Jump to content



Pop, Dance, Disco, R&B, Rap & Hip-Hop скандали


Препоръчани коментари

От 25.05.2023 г. от 23:13, SG каза:

Реално погледнато и изпълнителите са си сред създателите на дадена песен, защото с гласа си и начина на изпълняване са я направили това, което е. Не бива да се забранява нищо на никой от тези, които са взимали участие в цялостния креативен процес, а пък ако някой в последствие не е коректен - има си съдилища.

Юридически погледнато авторски и изпълнителски права са различни неща. Не пречи да имаш и двете - например Ариана си ги има за целия thank u, next.

Изпълнителските права също имат давност, никой не може да спре Риана примерно да си пее песен на втората година, дори и да не е автор.

Въпросът е кой прибира повечето кинти и това е авторът. Затова и някакви неморални хора като Бионсе правят всичко по силите си да се впишат като автори на дадени парчета и не кредитват оригиналния автор изобщо.

Ето най-известният случай 

WWW.CHEATSHEET.COM

"If I Were a Boy" remains a classic Beyoncé song, despite the fact that it wasn't intended for Beyoncé at all. Here is the song's story.

 

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 17 минути, Blueberry каза:

Юридически погледнато авторски и изпълнителски права са различни неща. Не пречи да имаш и двете - например Ариана си ги има за целия thank u, next.

Изпълнителските права също имат давност, никой не може да спре Риана примерно да си пее песен на втората година, дори и да не е автор.

Въпросът е кой прибира повечето кинти и това е авторът. Затова и някакви неморални хора като Бионсе правят всичко по силите си да се впишат като автори на дадени парчета и не кредитват оригиналния автор изобщо.

Ето най-известният случай 

WWW.CHEATSHEET.COM

"If I Were a Boy" remains a classic Beyoncé song, despite the fact that it wasn't intended for Beyoncé at all. Here is the song's story.

 

Колко е подмолна Бионсе спор няма, но Тейлър конкретно, макар и също да е змия, наистина си създава усещането като да е творец в собствените си песни. Най-малкото при нея винаги се вижда, че при създаването на продукцията е малко или много афектирана от нещата, които се случват с и около нея. Бионсе е по-хаотична - следва каквото екипът е казал, че ще е по-добре за нея, за да е представена пред хората като голямата кралица. И накрая и тя иска тоновете пари.

То е ясно, че накрая на всеки му се иска да припечели повечко, де (типична алчност на преуспели милионери и милиардери), но в края на краищата каквито и закони да се измислят, редно би било всеки да получава по равно след като креативният процес е изисквал всеки да даде по нещо от себе си. И вече оттук нататък изпълнителят може да получава дори и бонуси като лице на даден продукт и задето поема изтощителната отговорност да обикаля света и да го представя по изряден начин.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, SG каза:

Разбиват. Да се замислят и за соло музикални кариери.

  Свий скритото съдържание

Halle е много добра наистина, жалко за целия хейт дето отнесе. Йохан също се справя много добре.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 26.06.2023 г. от 12:43, Blueberry каза:

Юридически погледнато авторски и изпълнителски права са различни неща. Не пречи да имаш и двете - например Ариана си ги има за целия thank u, next.

Изпълнителските права също имат давност, никой не може да спре Риана примерно да си пее песен на втората година, дори и да не е автор.

Въпросът е кой прибира повечето кинти и това е авторът. Затова и някакви неморални хора като Бионсе правят всичко по силите си да се впишат като автори на дадени парчета и не кредитват оригиналния автор изобщо.

Ето най-известният случай 

WWW.CHEATSHEET.COM

"If I Were a Boy" remains a classic Beyoncé song, despite the fact that it wasn't intended for Beyoncé at all. Here is the song's story.

 

Бионсе към момента кредитира абсолютно всички, на последният албум има по 10 автора отбелязани за всяка песен.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 1.07.2023 г. от 15:49, WindWalkerMonk каза:


когато дори нещата дето си заебал са мегахитове…

Не я е заебала, в момента я реализира като сингъл и е под номер 13 в ББХот 100.

Иначе планът е бил да е сингъл лято 20, но заради коронавирусът е направила folkwhore.

Тая песен й е една от най-бруталните.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Иначе като говорим за заебани потенциални мегахитове - никога няма да разбера защо вещицата не реализира това, щеше да изпотроши де що рекорди има:

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Andrew Cunanan. каза:

Иначе като говорим за заебани потенциални мегахитове - никога няма да разбера защо вещицата не реализира това, щеше да изпотроши де що рекорди има:

 

Цялата Reputation era е бъркотия, но тогава се гонеше повече publicity, отколкото музикалност. 

От началото на Тикток ерата обаче съм спокойна, че рано или късно забравените потенциални хитове стават популярни. Пък и Reputation TV ще дойде някога.

В новия си клип тийзва 1989 TV, така че феновете вече смело предсказват реда - 1989, нов албум, TS, Reputation.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Брита обяви кога излиза книгата и, корицата и заглавието са пълен потрес. Междувременно до края на месеца ще има нова песен с will.i.am, като до момента Бритни по никакъв начин не го е анонсирала, от което тръгват и безброй спекулации, че тя дори не знае, а песента ще е стара записана за Britnay Jean и 80% от вокалите ще са на Мая Мари... предстои да разберем.

Освен това след поредица от странни случки, вече дори най-големите фенове и защитници на #freebritney не са сигурни дали беше добра идея.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, fearless` каза:

Брита обяви кога излиза книгата и, корицата и заглавието са пълен потрес. Междувременно до края на месеца ще има нова песен с will.i.am, като до момента Бритни по никакъв начин не го е анонсирала, от което тръгват и безброй спекулации, че тя дори не знае, а песента ще е стара записана за Britnay Jean и 80% от вокалите ще са на Мая Мари... предстои да разберем.

Освен това след поредица от странни случки, вече дори най-големите фенове и защитници на #freebritney не са сигурни дали беше добра идея.

Доста кратичка ми се струва книгата. Само 300 страници. Кой знае колко са я орязали, заради заплахите за съд от високопоставени лица към пъблишинг къщата. Другия вариант е защото е писана за кратко време. Вие какво мислете? 

П.С феновете й стават много досадни с тези конспирации, и индиректно помагат на лайна като TMZ, които целят да я представят като невменяема. Цялата ми For You страница е пълна с разни фантасмагории. И на мен ми е малко странно, че ще вадят песен отпреди 10+ години, представяйки я за нова, но според мен е по-скоро заради това, че още е много травмирана, и не й до записване на нова музика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Fast каза:

Доста кратичка ми се струва книгата. Само 300 страници. Кой знае колко са я орязали, заради заплахите за съд от високопоставени лица към пъблишинг къщата. Другия вариант е защото е писана за кратко време. Вие какво мислете? 

П.С феновете й стават много досадни с тези конспирации, и индиректно помагат на лайна като TMZ, които целят да я представят като невменяема. Цялата ми For You страница е пълна с разни фантасмагории. И на мен ми е малко странно, че ще вадят песен отпреди 10+ години, представяйки я за нова, но според мен е по-скоро заради това, че още е много травмирана, и не й до записване на нова музика.

300 страници наистина е твърде малко, но и самата Бритни вероятно е махнала доста неща, защото вече затопли отношенията майка си и сестра си, освен тях остана само баща й за плюене. Според мен от издателството не се притесняват толкова от съдебни дела, колкото от това, че думите на Бритни са трудно доказуеми, а и самата тя днес казва едно, а утре друто. Например онзи ден каза, че на следващия ден заминава за Италия, след това каза, че отива на друто място, накрая май си е в тях. Като всичко това е от инстаграма и, зад който не сме на 100% сигурни кой стои.

 

Относно песента, проблема не е че е песен от преди 10 години, проблема е че това беше най-роботизираният албум на Брита в който нейни вокали почти няма. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не е толкова зле песента на Бритни и Уил, само дето много не ме кефи този и онзи да си издават дуети с нея докато в нейния случай нещо осезаемо все още не е съвсем наред. Когато някой ден се почувства здрава, стабилна и независима - да си издаде направо соло песен и албум.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Бритни сама каза че не иска повече да пее и то точно с този “бебешки глас”, който я караха да прави - така че силно вероятно тази песен да няма нищо общо с нея.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз се чудя тези, които й издават песните какъв успех точно очакват. Да грабне фенчетата на Оливия Родриго и Jung Kook? Та това е 40+ годишна жена, която абсурд да спечели нещо от такива детски и мега роботизирани комерсчета. Да не говорим, че след всичко преживяно най-много ще й подхожда един смислен, изживян албум.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В същност още по-време на консървътършипа започнаха да издават не влезли в стари албуми демота. Mood ring, swimming whit the stars... Възможно ли е да има някакъв договор, който да я задължава еди си кога да издава нова музика? Сътветно екипът й да пуска каквото има възможност без да я притесняват.... това е единственото ми обяснение за тази повърня... 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 22.07.2023 г. от 20:03, SG каза:

Аз се чудя тези, които й издават песните какъв успех точно очакват. Да грабне фенчетата на Оливия Родриго и Jung Kook? Та това е 40+ годишна жена, която абсурд да спечели нещо от такива детски и мега роботизирани комерсчета. Да не говорим, че след всичко преживяно най-много ще й подхожда един смислен, изживян албум.

Абсурдно е да се говори, че някой очаква нещо от 10 годишно демо, което навремето не са направили дори бонус трак. Btw Britney Jean беше промотиран като "един смислен и преживян албум" 🤣

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , fearless` каза:

Абсурдно е да се говори, че някой очаква нещо от 10 годишно демо, което навремето не са направили дори бонус трак. Btw Britney Jean беше промотиран като "един смислен и преживян албум" 🤣

На мен този албум като цяло ми харесва, като изключим, че може и да не е баш на Бритни. Но ако е нейн... кой знае, може и да е изживяла някои песни като тази палавницата... :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
  • DevilWish unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...