Jump to content



Ивана - Не давам да се даваме (АЛБУМ)


Препоръчани коментари

  • Отговори 95
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Ако има "закачливи" песни, значи няма да е изцяло с естрадно и фолклорно звучене, така че нищо не пречеше да включи "Всичко е наред". "Лоши хора" пък явно са я забравили. Нали уж е нов албум, а не бест, какво правят вътре песни, включени в предишни нейни дискове? Малко недомислена работа ми се струва. А пък ме съмнява да пусне и друг албум скоро време.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако има "закачливи" песни, значи няма да е изцяло с естрадно и фолклорно звучене, така че нищо не пречеше да включи "Всичко е наред". "Лоши хора" пък явно са я забравили. Нали уж е нов албум, а не бест, какво правят вътре песни, включени в предишни нейни дискове? Малко недомислена работа ми се струва. А пък ме съмнява да пусне и друг албум скоро време.

Тия закачливи песни може да са тип "Такава съм" или нещо подобно. Не е задължително да е типичната чалга, за да е весело. "Лоши хора" ще видим. Според мен от Пайнер са я пропуснали.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стига де, какви фенове сте на Ивана, като не харесвате чекиите ѝ? :1000 (29): Нямам търпение за палаво-закачливите ѝ песни, другите също ги обичам де!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ивана представи "Не давам да се даваме"

 

 

IVANA201512151new1.jpg

 

 

Новият дългоочакван албум на Ивана "Не давам да се даваме" вече е на музикалния пазар. Мегазвездата на телевизия "Планета" е включила в него 13 песни и 4 инструментални мелодии. По една песен за албума са създали композиторите Димитър Петров, Нешо Нешев и Румен Радойнов. Две от песните са народни, а останалите са авторски композиции на Стоянка Николова - Стояна.

"Ало, мамо" е песента, с която Ивана поднесе новината за албума "Не давам да се даваме". Създадена като носталгична изповед, "Ало, мамо" грабна сърцата на всички българи. Явно гурбетчийската тема е близка за всяко българско семейство. Две от деветте нови композиции в албума - "9 години" и "Жал ми е, дъще", са свързани в тракийска хороводна китка. Песните "Ако си мъж" и "Твойта майка" са палаво-игриви, на моменти дори иронични, и показват размаха на купонджийската страна на певицата. Други две - "Пак на наш'то място" и "Чаша живот" подчертават балканския характер на водещите фолклорни мотиви. Песента "Благодаря ти, Господи" е създадена по притча - идея на Мариета Ангелова, по музика на виртуозния кларинетист Нешко Нешев, а в песента е вмъкнат и епически речитатив, характерен за някои български фолклорни региони. В албума Ивана е включила и 3 познати заглавия - "Отворете си сърцата", "Усмихни се" и заглавната "Не давам да се даваме". Те са записвани през последните 4 години, обикнати са от почитателите на Мегазвездата и биха липсвали за завършената цялост на музикалния й портрет.

 

 

 

IvanaCD201512152.jpg

 

 

Като цяло, песните в албума "Не давам да се даваме" стоят съзвучно в няколко групи, подчертаващи различните особености на "стила Ивана" - силно фолклорно начало, магнетична модерна линия и ефектни балкански заигравания.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нека който е купил албума да напише мнението си за песните. Във Варна не знам откъде мога да го купя...

 

Аз точно от Варна от музикалния на Планета си го поръчах и днес пристигна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз точно от Варна от музикалния на Планета си го поръчах и днес пристигна.

 

Даже не знаех, че тук имат магазин Планета, утре ще си го взема значи, благодаря.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Днес си го взех, но ще го слушам утре на спокойствие. Имам сериозни очаквания, тъй като "Без граници" много ми допада като албум, надявам се и този да е поне толкова добър.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Качете албума в нета са си го теглят хората. Какво ще се набутват с 8 лв за тази глупост..

Като е глупост, защо ти е да го качи някой?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо не се върти никаква реклама за албума? Нито по телевизията, нито в интернет има нещо .. даже и една статия не са написали някъде, че е излязъл такъв албум. В крайна сметка хората как ще разберат за него? :mf_surrender:

 

И не виждам какво толкова се стискате и не искате да качите песните - рано или късно все някой ще качи албума, даже е възможно от Пайнер да публикуват новите песни под формата на слайдшоу в канала си.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо не се върти никаква реклама за албума? Нито по телевизията, нито в интернет има нещо .. даже и една статия не са написали някъде, че е излязъл такъв албум. В крайна сметка хората как ще разберат за него? :mf_surrender:

 

И не виждам какво толкова се стискате и не искате да качите песните - рано или късно все някой ще качи албума, даже е възможно от Пайнер да публикуват новите песни под формата на слайдшоу в канала си.

 

В сайта на Планета и на Пайнер има статии за това, че е пуснат албума. Реклама е странно, че още няма, но предполагам до дни ще се завърти. Иначе не, аз лично не бих качил албума.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има по-голям шанс да си купя албума след като го чуя в интернет и ако ми хареса, отколкото така на сляпо. Освен това напълно подкрепям идеята, че е време Payner да се адаптират към новото време и да започнат да качват албумите в Apple music, Spotify и т.н, така ще печелят повече. Ако сега го имаше албума в Apple music, веднага бих си платил, за да чуя новите песни, всъщност аз вече съм си платил, но да ида из магазините да питам за албума на Ивана... еми няма да стане, не ми пука чак тоооолкова, както и за Галена, Преслава и т.н. Единствено Яница има шанс, но там въпроса е друг.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...