Jump to content

Pop, Dance, Disco, Latino скандали


Препоръчани коментари

Кейти ще е, малко й остава. Даже очаквам да надмине Бийбър, но не и Псай :D

 

PSY наистина не знам кой би го минал скоро. :D Може би някой ден, когато пак се появи хит от сорта на Gangnam Style и Macarena...

 

За интересуващите се от Аврил- нейният нов сингъл Fly излиза другата седмица!

И още- Аврил призна, че дълги месеци е била измъчвана от лаймска болест, поради което в бъдеще мисли да говори повече по въпроса с това заболяване. То я е вдъхновило да напише и още една песен, която също ще излезе тази година. А към края на годината ще издаде Коледен албум- това й било мечта отдавна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За интересуващите се от Аврил- нейният нов сингъл Fly излиза другата седмица!

И още- Аврил призна, че дълги месеци е била измъчвана от лаймска болест, поради което в бъдеще мисли да говори повече по въпроса с това заболяване. То я е вдъхновило да напише и още една песен, която също ще излезе тази година. А към края на годината ще издаде Коледен албум- това й било мечта отдавна.

Важното е, че Аврил е добре сега, да се надяваме двете нови песни да имат успех и чакаме албум догодина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Анкета за топ песен на лятото в Билборд:

http://www.billboard.com/articles/columns/...ummer-poll-vote

Гласувайте! :) Аз лично подкрепих See you again, макар че не е никак типично лятно парче, но е огромен хит. Единственият по-голям е Love me like you do, но няма как да задържи позиции толкова дълго.

Към момента с най-много гласове е No control на One Direction - феновете са се активизирали. Не е лоша песента обаче, най-накрая нещо по-дръзко и от тях.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Анкета за топ песен на лятото в Билборд:

http://www.billboard.com/articles/columns/...ummer-poll-vote

Гласувайте! :) Аз лично подкрепих See you again, макар че не е никак типично лятно парче, но е огромен хит. Единственият по-голям е Love me like you do, но няма как да задържи позиции толкова дълго.

Към момента с най-много гласове е No control на One Direction - феновете са се активизирали. Не е лоша песента обаче, най-накрая нещо по-дръзко и от тях.

Почти всички песни с под 1% от гласовете, а изведнъж дирекшъните със 76.43%. Смисъл от гласуване - нулев :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, видях резултатите след като вече бях постнала ;D Дирекшънърите са полудели особено след последните случки при тях.

Не знам дали и резултатите на Fifth harmony не са заради лудите им фенки, но песента наистина май ще бъде хит.

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

Съсипа ги :D Ама си го заслужават де :)

 

Разбива, както винаги... :roll1: Аз нямам търпение за пародията на "Bad Blood", 99% съм сигурен, че Барт няма как да пропусне пак да се изгаври с Тейлър. :roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Thanks but no thanks :1000 (29):

 

Гага е в друга категория и като талант, и като философия за музиката и живота :)

 

За Майли бих се съгласил донякъде, макар и всъщност да я зачитам за талантлива... но за Тейлър е абсурд да я слагаме в 'по-лошата' категория. Тя е много по-различна от Гага, но също има голям талант и винаги е създавала песните си с усет и чувство... И това, че в последно време е по-комерсиална не значи, че музиката й не е изкуство- напротив, тя съумява да поднесе един не-просташки тип комерс, който да достигне до възможно най-много хора. Тя е млада, волна и разнообразна... и хората харесват това у нея. Получава признания дори и от медии като TIME, които не хвалят всеки. А същевременно песни като This Love, Wildest Dreams и You're In Love показват и по-дълбоката й страна. Или с други думи- в последно време тя не е просто някоя еднодневка, която мачка наред, а една супер звезда с хубаво творчество и стабилни позиции.

 

В момента борбата между нея и Кейти за първия 'женски' милиард е ожесточена. Тейлър е с 900 милиона и нараства с бързи темпове, а Кейти е с около 980 милиона и върви по-бавно. Ясно е, че до 2-3 седмици и двете ще имат милиард, но продължава да бъде напечен въпросът коя ще е първа?

Междувременно и ROAR върви много добре- около 950 милиона. Той навярно ще е третият клип след DH и BS.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Обаче Кейти беше директна конкурентка на Гага... сега е на Тейлър... коя ли ще е следващата "жертва"? :D И е ясно, че ще е DH първото женско видео с милиард гледания, остават му по-малко от 25 милиона, а на Суифтката - над 100... даже няма да се учудя и ако Roar изпревари Blank Space. Макар и второто да се води все още актуална песен...

 

Винаги ще я предпочитам, защото освен, че прави супер зарибяващи песни и има доста приятен глас (не съм й ходила на концерт и не ме интересува как пее на живо :D), е и страхотна като личност... докато Тейлър примерно е видно, че е страшно злобна и се опитва всячески да бъде интересна и готина. Тези неща са много видими и важни за музикалните идоли.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За жалост на Кейти тя вече не е конкуренция на Тейлър, тя просто няма конкуренция...

Офф Гага да пуска вече първият сингъл...

 

Зависи за кой тип конкуренция говорим. При албумите Тейлър има една главна конкуренция- Адел, но и Кейти си е силна. При синглите са и Адел, и Тейлър. При гледанията е Кейти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз говоря overall. Защото Тейлър продава страшно много в Америка, а и албумите й не са достъпни за слушане никъде и трябва да ги купиш, но пък в Европа истерията по Кейти е двойна. Кейти пък може да няма 1 огрооомен хит, както е Гага с Bad romance, но има сигурно 10 супер емблематични песни - Firework, Roar, Dark Horse, I kissed a girl, Teenage Dream, Part of Me, E.T., California Gurls, Hot n Cold, гадната Wide awake... на Тейлър колко песни от преди 1989 й се знаят в България примерно? I knew you were trouble и 22...

 

Поздрав с най-доброто от Кейти Пери за мен. Момичето обаче няма късмет с чувствените песни и както The one that got away й развали Билборд рекорда, така и тази дори не стана известна, а е перфектна.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За Майли бих се съгласил донякъде, макар и всъщност да я зачитам за талантлива... но за Тейлър е абсурд да я слагаме в 'по-лошата' категория. Тя е много по-различна от Гага, но също има голям талант и винаги е създавала песните си с усет и чувство... И това, че в последно време е по-комерсиална не значи, че музиката й не е изкуство- напротив, тя съумява да поднесе един не-просташки тип комерс, който да достигне до възможно най-много хора. Тя е млада, волна и разнообразна... и хората харесват това у нея. Получава признания дори и от медии като TIME, които не хвалят всеки. А същевременно песни като This Love, Wildest Dreams и You're In Love показват и по-дълбоката й страна. Или с други думи- в последно време тя не е просто някоя еднодневка, която мачка наред, а една супер звезда с хубаво творчество и стабилни позиции.

 

В момента борбата между нея и Кейти за първия 'женски' милиард е ожесточена. Тейлър е с 900 милиона и нараства с бързи темпове, а Кейти е с около 980 милиона и върви по-бавно. Ясно е, че до 2-3 седмици и двете ще имат милиард, но продължава да бъде напечен въпросът коя ще е първа?

Междувременно и ROAR върви много добре- около 950 милиона. Той навярно ще е третият клип след DH и BS.

Нито Майли, нито Тейлър могат да стъпят на малкия пръст на Гага по отношение на вокални способности. Не говорим за хитове, не говорим за №1, а за вокални възможности. А там, Гага е далеч напред.

 

 

Обаче Кейти беше директна конкурентка на Гага... сега е на Тейлър... коя ли ще е следващата "жертва"?

Няма "жертви". Гага е друга категория.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нито Майли, нито Тейлър могат да стъпят на малкия пръст на Гага по отношение на вокални способности. Не говорим за хитове, не говорим за №1, а за вокални възможности. А там, Гага е далеч напред.

Няма "жертви". Гага е друга категория.

Гага наистина е уникална във вокално отношение, но не мисля, че това задължително трябва да значи, че други пеещи изпълнители са много под нея. И Майли, и Тейлър пеят добре, а същевременно са и супер успешния продукти, особено Тейлър.

 

По друг начин щяхте да говорите монстърчетата по темата за 'жертвите' ако ARTPOP беше надвил PRISM, а не обратното, както стана. На Гага си й личи, че след разочароващата ера пое по-различна насока и мен това донякъде ме кефи, но този завой не променя факта, че в основната поп битка Кейти надделя и сега не Гага й е главна конкуренция, а Тейлър.

 

Blueberry, към посочените недооценени дълбоки проекти на Кейти бих прибавил и Unconditionally. Тя хем беше хит, хем за съжаление беше лек спад след TD и Roar... за сметка на DH, който всъщност малко или много му попречи да е още по-голям хит.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кое е различното на Гага? Не бяха ли в абсолютно един и същи таргет с Кейти в началото? Между другото тогава по всички показатели Гага мачкаше... просто не успя да задържи дълготрайно интереса към себе си и поп проектите си и се наложи да завие в друга посока. Да, пее по-добре от Кейти, Тейлър и Майли, но това не е достатъчно - има мнооого други, които пеят доста по-добре от нея, да речем Адел, Кристина, Марая Кери...

 

SG, да, на Кейти нещо не й върви с по-бавните песни, може би само TD, но тя е по-скоро умерена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много важни са вокалните способности наистина, но аз винаги поглеждам и другите неща, защото до голяма степен това, което можеш с гласа си, е по рождение, разбира се, важно е как ще го развиеш, но за мен има значение и какво е постигнато чрез лични заслуги. Аз и на трите съм фен, но Тейлър наистина има още да наваксва с популярността извън Америка, въпреки че бая прогресира.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гага наистина е уникална във вокално отношение, но не мисля, че това задължително трябва да значи, че други пеещи изпълнители са много под нея. И Майли, и Тейлър пеят добре, а същевременно са и супер успешния продукти, особено Тейлър.

 

По друг начин щяхте да говорите монстърчетата по темата за 'жертвите' ако ARTPOP беше надвил PRISM, а не обратното, както стана. На Гага си й личи, че след разочароващата ера пое по-различна насока и мен това донякъде ме кефи, но този завой не променя факта, че в основната поп битка Кейти надделя и сега не Гага й е главна конкуренция, а Тейлър.

 

Blueberry, към посочените недооценени дълбоки проекти на Кейти бих прибавил и Unconditionally. Тя хем беше хит, хем за съжаление беше лек спад след TD и Roar... за сметка на DH, който всъщност малко или много му попречи да е още по-голям хит.

Аз ти казвам, че вокално Гага е друга вселена за Кейти и Тейлър. И отново повтарям - не говоря за хитовост, успехи, пари, класации, а чисто вокално.

И не, не бихме говорили по друг начин - Гага освен изключително талантлив, е и изключително интелигентен изпълнител. Тя внимателно е изучавала славата и затова всичките ѝ интервюта са толкова интересни - защото не ти говори за рокли и купони, а за съвсем други, много по-сериозни неща. Дори няма да коментирам клиповете ѝ.

 

 

Кое е различното на Гага? Не бяха ли в абсолютно един и същи таргет с Кейти в началото? Между другото тогава по всички показатели Гага мачкаше... просто не успя да задържи дълготрайно интереса към себе си и поп проектите си и се наложи да завие в друга посока. Да, пее по-добре от Кейти, Тейлър и Майли, но това не е достатъчно - има мнооого други, които пеят доста по-добре от нея, да речем Адел, Кристина, Марая Кери...

 

SG, да, на Кейти нещо не й върви с по-бавните песни, може би само TD, но тя е по-скоро умерена.

Кое е различното? Айде спомни си каква беше Гага и каква Кейти в началото. Спомни си кой рискува с всяка една своя стъпка и кой минава по вече утъпкания път. Няма да забравя Гага, която ги направи луди на VMA-a с облеклата си 2009 и 2010, и съответно 2011 всички бяха крейзи облечени, от Кейти до Ники Минаж..и бам, Гага като мъж. :1000 (29): Няма какво аз да говоря, достатъчно са го говорили специалистите, а те казват - Гага вече е икона, която промени поп музиката.

 

 

И още нещо и към двамата - просто е смешно да отписвате така Гага. НЯМА изпълнител легенда без албуми, които да не са се представяли толкова силно. Като започнем от Елвис и Бийтълс, минем през Майкъл Джексън и завършим с Мадона, Уитни, Марая, Селин.. Няма изпълнител, който да има само успешни албуми в класациите.

Колкото до това дали на Гага ѝ пука за класациите - достатъчно е да се види, че не прави по сто ремикса с кой ли не + какви ли не промоции само и само да вземе това завено първо място, както правят други.

 

Колкото до Кейти...ще я видим с новия ѝ албум дали ще ѝ се получат нещата, защото аз съм доста скептичен.

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз ти казвам, че вокално Гага е друга вселена за Кейти и Тейлър. И отново повтарям - не говоря за хитовост, успехи, пари, класации, а чисто вокално.

И не, не бихме говорили по друг начин - Гага освен изключително талантлив, е и изключително интелигентен изпълнител. Тя внимателно е изучавала славата и затова всичките ѝ интервюта са толкова интересни - защото не ти говори за рокли и купони, а за съвсем други, много по-сериозни неща. Дори няма да коментирам клиповете ѝ.

 

 

 

Кое е различното? Айде спомни си каква беше Гага и каква Кейти в началото. Спомни си кой рискува с всяка една своя стъпка и кой минава по вече утъпкания път. Няма да забравя Гага, която ги направи луди на VMA-a с облеклата си 2009 и 2010, и съответно 2011 всички бяха крейзи облечени, от Кейти до Ники Минаж..и бам, Гага като мъж. :1000 (29): Няма какво аз да говоря, достатъчно са го говорили специалистите, а те казват - Гага вече е икона, която промени поп музиката.

 

 

И още нещо и към двамата - просто е смешно да отписвате така Гага. НЯМА изпълнител легенда без албуми, които да не са се представяли толкова силно. Като започнем от Елвис и Бийтълс, минем през Майкъл Джексън и завършим с Мадона, Уитни, Марая, Селин.. Няма изпълнител, който да има само успешни албуми в класациите.

Колкото до това дали на Гага ѝ пука за класациите - достатъчно е да се види, че не прави по сто ремикса с кой ли не + какви ли не промоции само и само да вземе това завено първо място, както правят други.

 

Колкото до Кейти...ще я видим с новия ѝ албум дали ще ѝ се получат нещата, защото аз съм доста скептичен.

 

Няма какво да ме убеждаваш във вокалните способности на Гага, след като аз самият постоянно изтъквам колко се кефя, че в последно време има излъчването на някоя легенда от 20-ти век. Но нека да не се изсилваме, моля те- ако някой вокалист в последните години е от друга вселена, това е Адел, която дойде от нищото и брутално премаза всички поп звезди, включително и Гага, която тогава залагаше повече на скандалите, отколкото на вокалния талант. Монстърката чак в последните 1-2 години започна да налага таланта си, иначе преди това всички я знаеха повече като шантавата поп звезда, отколкото като вокалистката Гага. Или по твоята логика- след Адел, и Гага тръгна по една утъпкана пътека, обвързана с връщането на класиката и пеенето в музиката. И това стана до голяма степен заради кофти положението на ARTPOP.

Аз не казвам, че един голям изпълнител не може да има слаба ера. А че в борбата между Гага и Кейти, втората издържа по-дълго време на върха, а първата показа каквото показа за 3-4 години и после слезе рязко надолу. Това не значи, че и двете не биха имали възходи и спадове в бъдеще, но винаги ще си остане факт, че Кейти успя да задържи началния интерес за по-дълго време.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Горното мнение показва колко разбираш от музика. Това, че на Адел и лепнаха етикет Power Vocalist не значи, че това е така. Тя има силен глас, но изключително лоша техника и нищо чудно скоро да не може да пее ако не се поправи. Ето какво се казва в един от най-известните блогове за музикална критика относно негативните страни на гласовете на Гага и Адел.

 

 

Адел:

Adele uses improper, damaging technique to achieve the resonance of her upper belts. She also opts not to use her falsetto/head voice very often live, though this could be an artistic decision.

 

Lady Gaga:

Most of Lady Gaga's problems lye in her upper belts. Starting at D5, her belts can sound like shouting when unmixed. Starting at Eb5, the belting voice gets thinner. She rarely uses her head voice live, though this could be an artistic decision. Her pitch tends to waver along off-key when dancing heavily (see live performances of Judas), though this can be expected. Most of her problems have been erased recently thanks to vocal coaching, but these comments were especially true in the early stages of her career.

 

Както се вижда, докато за едната негативите са, че просто понякога пее извън рейнджа си, то за другата критиката е, че не пее правилно и уврежда гласните си струни. Освен това, за разлика от Гага, Адел вече имаше операция за възли, нещо което е типично за певци с лоша техника. И още нещо важно - Гага има глас, който предразполага към много повече импровизации и възможност за пеене на различни стилове, нещо, което Адел няма. Така, че от двете Гага има по-богат глас и значително по-правилна техника на пеене.

 

 

Показателно е, че като напишеш Adele vocal technique ти излизат предимно резултати с нейните проблеми, включително как имала негативно влияния върху млади певци, които се учат да пеят заради лошата си техника, докато ако напишеш същото за Гага има предимно статии анализиращи гласа ѝ + една за вокалния ѝ триумф на Оскарите..

 

 

Така, че не ти се получи с Адел, която междудругото много харесвам :)

image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

И мислиш ли, че средностатистическия човек ще тръгне да се интересува от тези неща? Аз разбирам това-онова от музика и затова схванах какво имаш в предвид, но не мисля че по-голямата част от слушателите ще тръгнат да се замислят по такъв начин над гласовете на Адел и Гага. С или без негативни страни в пеенето, и двете са изявени вокалистки, но когато попиташ някой коя от новите изпълнителки е известна с гласа си, масата хора ще ти посочат именно Адел. Тя е същински феномен за музиката, каквато беше и Гага от 2008 до 2011. Но едната е известна с големия си глас и ретро стила си, докато другата- с провокациите. И не мисля, че Гага някога би могла да стигне онзи тип връх, който стигна Адел в това отношение. Тя просто си имаше нейн си, в съвсем друга стилистика, която включваше не толкова вокалните способности, колкото визуалното зрелище.

Това, разбира се, в никакъв случай не значи, че и Гага не може да си извоюва своето място като вокалист... и виждаме, че го прави. Но за момента Адел е много по-призната от нея в това отношение. А в сферата, в която Гага се изявяваше доскоро- поп музиката- тя си имаше своят връх и рязък спад. Пък времето ще ни покаже накъде ще отидат нещата за нея.

Аз и за Адел вече започвам да се притеснявам. Паузата й е прекалено голяма, а това може да й изиграе много лоша шега и завръщането й да не е това, което се очаква. Но пък бих се зарадвал накрая да видя едни добри продажби от 2 милиона първата седмица и поне 15 милиона общо. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хаха, оказа се, че официалните гледания на Dark Horse са повече от онези, които се показват под клипа... и видеото в момента е с над 990 милиона! Съвсем малко остава и ще си имаме първият клип на жена с над 1 милиард гледания- клипът на Кейти Пери!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...