Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

преди 4 минути, VulkoIsTheBest каза:

Е, не знаеш ли, че преди златен беше 10К, платинен 30К?

Нали имаме официално обявени 4 златни албума на Пайнер от предното десетилетие. Тотален срив, в пъти по-малко ти трябват за да се водиш платинен в наши дни и пак никой не го постига.

Не знаех за това, нито кои са тези албуми. Аз и никога не съм виждал каквато и да било информация за продажбите в страната, като цяло. Затова нямам идея колко се броят като много или малко.

То навсякъде има жесток срив в продажбите, сега особено с платформите за свободно слушане. Затова и в световен мащаб вече са ги обвързали и доколкото знам 100М стрийма = 1м уж продадени копия. А така наречените ‘pure sales’ са винаги мноого слаби.

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Fast каза:

Какво значение има, дали членуват? Бройките са реални. Ако се добавят и тези от CD продажбите, по всяка вероятност ще стане двойно платинен.

Щом не членуват, значи няма как да бъде обявен за такъв. Двойно, тройно ли е не знам, ама това беше малко като с измислената ти класация. Разгледай и по други стандарти как водят албумите, може да намериш организация според която да го обявиш и за диамантен. :1000(29):

Защо просто не си мълчиш за този албум, а само набутваш Преса между шамарите? 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Fast каза:

Какво значение има, дали членуват? Бройките са реални. Ако се добавят и тези от CD продажбите, по всяка вероятност ще стане двойно платинен.

Има голямо значение дали членуват. Щом не участват, никой не може да сертифицира според утвърдения стандарт дали наистина покриват критерия за златен или платинен албум, съответно не знаем дали твърденията им за верни или не. Съответно губят правото да ползват утвърдени в гилдията сертификации като тези, и Пепа никога няма да помире платинен албум, колкото и да ти се иска да извъртиш нещата друго яче. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Starboy каза:

Не знаех за това, нито кои са тези албуми. Аз и никога не съм виждал каквато и да било информация за продажбите е страната, като цяло. Затова нямам идея колко се броят като много или малко.

То навсякъде има жесток срив в продажбите, сега особено с платформите за свободно слушане. Затова и в световен мащаб вече са ги обвързали и доколкото знам 100М стрийма = 1м уж продадени копия. А така наречените ‘pure sales’ са винаги мноого слаби.

Марто, влизаш в Рама от 10 години сигурно и не знаеш кои са златните албуми на попфолка? :roll1:

Камелия "Златна рибка" - 30К CD

Деси Слава "Ези-тура" - златен

Глория "12 диаманта" - златен

Преслава - "Не съм ангел" - златен

Това е официално инфо, подкрепено със статии. Има слухове, че и други албуми са го постигали, но се е укривало, за да не се плащат данъци. А тези нали са фирмените хубостнички и да им се направи четка, един вид се тупаха в гърдите.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, VulkoIsTheBest каза:

Марто, влизаш в Рама от 10 години сигурно и не знаеш кои са златните албуми на попфолка? :roll1:

Камелия "Златна рибка" - 30К CD

Деси Слава "Ези-тура" - златен

Глория "12 диаманта" - златен

Преслава - "Не съм ангел" - златен

Това е официално инфо, подкрепено със статии. Има слухове, че и други албуми са го постигали, но се е укривало, за да не се плащат данъци. А тези нали са фирмените хубостнички и да им се направи чета един вид се тупаха в гърдите.

Аз отскоро почнах да посещавам тази скандална тема и да я чета що годе цялостно, нямам идея за тези информации хъх

Радвам се, че Преси е сред тях, ще закупя 10к бройки на Да гори в любов мигом, както е правила Тейлър Суифт в началото на кариерата си, за да влиза в класациите.

  • Haha 9
Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Starboy каза:

Не знаех за това, нито кои са тези албуми. Аз и никога не съм виждал каквато и да било информация за продажбите в страната, като цяло. Затова нямам идея колко се броят като много или малко.

То навсякъде има жесток срив в продажбите, сега особено с платформите за свободно слушане. Затова и в световен мащаб вече са ги обвързали и доколкото знам 100М стрийма = 1м уж продадени копия. А така наречените ‘pure sales’ са винаги мноого слаби.

Ти кво очакваш в страна, в която в годините на реални продажби на носители 99 от 100 бройки продадени са били пиратски? И когато интереса към физически медии изчезна, пиратството просто се пренасочи в интернет. 
Иначе нормално да има срив в продажбите - те са предимно за колекционери, всичко вече е дигитално. Ама и кокошарника е мега зле в това отношение - вместо да пуснат нещо качествено като физически продукт, евентуално с някви екстри дето да те карат да искаш да го притежаваш и да си го сложиш на видно място на лавицата, те правят някви дискове, дето са ги записват по поръчка на записвачката към офисния компютър с картонени кутийки, дето са ги печатали пак там. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Starboy каза:

Аз отскоро почнах да посещавам тази скандална тема и да я чета що годе цялостно, нямам идея за тези информации хъх

Радвам се, че Преси е сред тях, ще закупя 10к бройки на Да гори в любов мигом, както е правила Тейлър Суифт в началото на кариерата си, за да влиза в класациите.

Тогава да ти обогатя знанията още:

Това са цифри на компакт дискове. Реално до един момент в България се продаваха много повече аудио касети, отколкото CD-та. Трите албума от 2000 година имат над 130 000 копия общо, като за Камелия се е чувала и цифрата 200К. Реално, ако трябва да броим продадени носители, имаме диамантени албуми в България.

През 2007 касетите вече бяха намалели в съотношение с дисковете, но въпреки това по разни малки градчета и села, продължаваха да се жулят здраво. You get my point...

  • Like 3
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Starboy каза:

Аз отскоро почнах да посещавам тази скандална тема и да я чета що годе цялостно, нямам идея за тези информации хъх

Радвам се, че Преси е сред тях, ще закупя 10к бройки на Да гори в любов мигом, както е правила Тейлър Суифт в началото на кариерата си, за да влиза в класациите.

Е ти си купувай, ама това няма да промени фактите 

1) класации вече няма

2) дори да продаде 200000 носителя, на Пепа албума никога няма да стане платинен по вече дискутираната причина - тия продажби и статути се сертифицират от БАМП. Пайнер не участват в БАМП. Албума няма да бъде серифициран. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Lelqtian каза:

Е ти си купувай, ама това няма да промени фактите 

1) класации вече няма

2) дори да продаде 200000 носителя, на Пепа албума никога няма да стане платинен по вече дискутираната причина - тия продажби и статути се сертифицират от БАМП. Пайнер не участват в БАМП. Албума няма да бъде серифициран. 

Да, това абсолютно е така. И в USA докато RIAA не актуализира продажбите и да ги обяви - няма никакви сертификати. А има албуми и сингли, които отдавна може да са постигнали доста цифри, но примерно последното им рефрешване е било преди 2 години..

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

@Lelqtian

Не съм съгласен, че процентът на пиратство е бил над 90%. В началото на 90-те години може би, но след 1998-1999 нещата почнаха да заприличват на нещо...

Виж, че Глория, Камелия и Деси Слава от 2000 имат към 500 000 официално продадени носителя общо трите. Няма начин това да са само 10% от реално пласираните албуми. Имаше пиратство, голямо при това, но не беше чак толкова голямо.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Lelqtian каза:

Има голямо значение дали членуват. Щом не участват, никой не може да сертифицира според утвърдения стандарт дали наистина покриват критерия за златен или платинен албум, съответно не знаем дали твърденията им за верни или не. Съответно губят правото да ползват утвърдени в гилдията сертификации като тези, и Пепа никога няма да помире платинен албум, колкото и да ти се иска да извъртиш нещата друго яче. 

В момента в който албум събере нужните бройки, е златен/платинен по дефиниция, без значение че няма да присъдят някаква си пластмасова плоча.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Starboy каза:

Няма ли някоя бабичка на пейката в Спейн, със сигурност много я е зарадвал този албум

Те слушат Исабел Пантоха!

Дано Ивана направи кавър.

  • Haha 3
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, -A. каза:

 

Дано Ивана направи кавър.

Но искам да не го плати и да се прави на балама. Дион дали ще й опука гъза в съда. Ивана да плаче - Пашев ми е дал краден аранжимент. :girl_cry2:

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, VulkoIsTheBest каза:

Но искам да не го плати и да се прави на балама. Дион дали ще й опука гъза в съда. Ивана да плаче - Пашев ми е дал краден аранжимент.

Ама какво ни интересува Ивана. Написах го за да не е спам.

  • Haha 8
2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Fast каза:

В момента в който албум събере нужните бройки, е златен/платинен по дефиниция, без значение че няма да присъдят някаква си пластмасова плоча.

И кога плочите и подобие на физически измерения на награди и признания станаха без значение? :3fdb8960598fa63e:

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Естествено, че ни интересува. Вижте я каква е прекрасница.

Кой да предположи, че ще си сменят местата един ден?

http://hotnews.bg/uploads/tinymce/w49/1481188930-15284067-1336093409783470-8884208621443985739-n.jpg

  • Haha 1
  • Love 1

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Fast каза:

В момента в който албум събере нужните бройки, е златен/платинен по дефиниция, без значение че няма да присъдят някаква си пластмасова плоча.

Значи по собствените ти думи водим ненужен спор, щото златен/платинен е дефиниция без никакво значение? Браво, честито, изкопа ново дъно, купи си багер и давай смело в същата посока. 

Ще отбележа само две неща - ако Пепа имаше доказуеми бройки като златен/платинен, от кокошарника нямаше да шикалкавят с двата изчерпани тиража с никому неизвестни реално продадени бройки, ми щяха да раздуят смело навсякъде че имала платинен албум. 

И второ, ако спрягахме същите бройки за Галена щеше да оревеш света, как без сертификат ще има да сънува златен или платинен статус на албум. 

За пореден път просто ни показваш, че мериш с двоен аршин - един за по-грозната сестра на Рашия и един за всички останали. 

 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Lelqtian каза:

Значи по собствените ти думи водим ненужен спор, щото златен/платинен е дефиниция без никакво значение? Браво, честито, изкопа ново дъно, купи си багер и давай смело в същата посока. 

Обстоятелствата са такива. Преслава не е виновна, че Пайнер не искат да се отчитат на БАМП, но това не прави успеха й по-малко реален, и не е редно да се дискредитира. Не че очаквам някога да признаеш какъвто и да било неин успех. Ти не можеш да я дишаш и никога не си обективен спрямо нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Fast каза:

Обстоятелствата са такива. Преслава не е виновна, че Пайнер не искат да се отчитат на БАМП, но това не прави успеха й по-малко реален, и не е редно да се дискредитира. Не че очаквам някога да признаеш какъвто и да било неин успех. Ти не можеш да я дишаш и никога не си обективен спрямо нея.

А ти си.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, asylum каза:

Мумифициран албум - под 10 бройки

Уродлив албум - 10-15 бройкии

Чумав албум - 15-20 бройки

 

Рядко ми идва да “счупя” реакцията за смях и ако мога да реагирам 8 милиона пъти, този коментар е такъв случай. Загивам! 

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, xroflx9 каза:

@Willy този път те предавам в хейта към Сцепената вежда.😥 Зариби ме: 

 

И аз да си призная, че тази не ме кефи, но Катастрофа ме зариби.😟

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Starboy unpinned and locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...