Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 1 час , Blueberry каза:

В Антибиотика и трите бяха фронтгърли, а Дестини'с чайлд бяха Бионсе и беквокалистки :whistling:

Да, де, но тази, която спрягаш за Бионсе е най-слабата певица от трите.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Станаха много зависими всички от това да са в трендинга, да са забелязани. Това не е творчество и няма как да е. Музиката не се прави за удоволстие, не извира, не се влага чувство нито от композитора, нито от изпълнителя. Дори на някои и баладите им са супер превзети. Всичко се записва за ден, изправя им се гласа, правят им се тоновете и айде да върви.

А какви времена бяха....

 

  • Like 5
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ох не мога... Азис даже посочи Джулия като Хищницата. 😂 Тази вечер най-накрая стана широко известна на българите, жалко че кариерата й е толкова зациклила.

Относно спора ви кой какви песни трябва да прави- това е комерс жанр, не знам какво се очаква... Нека си имат и мазнотиите, никой не е казал, че всичките са задължително нещо долно. Проблемът е, когато можещите имена не ги редуват с по-различни песни и зациклят само в маането, като Деси Слава.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, DarkChild каза:

Да, де, но тази, която спрягаш за Бионсе е най-слабата певица от трите.

Да е по-слаба от Десита? Със сигурност Дана е най-добрата, но определено Лидия е по-добър вокал от Десита.

преди 7 минути, SG каза:

Ох не мога... Азис даже посочи Джулия като Хищницата. 😂 Тази вечер най-накрая стана широко известна на българите, жалко че кариерата й е толкова зациклила.

Относно спора ви кой какви песни трябва да прави- това е комерс жанр, не знам какво се очаква... Нека си имат и мазнотиите, никой не е казал, че всичките са задължително нещо долно. Проблемът е, когато можещите имена не ги редуват с по-различни песни и зациклят само в маането, като Деси Слава.

Днес въпросът в страницата на Маскирания няма да е “Коя е хищницата”, а “Коя е Джулия” - нещо, което тук пишем от 2 години!

  • Haha 4
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blueberry каза:

Да е по-слаба от Десита? Със сигурност Дана е най-добрата, но определено Лидия е по-добър вокал от Десита.

 

Още помним Фалшидия в Х-фактор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Blueberry каза:

Да е по-слаба от Десита? Със сигурност Дана е най-добрата, но определено Лидия е по-добър вокал от Десита.

Днес въпросът в страницата на Маскирания няма да е “Коя е хищницата”, а “Коя е Джулия” - нещо, което тук пишем от 2 години!

Значи всичко е било пи ар на Джулс, за да й потръгне ударно след Пайнер! Казвах ви аз, че е голяма!

Азис ако ни чете мигновено да каже, че Баба Яга е Лидия!

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, adorable каза:

Тука е зверска Преса.

 

Определено го докарва на нещо от животинския свят!

преди 2 минути, Blueberry каза:

Да е по-слаба от Десита? Със сигурност Дана е най-добрата, но определено Лидия е по-добър вокал от Десита.

Днес въпросът в страницата на Маскирания няма да е “Коя е хищницата”, а “Коя е Джулия” - нещо, което тук пишем от 2 години!

Аз мисля от повече. Иначе освен да участва верно някой от двамата и да са размрънкали на сценаристите как никой не им споменава заглавията вече коя седмица поред. Просоти ние форумно сме излезнали като първи в резултатите за "коя е номер 34".

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, DarkChild каза:

Още помним Фалшидия в Х-фактор.

E беше избрала неподходящо парче в опити да се прави на Ариана. Тя и самата Ариана не я пее топ тая песен на живо. Десита само мяучи, правилно, но мяучи. Силен глас няма. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, pacho каза:

Дори посредствени певици записваха истински песни.

 

Да чакаш подобни неща да се случат в сегашно време е като да чакаш кактус в Сибир - няма начин просто, защото средата не е благоприятна....хиляда други странични неща трябва да се подредят, за да се отрази това и на музиката.

  • Like 3
  • Sad 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не смятам, че през 2004-2006 е била много благоприятна средата и то пък за Калия, Никол и тем подобни, които даже и досег с мутри не са имали. Никол я спонсорираха май някакви, но няма значение.

Даже точно обратното е, към днешна дата една Анелия би трябвало да може да си позволи лукса да изпее подобна песен. И да не намесваме Ковид, защото като цяло в последните години не се държи много на такъв тип песни. Както казах по-нагоре - искат нещо лесносмилаемо и простичко, за да влязат в трендинга. 2-3 само правят опити за оригиналност.

При сърбите и гърците има от всичко по малко.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Е тук как се изкарва все едно жанра е съвсем затънал в посредственост... Има си достатъчно смислени песни на нивото на посочените на Глория и Ивана и над тях. "Сърце" е брутал и като песен, и като клип. "След 1000 жени" си е като старите песни, че и кръчмарски изпята, за да е баш като тях. На Лидия двете й по-бавни песни от тази година могат да докоснат хората с невъзможна любов. Споменава се Анелия- ами и на нея точно последното й недооценено соло парче се откроява от всичко друго тази година като замисъл в текста, че и като звучене. И тази на някакъв си Дани с нея е нещо различно и със сигурност с много повече стойност от 95% от песните на Глория и Ивана в предното десетилетие.

Песни си има ама оценяване невинаги има. А като почнат да го оценяват хората и да трупа милиони- не били важни гледанията, въпреки че btw чрез тях поне в реално време можем да следим как върви едно парче и сами да преценяваме кое е реално и кое- не. Какъв ни беше показателя преди- какво ни казват Нов Фолк и Пайнер на наградите?

Link to comment
Сподели в други сайтове

@pacho

Тяхната инфантилност като хора абсолютно се припокрива с инфантилността на публиката, затова си се разбират и резултатът е "Гъзарка"....  активната работеща публика с висок доход не бяга от чалгата от "правеж", а просто защото там няма за какво да се закачи тъй като в 90% от случаите е доста добре образована... а изпълнителите наистина имам чувството, че са си в свои води сред всички, които имат тяхната ограничена визия за всичко наоколо.

  • Like 4
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Blueberry каза:

E беше избрала неподходящо парче в опити да се прави на Ариана. Тя и самата Ариана не я пее топ тая песен на живо. Десита само мяучи, правилно, но мяучи. Силен глас няма. 

Не съм съгласен. Лидия направо си квичи пред Десита. Че защо трябва да има някакъв мощен глас Десита само не разбрах. Да не би дс пее опера. Технично е по добра, по въздейства гласът и, по приятен тембър. Тепърва ще и се развива 

  • Like 2

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, GSA каза:

Ето ви стойностен проект, който се оцени и стана масово популярен. Когато се предложи качество, стойност и чувство няма как да не се оцени. Щом тя може - и другите могат. 

 

Перфектен пример за стойностна песен, браво! Не е балада, пее се за любов, но е:

1. Със смислен, логически подреден текст - без недосмислици, без объркване на смисъла, с цялостна концепция

2. Хубаво и ненатрапчиво изпълнение. Не е нужно да се пънем да развиваме октави, че да сме велики.

3. Красива мелодия и аранжимент, който хем е драматичен (като в турски сериал), хем не е прекалено кръчмарски.

Извинявам се, ама това слага в джоба половината претенции на Глория от последните години и 80%  от тези на Ивана, докато беше "ПеВиЦаТа На НаРоДа". 

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Blueberry каза:

Извинявам се, ама това слага в джоба половината претенции на Глория от последните години и 80%  от тези на Ивана, докато беше "ПеВиЦаТа На НаРоДа". 

Глора няма никакви претенции за нищо, то там именно е проблемът...

Ако имаше, щеше да си натегне мозъка и да пръкне нещо наистина добро, щото го може.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Slavi каза:

Никой:

Прасето на село:

 

IMG_20201114_231853.png

Хахахаха. Много ти дойде напоследък на тебе. Представи си в какво гадно настроение си, за да злобееш по цял ден като си го изкарваш на Галена и да ме цитираш. 

  • Haha 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, pacho каза:

Глора няма никакви претенции за нищо, то там именно е проблемът...

Ако имаше, щеше да си натегне мозъка и да пръкне нещо наистина добро, щото го може.

Разбирай го като "Претенции в изпълнение на Глория". Глория ми е ясно, че претенции няма, феновете й имат.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

@Гюлти

Многофакторен е проблемът с Глория, не е само това, че пуска еднообразни блудкави бози напоследък.

"Пясъчни кули" е много яка и се открои, но нима стана някакъв чутовен хит? Не стана, защото Глория вече попадаше в графа "демоде". А предният й по-голям хит е от 2007 "Ако те няма" - също балада, виж тя вече си стана доста стабилен хит, но това беше преди цели 13 години.

Чуй тази песен, помниш ли я?

Виж колко е яка, хем модерно, хем фолкаджийски, хем изискано звучи. И за клип се беше бръкнала. Ами тя дори по-малък хит от "Пясъчни кули" стана и изобщо не се помни до днес извън форума.

Отдавна е изгубила инерцията. По времето на "Открнат миг" Глория не само, че е младата сензация на държавата, но тя буквално няма празно откъм песни. Всичко, дето изпее, се превръща в злато. Знаеш за инерцията в музикалния бранш. В световен мащаб Риана и Марая Кери са добър пример за набрана инерция, която повлича и следващата песен да е голям хит.

Не, че не са неъвъзможни и възкресения от пепелта, но се случва по-рядко и е много по-трудно. Камелия е пример за това с "Дразни ме" и "Името ти". Тук обаче имай предвид, че Камелия почти не слезе от общественото пространство с изявления, участия в предавания, голи снимки и скандали. Докато Глория не е толкова интересна и подрастващите я знаят така, както ние знаем Джорди Христова - естрадната легенда.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Slavi каза:

Не съм съгласен. Лидия направо си квичи пред Десита. Че защо трябва да има някакъв мощен глас Десита само не разбрах. Да не би дс пее опера. Технично е по добра, по въздейства гласът и, по приятен тембър. Тепърва ще и се развива 

Не трябва да има мощен глас, но просто не пее въздействащо детето. Пее правилно. Това е.

В дуетните им песни на частите на Десита песента "хлътва" и става плоска. Не казвам, че Лидия е велик вокал, но поне е певица.

Деситчето е същото като Адам -  има там някакво гласче, пее правилно, а не въздейства. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Blueberry каза:

Не трябва да има мощен глас, но просто не пее въздействащо детето. Пее правилно. Това е.

В дуетните им песни на частите на Десита песента "хлътва" и става плоска. Не казвам, че Лидия е велик вокал, но поне е певица.

Деситчето е същото като Адам -  има там някакво гласче, пее правилно, а не въздейства. 

На мен гласът на Десита ми въздейства. Особено в Поредната цигара. Пее с чувдтво. Не случайно Лидка няма по успешна самостоятелна песен. В песните им с Лидия се губи, да, но просто не са песни за нейния тембър. Нали я слушам как пее чужда музика. Много е добра. В Гпса на куплетите също звучи по добре. 

  • Like 1

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Danger. каза:

Хахахаха. Много ти дойде напоследък на тебе. Представи си в какво гадно настроение си, за да злобееш по цял ден като си го изкарваш на Галена и да ме цитираш. 

Дали на мен ми дойде много или на теб. 

Кий очакваше Красиви лъжи да се мери с Гледай как се прави. Ти

Кой очакваше Кавала до пролетта да догони Проблем. Отново ти. 

Мачка ли Емилиано Кавала боклука, мачка го. 

Тази година Галена дори ми е много симпатична, но ти не се спря бе. Тръгнало на всяка друга кусура да мери, а не вижда, пе Галена е новата Андреа. Хем дебела, хем нищо общо с инстаграм снимките. 

  • Like 4
  • Dislike 2

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast locked, unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...