Jump to content



Концерт "25 години Пайнер"


Препоръчани коментари

Няма нищо неморално чалгарките да пеят там. Много хубави доводи сте написали, но... ПАК не съм съгласен там да е концертът. Античният театър е обновен, старият град е туристически и културен център на Пловдив...и мръсните, крадливи, пияни и чупещи мангали да отидат там и да го направят на гъз? Спомням си след концертът през 2010 ли беше..абе предпоследното турне, когато беше на площада. След това човек не можеше да мине от боклуци. Хората водят децата си на Античният театър, млади хора ходят там през деня и вечер. Просто мангалите ще го унищожат това място.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 366
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Аз искам да попитам едно...ако ние не сме хората, кито подкрепят тая музика, то кой?? :mf_surrender: Четох само негативни коментари като се обяви концерта, "пак едно и също", "дано никой да не отиде", "смешно е чалгарки там"???Е, ок какво се постига, като дори ние плюяеме всичко, после се чудиме защо мнението е такова??

 

Истината е, че поп-фолка и то Пайнер бърка в очите и здравето на всички, основната причина е ЗАВИСТ за това, че правят много пари, докато другите жанрове-не..Това е дълга тема, няма да я започвам.

 

Нещо друго, коя е ДОБРА и коя ЛОША музика в България??? Спешните напъни за рап в които се пее за ку"ви и бело или поп нещата на Лора Караджова, която с цици и дупе не се различава от чалгарките??Но, НЕ те били поп и ги дават по националните телевизия....айде стига с тия двойни стандарти в България.. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какви пари пък правят Пайнер в момента ?? Нито музика продават , като 1 време , нито участията са им много . 5 имена ги въртят в големите градове , останалите пеят за по 1000-1500 лв . Да не говорим , че и оборотните им изпълнители рядко пеят за целия си хонорар , повечето са с огромни отстъпки .

Ако правеха толкова пари , екипа на фирмата нямаше да се състои от 10 човека -режисьори, текстописци , композитори и водещи от нафталина . Пайнер имат предимството , че там са паралийки като Янева , Галена , Мария , Емилия , Анелия и т.н.т за да влагат в продукцията си . Иначе виждаме тея , които разчитат само на фирмата , че са с клипове за 2 лв и визия на клошарки .

Ако имаха средства щяха да направят грандиозен концерт , не да се чудят , кэде да ги забутат -я в театър , я в някое читалище .

И за всичко са си виновни самите те , че нон-стоп провят интриги между изпълнителите си , че залагат на цигани последните години ...дори наложиха , като тенденция и циганските вокали . Няма да се учудя , ако някоя партия като ДПС им е платила да правят циганска музика , че да се циганизираме по-бързо и да изчезнем съвсем .

Като цяло , каквото повикало , такова се обадило . Идват тежки дни за Пайнера и дори феновете на музиката не искат да го подкрепят , даже напротив ...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма да има в Пловдив концерт.

Инфо?

Жалко. Идеята да има концерт в Пловдив беше добра. Може би Варна ще е най-подходящото място, защото в София винаги имаме.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Инфо?

Жалко. Идеята да има концерт в Пловдив беше добра. Може би Варна ще е най-подходящото място, защото в София винаги имаме.

Търсят някакви варианти, но поне в Пловдив няма да е.

източника на информацията е сигурен. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

http://www.payner.bg/news.php

 

ИНТЕРЕСНО КАК ДА СИ ОБЯСНИМ ЗАБРАНАТА И ЗА ФОЛКЛОРНИЯ КОНЦЕРТ НА АНТИЧНИЯ ТЕАТЪР

 

muzikalen-festival-v-plovdiv-za-zvezdite-na-payner-2015.jpg

 

На този етап няма окончателно решение дали концертите на Античния театър ще се състоят, но разразилата се полемика предизвика реакция и сред музикалните журналисти в България. Ето каква позиция изказва Емилия Стоянова за сайта www.signal.bg

 

От общинската администрация са реагирали бързо и са заявили на “Пайнер”, че няма как концертът им да е на Античния театър и са им предложили няколко алтернативи, сред които стадиони и Летния театър на Бунарджика, като последния засега се очертава като фаворит за провеждането на концерта.

 

Интересно обаче как да си обясним забраната и за фолклорния концерт, който по право би бил чест за всяка една сцена?! Още повече, че Античният театър и преди е бил домакин на фолклорни изяви – Спектакъл на анс. „Българе”, Гала концерт на Международен фолклорен фестивал, Мега фолклорен концерт за 50-годишния юбилей на Академията за музикално танцово и изобразително изкуство в Пловдив и ред други.

 

Какво става?! Пак ли обществеността недоволства срещу онези музиканти и изпълнители, съхраняващи и пренасящи през времето музиката, която е лицето на България? Коя точно общественост има нещо против големите имена на българския фолклор, които ще представят свои песни и композиции? Защото сред участниците във фолклорния концерт четем имената на оркестрите: “Плам”, “Пловдив”, Формация “Паскалев”, “Орфей”, “Канарите” и “Виевската фолк група”, в които са едни от най-виртуозните български народни музиканти. Кои точно биха имали нещо против изкуството на Славка Калчева, Росица Пейчева, Пепи Христозова, Поли Паскова, Николай Славеев, Иван Дяков, Янко Неделчев, Здравко Мандаджиев, Христо Косашки... Това са артисти, които години наред популяризират фолклора както у нас, така и в чужбина, изправят публиката на крака, предизвикват сълзи от радост и умиление у нашите сънародници навякъде по света и възхитата на чужденците пред песенно-музикалното богатството на страната ни!

 

Да не би да са проблем фолклорните изпълнения на попфолк звезди като Емилия, Глория, Галена, Деси Слава, Ивана, Анелия, Нелина, Райна, Преслава, Тони Дачева и Цветелина Янева, голяма част от които са възпитанички на специализирани музикални училища по фолклор, а други от години доказали се и в този жанр с майсторските си интерпретации?

 

Срам! Да се допусне игнориране на едно музикално изкуство, което е доказало своята жизнеспособност и въздействие, дори в най-мракобесните години от българската история. Кой прочее решава кои са достойните и кои са недостойните музиканти за изява на сцената на Античния театър? Какви са критериите, на които трябва да отговарят те? Кой реши да изгони фолклорния концерт от Античния театър? Кой е отговорен за това, че в Пловдив, където е меката на тракийската музика - с гласовити певци и изкусни свирачи, немалко от тях артисти на „Пайнер”, едно изконно българско изкуство се неглижира и дори забранява, само защото е продуцирано от „Пайнер”?

 

Дали пък атаката не е насочена спрямо музикалната компания?, коментира www.signal.bg.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Инфо?

Жалко. Идеята да има концерт в Пловдив беше добра. Може би Варна ще е най-подходящото място, защото в София винаги имаме.

Варна е Много далеч .. :gun_bandana: :( Искам в Стара Загора !!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Варна е далече и никой от София и Пловдив няма да се дръпне да иде .. или в София да го правят на площада или ако толкова държат да са в друг град - Стара Загора като сравнително по-централно разположен.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има доста градове в които биха имали голям успех , предвид налагането на определени имена от малцинствата . Омуртаг , Ямбол , Сливен , Търговище , Разград , че дори и Шумен !!!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма и да е във Варна,защото целия град е разкопан.

 

До колкото знам до дни приключват ремонтите поне по основните булеварди. По-скоро като зала не знам къде би могло да се проведе, освен в Спортната. А мисля, че до края на месец юни ще довършват ремонта там. По-скоро това е причината да не е във Варна, за жалост, защото аз лично бих отишла, ако има тук концерт. Все пак е юбилей и се предполага, че малко повече ще се постараят, а и рядко се правят концерти извън София.

Link to comment
Сподели в други сайтове

До колкото знам до дни приключват ремонтите поне по основните булеварди. По-скоро като зала не знам къде би могло да се проведе, освен в Спортната. А мисля, че до края на месец юни ще довършват ремонта там. По-скоро това е причината да не е във Варна, за жалост, защото аз лично бих отишла, ако има тук концерт. Все пак е юбилей и се предполага, че малко повече ще се постараят, а и рядко се правят концерти извън София.

По булевардите - да,но по центъра има още мнооооого работа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да си призная, много се забавлявам с цялата история.

 

И всичко идва от омразата ми към Пайнера. Въпреки че, дори след тези драми на него няма да му светне лампичката, а ще си продължи постарому.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Радвам се, че концерта няма да е в Античния.

Колкото и гадно да звучи, пияните мангали там място нямат. :)

 

Да, феновете на Фики за съжаление не са подходящи за това място.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Днес гледах в интернет, този летен театър в Пловдив, който споменаха за парк "Бунарджика". Същият е като античния, но само с 1800 места.

 

Ми той е перфектен, какво се чудят? Даже рок концерти е имало миналата година. ЦЪК

Link to comment
Сподели в други сайтове

Днес гледах този летен театър в Пловдив, който споменаха за парк "Бунарджика".

 

Ми той е перфектен, какво се чудят? Даже рок концерти е имало миналата година. ЦЪК

 

И има седалки!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...