Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Галена се изложи много с тая смотана балада. Не знам за какво й беше да я пуска след като отзивите от онова клипче от Мегами бяха супер зле. Гледанията вече паднаха драстично и то напълно резонно, просто песента не струва. Да се взима в ръце със следващото парче, защото за първи път откакто е лидерка тронът й се клати.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Галена се изложи много с тая смотана балада. Не знам за какво й беше да я пуска след като отзивите от онова клипче от Мегами бяха супер зле. Гледанията вече паднаха драстично и то напълно резонно, просто песента не струва. Да се взима в ръце със следващото парче, защото за първи път откакто е лидерка тронът й се клати.

Е то аз примерно не очаквах толкова гледания за 24ч, а те за малко рекорда стигнаха...

Прочетох един коментар че след малката пауза и 3те песни през 2016-та година от нея са очаквали сега да заложи на по еднакви и комерсиални песни, но са останали изненадани че и тази година всичките й проекти са напълно различни един от друг, а са на един композитор. Напълно вярно си е, тази жена винаги ни изненадва, след самостоятелното поп парче което й предстои до края на годината, очаквам от нея да пусне поп-фолк песен като тези от периода 2012-15! Относно баладата и аз очаквах че ще я пуснат само в коледната програма, но се тая поне е поднесена с ефектен клип и преследвана от положителни коментари.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Отзивите за баладата са супер, и аз самия не очаквах да е толкова добра, особено имайки предвид колко зле звучеше от клипчето. А пък и не можем да очакваме балада да разбива с гледания - тя така или иначе имаше много силно начало, заради имената и качествената песен. И все пак ще е номер 1 по гледания за следващата седмица, което си е достатъчен успех - не се случва често това с балада.

 

Между другото, чалгата се стабилизира - в момента е може би в най-доброто си състояние от началато на годината. Имаме "Пате", "Ме густа", "Изневериш ли ми", "Как да изтрезнея", "С тебе ми е най", "Тук жена му пази", "Без чувства", "Поздрав за жена ти", а от лятото "Мотел", "Дразни ме", "Бос" и "Нощта гърми" още държат ниво. Да не говорим, че има супер голямо разнообразие - тези 12 песни, които изброих, всички са различни една от друга, което е похвално.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разнообразието наистина е голямо, това ме радва и мен. Но има и един основен проблем- чалгата вече не е масовата музика на държавата т.е не се забелязва някакво отразяване на този факт от по-широката публика. Силата на този стил си е в дискотеките, но изгърмят ли и те като фактор- the end на жанра. Виждаме, че дори и гледанията им в YouTube постепенно намаляват и вече си е цяло чудо някой клип да стигне 10 милиона. А както Пайнер не обръщат никакво внимание и на новия лидер Spotify тепърва има да ставаме свидетели на отслабване на позициите в стрийминга. Единствен Азис продължава да прави песни като старите, които да се знаят от всички т.е тази година има един единствен истински тотален хит- "Мотел".

Не съм сигурен дали може да се обособи само една причина за това, със сигурност са много.

Link to comment
Сподели в други сайтове

''Пате'' се очертава като хита на сезона. Гледам, че генерира все повече и повече коментари на ден - показател, че интереса е голям.

Коментирай, че до края на месеца невероятната "Пада звезда" ще генерира 7 милиона гледания :Vishenka_05:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разнообразието наистина е голямо, това ме радва и мен. Но има и един основен проблем- чалгата вече не е масовата музика на държавата т.е не се забелязва някакво отразяване на този факт от по-широката публика. Силата на този стил си е в дискотеките, но изгърмят ли и те като фактор- the end на жанра. Виждаме, че дори и гледанията им в YouTube постепенно намаляват и вече си е цяло чудо някой клип да стигне 10 милиона.

 

Не мога да се съглася. Особено с това "чалгата вече не е масовата музика на държавата". Очевидно смяташ, че конкурентният жанр се е превърнал в най-масов, но интересът към последните песни на Дара и на Михаела Маринова, Павел и Венци те опровергава. Уж големите и свежи звезди на попа не могат и да помиришат гледанията на уж изхабените Фики и Галин.

Освен това гледанията в чалгата сумарно не мисля, че са намалели за 2017 на фона на 2016. Има доста песни, които вече направиха и други, които до края на годината ще приближат 10 млн. Азис пък направи 30 млн. с "Мотел", а Анелия днес навъртя 20 млн. с "Дай ми още" (с турската версия са почти 25). Може би наистина липсват някакви супер тотални хитове, които да изпъкнат тази година, но пък в чалгата днес се забелязва завидна конкуренция, голямо разнообразие и учудващо постоянство. Нещо, с което не могат да се похвалят от попа. Продължавам да смятам, че там се крепят изцяло на Криско и Гери Никол. Силни са и двамата, факт, но са само те. Всички други са еднодневки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разнообразието наистина е голямо, това ме радва и мен. Но има и един основен проблем- чалгата вече не е масовата музика на държавата т.е не се забелязва някакво отразяване на този факт от по-широката публика. Силата на този стил си е в дискотеките, но изгърмят ли и те като фактор- the end на жанра. Виждаме, че дори и гледанията им в YouTube постепенно намаляват и вече си е цяло чудо някой клип да стигне 10 милиона. А както Пайнер не обръщат никакво внимание и на новия лидер Spotify тепърва има да ставаме свидетели на отслабване на позициите в стрийминга. Единствен Азис продължава да прави песни като старите, които да се знаят от всички т.е тази година има един единствен истински тотален хит- "Мотел".

Не съм сигурен дали може да се обособи само една причина за това, със сигурност са много.

Най-големите хитове и тази година си чукнаха 10-те милиона,а Мотел вече е направил почти 30.Сезонните хитчета също си имат около и над 5 милиона,така че не виждам проблеми в гледанията.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Галин е нормално да прави гледания - половината поп участва в песента, танцува в клипа, махнал е мазното по корема и е номер 1 в тренда -все причини да генерира лесно гледания. А и песента може да е миш-маш от стилове, но не мога да кажа, че не му се е получила.

 

Докато Фики как си засили гледанията с почти немърдащи палци ...всъщност знаем всички.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коментирай, че до края на месеца невероятната "Пада звезда" ще генерира 7 милиона гледания :Vishenka_05:

 

Или пък това, че излязлата успоредно с нея "Виновна" на Емануела има близо 4,5 млн. гледания повече. :whistling: :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Галин е нормално да прави гледания - половината поп участва в песента, танцува в клипа, махнал е мазното по корема и е номер 1 в тренда -все причини да генерира лесно гледания. А и песента може да е миш-маш от стилове, но не мога да кажа, че не му се е получила.

 

Докато Фики как си засили гледанията с почти немърдащи палци ...всъщност знаем всички.

 

Иди на дискотека да видиш за какво става въпрос на Патето. Фики не е имал такъв хит минимум от Бум насам. Новата му песен вече почти мина предната му "Ако искаш", която е от април. Твърде лесно е всичко да си го обясним с купуване. Ако наистина толкова много купуват, защо на една песен да купуват, а на друга да не го правят. Няма логика. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мога да се съглася. Особено с това "чалгата вече не е масовата музика на държавата". Очевидно смяташ, че конкурентният жанр се е превърнал в най-масов, но интересът към последните песни на Дара и на Михаела Маринова, Павел и Венци те опровергава. Уж големите и свежи звезди на попа не могат и да помиришат гледанията на уж изхабените Фики и Галин.

Освен това гледанията в чалгата сумарно не мисля, че са намалели за 2017 на фона на 2016. Има доста песни, които вече направиха и други, които до края на годината ще приближат 10 млн. Азис пък направи 30 млн. с "Мотел", а Анелия днес навъртя 20 млн. с "Дай ми още" (с турската версия са почти 25). Може би наистина липсват някакви супер тотални хитове, които да изпъкнат тази година, но пък в чалгата днес се забелязва завидна конкуренция, голямо разнообразие и учудващо постоянство. Нещо, с което не могат да се похвалят от попа. Продължавам да смятам, че там се крепят изцяло на Криско и Гери Никол. Силни са и двамата, факт, но са само те. Всички други са еднодневки.

Така е за попа- аз не съм твърдял, че имат много повече изпълнители тип Азис, за чиито песни да говорят всички. Само Гери-Никол и Криско са такива, а по едно време и Сузанита. И все пак, като цяло попа в последно време взе да се възприема като нещо основно за българската музика, каквато беше чалгата над две десетилетия. Затова и половината чалгарки взеха да заприличват на поп и ар енд би звезди- това е наложеното за хитово напоследък. Или каквато теория бях извадил тук преди време- това е новата чалга. Като се замисли човек, Гери-Никол и Криско, да не говорим за Сузанита, почти припокриват повечето критерии за представители на 'музиката, която вълнува, но и възмущава българите'. Ако бяха в Пайнер нямаше да има почти никаква разлика. :D

За гледанията такива са ми наблюденията, но може и да греша. Струва ми се, че повечето от най-големите хитове на 2016 направиха 10 милиона много по-бързо от едни Moro Mou, Виновна, Коя т.е най-големите хитове на 2017. Или най-малкото извън дискотеките изброените не се усещат дори и наполовина толкова масови за българите, като тези на Азис и горепосочените поп имена...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коментирай, че до края на месеца невероятната "Пада звезда" ще генерира 7 милиона гледания :Vishenka_05:

Всеки човек плаче под звуците на този хит - нормално да прави гледания.

Пете напоследък не мачка с хитове на ниво ''Помощ''и ''Кажи здравей''.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Галена се изложи много с тая смотана балада. Не знам за какво й беше да я пуска след като отзивите от онова клипче от Мегами бяха супер зле. Гледанията вече паднаха драстично и то напълно резонно, просто песента не струва. Да се взима в ръце със следващото парче, защото за първи път откакто е лидерка тронът й се клати.

 

Хихи, дойде ли на мойто? Това ти го повтарям от около 2-3 месеца. ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всеки човек плаче под звуците на този хит - нормално да прави гледания.

Пете напоследък не мачка с хитове на ниво ''Помощ''и ''Кажи здравей''.

“Пада звезда” си е стабилен хит-когато и да съм отишъл на дискотека се пуска и хората й се кефят, не знам защо тук се изкарва като провал...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коментирай, че до края на месеца невероятната "Пада звезда" ще генерира 7 милиона гледания :Vishenka_05:

Коментирай, че скоро Дразни ме ще я мине по гледания :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хихи, дойде ли на мойто? Това ти го повтарям от около 2-3 месеца. ;)

 

Не съм бил узрял за този извод явно. :D И все пак не мисля, че клатенето на трона й е толкова силно, че да бъде бутната от него. Към днешна дата липсват конкурентки, които имат потенциала да се възкачат на него. Това, разбира се, не й дава право да смъква нивото. С тази балада за съжаление прави точно това - малко лъха на посредственост проектът и на отбиване на номера, а за Галена това не е характерно. Но като че ли не съм и толкова изненадан, защото открай време смятам, че Галка няма никакъв вкус за балади.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Коментирай, че скоро Дразни ме ще я мине по гледания :D

 

Това над 10 години да си повтарят латерните как Камелия няма хит и така да им го забие през 2017-та е брутален фистинг. :1000 (29):

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...