Jump to content



Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Връщам се от концерта на Драгана в Арена. Поклон през тази жена! Не останах съвсем до края, нищо чудно още да пее. Пълна с енергия, на живо както винаги. Пееща, танцуваща, близо до хората. Изпя обичайните песни. Очаквах и Sama, Poslednje vece, Pitaju me u mom kraju, Pitam svoje srce, може преди малко да ги е изпяла, но като цяла най-големите хитове бяха страхотно приети. Залата беше добре, не беше фрашкана, ама това според мен е понеже хората бяха разпръснати - последният етаж например беше зает. Голяма звезда, това е. Истинска. Видях го още в НДК преди 2-3 г., сега ми затвърди представата за себе си. Видимо се бе постарала много за всичко. Много имат да се учат от нея на професионализъм, включително и прехвалените й колеги в Сърбия. Утре ще качвам клипчета.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз се прибирам от концерта и също не му дочаках края.

Истината е, че настъпи отегчение в един момент - тя пя, пя, пя, повтори и пак пя, пя. Дори и с паузи.

А как само се беше пострала... нищо общо със сцената на Цеца и Брена. Страхотни видеостени, двама оператори, осветление, ефекти, танци. Танцува и пя. Не броих песните, може би изпя над 30-40 и само 1 ми се стори на плейбек. За една песен излязоха и от Виво Монтана - добре се получи, тя не им знаееше името - изглеждаше така сякаш са се самопредложили.

Подгряха преди това, а и по средата - Министарке. Много силни песни, много добро пеене от тях, нямаха грешка. Както и Драгана, беше се постарала много, нещо като концерта на Глория, макар че на нашата беше по-добър.

Много хора се измориха като че ли, включително аз и моята компания и взеха да напускат към 12 без нещо. И докато при Цеца всичко е на "тръни", на аплодисменти и пеещи хора с вдигнати ръце - при Драгана не е така. А тя също има страшно силни песни. Малко е необяснимо, но емоцията не е същата, въпреки че ги харесвам еднакво, дори Драгана я слушам повече.

Залата на 80% пълна, бях долу и там беше доста рехаво. Концертът в НДК ми хареса повече. Но и ние българите сме големи дърва - на това ни е научил комунизмът. Седят като дърва по седалките, сякаш гледат филм... Не сме на Панайот Панайотов, за Бога! :mf_surrender:

 

Sama, Poslednje vece, Umirem majkо ги изпя. Изпя и Lepi moj, Zasto me trazis. Слезе и при публиката. Това беше най-добрата сцена на сръбски певец у нас.

За втори път й се случи на ни обърне знамето наопаки и се чу леко освиркване. Над 10 тенески на разни хора от публиката целуна, за да остави отпечатък.

И нямаше грешка в тоалетите тоя път. Много добре изглеждаше.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Драгана пръсна! :Vishenka_05: Направи страхотно изпълнение на "Зайди, зайди", егати гласището! Тя наистина може да изкара до сутринта, сама си го каза. :1000 (29):

Стеф, пя и тези песни, които си изброил. "Poslednje vece" имаше страхотен прием.

 

А тези Ministarke бяха много яки. Някой може ли да каже как се казват песните, които пяха... Много ми харесаха.

 

Обаче беше голяма свинщина с тези бири и ракии, които разнасяха, ужас! :mf_surrender: Да не говорим, че някои и пуканки си бяха купили все едно са на кино. :1000 (27): И тези, които мятаха дрехи по едно време се оляха. :1000 (10):

 

Страхотен концерт беше! Аз чух песните, които исках и съм много доволен. То нямаше и как да мине без тях де. Голяма е тази жена! :notworthy:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Адорабъл, ако не те мързи да пишеш - кои песни пя? :1000 (29): :)

Placi zemljo, Milo moje, Luce moje, Sve bih dala, Zivot moj, Pecat na usnama, Kolo srece, Oprosti sto ti smetam, Do poslednjeg daha, Bas tebe volim ja, Bicu njegova, Dve sudbine, Sedmi dan, Varala bih varala, Nisam ni metar od tebe, Spasi me samoce, Kojom gorom, Kad bi znao, Jedini - акапелно, както и Oprosti za sve... Ох, много има още хахах - не мога всички, някои бяха и в миксове. Пачо е написал други, които съм пропуснал - макар че е той не е стоял до края, поне тях ги е дочакал. Говоря за Sama & Poslednje vece. Трябваше да ги изпее по в началото сякаш. Не знам дали е пяла Vetrovi tuge и Kazi mi, sunce moje, Dolaze nam bolji dani. Харесвам ги много.

Някои от песните с Южни ветар можеше да си ги спести, много беше наблегнала на тях. Доста хитове има тая жена.

Беше нещо различно от това, което е представяла в България. Имаше по-различни танци към някои песни, а някои елементи се припрокриха с концерта й в Арена в Белград, например интротата. Наистина като сценография беше добре замислена концепцията. Винаги е правила концерти в истинския смисъл на думата и е пяла като змей.

И да, за финал да потвърдя думите на Пачо за българина - твърде сме скопени, стерилни, никакъв живец няма. Скачат само на най-популярните песни, а на другите си кротуват, все едно са на симпозиум или конгрес на БКП в НДК. Сори, ама това не е кино. То чак като станеш да танцуваш, ти става неловко едва ли не, понеже всички си седят. Иначе долу във фен зоната си се раздаваха стабилно, сто процента пак имаше фенове от различни държави. Скандираха името й като луди още преди да се появи. Министарките ми дойдоха в повече на мен лично, иначе готини момичета са. Изненада ме появата на Даниел Джокич. Доста се беше постарала. Очаквах обаче и новият албум да се продава първо при нас, ама тц. Греда ударих. :1000 (29):

Като цяло ми хареса, просто можеше да ограничи програмата и да не пее всичко, но пее й се на жената... Раздаде се по традиция. :1000 (19):

Догодина смятам да отида и на Цеца, както и на Брена в Пловдив. Но Драгана си е Драгана, лично за мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Страхотна беше Драгана. Жестоко пеене, гласът й не трепна, не се умори за миг. При Цеца и на двата концерта към края се усещаше умората.

Повечето песни не ги знаех, но пък на познатите и на хитовете се изкефих на макс. Всичко беше на живо, може би само с едно изключение. Дано и Глория, която беше в публиката да сведе до минимум плейбека по концертите си.

Ако хората от третия етаж бяха разпределени на секторите от второтоо ниво залата щеше да изглежда мн по-добре. На терена имаше мн луди по нея хах Но ако спрат да се наливат с бира ще е по-добре.

Като цяло мн ми хареса. Много беше се постарала. Дано следващият път залата е фраш както при втория концерт на Цеца.

Пачо е отбелязал, че на концертите на Цеца е по-друго усещането. И за мен е така, но аз като цяло повече слушам и харесвам Цеца. Повече нейни песни се знаят тук, по-продуктивна е.

Но и Драгана е голяма. Надявам се пак да дойде.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Драгана пръсна! :Vishenka_05: Направи страхотно изпълнение на "Зайди, зайди", егати гласището! Тя наистина може да изкара до сутринта, сама си го каза. :1000 (29):

Стеф, пя и тези песни, които си изброил. "Poslednje vece" имаше страхотен прием.

 

А тези Ministarke бяха много яки. Някой може ли да каже как се казват песните, които пяха... Много ми харесаха.

 

Обаче беше голяма свинщина с тези бири и ракии, които разнасяха, ужас! :mf_surrender: Да не говорим, че някои и пуканки си бяха купили все едно са на кино. :1000 (27): И тези, които мятаха дрехи по едно време се оляха. :1000 (10):

 

Страхотен концерт беше! Аз чух песните, които исках и съм много доволен. То нямаше и как да мине без тях де. Голяма е тази жена! :notworthy:

Ох, и Зайдито ли съм пропуснал... До колко часа пя де факто?

Радвам се, че си изкарал добре и че си присъствал.

Имам доста клипчета, някои не са цели - утре ще ги кача вероятно. Искаше ми се повече да танцувам, да пея, да пляскам и да гледам, отколкото да снимам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Страхотна беше Драгана. Жестоко пеене, гласът й не трепна, не се умори за миг. При Цеца и на двата концерта към края се усещаше умората.

Повечето песни не ги знаех, но пък на познатите и на хитовете се изкефих на макс. Всичко беше на живо, може би само с едно изключение. Дано и Глория, която беше в публиката да сведе до минимум плейбека по концертите си.

Ако хората от третия етаж бяха разпределени на секторите от второтоо ниво залата щеше да изглежда мн по-добре. На терена имаше мн луди по нея хах Но ако спрат да се наливат с бира ще е по-добре.

Като цяло мн ми хареса. Много беше се постарала. Дано следващият път залата е фраш както при втория концерт на Цеца.

Пачо е отбелязал, че на концертите на Цеца е по-друго усещането. И за мен е така, но аз като цяло повече слушам и харесвам Цеца. Повече нейни песни се знаят тук, по-продуктивна е.

Но и Драгана е голяма. Надявам се пак да дойде.

Mili, mili беше на плейбек, щото повече танцуваше на нея.

Но беше на живо всичко, да. С Виво Монтана трябваше да изпее и Dusu si mi opio. Те много бързо се изнизаха.

Глория била ли е???

Link to comment
Сподели в други сайтове

Mili, mili беше на плейбек, щото повече танцуваше на нея.

Но беше на живо всичко, да. С Виво Монтана трябваше да изпее и Dusu si mi opio. Те много бързо се изнизаха.

Глория била ли е???

Разбира се с твоите дружки 😎

 

Жалко, че не останахме до края. Мн исках да чуя Самааа, но ми даваха зор някои хора 😂😂😂😂

 

Колко тоалета смени, за секунди се преобличаше с някои хах Опасна е, много ме изкефи. Наистина може да пее цяла нощ.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбира се с твоите дружки

 

Жалко, че не останахме до края. Мн исках да чуя Самааа, но ми даваха зор някои хора

 

Колко тоалета смени, за секунди се преобличаше с някои хах Опасна е, много ме изкефи. Наистина може да пее цяла нощ.

Кога са били мои? :1000 (29): Няма лошо. Хубаво е, че са отишли. Тя Глория си е фенка от самото начало, тия черни опашки не са неин патент. :lol: И в НДК беше миналия път, но там беше по-стандартен концерт, въпреки че обиколи цялата зала плътно сред публиката. Много ме кефи, като направи знак на охраните да се разкарат. :lol: Супер земна, ей това е певица на народа, само че без преструвка.

Добри бяха тоалетите. Отскоро работи с нови стилистка, а и за концерти винаги е ефектна.

Много пъти е казвала, че не поема толкова участия и концерти, за да може като поеме нещо, да не го претупа, а да се раздаде на макс. :rap: Концертите в апогея й в Сърбия едно време, както първият й в София - на стадион Васил Левски през 1991-ва, са били, когато съм се раждал или като съм бил супер малък, нямало е как да ги посетя, но ако направи пак в Белград, отиваме, тъкмо и да опитам плескавица. :lol:

Еми трябваше да останем, ама и тя не знае кога да спре. :lol: Поздрави на компанията и хубава вечер. Аз мога да заспя спокойно вече. :lol:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя много ясно, че ще отрече. Ама в разговора се споменава и, че въпросната Мира има кофти характер, което се връзва с Шкорич.

 

Другата Мира е тази, но е твърде неизвестна, та нея да коментират

https://youtu.be/0qyY-41GD6o

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Шкорич не изглежда като човек, разчитащ на заеми от колеги. Че чак пък и да не ги връща. А и допреди 4-5 години бяха първи приятелки с Цеца - щеше да вземе от нея много ясно.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази песен я бях забравил..спомням си, като малък имахме една сборна касетка и тази песен беше водеща, онзи ден по радио Веселина я пуснаха и много я търсих и най - накрая я намерих, а иначе знам, че Nada Topcagic я изпълнява, но името на песента не я знаех..много ме кефи! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...