Jump to content



Препоръчани коментари

преди 2 минути, GSA каза:

По-точно не бих могъл да го напиша. Райна е друг тип изпълнител просто и не би запяла простотии само, за да в актуална както направиха много певици, които стартираха заедно с нея. Супер си е с фолклора, а дано догодина изненада и с готини поп-фолк песни. 

Ми аз имам фолклорните албуми на Райна и си ги пускам чат-пат, мен ме кефи. По-добре човек да не пуска фолк песен, ако не е сигурен. Трудно се правят вече песни като "Агресия", "Гасне пламък" и "По-добре". И да направи, няма да има същия ефект.

Гледах около празниците първите две турнета на двд. Не мога да повярвам, че някои изпълнители като Гергана все още са живи и млади, а реално вече ги няма на пазара. Други тотално са се променили като Анелия, няма да коментирам за добро или за лошо - въпрос на възприятия, не съдя никого, за себе си тя е успешна. Всичко се променя, просто тези хора никога повече няма да доживеят тая истерия по нов начин. Тя няма да се повтори и по-добре да не ни тресат носталгии, абсолютно sinnlos е, както биха казали германците.

Да не се заблуждаваме, че чалгата е в добро положение. Няма истински хитове. Никъде не ги отразяват освен в тематичните клубове, което е леко обидно предвид това на какви сцени излизаха преди.

Съжалявам. Колкото и гледания да имат. Песните нямат живот. Да си отговорят сами на въпроса защо.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, GSA каза:

По-точно не бих могъл да го напиша. Райна е друг тип изпълнител просто и не би запяла простотии само, за да в актуална както направиха много певици, които стартираха заедно с нея. Супер си е с фолклора, а дано догодина изненада и с готини поп-фолк песни. 

Щото "тенът Милка, дупето - бразилка" е връх на поетичното изкуство... Не, че едно време беше по-различно с дълбоки послания от рода на "Секс и сутринта, и вечерта, и след това" 

Да, има много смислени и хубави проекти, за съжаление недооценени,  ама чак такива генерализации, че никога не би пяла простотии... Аз поне не се сещам за чалгарка, която в един или друг момент да не е прибягвала до подробни проекти, отделен е въпроса на кой колко му се получава. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, Бразилка е свежарска, както и Зле те чувам и Принцеса, те за това станаха хитачки - бяха във вълната тогава и в същото време в стила на Райна. Но не са натрапващо просташки или с някакви цинизми вътре. Трудно се уцелва такъв баланс, но тя пробва и се получа. Е, сега едва ли ѝ се пеят всеки път такива песни. Доколкото знам, харесва повече парчета тип "Пълна промяна", "Мирно", "Написано с любов" и "Ти ли си".

Но няма да забравя един сборен концерт в Арена, на "Написано с любов" и "От щастието най боли" - две от най-хубавите песни тогава, никой не реагира, стана ми адски тъпо, после излезе Роксана и помете всичко. В България живеем, но едно време публиката се радваше на всичко, сега се получават някакви диспропорции в приемите на отделните изпълнители, едно осезаемо делене. Във всеки случай, странна публика сме.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма поп-фолк песен на Райна, която да не ми допада. Друг е въпросът дали е била масов хит или не. В общи линии, дори закачливите песни са ми забавни и слушаеми. А пък за сериозните такива да не говорим. Райна е от танцувалните изпълнители и проектите, които е пускала стават за клубовете, а в реалност пее само по селските събори. Не е предпочитан изпълнител за нощните заведения от години.  

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , i810 каза:

Няма поп-фолк песен на Райна, която да не ми допада. Друг е въпросът дали е била масов хит или не. В общи линии, дори закачливите песни са ми забавни и слушаеми. А пък за сериозните такива да не говорим. Райна е от танцувалните изпълнители и проектите, които е пускала стават за клубовете, а в реалност пее само по селските събори. Не е предпочитан изпълнител за нощните заведения от години.  

Значи в такъв случай само мога да съжаля горките нощни клубове. Те като цяло си въртят и си канят 1 и същи имена и песни. Поради тая причина и на много хора им се отщява да ги посещават изобщо. Клубовете не са единствената трибуна, и слава Богу, предвид аудиторията там и нейните потребности. Бил съм на участие на Райна в Студентски, направи страшен купон, но това беше в години, когато ми се занимаваше. Сега не бих се наел. Има далеч по-приятни места. Тя без работа няма да остане, визирам площади, частни партита, хоротеки, механи, в чужбина прави фурор. Нелина като не я канят в Плаза, не е умряла. Махна се от потъващия Кораб майка и сигурно има най-много участия от всички. Споко, всичко е наред. Има за едните, има и за другите. Просто едните никой не ги взима насериозно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
преди 37 минути, Just_Me каза:

Еее време беше 🔝 Дано не е народна песен (не че имам против) - време й е за поп-фолк парче 😊

И от двете ще има. :) Само късмет и търпение. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, GSA каза:

Нова песен и клип скоро! :) 

Дано е поп-фолк песен. Нещо повече знаеш ли за проекта? Кога ще излезе? Музика, текст? 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, DevilWish каза:

Дано е поп-фолк песен. Нещо повече знаеш ли за проекта? Кога ще излезе? Музика, текст? 

Не мога да издавам нищо, но ще има поп-фолк парче да. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 часа , GSA каза:

Не мога да издавам нищо, но ще има поп-фолк парче да. 

Това е достатъчно! Смята ли да прави песен на Оцко някога пак? :D 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 21.01.2022 г. от 11:20, DevilWish каза:

Това е достатъчно! Смята ли да прави песен на Оцко някога пак? :D 

Оцко за сега не мисля. Аз се радвам, че ще разнообрази малко и няма пак да е Биолчев. Дано е хубава песента - за хит вече не мечтая. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , GSA каза:

Оцко за сега не мисля. Аз се радвам, че ще разнообрази малко и няма пак да е Биолчев. Дано е хубава песента - за хит вече не мечтая. 

Намирисва ми на Даниел Ганев? :D Дано!

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, GSA каза:

Абсурд. Откъде толкоз парса за Ганев? 

Радомир Кишев? Вече започвам да гадая! :D Не знам, но дано този път е хит! :D 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Боже Господи - не мога да повярвам, че тази песен от 2004 година, която донесе множество награди на Райна от фестивала “Пирин Фолк” най-сетне има своята видео реализация. Прекрасна песен, прекрасно изпълнение, прекрасна Райна.

Днес е трябвало майка и да стане на 66, а тя самата много е искала видео версия на тази песен. Райна я снима в нейна памет. Евала!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Никой не се вълнува от Райна. :( Ето, пак е пуснала видео на стара, позната нейна песен, която е толкова стойностна и добре поднесена, но няма кой да и обърне внимание. Eдин коментар няма в темата по този повод. Времето ли и минава, поп-фолк песен ли очакват от нея, та не и реагират на македонските, не знам, но нещата яко са зациклили. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
От 28.01.2022 г. от 9:26, i810 каза:

Никой не се вълнува от Райна. :( Ето, пак е пуснала видео на стара, позната нейна песен, която е толкова стойностна и добре поднесена, но няма кой да и обърне внимание. Eдин коментар няма в темата по този повод. Времето ли и минава, поп-фолк песен ли очакват от нея, та не и реагират на македонските, не знам, но нещата яко са зациклили. 

Нейните фолклорни песни са най-гледани от новите. Фолклорните песни по-трудно се развиват и налагат като хитове.

Честит празник с новата песен на Райна. Все по-усилено вървим към нов албум.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...