Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Ами ти сам го посочваш- Глория, Камелия, Деси Слава и Ивана не са й позволили. Тоест тя е била в директен дуел с най-големите евър. А Преслава с кого е била в сблъсък през 2007, когато я направиха номер 1 звезда? Тези четирите вече не бяха чак такива лидерки като преди. Интересно дали Преслава с нейните песни щеше да е чак такъв връх през доста по-силна година като 2000, например. Ами... нямаше. В различни времена са властвали двете с Рени и едната е имала привилегията нейното време да е много по-добро за женра, а другата да символизира началото на упадъка му.

 

Аха, и Преслава е виновна за това, че през 2006-2007 конкуренцията била по-слаба?

 

В световната музика се гледат цифри и постижения, без някой да го интересува в конкретния период колко конкуренция е имало. Била ли е Преслава номер 1 поне 5 години? Била е. Била ли е Рени някога в топ 3? Не, не е била.

 

Освен това Преслава се изправи в директен двубой с едно от най-големите имена в историята на жанра - Ивана - и я победи. Силна конкуренция в този период бяха и Анелия, и Льона Паришева, по-късно и Джена, Андреа, Галена и така нататък.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като е най-голямата защо няма топки да рискува с песен различна от нейната любовна ниша и комерсиалните тематики? Може би я е страх, че няма да се възприеме и ще дръпне назад. Като най-голямата трябва да има смелостта и самочувствието да изпее и нещо различно, за да се счита дискографията и стабилна по всички параграфи.

А защо трябва да лицемерничи като пее на теми, за които не й се пее? При нея наистина има зацикляне на темата за бившия и новата, но това е недостатък в текстовете й, а не причина да се омаловажава като успешен изпълнител. Нали успехите и хитовете мерим? Е, никой не може да я пипне Преслава за златни хитове и успехи в жанра. Това приключва темата.

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Като е най-голямата защо няма топки да рискува с песен различна от нейната любовна ниша и комерсиалните тематики? Може би я е страх, че няма да се възприеме и ще дръпне назад. Като най-голямата трябва да има смелостта и самочувствието да изпее и нещо различно, за да се счита дискографията и стабилна по всички параграфи. Трябва да дава пример на обществото и да ги накара да се замислят и за по-сериозните неща от живота.

 

Може да й се пее за любов и раздели? Не можем насилствено да накараме някой изпълнител да пее неща, които не му се пеят.

 

Рени, каквито тематики да е засягала в песните си, плю на всичко това във ВИП Брадър, където имаше издънки от ранга на четвъртокласник.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аха, и Преслава е виновна за това, че през 2006-2007 конкуренцията била по-слаба?

 

В световната музика се гледат цифри и постижения, без някой да го интересува в конкретния период колко конкуренция е имало. Била ли е Преслава номер 1 поне 5 години? Била е. Била ли е Рени някога в топ 3? Не, не е била.

 

Освен това Преслава се изправи в директен двубой с едно от най-големите имена в историята на жанра - Ивана - и я победи. Силна конкуренция в този период бяха и Анелия, и Льона Паришева, по-късно и Джена, Андреа, Галена и така нататък.

Не казвам, че е виновна, а че се е качила на върха по време, по което най-големите сили вече не са били такива лидери, макар и още да са имали някакви успехи. Ако можехме да поставим Преслава в онова време, в което Рени е мачкала стабилно наред с четирите големи, аз лично изобщо не си я представям като чак толкова голяма, колкото по нейното си време, по което позициите на жанра не са били прогресиращи, а регресиращи.

И въпросните изредени нейни конкурентки всъщност неведнъж са били над нея през годините. Ивана загуби от Преслава за 2006 нагласено, а не защото наистина е била под нея. 2007 и 2008 да речем, че е била на върха Пресли, но по-натам позициите й все повече се разклащаха покрай изредените от теб, а в някои години те даже стабилно си я изместваха. Не са й баш 5 годините на върха, но в ТОП 3 си беше, да.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обявете Рени за кралицата на чалгата и да се приключва! :roll1:

А "Папагал" за световен хит! :1000 (29): В интерес на истината някой чувал ли е песен ретро песен на Рени в дискотека в последните години? Аз лично не съм и ми е чудно на базата на какво се счита, че изброените нейни хитове могат да се поставят до едни от най - доказаните хитове в жанра. Точно в клубовете на ретро партита се чуват всички останали златни хитове без значение дали са на Преслава, на Лия или Кондьо. А баладичните се пеят по ресторанти, където пак не съм чувала песен на Рени. За времето си са били тотални хитове, но не мисля, че към настоящето се знаят масово.

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

В интерес на истината някой чувал ли е песен ретро песен на Рени в дискотека в последните години?

 

Най пресния пример е от събота поне при мен. Не бях на дискотека, но видях сторито на 17 и 19 годишните мои познати, в което пеят звучащата "Като птица" и то не в ретро вечер. Ако има нещо, да пращам клипчета, знам ли..

Но важното е, че песните и звучаха на най-големите сцени у нас на самостоятелните и концерти, а не в задимените клубове, пълни с пияни и дрогирани хора, за които тя е фон.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не казвам, че е виновна, а че се е качила на върха по време, по което най-големите сили вече не са били такива лидери, макар и още да са имали някакви успехи. Ако можехме да поставим Преслава в онова време, в което Рени е мачкала стабилно наред с четирите големи, аз лично изобщо не си я представям като чак толкова голяма, колкото по нейното си време, по което позициите на жанра не са били прогресиращи, а регресиращи.

И въпросните изредени нейни конкурентки всъщност неведнъж са били над нея през годините. Ивана загуби от Преслава за 2006 нагласено, а не защото наистина е била под нея. 2007 и 2008 да речем, че е била на върха Пресли, но по-натам позициите й все повече се разклащаха покрай изредените от теб, а в някои години те даже стабилно си я изместваха. Не са й баш 5 годините на върха, но в ТОП 3 си беше, да.

 

Сега..всеки може да си представя, каквото си иска в своята си глава - това не го прави факт. Очевидно имаш някакъв сантимент към Рени и затова така си представяш нещата. Аз нямам - и си ги представям по различен начин.

 

Според мен пък Преслава честно си спечели наградата през 2006. Не съм писал тогава по форуми, за да видя нагласите на пишещите, но в хората около мен виждах масово, че тя е новата любимка (особено на младите), а Ивана лееко беше почнала да се изтърква.

 

2006, 2007, 2008, 2009, 2011 - ето ти 5 години, в които е лидер.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

А "Папагал" за световен хит! :1000 (29): В интерес на истината някой чувал ли е песен ретро песен на Рени в дискотека в последните години? Аз лично не съм и ми е чудно на базата на какво се счита, че изброените нейни хитове могат да се поставят до едни от най - доказаните хитове в жанра. Точно в клубовете на ретро партита се чуват всички останали златни хитове без значение дали са на Преслава, на Лия или Кондьо. А баладичните се пеят по ресторанти, където пак не съм чувала песен на Рени. За времето си са били тотални хитове, но не мисля, че към настоящето се знаят масово.

И "Опа, опа" за космически, гига вселенски албум на всички времена, в този и следващия живот!

И аз не съм чувала песен на Рени по дискотеките.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Рени може да направи една емоционална балада за своя живот.

В БГ е била като птица свободна, в СРБ е станала Папагал, в Израел е била в кафез, нямала е свобода обаче всичко е надминала и сега е отново в БГ и е отново свободна. :3fdb8960598fa63e:

 

@Васе предложи и' тази идея. :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

А "Папагал" за световен хит! :1000 (29): В интерес на истината някой чувал ли е песен ретро песен на Рени в дискотека в последните години? Аз лично не съм и ми е чудно на базата на какво се счита, че изброените нейни хитове могат да се поставят до едни от най - доказаните хитове в жанра. Точно в клубовете на ретро партита се чуват всички останали златни хитове без значение дали са на Преслава, на Лия или Кондьо. А баладичните се пеят по ресторанти, където пак не съм чувала песен на Рени. За времето си са били тотални хитове, но не мисля, че към настоящето се знаят масово.

Най-малкото поколенията над 25 знаят всичките емблеми на Рени, също както знаят емблемите и на Преслава. Предполагам, че и по клубовете я пускат понякога, но мисля, че не това е най-важното. Всъщност най-важното е песните да се знаят не толкова от посетителите на клубовете, колкото от масовият българин. След 10 години може и клубовете вече да нямат същото влияние (все пак положението в тях отива на все по-зле) и ще е важно кои са масово познатите песни, които и при двете са по три на брой. В това отношение Рени макар и да не излезе с особено добър имидж в Брадъра все пак напомни за себе си и много от по-младите поколения са разбрали за нея и навярно са си пуснали някои от старите й хитове. Същото и с естрадните, между другото. Един плюс да имат ретро звездите, които участват в това шоу.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И "Опа, опа" за космически, гига вселенски албум на всички времена, в този и следващия живот!

 

Чакам скановете на поне 5 медии, че тогавашния албум на Преслава е станал платинен по продажби за 20 дни. Но мисля, че такива няма.А на тази ирония да не би да са те учили в школа по актьорско майсторство или курс по хумор, много си добра :) И забавна!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За времето си са били тотални хитове, но не мисля, че към настоящето се знаят масово.

 

Знаем ги тия, които сме около 30-годишни, защото тогава сме били малки деца, тъкмо прослушващи чалга и наистина мачкаха яко тия хитове. Обаче новото поколение 18-22-23 откъде да ги знае?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ще си сложа нещо малко черно с дантели!

За тази песен Габриела я кютечи на наградите на НФ :1000 (29):

 

 

Някой ще ми обясни ли защо хит-а се раздели на 2. От ютуб канала махнаха Крум, а по тв- то излъчвали само него. Смях...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

А на тази ирония да не би да са те учили в школа по актьорско майсторство или курс по хумор, много си добра :) И забавна!

 

:roll1: :roll1:

 

Стеле, малкият май те подиграва. Вкарвай го в черния си списък. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чакам скановете на поне 5 медии, че тогавашния албум на Преслава е станал платинен по продажби за 20 дни. Но мисля, че такива няма.А на тази ирония да не би да са те учили в школа по актьорско майсторство или курс по хумор, много си добра :) И забавна!

 

Няма какво да показвам и доказвам, аз не издигам Преслава в култ. Ти го правиш с Рени, като си затваряш очите за очевидното. Не ми каза, колко и кои от песните на Рени, които някога бяха хитове са такива и сега?

Благодаря, не са ме учили, дарба ми е... :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

За тази песен Габриела я кютечи на наградите на НФ :1000 (29):

Някой ще ми обясни ли защо хит-а се раздели на 2. От ютуб канала махнаха Крум, а по тв- то излъчвали само него. Смях...

Тези дни толкова нямам какво да слушам,че съм на големите хитове на Ивена /тази,заедно с "Номер две" и "Без гаранция"/ и на "Муцуна" на Джордан. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като птица на Рени е задължителна част във всяка ретро програма. Плакала съм и Влюбих се опасно също са мегапопулярни. Който не ги знае може да съжалява. Галена няма подобни песни . Преслава тук таме има назад в миналото. Последния концерт на Рени не беше в пика и и пак беше фул

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма какво да показвам и доказвам, аз не издигам Преслава в култ. Ти го правиш с Рени, като си затваряш очите за очевидното. Не ми каза, колко и кои от песните на Рени, които някога бяха хитове са такива и сега?

Благодаря, не са ме учили, дарба ми е... :3fdb8960598fa63e:

 

Не прочете ли, че цяла дискотека се е тресяла под звуците на Като птица в събота? Преди две години даже идва на участие - и там народа дойде. Поне това съм видял с очите си, другото си е ясно, нищо че някои не искат да го приемат.Дай боже всеки му такива огромни дарби. Мигом се записвай за Комиците, ще пръснеш!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...