Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Има нещо симпатично в нея, жалко че не се е задържала. :1000 (29):

Мен много ме изкефи един коментар от долу...

Песента е забавна, но...през същата 2002-ра година Десислава издаде албума Мистерия, който е пълен със смислени хитови песни като "Птица скитница", "Две сърца", "Love above the ocean", "Мистерия" и тн. и поп звучащата "Мога"... и в същото време, в същата година се издава песента на Джесика с такъв малоумен текст...xD

И наистина- Деса пуска песни като тези, Кама разбива със "Залезът и зората", Анелия мачка с "Погледни ме в очите", Глория с "Любовен дъжд" и "Не остарявай, мамо" а някои се опитват да преповторят успеха на Кожена пола. :roll1:

Но не е като да е нямало и по-лековати супер хитове през същата година хах. :D

 

Хита на тази девойка е ''Зелено, зелено''. Почти набори сме с този хит, но е жесток.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Има нещо симпатично в нея, жалко че не се е задържала. :1000 (29):

Мен много ме изкефи един коментар от долу...

Песента е забавна, но...през същата 2002-ра година Десислава издаде албума Мистерия, който е пълен със смислени хитови песни като "Птица скитница", "Две сърца", "Love above the ocean", "Мистерия" и тн. и поп звучащата "Мога"... и в същото време, в същата година се издава песента на Джесика с такъв малоумен текст...xD

 

Няма да си ти, ако не извъртиш разговора така, че да намесиш Деси Слава. :P

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хита на тази девойка е ''Зелено, зелено''. Почти набори сме с този хит, но е жесток.

Да, и Зелено, зелено беше огромен хит. На нея тези двата са й главните. Аз за други нейни всъщност сега не се сещам, но беше много актуална в онези години.

 

Няма да си ти, ако не извъртиш разговора така, че да намесиш Деси Слава. :P

Е, нямаше да я намеся ако не бях мернал изкушаващия коментар... :D

А и ми е забавно, че изброените от мен Десислава, Камелия, Глория, Анелия и т.н. са тръгнали от времена като тези. :1000 (29):

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

Това Spotify ли е?

 

Какъв е пиниза там, че не съм запознат? Ще почнат ли да изкарват пари от други платформи и ще можем ли да следим какво става, тоест нещо като с гледанията на youtube.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това Spotify ли е?

 

Какъв е пиниза там, че не съм запознат? Ще почнат ли да изкарват пари от други платформи и ще можем ли да следим какво става, тоест нещо като с гледанията на youtube.

Това е Deezer. Първо там или в iTunes излизат песните по принцип. Да, Пайнер ще изкарват пари от всички стрийминг платформи колективно. Съвсем скоро стриймовете в Spotify ще могат да се мерят с гледанията в YouTube, стига Пайнер да качват песните по-бързо. Попаджиите имат впечатляващи цифри там.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това Spotify ли е?

 

Какъв е пиниза там, че не съм запознат? Ще почнат ли да изкарват пари от други платформи и ще можем ли да следим какво става, тоест нещо като с гледанията на youtube.

Ние вече можем да следим някакви мини успехчета в Спотифай. :D

Преслава - Обратно в играта - 4,439 слушания

Емануела - Нотариално заверен - 2,899

Анелия - Зоопарк - 1,655

 

Сигурен съм, че бях мернал и песента на Галин с 1000-2000 слушания, а сега я водят под 1000... Странно, може би са я трили и качвали наново.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това е Deezer. Първо там или в iTunes излизат песните по принцип. Да, Пайнер ще изкарват пари от всички стрийминг платформи колективно. Съвсем скоро стриймовете в Spotify ще могат да се мерят с гледанията в YouTube, стига Пайнер да качват песните по-бързо. Попаджиите имат впечатляващи цифри там.

 

Изненадан съм от това, че Spotify може да се мери с тубата по популярност. Мислех, че в България не е толкова известна тази платформа. Имаш ли представа колко пари се изкарват от стрийминг в Deezer и Spotify?

 

И още един въпрос - има ли някъде класация на iTunes, където да видим какво всъщност и по колко копия купуват хората (говоря за чалгата).

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ние вече можем да следим някакви мини успехчета в Спотифай. :D

Преслава - Обратно в играта - 4,439 слушания

Емануела - Нотариално заверен - 2,899

Анелия - Зоопарк - 1,655

 

Сигурен съм, че бях мернал и песента на Галин с 1000-2000 слушания, а сега я водят под 1000... Странно, може би са я трили и качвали наново.

 

А такааа, какво се оказа сега? :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

А такааа, какво се оказа сега? :3fdb8960598fa63e:

На този етап все още няма как да се оказва нещо :1000 (29): но в защита на Анелия ще кажа, че нейната песен излезе последна.

А iTunes за мен не е никакъв фактор в БГ, там най-много 100-200 продажби да има, за да се изготви дадена класация. Apple Music може би е показателя там.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На този етап все още няма как да се оказва нещо :1000 (29): но в защита на Анелия ще кажа, че нейната песен излезе последна.

 

Точно така - излезе последна и настигна Преслава по гледания в youtube за отрицателно време, а в Spotify е три пъти по-слабо популярна. Доста странно разминаване.

 

В Spotify може ли да се купуват слушания/стриймове?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изненадан съм от това, че Spotify може да се мери с тубата по популярност. Мислех, че в България не е толкова известна тази платформа. Имаш ли представа колко пари се изкарват от стрийминг в Deezer и Spotify?

 

И още един въпрос - има ли някъде класация на iTunes, където да видим какво всъщност и по колко копия купуват хората (говоря за чалгата).

Слушане на песен за повече от 30 секунди - Валиден стрийм

 

Според този сайт

500000 стрийма - $2000 в Spotify, $3000 в Apple Music, $14000 в TIDAL

 

Криско и компания правят средно по толкова в Spotify.

 

iTunes е умрял в България. Балканците не купуваме музика с малки изключения. Виж колко ни е абсурден чарта за песни. :1000 (29):

http://kworb.net/charts/itunes/bg.html

Link to comment
Сподели в други сайтове

Точно така - излезе последна и настигна Преслава по гледания в youtube за отрицателно време, а в Spotify е три пъти по-слабо популярна. Доста странно разминаване.

 

В Spotify може ли да се купуват слушания/стриймове?

Анелия вече почти няма фенове, които да разберат, че тя си има профил в Спотифай и да отидат да я слушат докато все още изпреварването е лесно. :1000 (29): В YouTube я слуша цяла Бг.

Доколкото знам купуване в Спотифай няма, но не съм сигурен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Слушане на песен за повече от 30 секунди - Валиден стрийм

 

Според този сайт

500000 стрийма - $2000 в Spotify, $3000 в Apple Music, $14000 в TIDAL

 

Криско и компания правят средно по толкова по Spotify.

 

iTunes е умрял в България. Балканците не купуваме музика с малки изключения. Виж колко ни е абсурден чарта за песни. :1000 (29):

http://kworb.net/charts/itunes/bg.html

 

Благодаря за инфото.

 

Супер яко, ще можем да следим даже колко пари изкарват. :clap:

 

Я кажи, подозираш ли Анелия дали купува гледания?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами след липсата на истински хит при Анелия от ''Дай ми още'' насам може да се е изплашила и наистина да е напазарувала малко гледания за да напомпа интереса към проекта. Дори Фики не правеше подобни гледания при положение, че ромите винаги правят повече.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Жалко, че Spotify нямат в API-то си информация за слушанията, за да имаме статистиките в попнабле, както за Ютуб.

 

За съжаление, съм си писал с Deezer & Spotify и не планират да пуснат подобна екстра. Навярно е така, защото повечето компании и изпълнители не са ок със споделянето на публични данни. А и това ще води до колизии - купуване на фейк стриймове и влизането в топ чартовете на Спотифай, например.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Като говорим за one hit wonder-и в ретро чалгата... помните ли този мега хит...

 

 

... и знаете ли, че певицата има и други песни след това? :1000 (29):

 

Че тва друга песен ли се води, като може да мине като Кожена пола ремикс? Айде текста е различен, ма повечето (да не кажа всичките) и препратки ми се виждат остарели дори като за 2002ра.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...