Jump to content



Самостоятелни концерти vs сборни


Препоръчани коментари

С добра реклама, Ивана според мен ще напъпни зала 1.

Колкото я напълни за "Добра среща, приятели" и то в момент, в който все още беше над Преслава :whistling:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Най-активни дни

Топ коментиращи в тази тема

 

То и в записите по концертите на Пайнер няма да видиш празно място - те празните не ги снимат, наслагват аплодисменти, преповтарят кадри с натрупване на публика.

 

От големите концерт в НДК виждам само Десислава или Глория.

 

Десислава би имала сигурен прием и публика, ако не пее само поп-фолк, нещо в стил "MAD", това е интересното при нея, че гласът и позволява да изпее всичко и ако реши ще изпее песни от всеки стил.

 

Глория има името, дискографията и приема на голяма звезда и не виждам защо няма да напълни НДК.

 

За Ивана - кръчмарска дискография, копие на тази на Индира. Тук-таме нещо стойностно, но чак НДК - не.

 

Камелия има много участия, може да направи концерт, ако половин година не ходи по участия, изкара две силни песни и станат хитове.

Но има някаква перспектива предвид това, че ще има шоу, дори хумор - всички помним онова с телефона.

 

Азис би могъл да направи, но 70% от присъствващите ще са от малцинствата, което реално не ги и прави присъстващи - те повечето не обичат да дават пари за каквото и да е, какво остава за концерт...

При Софка положението е още по-лошо. Там процента е 90.

Иначе , ако публиката им даваше пари за музика (или каквото и да било изобщо) биха могли да направят нещо сборно, може и с Устата. Софи има мега - успешни песни с него.

 

Но ром да даде 5 или 10 лв. за вход на концерт..

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Колкото я напълни за "Добра среща, приятели" и то в момент, в който все още беше над Преслава :whistling:

Абсурд в средата на 2007-ма да е била над Преслава.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсурд в средата на 2007-ма да е била над Преслава.

Не беше над Преслава със сигурност, но беше много голяма. Като име беше най - голямата и не успя, но факторите са много. Това не променя факта, че не събра и 1200 човека, което си е провал. Въпроса е, че няма изпълнител без провалени концерти, но има такива без успешни концерти. Ивана не е една от тях, което е важно да се отбележи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не беше над Преслава със сигурност, но беше много голяма. Като име беше най - голямата и не успя, но факторите са много. Това не променя факта, че не събра и 1200 човека, което си е провал. Въпроса е, че няма изпълнител без провалени концерти, но има такива без успешни концерти. Ивана не е една от тях, което е важно да се отбележи.

Следващата година в Пловдив събра около 2000.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Следващата година в Пловдив събра около 2000.

Именно, което е голяма бройка. Азис, Глория, Ивана и Деси Слава са доказали, че могат и събират хора. С времето те знаят как да оцеляват и да надживяват нещата. Преслава също за голяма част от хората е много голяма и талантлива певица. Няма как хората да те оценят, поне определен сегмент 30+ ако не може да пееш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не си спомням нищо около въпросният концерт "Добра среща"...Нищо. Вероятно е бил "организиран" набързо, с минимална реклама, в кофти месец...знам ли.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не си спомням нищо около въпросният концерт "Добра среща"...Нищо. Вероятно е бил "организиран" набързо, с минимална реклама, в кофти месец...знам ли.

Всъщност беше доста шум, все пак първият концерт на Ивана в НДК. Но кофти момент, нямала е късмет. После си направи в Пловдив, където нещата й се случиха.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не си спомням нищо около въпросният концерт "Добра среща"...Нищо. Вероятно е бил "организиран" набързо, с минимална реклама, в кофти месец...знам ли.

Беше си посетен, но аз не помня излизания на Ивана - помня Полина, Биляна, Валя, имаше близо 30 певици. Сборен концерт. Та тя сигурно на последните концерти на Планета Ивана пее повече, отнколкото е пяла уж на своя концерт. :D Беше преди баловете. Май всички пяха на живо. Не беше лошо, в интерес на истината, но не е бил неин концерт - в никакъв случай.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Беше си посетен, но аз не помня излизания на Ивана - помня Полина, Биляна, Валя, имаше близо 30 певици. Сборен концерт. Та тя сигурно на последните концерти на Планета Ивана пее повече, отнколкото е пяла уж на своя концерт. :D Беше преди баловете. Май всички пяха на живо. Не беше лошо, в интерес на истината, но не е бил неин концерт - в никакъв случай.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Беше си посетен, но аз не помня излизания на Ивана - помня Полина, Биляна, Валя, имаше близо 30 певици. Сборен концерт. Та тя сигурно на последните концерти на Планета Ивана пее повече, отнколкото е пяла уж на своя концерт. :D Беше преди баловете. Май всички пяха на живо. Не беше лошо, в интерес на истината, но не е бил неин концерт - в никакъв случай.

Беше анонсиран и замислен като нейн концерт. В последствие концерта стана общ. Виждам сте споменали доста изпълнители, но отново ви казвам, за да направиш концерт в България ти трябва широка аудитория. Младите пикли зали не пълнят, те се порят по клубовете. От чалгата, единствено Азис, Глория, Преслава, Ивана и Деса го имат този контингент.

 

Какво е общото между всички тях: имат НАРОДНИ песни, които никой не слуша особено днес, но са статукво за вокалните им възможности. Затова са ги правили, за да се наковът пред обществото. Имат социални песни (Преслава не особено, но...) и са големи звезди. Другото което е, че ВСЕКИ един от тях е бил в нещо като ПИК на жанра.

 

Кои според мен нямат шанс: Галена, просто не е име. Сори, не е позната на голям сегмент от хора, други не я харесват, няма й какво да предложи. Галена си е голяма в чалгата и малка извън нея. Алисия същата работа и Емануела там.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Именно, което е голяма бройка. Азис, Глория, Ивана и Деси Слава са доказали, че могат и събират хора. С времето те знаят как да оцеляват и да надживяват нещата. Преслава също за голяма част от хората е много голяма и талантлива певица. Няма как хората да те оценят, поне определен сегмент 30+ ако не може да пееш.

 

Къде ги събират тия бройки, че нещо не ги виждам? И каква е тази тема, след 2 години тотални провали на всички концерти в чалгата?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Къде ги събират тия бройки, че нещо не ги виждам? И каква е тази тема, след 2 години тотални провали на всички концерти в чалгата?

Кака Гло напълни НДК на 30.09.15 :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кака Гло напълни НДК на 30.09.15 :)

 

Браво на нея! Друго във връзка с темата, за концертите? Или Пайнер ще се хвалят с концерта на Глория, в които нямат никакво участие, а не със своите? В тази връзка, гледах малко концерта на Веско Маринов в "Армеец арена". Ама как се въртеше оная камера на пилона. Ама нагоре-надолу-наляво-надясно, дори малко дронче кръжеше над зрителите в залата. Мило да му стане на човек какви технически възможности имат и не могат да ги използват на собственият си концерт с 30 изпълнители.

 

:roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Къде ги събират тия бройки, че нещо не ги виждам? И каква е тази тема, след 2 години тотални провали на всички концерти в чалгата?

Правилен пойнт, събирали имам предвид през годините. Сега разбира се, не е ясно за никой кой, кога, къде.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен Деси и Азис потделно биха напълнили зала 1 на НДК, но с много добра организация и реклама. Не знам защо им липсва самоувереност. Нека да пробват. Един Ники Кънчев твърди че е една от любимките на България. ВъвФб страницата и основно пишат жени между 20 и40 годишна възрст. Има едно уважение към нея, което е неизмеримо и винаги го е имало, дори в слабите и години. За ДесиСлава съмсигурен, че след 10 години ще залага основно на концертна дейност, а не на нови проекти и иклубни изяви. Дано не греша

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сборните концерти са някаква малоумщина, от която полза има само Пайнера. Нито са фактор, нито значат нещо за изпълнителите - поотделно. Докато самостоятелните концерти вече са съвсем друго нещо. Един изпълнител задължително трябва да има самостоятелни концерти - в малки или големи зали, без значение, но трябва да има. От днешната партида фолк певци не виждам някой, който да се осмели за какъвто и да е самостоятелен концерт, с изключение на концерт без вход. :1000 (29): Те за това си стоят в клубовете.

 

От големите в бранша мисля, че освен Глория - която прави големи концерти от 1994г.(от старта на кариерата си), също Азис, Камелия, Ивана, Деса, Анелия биха се справили, но пък щом някой от тях не са го правили , а пък други от изброените са го правили в доста малки зали в сравнение с претенциите им, значи си знаят мястото, може би...

Като цяло, сборните концерти са някаква смешка, която ни е наложено от Пайнер, че е показател за нещо, а всъщност не е критерий за нищо.

Изпълнителите трябва да залагат на концертна дейност, на разнообразие в песните. Това не виждам как ще стане, но определено това е начина за градене на кариера и на сериозна фенска маса.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...