Jump to content



Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

https://www.facebook.com/SasaKovacevic.offi...55084110784063/

 

това не ми изглежда да е от Пинк и Гранд на Брена.. или се бъркам?

 

От новогодишната програма на държавната телевизия РТС (Радио и Телевизия Сърбия)1000%20(6).gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сдобих се с две любими видеокасети на Драгана от продавалника, като едната си е директно от Сърбия. Направо не знам как попаднах, и са в добро състояние. Другата е издание на Фолктон за България.

Албумът на Александра Радович е нещо страхотно, обожавам я тая жена и музиката й. В последната година направо не мога да повярвам какво се случва с мен - тотално отсвирих нашата чалга, слушам предимно по-старите неща. Насочил съм се към сръбското и интересното е, че преоткривам музиката им, включително и поп стилистиката. Радович има уникални попадения. Някой знае ли от къде и как мога да си поръчам албума й?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сръбската музика говоря към днешни дни , изпълнителите запазиха си истинският поп-фолк с живите инструменти, мелодията, дори ако щеш и по изпълнение, а докато тук всички се юрнаха на един и същ бийт, нито пеят, а направо си говорят, ето това ми липсва и искам да се започне, както си е било преди...на мен пък не ми излиза от главата песента на Рада - Метрополит ето това е истински поп-фолк звучене :Vishenka_05:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Сдобих се с две любими видеокасети на Драгана от продавалника, като едната си е директно от Сърбия. Направо не знам как попаднах, и са в добро състояние. Другата е издание на Фолктон за България.

Албумът на Александра Радович е нещо страхотно, обожавам я тая жена и музиката й. В последната година направо не мога да повярвам какво се случва с мен - тотално отсвирих нашата чалга, слушам предимно по-старите неща. Насочил съм се към сръбското и интересното е, че преоткривам музиката им, включително и поп стилистиката. Радович има уникални попадения. Някой знае ли от къде и как мога да си поръчам албума й?

 

Вариант първи : ТУК

 

Вариант втори : Живот и здраве следващата седмица пътувам до Сърбия - купувам ти го, и го получаваш (в София).... :whistling:

 

Избора е твой.... :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хайде да направим сравнение между БГ и СРБ певици/певци.

Кой на кого ви прилича като кариера, личен живот и слично.

 

Мен са ми така :

 

1. Наташа Беквалац = Анелия

- успешна кариера

- разведени

- имат по една дъщеря

- и двете са някъде на също интелектуално ниво с малка предност на Беквалац.

 

2. Елена Паришeва = Ана Кокич

- омъжени за футболист и ватерполист

- имат по две деца

- кариерата им е на втор план след като са в брак

- мъжете им имат скандали в професията си (мъжа на Ана беше позитивен на дрога)

- не говорят или рядко говорят за личният им живот

 

Ако ми хрумнят други ще пиша, вие ако имате някакви сравнения пишете ( но да са реални и обективни) :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сръбската певица Драгана Миркович за първи път ще изнесе грандиозен концерт във Варна на 25.03.2017 г. Българските и почитатели ще могат да чуят на живо във Варна хитове като "Placi zemljo", "Poslednje vece", "Milo moe sto te nema", "Zivot moj", " Luce moje" и много други. Билетите могат да бъдат закупени от касите на ДКС - Варна и в мрежата на ticketportal. Цена на билетите от 40 до 80 лв. VIP-билети - 100 лв.

Драгана Миркович вече 30 години е на върха на музикалната сцена. Родом е от село Касидол, близо до град Пожаревац в Източна Сърбия. По народната музика я запалва дядо ѝ. Първият ѝ албум излиза през 1984 година под името Имам дечка немирног. Между 1986 и 1990 записва пет албума с популярната сръбска група „Южни Ветар“. Следващите две години последователно се появяват третият албум на звездата „Спаси ме от самотата“ и четвъртият - „Розите цъфтят само в песните”. Година по-късно излиза албума„Най-хубавата двойка“. През 2008 година излиза 19-тия ѝ албум — Експлозија.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Все повече ме зарибяват новите песни на Драгана. Zagrli opet, Od milion jedan, Samo mi je dobro, Trebas mi ti - уникални. Трябва повече да се слушат и влизат под кожата. Във Варна сигурно ще ги изпее. В новия албум ще има 15 песни, което означава, че има да представя още 5 песни поне. Дано да не ги реализира сега, че ще стане всичко накуп. Определено се е постарала пак да има разнообразни неща за всички генерации и в същото време да са си в неин стил. От друга страна, иска ми се нещо ултрамодерно и дискотечно. В албума Luce moje имаше такива, както и в Explozija.

pinkprincess, ще ходиш ли на Брена в спортната зала?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

pinkprincess, ще ходиш ли на Брена в спортната зала?

Не, аз на Цеца нямаше с кого да ида. На Брена още по-малко... :1000 (29): Иначе би ми било интересно. :)

Ти предполагам ще ходиш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, аз на Цеца нямаше с кого да ида. На Брена още по-малко... :1000 (29): Иначе би ми било интересно. :)

Ти предполагам ще ходиш.

Ми май няма да ходя, въпреки че принципно съм от Пловдив, в момента съм си в Пловдив даже, а залата ми е до г*за, дето се вика - в Съдийския ми е къщата.

Ходи ми се, ама ще съм си в София, а и при мен няма с кого. И не й знам песните. Интересно ми е да посетя самата зала обаче, така че за някой друг концерт може и да се класирам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...