Jump to content



Евровизия 2016


Препоръчани коментари

  • Отговори 719
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Аз съм за Михаела Филева (но няма как да е тя, защото има договор с БТВ). Другите за които съм са Преслава,Десислава и Надя (бившата от дийп зоне).

За жалост май ще ни пробутат Поли Генова :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Точно щях да питам в кой раздел може да отворя такава тема. Мисля, че в този форум аз съм най-запаления по Евровизия, така че редовно ще ви ъпдейтвам с последните избрани песни, новини от селекциите и т.н. Каквото не ви е ясно - обръщайте се към мен. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Каква Преслава ви гони? Шегувате ли се? Тук говорим за международен конкурс и евтините номера за трупане на точки не вървят!!

Изобщо спрягане на чието и да е име от фолка (с много малки изключения) е такава самоирония от наша страна...

Тези наши звезди от няколко години толкова са се самозабравили и толкова са отвикнали да пеят, че ням думи.

Без сериозна концепция и реклама никога няма да станат нещата. То не е само да направиш една модерна песен, което даже не е и факторът, за да е успешно нечие представяне.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нека започнем с най-прясната новина - снощи Белгия избра своя участник:

 

 

 

Националният финал се състоеше от 5 песни. Като цяло беше доста ниско нивото. Лаура си беше фаворит и на международното жури, и на публиката. Другата песен, която ставаше за нещо, е

.

 

Песента според мен си е слаба работа. Като за начало, е слаб опит за имитация на

, която е брутална. И момичето нещо ми издиша към края. Ако се излъска яко до май, може и да има шансове за финал, но на тази етап е по-скоро не.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз прочетох мнение (май беше на чужденец ;)), който иска Преслава с парче от Кости. И това май не е лоша идея, знаем колко добре владее Кости и електронното звучене, и чалгарското. Пък и болшинството от западните гейчета - фенове на ESC, се оплакват от липсата на източноевропейска чалгичка в последно време.

Нещо електронно от Драганински изглежда адекватен избор за Преса, ама не като нещата които вече има тя от него. Примерно нещо като "На тебе не отказвам" ще е пълна катастрофа. Трябва да бъде колкото се може по-underproduced.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Толкова да обичам Евровизия, а винаги да ми носи само разочарования :gun_bandana:

Знам, че и тази година БНТ ще направят някоя глупост. Поли Генове в тоооолкова скучна, бозава и досадна. Няма никакъв шанс, дори и с най-яката песен, просто изпълнението й ще провали какъвто и дух да има в композицията.

Надявам се за Преслава, макар че малко ме е страх - нейният глас вече не е каквото беше, а откъм представяне е изключително малко вероятно да се постарае.

Иначе песента трябва да е модерна чалгичка - в това няма никакъв спор. Завръщане!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Туй е испанската песен. Като се имат пред вид вкусовете в последно време, май испанците дават заявка за топ 10.

 

Аз лично обаче не съм впечатлен. Елементарна денс песньовка, която Уеко бие на алт-поп. Next.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Туй е испанската песен. Като се имат пред вид вкусовете в последно време, май испанците дават заявка за топ 10.

 

Аз лично обаче не съм впечатлен. Елементарна денс песньовка, която Уеко бие на алт-поп. Next.

:1000 (20):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Туй е испанската песен. Като се имат пред вид вкусовете в последно време, май испанците дават заявка за топ 10.

 

Аз лично обаче не съм впечатлен. Елементарна денс песньовка, която Уеко бие на алт-поп. Next.

 

Твърде е притоплена манджа, сглобена по модела на стари победители, за да спечели.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Адски компютърна Евровизия се очаква през 2016г.

Това беше очаквано, след победата на Монс, както и инди-поп триумфа на Латвия и Белгия. Тази година всеки се опитва да предложи нещо по-интересно, но за жалост почти на никой не се получава. И така имаме един гювеч от мид-темпо песнички, които в опит да бъдат по-експериментални, звучат слабо. Аз лично съм разочарован от песните тази година.

 

А по-глупавото е, че в много национални финали направи трагично неправилни избори - например в Полша и Дания имаха потениални победители, а те избраха някакви лайна.

 

 

 

 

Само слушайте за какви брутални работи става въпрос. Ей тия двете песни щяха да вдегнат нивото на тазгодишната Евровизия страшно много, ама...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Верно много бозаво положението тая година. Ето кои песни засега са ми хванали ухото:

 

Русия Напомня

 

 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Верно много бозаво положението тая година. Ето кои песни засега са ми хванали ухото:

 

Русия Напомня ми Гърция и Сакис Рувас от 2009. В куплетите е жестока, в припева е разбозавена точно по начина, по който може да се очаква за евровизионно електро-поп парче. Все пак, me likey.

 

 

Сан Марино Това отнася адски много хейт в момента и, честно казано, не разбирам защо. Неговото почти-говорене ми идва доста по-емоционално и интимно, отколкото ако беше, например, някое педалско гласче или крещяща дива. Плюс, мелодията е много хубава, напомня ми смътно на някоя стара поп-фолк балада, но не мога да се сетя на коя.

 

 

Македония Стереотипна балада, значително по-слаба от "Crno i Belo". Все пак, харесват ми куплетите, а и в припева съвсем не е толкова безвкусна, колкото можеше да бъде.

 

 

Армения Кич, но пък това мрачно електро-поп звучене ми допада. Любимата ми част са онези инструментали, в които е смесено електронното звучене с ориенталското, точно както и Оцко обича да прави :1000 (29):

 

 

Кипър Този тип алтернативен рок, който ми харесва. Припевът ми идва доста захаросан обаче.

 

 

Дания Гейски денс-поп от 21-ви век, guilty pleasure за мен :1000 (29): Тази песен не ми харесва чак толкова много, но всичко останало е още по-надолу.

 

Като се изключат тези, съм раздвоен за песните на Украйна, Черна Гора, Норвегия и Белгия. Всичко друго - под чертата.

 

P.S. Нека горният ми пост да бъде изтрит.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Русия пък е баси разочарованието. Звучи като нещо, изкарано от 2002. Текстът пък е някакъв потрес, cheesy-тия на макс. Срамота да пращаш голяма звезда и да му дадеш такава боза.

 

Сан Марино пък грам няма да коментирам. Време е да казват сбогом на конкурса, защото положението е плачевно. Това последното им е някаква пародия, аз лично не мога да го приема на сериозно.

 

Моите фаворити, освен гореизброените Армения и Македония, са и:

 

 

Страшно тъжна песен, много различна като звучене от всичко, което сме чували на конкурса досега. Комбинацията между етно инструментите и хаус звученето е разбиваща, а последната минута е просто неописуема. Какъв глас, какво нещо! Много се изписа за нея, даже и по наши медии имаше, но според мен реално това е историята на Джамала (за който не е запознат - в песента се пее за прабаба, която навремето е прогонена от Крим заедно със всички татари от Сталин, според когото са били нацисти; сещате се, че "пътуването" им до Таджикистан, Туркменистан и републиките от този род е било ужасяващо, без вода и храна, който умре, го хвърлят до пътя и т.н.), а не някакви нападки към днешната политика на Русия. Това според мен е кандидат за победа.

 

 

Супер пее момчето, а и изглежда доста яко. :Vishenka_05: Песента, макар и с типичния текст "милион гласове, всички заедно и т.н.", е също доста добра. Според мен това е ясен топ 10.

 

 

Грета се завръща с още по-добра песен от тази от 2012. Това е много в стил Of Monsters And Men и много грабва на първо слушане. Трябва малко да пооправят сценичното представяне, защото на този етап идва малко аматьорско и копирано от Монс и Лорен. Но ако го поошлайват, като нищо ще ходим в Рейкявик 2017.

Link to comment
Сподели в други сайтове

С наща песен какво стана?

Както винаги, най-слабата организация е при нас. Само ние и Чехия не сме обявили дата кога ще излезе песента. Оттам нататък няма никаква точна информация - уж щеше да е от малтийски композитор, ама сега се е оказало, че няма да е, защото имало по-хубава, ама тя пък не била записана още. Цялата подготовка започнала в края на февруари - представяш ли си? :mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Както винаги, най-слабата организация е при нас. Само ние и Чехия не сме обявили дата кога ще излезе песента. Оттам нататък няма никаква точна информация - уж щеше да е от малтийски композитор, ама сега се е оказало, че няма да е, защото имало по-хубава, ама тя пък не била записана още. Цялата подготовка започнала в края на февруари - представяш ли си? :mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

От БНТ какво очакваш?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...