигнала много и никоя не може да я достигне. Определено Глория след албума ''Имам нужда от теб'' тотално се изгуби и сигурно има 3 средни хита на кръст, но няма как да се изтрие десетилетието 94-04 когато размазваше с големи хитове, самостоятелни концерти и топ клипове. Пък и малко или много като и гледаш профила в youtube си има доволни гледания и на други песни като ''Присъда'', ''Радост-тревога'', ''Любовен дъжд''.  Жената си има фенове, но младото поколение не успя да я възприеме. 

Добре, Глория е била най-голямата звезда до 2004. Но вече сме 2020, и общо погледнато няма никакви успехи към днешна дата. Трябва да я броим за най-голямата към днешна дата заради едно десетилетие, в което конкуренция са и били Петра, Пепа, Радо Шишарката, Нелина, Тони Дачевя и такива ли? Не схващам логиката, ако изобщо има такава. 

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Мен ми е много смешно как придворните винаги се хвалят с гледанията на Не сме безгрешни, като е очевидно, че ако не беше “Азис” в заглавието, сигурно и 2 милиона сумарно нямаше да има. То се вижда, че извън песните с Василка и народните песни, тя няма нима една песен, която да се помни наистина. 
Глория е персона нон грата за масовата публика. Чували ли сте някой в компания да каже “айде да си пуснем Глория”? То даже звучи абсурдно. Не знам на каква комбинация от фактори се дължи, но в сегашното музикално статукво, Глория е един нафталинен образ, който се помни единствено заради името, което си е изградила преди 2005 и постоянното споменаване като голямо чалга име, но не и с нещо друго. Дори що се отнася до ретро песни (да кажем отпреди 2010), има минимум едно 15 имена, които имат повече задържали се хитове.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Гальо каза:

Добре, Глория е била най-голямата звезда до 2004. Но вече сме 2020, и общо погледнато няма никакви успехи към днешна дата. Трябва да я броим за най-голямата към днешна дата заради едно десетилетие, в което конкуренция са и били Петра, Пепа, Радо Шишарката, Нелина, Тони Дачевя и такива ли? Не схващам логиката, ако изобщо има такава. 

Не, просто трябва да я броим като голяма за жанра като цяло. Ако след 10 години Галена или Преслава са се отказали или на ниво Глория а Лидия или Данна са топ изпълнителките за последните 5 години и тях двете ли няма да ги броим за големи звезди само защото вече не са това което са били преди? Няма да ги броим за актуални, хитови, но ще са големи за жанра. Или поне аз мисля така.

преди 9 минути, xroflx9 каза:

Липсата на нови хитове при Ивана е изцяло нейна заслуга,тъй като отказва да пусне нещо от някой актуален автор. А и тя като цяло не е възприемана като чак такава бабичка като Хлория. Затова и чат пат нацелва някой хит. "Твое копие" има 3 милиона и ако не беше скрита от тубата заради авторските права щеше да има едно 4-5 милиона. Глоринда кога ще има нещо подобно? Тая дори и втора "Не сме безгрешни"да пусне никой няма да я отрази

 

Ивана ако се стегне според мен може да върне позиции. Абсурд като топ име, но не и в дъното на бранша. Уви с една песен на годината няма как да стане. Виж тук какъв прием имат ''Ало, девойките'' и ''Златен''.

Между другото, колкото и да не се харесва в този форум КАЛИ е пример как може да си хитов защото години наред тя беше много над ГИКД (Над Камелия защото не пускаше песни). През пайнерския си период пуска няколко топ хита като ''Като те почна'', ''Спрях ли ти тока'' и ''Недей, сърце''. Ето песен, която не е вулгарна а си имаше своята публика.

 

  • Like 3
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

3 милиона за песен в ютуб ерата е плачевно, аз бих казал, че един истински хит започва от 5 милиона нагоре, а за сериозен такъв минимум 10.

А факта, че на прима виста от ретро песните й няма и 5-10, които да имат повече от милион трябва сериозно да я тревожи. Изобщо всеки един изпълнител, който вече не е рентабилен с нова продукция, трябва да се съсредоточи в налагане на старата.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Senhor каза:

Мен ми е много смешно как придворните винаги се хвалят с гледанията на Не сме безгрешни, като е очевидно, че ако не беше “Азис” в заглавието, сигурно и 2 милиона сумарно нямаше да има. То се вижда, че извън песните с Василка и народните песни, тя няма нима една песен, която да се помни наистина. 
Глория е персона нон грата за масовата публика. Чували ли сте някой в компания да каже “айде да си пуснем Глория”? То даже звучи абсурдно. Не знам на каква комбинация от фактори се дължи, но в сегашното музикално статукво, Глория е един нафталинен образ, който се помни единствено заради името, което си е изградила преди 2005 и постоянното споменаване като голямо чалга име, но не и с нещо друго. Дори що се отнася до ретро песни (да кажем отпреди 2010), има минимум едно 15 имена, които имат повече задържали се хитове.

То ако става въпрос, към днешна дата ако кажа айде да пуснем чалга, половината от компанията ми ще кажат, ако се пусне чалга аз си тръгвам. Повечето млади хора около мен ги презират поради куп причини. Те презират и студентски, но това е друга тема. 

А за Глория си е виновна само тя, толкова тъпи песни е избълвала, че на хората им е писнало от бълването и тъпизмите в комплект. Това на което исках да обърна внимание е, че и тя има хит с 3/4 милиона колкото и Ивана. И на двете песните към днешна дата не се слушат. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Също нещо, което често се забелязва, е, че успехите след 2010 тук напълно се отричат поради някакви счупени критерии, като например продажби на албуми и концерти. Нищо, че албумите от години са абсолютен нефактор на пазара, а бизнес модела в България напълно е отрекъл концертите. Не знам кой е решил, че това 3 пъти в годината да направиш концерт в някое селско читалище е по-голям успех от това да имаш по 15-20 участия на месец. Нито откъм сумарна публика, кито откъм приходи не е издържана тази логика.

Отделно го има момента, че хората си обичаме да превъзнасяме старото. С времето винаги си мислим, че “преди е било по-хубаво”. Та така и с музиката. Само че за хората, които слушат чалга от 5-10 години насам “ретро” значи друго. Наскоро примерно четох коментари под “Дяволът ми кара”. Вижте колко я хвалят какъв ретро хит е. На нас може да ни звучи смешно едно комерсче от 2009 да се изкарва ретро хит е, но реално си е.

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

Именно това се опитах да кажа @Senhor. Когато Глория размаза Ивана и Преслава на концерта в Лондон още с първата си песен там "Циганско сърце" или каквото беше, а после и с бисовете след всяка друга аз погледнах и видях, че тези хора й знаят песните отпреди. Новите не най - вероятно, но тях и тя ги забравя след няколко месеца. 

За Галена е същото, има хора които избухват на "Мой" защото наистина е огромен ретро хит. Тук не се приема за такъв, но е. 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

То ако става въпрос, към днешна дата ако кажа айде да пуснем чалга, половината от компанията ми ще кажат, ако се пусне чалга аз си тръгвам. Повечето млади хора около мен ги презират поради куп причини. Те презират и студентски, но това е друга тема. 

А за Глория си е виновна само тя, толкова тъпи песни е избълвала, че на хората им е писнало от бълването и тъпизмите в комплект. Това на което исках да обърна внимание е, че и тя има хит с 3/4 милиона колкото и Ивана. И на двете песните към днешна дата не се слушат. 

Да, много зависи от компанията. Забелязал съм обаче, че чалгата винаги е гаранция за купон и трябва само някой да се престраши да започне.

Преди пандемията бяхме на хижа за рд на един приятел. На съседната маса имаше група планинари, които веднага настръхнаха при споменаването на чалга. Но половин час по-късно дойдоха да ни кажат да пуснем Радо Шишарката и изведнъж наедно с нас се разбиваха на (ретро) чалга часове наред. Това съм го виждал и много други пъти, де. Не е имало ситуация, в която си на купон и да не се пусне чалга в даден момент.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Най-лайкваните коментари под дуета на Галин и Десита е, че клипът е копие на Феноменален и има коментари за гей целувката му. Дали му е лошо. :D 

 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория има страхотен глас, но държанието ѝ е много дразнещо и това кара хората още повече да се отдръпнат от нея. Аз и за това не мога да я понасям. А Ивана си е певицата на народа и все още си е масово уважавана. Иначе и двете имат страхотни песни, но не искат да минат в новото време. Камелия, Десислава, Стораро са много по-адаптивни и са все още актуални. 

Поздрав с нещо любимо на Глорс:

 

 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

И ако да харесвам Преслава повече като глас, то не може да се отрече, че Галя има едни от най-бруталните цялостни проекти. Клип, песен, излъчване.

Пресле никога няма да има такъв клип вероятно:

 

 

И това е много зарибяващо, поздрав за Галя фемили във форума :Д особено частта около 3:20

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, devotioner каза:

Глория има страхотен глас, но държанието ѝ е много дразнещо и това кара хората още повече да се отдръпнат от нея. Аз и за това не мога да я понасям. А Ивана си е певицата на народа и все още си е масово уважавана. Иначе и двете имат страхотни песни, но не искат да минат в новото време. Камелия, Десислава, Стораро са много по-адаптивни и са все още актуални. 

Поздрав с нещо любимо на Глорс:

 

 

Tва си мислех и аз. Дори една приятелка сега четейки тук го каза, на Глория и се знаят песните, но хората не я харесват и не искат да й ги слушат. Тя знае "Ако те няма" например и я смята за голям хит. 

Виж Деси Слава как печели хората, просто е смирена и отпусната. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Danger. каза:

Най-лайкваните коментари под дуета на Галин и Десита е, че клипът е копие на Феноменален и има коментари за гей целувката му. Дали му е лошо. :D 

 

Клипът е по-добър от “Феноменален”, но всичко друго е...

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам как с такива песнички тия алфи ще станат големи звезди. От 20 песни тая година имат само един голям хит “GPS-a”, който към днешна дата даже е забравен. 

  • Like 3
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...