Jump to content



Евровизия 2016


Препоръчани коментари

Къде мога да видя колко точки получихме от УК от зрителския вот? :)

 

Ето тук:

 

http://www.eurovision.tv/page/results?even...13&voter=AU

 

пп:

 

2 точки от Украйна за България

10 за Украйна от БГ

12 за Русия от БГ


 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 719
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Ето тук:

 

http://www.eurovision.tv/page/results?even...13&voter=AU

 

пп:

 

2 точки от Украйна за България

10 за Украйна от БГ

12 за Русия от БГ

 

Благодаря!

 

8 точки от Ук, което показва, че голямата общност тук сме гласували. Браво! Само Латвия и Полша ни минават, което е разбираемо... поляците са навсякъде. :1000 (29):

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=NPP10z9nz8I

Ето ви крилата и всичко останало. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Как са гласували за нас:

Австралия : жури - 8, зрители - 10

Австрия : жури - 0 , зрители - 5

Азербайджан : жури - 8 , зрители - 8

Албания: жури - 4, зрители - 8

Армения : жури - 7 , зрители - 0

Беларус : жури - 1 , зрители - 4

Белгия : жури - 6 , зрители - 5

Босна и Херцеговина : жури - 3 , зрители - 2

Великобритания : жури - 5 , зрители - 8

Дания : жури - 6 , зрители - 0

Естония : жури - 0 , зрители - 0

Германия : жури - 0 , зрители - 4

Грузия : жури - 0 , зрители - 3

Гърция : жури - 0 , зрители - 7

Израел : жури - 7 , зрители - 7

Ирландия : жури - 10 , зрители - 5

Исландия : жури - 0 , зрители - 0

Испания : жури - 0 , зрители - 12

Италия : жури - 0 , зрители - 7

Кипър : жури - 0 , зрители - 12

Латвия : жури - 1 , зрители - 1

Литва : жури - 2 , зрители - 0

Македония : жури - 10 , зрители - 10

Малта : жури - 10 , зрители - 8

Молдова : жури - 0 , зрители - 2

Норвегия : жури - 8 , зрители - 5

Полша : жури - 3 , зрители - 3

Русия : жури - 0 , зрители - 0

Сан Марино : жури - 0 , зрители - 3

Словения : жури - 10 , зрители - 2

Сърбия : жури - 4 , зрители - 8

Украйна : жури - 1 , зрители - 2

Унгария : жури - 0 , зрители - 4

Финландия : жури - 0 , зрители - 4

Франция : жури - 10 , зрители - 5

Холандия : жури - 0 , зрители - 1

Хърватия : жури - 0 , зрители - 1

Черна гора : жури - 2 , зрители - 5

Чехия : жури - 0 , зрители - 5

Швейцария : жури - 1 , зрители - 0

Швеция : жури - 0 , зрители - 4

 

Как сме гласували ние:

БГ жури:

12 - Армения

10 - Белгия

8 - Австралия

7 - Малта

6 - Русия

5 - Сърбия

4 - Испания

3 - Грузия

2 - Холандия

1 - Литва

 

БГ зрители:

12 - Русия

10 - Украйна

8 - Армения

7 - Кипър

6 - Полша

5 - Австралия

4 - Австрия

3 - Швеция

2 - Израел

1 - Азербайджан

Link to comment
Сподели в други сайтове

Малка в какъв смисъл? Сърбия е по-малка по население, пък допуснаха, Гърция е по-малка по територия, ама спечелиха...

 

Жоре, Жоре. С географията си много зле. Сърбия е по-малка от нас по територия и то доста. По население също, но е почти равно.

Гърция е по-голяма и по двата параграфа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази година по новата система, дори и да имаш 12 точки от зрителите, ако журито ти даде 0, получаваш 0. Затова от Испания няма нищо, въпреки 12т от зрителите.

 

НО

 

по старата система щяхме да сме 5-ти, а не 4-ти, така че да не се оплакваме.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази година по новата система, дори и да имаш 12 точки от зрителите, ако журито ти даде 0, получаваш 0. Затова от Испания няма нищо, въпреки 12т от зрителите.

 

НО

 

по старата система щяхме да сме 5-ти, а не 4-ти, така че да не се оплакваме.

 

По принцип това е адска простотия с това обявяване, но пък далеч по справедлива от гледна точка на изясняване кое откъде идва.


 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази година по новата система, дори и да имаш 12 точки от зрителите, ако журито ти даде 0, получаваш 0. Затова от Испания няма нищо, въпреки 12т от зрителите.

 

НО

 

по старата система щяхме да сме 5-ти, а не 4-ти, така че да не се оплакваме.

Четвърти щяхме да бъдем, със 182 точки.

 

Още не мога да повярвам, че това се случва. И в най-смелите си мечти не допусках, че ще се случи. Благодаря ти, Поли! Горд съм, че съм българин!

 

И също - Джамала е най-добрият победител на Евровизия в последните и аз не знам колко години. Каква песен, какъв глас, каква емоция!

Link to comment
Сподели в други сайтове

И също - Джамала е най-добрият победител на Евровизия в последните и аз не знам колко години. Каква песен, какъв глас, каква емоция!

 

Именно! Тъй като нямаше как да подкрепя Поли, гласувах за Джамала. Всеки пък ме побиват тръпки като й чуя песента! Адската!

Догодина мисля най-накрая да изпитам емоцията на бъда на Евровизия на място, а не пред телевизора.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Четири песни от конкурса ми харесваха - България, Украйна, Русия и Австралия. За първи път моя вкус съвпада с общия, чак е малко странно.

 

Украинската песен е много мелодична, много странна и доста ... catchy, така че честита победа.

 

Много съм доволен от Поли, като махнем първото и третото място, плод на взаимно натриване на носовете на идеологическия противник и welcome-партито за Австралия, чистия вот без втори план би поставил нас на върха. Браво!

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Четвърти щяхме да бъдем, със 182 точки.

 

Още не мога да повярвам, че това се случва. И в най-смелите си мечти не допусках, че ще се случи. Благодаря ти, Поли! Горд съм, че съм българин!

 

И също - Джамала е най-добрият победител на Евровизия в последните и аз не знам колко години. Каква песен, какъв глас, каква емоция!

 

Да, а Австралия щяха да спечелят. Ето как щеше да бъде пълният вид на класирането при системата от 2014 и 2015:

 

8805422B.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

На този етап е невъзможно Австралия да спечели този конкурс. И най-добрата песен да пратят нямат толкова голям support в Европа колкото други държави. Все пак се радвам за второто място. Малко ме е яд защото предпочитах нея пред Украйна, но съдба. Русия тази година не ми харесаха. България няма смисъл да се коментира - смаза! Франция най-накрая се завърнаха на конкурса! Арменската Бионсе също много ми хареса. Австрия също имаха много приятна песен, но леко скучна. Същото се получи с Малта и Испания.

Дано следващата година пак се класираме.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази година по новата система, дори и да имаш 12 точки от зрителите, ако журито ти даде 0, получаваш 0. Затова от Испания няма нищо, въпреки 12т от зрителите.

 

НО

 

по старата система щяхме да сме 5-ти, а не 4-ти, така че да не се оплакваме.

Ако сметнем точките от вота на зрителите от всички държави, получаваме 182, толкова, колкото и получихме, според табелата по-горе. Което означава, че зрителският вот от всички държави се сумира и прибавя към общия на журито. Следователно, 12-те точки от Испания и Кипър сме си ги получили, независимо, че журито не ни е оценило. Поне аз така ги виждам нещата, съдейки по табелите и гледайки повторението от снощи.

Новата система за гласуване ми харесва, много нерви образува към края. Мислех, че по вот на зрителите ще сме трети или четвърти, Полша тук ме изненада много. Като цяло обаче съм много доволен. Винаги четвърти! Футбол, волейбол, Евровизия - вечно 4-ти! :3fdb8960598fa63e: :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма по-горд и щастлив човек от мен в момента. Прекрасна, позитивна, усмихната Поли с още по-прекрасна, хитова, динамична песен. :Vishenka_05: Абсолютният победител за мен и не само без каквито и да било колосални инвестиции в шоу, стайлинг и пр. По никакъв начин не съм съгласен с победата на Украйна. Песента никак не ми въздейства, дори и въпреки това, че е със социална насоченост. Тези турски извивки и цялото това виене я правят непоносима. Много по-удачен победител биха били песните на Литва, Чехия, Белгия, че дори и Русия.

 

Но въпреки всичко, най-голямата радост е, че дори и за една вечер, Поли Генова успя да обедини цялата българска нация и ЗАЕДНО показахме на света на какво е способен българският дух. Вярвам, че това е само началото и оттук насетне "If Love Was a Crime" ще бъде образец затова как трябва да звучи една песен, за да бъде успешна и харесвана на конкурси като този. Да не говорим за реакцията на публиката в залата още при първите акорди на песента.

 

Жалко, наистина, че отново политическите интереси си казаха тежката дума, но поне показахме на Европа и света, че България е СИЛА! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз също съм много горда от Поли, гледах и другите представители и наистина си беше номер 1 за мен.

Ако се бяха постарали малко повече за сценичното представяне, според мен можеше и да е поне позиция напред. Но стига с това "ако" и да разсъждаваме като Паулу Коелю - "Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път." - и да се постараем за още по-добра песен и представяне догодина и отново да достигнем Топ 5, а защо не и да победим? ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какви са тези сметки, които правихе по-горе? Гласуването е абсолютно същото като минали години, просто тази година го съобщиха по различен начин, за да е по-драматично.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази година по новата система, дори и да имаш 12 точки от зрителите, ако журито ти даде 0, получаваш 0. Затова от Испания няма нищо, въпреки 12т от зрителите.

 

НО

 

по старата система щяхме да сме 5-ти, а не 4-ти, така че да не се оплакваме.

 

Глупости, всяка държава си взима точките от журито И публиката, независимо дали журито изобщо е дало точки или не. Има нова система на ПОКАЗВАНЕ на резултатите, не на гласуване.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какви са тези сметки, които правихе по-горе? Гласуването е абсолютно същото като минали години, просто тази година го съобщиха по различен начин, за да е по-драматично.

Реално не е. Компонентите са същите - журито подрежда всички песни от първо до последно място, според гласовете на зрителите се подрежда и тяхното гласуване от първо до последно място, но точките са два пъти повече - един чифт от публика и един чифт от жури. В предните 3 години цялото подреждане на журитата се комбинираше с цялото подреждане на публиката във всяка държава. По тази стара система нещата щяха да изглеждат като в онази таблица и както виждаме, разликите са очевидни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

САЩ срази „Евровизия“ заради Поли Генова

 

Ако това е вярно, то Поли Генова е със световен хит! Браво. :bowdown:

 

п.п. само аз ли се почуствах горд като прочетох това: „Moжeм cпoĸoйнo дa пoздpaвим Бългapия зa пъpвoтo мяcтo. Уĸpaйнa и Pycия нямaxa тaĸъв гoлям xит, a Aвcтpaлия нe e яcнo ĸaĸ e пoпaднaлa тaм.“ – пишe aмepиĸaнcĸи eжeднeвниĸ. :g2:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази година по новата система, дори и да имаш 12 точки от зрителите, ако журито ти даде 0, получаваш 0. Затова от Испания няма нищо, въпреки 12т от зрителите.

 

НО

 

по старата система щяхме да сме 5-ти, а не 4-ти, така че да не се оплакваме.

Toва не е вярно... Просто преди гласовете от журито и публиката за всяка държава се събираха и имаха обща тежест от до 12 точки, а сега двата компонента поотделно са по макс 12 точки. Тоест ако само публиката ни даде 12 точки, а журито 0 - получаваме 12. Ако и двете ни дадат по 12, получаваме 24. Затова точките накрая бяха двойно повече от други години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Реално не е. Компонентите са същите - журито подрежда всички песни от първо до последно място, според гласовете на зрителите се подрежда и тяхното гласуване от първо до последно място, но точките са два пъти повече - един чифт от публика и един чифт от жури. В предните 3 години цялото подреждане на журитата се комбинираше с цялото подреждане на публиката във всяка държава. По тази стара система нещата щяха да изглеждат като в онази таблица и както виждаме, разликите са очевидни.

 

И какво значение има дали ще получим 5 от публика и 7 от жури или средно 6 от двете?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...