Jump to content



Самостоятелни концерти vs сборни


Препоръчани коментари

С Putin съвсем случайно почнахме да коментираме концерти и стигнахме до заключението, че бихме посетили самостоятелни такива на определени изпълнители, но на сборен не бихме отишли или не бихме се насладили толкова много.

Мислите ли, че изпълнители като Ивана, Преслава, Галена, Камелия и други... с добра реклама могат да напълнят НДК с добра реклама ? Глория доказа, че може. Дали е единствената която е способна ?

Време ли е да се сложи край на общите концерти и да се залага масово на самостоятелни ?

 

 

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Най-активни дни

Топ коментиращи в тази тема

Глория и Азис 100% я пълнят. От останалите... Моето мнение е, че само Ивана и Преслава могат да напълнят НДК. Ивана веднъж не успя, но според мен за партера поне ще го напълни. Преслава ако се стегне може да я напълни моментално.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сборни концерти съм посещавал няколко пъти, но вече не бих стъпил никога на подобно място. Просто няма смисъл заради 3-4 имена, на които симпатизирам да стоя там и чакам да минат всички, които си нямат на идея защо са там.

Отдавна сборките се превърнаха в селяния, където няма никаква концепция кое как ще изглежда, а всичко е с много капризи и гледа да се докажат коя е "по" и да бъдат в края.

Самостоятелни концерти би било много хубаво и съм сигурен, че със стабилна организация, една Галена би успяла да напълни зала. Не знам дали ще е НДК или друга, но определено има шанс. Та една Роксата дето никой не я знае има мераци, тя ли няма да успее?

Има силни песни, от новата генерация, тя е от изпълнителите, които имат стабилна фенска маса, които биха отшили на подобно мероприятие.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория и Азис 100% я пълнят. От останалите... Моето мнение е, че само Ивана и Преслава могат да напълнят НДК. Ивана веднъж не успя, но според мен за партера поне ще го напълни. Преслава ако се стегне може да я напълни моментално.

А този неуспех точно в пика на какво се дължи ? През 2006-7 всеки знаеше Ивана и не мога да повярвам, че не е успяла да напълни НДК.

От Пайнер само тя и Глория имат песни насочени към +30 аудитория, която може да си позволи да отиде на един подобен концерт заради парите.

Ивана има желязна дискография и с правилните песни и представяне може с Глория да направят общ в Арена Армеец.

 

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Сборните концерти според мен вече се изтъркаха , тъй като повечето изпълнители , които участват са пълнежи .. Мисля,че вече не е модерно и ще се измести линията.

Единствено Глория , Азис , Десислава , Ивана и от части Преслава могат да напълнят НДК ! Всичко друго има още много какво да направи и да постигне :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сборните концерти според мен вече се изтъркаха , тъй като повечето изпълнители , които участват са пълнежи .. Мисля,че вече не е модерно и ще се измести линията.

Единствено Глория , Азис , Десислава , Ивана и от части Преслава могат да напълнят НДК ! Всичко друго има още много какво да направи и да постигне :)

 

Доста могат, въпрос на организация е, особено в по-малко населени места и организиран транспорт, Веско как мислиш е напълнил Арена Армеец?

Link to comment
Сподели в други сайтове

А този неуспех точно в пика на какво се дължи ? През 2006-7 всеки знаеше Ивана и не мога да повярвам, че не е успяла да напълни НДК.

От Пайнер само тя и Глория имат песни насочени към +30 аудитория, която може да си позволи да отиде на един подобен концерт заради парите.

Ивана има желязна дискография и с правилните песни и представяне може с Глория да направят общ в Арена Армеец.

Mи защото не е лесно :) Сам видя, че Глория 2003 имаше няколко празни реда, а беше на промоцията на "Крепост". Това, че си много слушан и много харесван, не означава, че хората биха дали пари за теб. Погледни общите концерти, всички са там, пеят най - големите хитове на годината и работата е рехава. Ивана има шанс да напълни.

 

Но нека погледнем реален случай, защото така гадаем, както много обичаме в този форум. За да се търси истината, трябва да гледаме доказани факти. Анелия е много голям изпълнител, в това едва ли някой се съмнява. Както има ГИК, така има й ПАГ. Анелия не успява да си напълни залите без покани, а е (1) много актуална, (2) много голяма и (3) много хитова във времето. Това означава, че аудиторията не е готова да плати за нея.

 

От там насетне, ще вземем Ивана и Глория за пример, но с турнетата им (платените) миналата година. И при двете имаше масово празни места в зали до 800 човека. Глория тази година закрепи нещата, но отново говорим за по - принцип. Което ни води до факта, че вече няма публика, която извън дискотеките масово да слуша поп - фолк.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Mи защото не е лесно :) Сам видя, че Глория 2003 имаше няколко празни реда, а беше на промоцията на "Крепост". Това, че си много слушан и много харесван, не означава, че хората биха дали пари за теб. Погледни общите концерти, всички са там, пеят най - големите хитове на годината и работата е рехава. Ивана има шанс да напълни.

 

Но нека погледнем реален случай, защото така гадаем, както много обичаме в този форум. За да се търси истината, трябва да гледаме доказани факти. Анелия е много голям изпълнител, в това едва ли някой се съмнява. Както има ГИК, така има й ПАГ. Анелия не успява да си напълни залите без покани, а е (1) много актуална, (2) много голяма и (3) много хитова във времето. Това означава, че аудиторията не е готова да плати за нея.

 

От там насетне, ще вземем Ивана и Глория за пример, но с турнетата им (платените) миналата година. И при двете имаше масово празни места в зали до 800 човека. Глория тази година закрепи нещата, но отново говорим за по - принцип. Което ни води до факта, че вече няма публика, която извън дискотеките масово да слуша поп - фолк.

Но този проблем идва от много поети участия.

Анелия пее всеки месец в София и като цяло не блести с фенска маса като Глория и Ивана.

Ако Преслава една година не приема никакви участия и изведнъж реши да обяви концерт мислиш ли, че няма да го напълни ?

Ивана тогава беше в апогея си и сигурно е пяла поне веднъж в седмицата в София. Лесно достъпните неща накрая стават скучни.

Малките градове са жадни за музика, но голяма част от жителите нямат пари за храна а какво остава за един концерт...

Според мен с една добра реклама Ивана ще го напълни. Супер рядко приема участия и (според мен) има жажда за нея. Отиваш при Слави, в някой сутрешен блок, при Николета, няколко билбордове и работата може да се получи.

Софи Маринова сигурно също няма да има проблем, нищо че 85% от публиката няма да са българи.

Единствения който ще се справи без реклама е Азис.

За Преслава не съм сигурен защото както споменах по-нагоре - лесна за консумация и безинтересна сега.

 

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Азис ако можеше, досега щеше да го беше направил. И той е един балон, както Ивана, и не иска да се спука напълно. Няма кой да си даде парите да го слуша само него. 25 години дори един малък концерт не направи, камо ли един голям да напълни. Популярен е единствено на сборните концерти. Но на самостоялтелен едва ли би отишъл някой.

 

Ивана доказа не веднъж, че не може да напълни НДК (Концерта с Индира, добра среща приятели, Ивана лайв парти...) Престанете да я слагате за можеща. От камара опити, ни един път не успя.

 

Десислава е абсурд в ден днешен да напълни НДК. Няма нито утвърдената фенска маса, нито възрастаната група. 2002 г. може би, сега не.

 

Преслава не може да задържи хората да изчакат награждаването й, камо ли да напълни залата сама. И тя е един балон, който си дава сметка, че напълно ще издъхне ако се опита. Ако ли има куража някога, то 3/4 ще бъде напълнена с покани, само за да не се спука балонът.

 

Камелия имам силни съмнения, дали ще успее да я напълни. Може би ако предложи инновативна концепция. Иначе не си я представям тя сама на сцената да пее през цялото време. Много постно ми стои. Трябва нещо да предложи на публиката, за да дойде, което е повече от самото пеене. Трябва яко шоу да е подготвила.

 

А относно моето мнение, самостоятелен концерт би бил по-добре и за мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Азис ако можеше, досега щеше да го беше направил. И той е един балон, както Ивана, и не иска да се спука напълно. Няма кой да си даде парите да го слуша само него. 25 години дори един малък концерт не направи, камо ли един голям да напълни. Популярен е единствено на сборните концерти. Но на самостоялтелен едва ли би отишъл някой.

 

Ивана доказа не веднъж, че не може да напълни НДК (Концерта с Индира, добра среща приятели, Ивана лайв парти...) Престанете да я слагате за можеща. От камара опити, ни един път не успя.

 

Десислава е абсурд в ден днешен да напълни НДК. Няма нито утвърдената фенска маса, нито възрастаната група. 2002 г. може би, сега не.

 

Преслава не може да задържи хората да изчакат награждаването й, камо ли да напълни залата сама. И тя е един балон, който си дава сметка, че напълно ще издъхне ако се опита. Ако ли има куража някога, то 3/4 ще бъде напълнена с покани, само за да не се спука балонът.

 

Камелия имам силни съмнения, дали ще успее да я напълни. Може би ако предложи инновативна концепция. Иначе не си я представям тя сама на сцената да пее през цялото време. Много постно ми стои. Трябва нещо да предложи на публиката, за да дойде, което е повече от самото пеене. Трябва яко шоу да е подготвила.

 

А относно моето мнение, самостоятелен концерт би бил по-добре и за мен.

 

Taкам, Азис е пълнил НДК и няколко сектора от стадион "Васил Левски". Има клипчета и от двете. Глория е пълнила НДК и стадиона в Кюстендил (където го и разруши). Това са факти, които са неоспорими, защото ги има черно на бяло. Останалото е въпрос на усет и това как потребителя вижда нещата :) ДесиСлава има концерт в театъра в Пловдив пред 1300 човека.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Азис ако можеше, досега щеше да го беше направил. И той е един балон, както Ивана, и не иска да се спука напълно. Няма кой да си даде парите да го слуша само него. 25 години дори един малък концерт не направи, камо ли един голям да напълни. Популярен е единствено на сборните концерти. Но на самостоялтелен едва ли би отишъл някой.

 

Ивана доказа не веднъж, че не може да напълни НДК (Концерта с Индира, добра среща приятели, Ивана лайв парти...) Престанете да я слагате за можеща. От камара опити, ни един път не успя.

 

Десислава е абсурд в ден днешен да напълни НДК. Няма нито утвърдената фенска маса, нито възрастаната група. 2002 г. може би, сега не.

 

Преслава не може да задържи хората да изчакат награждаването й, камо ли да напълни залата сама. И тя е един балон, който си дава сметка, че напълно ще издъхне ако се опита. Ако ли има куража някога, то 3/4 ще бъде напълнена с покани, само за да не се спука балонът.

 

Камелия имам силни съмнения, дали ще успее да я напълни. Може би ако предложи инновативна концепция. Иначе не си я представям тя сама на сцената да пее през цялото време. Много постно ми стои. Трябва нещо да предложи на публиката, за да дойде, което е повече от самото пеене. Трябва яко шоу да е подготвила.

 

А относно моето мнение, самостоятелен концерт би бил по-добре и за мен.

 

 

Азис не просто имаше самостоятелен концерт, а беше на стадион В. Левски... и събра 11 хиляди души.

Ивана напълни зала в Пловдив (май 3 хиляди е капацитетът)... беше си пълно...

 

Анелия има 2 концерта... в зала 3 на НДК. Капацитетът е около 1000-1500 души.

 

Деса, Преса и Кама ги чакаме да направят нещо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Азис не просто имаше самостоятелен концерт, а беше на стадион В. Левски... и събра 11 хиляди души.

Ивана напълни зала в Пловдив (май 3 хиляди е капацитетът)... беше си пълно...

 

Анелия има 2 концерта... в зала 3 на НДК. Капацитетът е около 1000-1500 души.

Деса, Преса и Кама ги чакаме да направят нещо.

1. Kaпацитета на залата на Ивана е 1900 човека.

2. Анелия има само 1 концерт в зала 3 на НДК, капацитет 1200 места. Другият е в мола :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Азис не просто имаше самостоятелен концерт, а беше на стадион В. Левски... и събра 11 хиляди души.

Ивана напълни зала в Пловдив (май 3 хиляди е капацитетът)... беше си пълно...

 

Анелия има 2 концерта... в зала 3 на НДК. Капацитетът е около 1000-1500 души.

 

Деса, Преса и Кама ги чакаме да направят нещо.

Говорим за в днешно време. Азис не би могъл, Деси Слава също. Двамата заедно пак не. За въпросният му концерт на стадиона съм чувал, но нито съм го виждал, нито го помня. Стара слава кариера не храни.

 

Ивана нищо не е напълнила освен джоба на Пайнера с кинти за да й стори концерт. Всичките й опити за концерти бяха слабо посетени. Прегледай записите както на концерта в Пловдив, така и на концерта с Индира. На втория дори не са снимали публиката от срам колко е малка, а на първия има публика като на дискотека по време на изпитна сесия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всеки с добри песни и добре познат на публиката може да напълни стадион или зала. Зависи вече от капацитета и рекламата. Но за големите зали си остават утвърдените имена Веселин Маринов, Слави Трифонов, Глория и Азис, който дори и да има някакъв концерт, който никой не помни точно сега с една хубава реклама би напълнил Зала 1 НДК.

А очаквам концерти от Десислава, Камелия, Преслава, Галена и Ивана, която едва ли ще направи вече...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Самостоятелната концертна дейност определено е за предпочитане. Така имиджа на изпълнителите би бил много по-бляскав от това просто да отидат да се поразходят за няколко минути на сцената на вече единствения останал концерт на Планета за годината. Но тук зависи и за коя зала говорим- съмнявам се който и да е поп-фолк изпълнител да може да напълни Арена Армеец сам, така че изявата на сборните концерти там може да е от полза дори и на тези, които иначе са способни да напълнят НДК.

Тези, на които според мен им е крайно време да стигнат до Зала 1 (ако шефът на сградата допусне самостоятелни поп-фолк изпълнители) са Ивана, Десислава, Камелия, Софи Маринова и Тони Дачева. Според мен и петте биха привлякли горе-долу толкова хора, колкото привлече Глория, но за тази цел преди това трябва да си намалят участията и да създадат жажда за себе си (това всъщност важи само за Десислава и Камелия, защото от изброените само те имат много обявени участия), а също и да си направят добра реклама по предавания. От по-новите поколения най-сигурна ми се струва Преслава. Ще добавя и Емилия и Анелия, макар че за тях ми е съмнително чак НДК да напълнят. Галена не съм сигурен дали да я слагам в този списък, не знам дали е чак толкова наложена като 'златно' име, за да привлече интереса на достатъчно хора.

А Азис е единственият, който според мен може да направи нещо и в Арена Армеец.

Link to comment
Сподели в други сайтове

То не е само да я напълниш ... Име като Преслава, ще успее да я напълни именно заради името си, но за съжаление мисля, че няма как да задържи интереса на публиката само към себе си 2 или 3 часа. За подобно нещо се иска богат и качествен репертоар, нещо което Глория показа и доказа че има. Песни, с които да държиш и докосваш всеки един от публиката. Със тенденцията от последните години, хитовете за по 2 - 3 месеца не виждам един такъв форум да бъде успешен!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Грешката на концертите от Пайнер е, че си мислят че голяма бройка привиква повече хора, а то е обратното - хората ходят за 10 големи имена. Точно многото изпълнители отблъскват хората да ходят по концерти. Такива като Ани Хоанг, Татяна, Димана намазват покрай утвърдените имена и бисове и силни приеми. Това е само в България.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Грешката на концертите от Пайнер е, че си мислят че голяма бройка привиква повече хора, а то е обратното - хората ходят за 10 големи имена. Точно многото изпълнители отблъскват хората да ходят по концерти. Такива като Ани Хоанг, Татяна, Димана намазват покрай утвърдените имена и бисове и силни приеми. Това е само в България.

 

Съгласен съм с теб! Ако трябва да изтърпиш 2 часа знайни и незнайни певачки с песните им за да чуеш 10 - те песни на големите и актуални имена, със сигурност бих пропуснал и аз!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уф, пак си раздухвате редовните балони. Към днешна дата никой от чалгата няма да напълни зала в НДК.

 

Щот няма кой да ги пусне там, поне докато не мине там задаващото се ЕС претседателство.

 

Ама и да го нямаше тоя момент, просто няма кой да иде на такъв концерт. Да би било много хубаво да минат на концертна дейност Митьовките, ама тия нямат нито дискографиите за такава дейност, нито тренинг да пеят два часа наживо, нито публиката им - доколкото можем да наречем посетителите на кръчмотеките тяхна публика, нали - са научени да търсят такива изяви. В залата нито може да мятяш гюбеци, нито да се натряскаш безпаметно. А тия друга публика нямат кат цяло.

 

Една Глория може да е изключението, ама първо, продава билети цяло лято, 2ро, участията и се броят на пръсти, и 3то, има някво ниво на дискографията дето не е за консумация м/у две големи. И като засили честотата нещо почнаха да и се разминават работите.

 

Разни събития в минало време не виждам кво да ги коментираме. Да, Азиска е пълнила Васил Левски (друг е въпроса че беше поканила куцо кьораво и сакато и спокойно може да го пишем за сборен концерт), ама в днешно време не му се занимава на Бай Мангал да изкара едно участие като хората, шси превъзмогне мързела за концерт, че и да го организира.

 

Щом Камелия - която иначе би могла да събере 4-5 хиляди души някъде с/у скромен вход - нещо не е ентусиазирана да се захване с такова мероприятие - начи просто няма пазар за такова.

 

Ама кво да се прави, каквото сам си направиш, няма кой друг да ти го направи. Е затова сме на диредже Веселин Мариновци, Поли Пасковци и разни вехти естради да пълнят Армеец когато си поискат, а димитровградските кокошки едвам да събират 2-3 хиляди души на същия терен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Камелия не я виждам изобщо на цял концерт, 2 часа да пее. Това не е кръчмата, където може да си прави циркаджийските номера. Разбира се, някой ще се изтърси - ама тя ще има шоу. Освен ако е шоу на световно ниво, което няма как да е, Кама няма работа на такова мероприятие.

 

Преслава в силните си години можеше да направи. Сега вече е късно. Глас няма за дълъг концерт, а и песните ѝ в последните години са жалка работа.

 

Анелия, Емилия и прочие - абсурд.

 

Деса може би може, но трябва реклама.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория и участията й нямат нищо общо с успеха на последния й концерт. Защото хора на 30+ със семейства и деца не ходят по чалготеките в Студентски град, така че каквото и да зачести, няма да повлияе на продажбата на залата.

Азис нищо няма да напълни с тези цигании, които пее в последните 7 години.

Относно Десислава и Камелия - видях горе, че някой отрече първата, но имаше някакви наченки на съмнение за втората - пълен абсурд. Деса със сигурност ще събере повече хора от Камелия.

 

Но "искам", "трябва" и "мога" не значат нищо, докато някоя не се престраши. За момента фактите са налице - само Глория е способна да събере 3500 души с билети.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Грешката на концертите от Пайнер е, че си мислят че голяма бройка привиква повече хора, а то е обратното - хората ходят за 10 големи имена. Точно многото изпълнители отблъскват хората да ходят по концерти. Такива като Ани Хоанг, Татяна, Димана намазват покрай утвърдените имена и бисове и силни приеми. Това е само в България.

Татяна имаше 2 тотални хита 2015-та и сама си заслужи бис, не знам с къв акъл си я сложил в тази групичка, която бис никога не е видяла и няма да види. Мислете преди да пишете. И Татяна поне 3 000 човека може да си докара на голям концерт, най-малкото като организира хора от родния си град.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Татяна имаше 2 тотални хита 2015-та и сама си заслужи бис, не знам с къв акъл си я сложил в тази групичка, която бис никога не е видяла и няма да види. Мислете преди да пишете. И Татяна поне 3 000 човека може да си докара на голям концерт, най-малкото като организира хора от родния си град.

Татяна няма фенове и не е топ певица. За това съм я сложил в тая група.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Глория освен концерта в НДК - малките й концерти също са супер успешни. Дори в Русе напълни залата с 800 човека. По снимките не съм видял едно празно място.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...