Jump to content



Всичко за сръбската музика


Препоръчани коментари

Любов, лека нощ, самота, добър ден

Където и да се събудиш остани засмян

Любовта няма цена, но бих я платила

 

С мен ходеше, когато всеки спря

От мен си тръгна, когато всеки друг оставал е

Всяка твоя рана бих позлатила

 

Ref.

 

Един на милион така се появи

сърцето ми за всеки друг поквари

Един на милион, който не се забравя

Един на милион толкова грешен, а толкова истински

 

 

Беше стъпките мои, мое огледало

Сърцето ми покрай твоето в зима цъфтеше

Любовта няма цена, но бих я платила

 

 

Имал си ме и никой по този начин не е,

В небето ме въздигаше, когато всичко падаше

Всяка твоя рана завинаги бих позлатила

 

БЕЗ ПРЕТЕНЦИИ да е точен и стилистично издържан, нахвърлях го за 5 минути. Припевът не е много ок.

Много е интересно в сръбския как с две думи се изразява нещо, което в нашия език ще ти трябват 4-5 части, подлог, предлог, местоимение и т.н....

Все си мисля, че и това спъва от време на време нашите текстописци да напишат сносен текст по готова музика. Трудно си е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Точен е превода на Пачо, само

Uz mene isao kad svako stao je = С мен ходеше (беше) когато всеки спря (да бъде) :)

 

Все си мисля, че и това спъва от време на време нашите текстописци да напишат сносен текст по готова музика. Трудно си е.

 

Така е, и на МК когато искаш да преведеш сърбски текст то ти излиза двоино повече текст. Сигурно падежите много помагат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поправих. Може да се пипне още, за да звучи добре на български, ама е занимавка.

Едната й песен доста прилича на последната песен на Ministarke.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поправих. Може да се пипне още, за да звучи добре на български, ама е занимавка.

Едната й песен доста прилича на последната песен на Ministarke.

 

Погрешен ред си изтрил. Втория ред от този куплет трябва да се поправи.

 

От мен си тръгна, когато всеки друг оставал е да се замени с С мен ходеше, когато всеки спря

 

И мен ми харесва Od milion jedan и като клип и като песен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм много впечатлена. :confused:

1. Загърли опет, Само ми йе добро, Требаш ми ти - най ми харесват.

2. Йесен

3. Он и она

Од милион йедан ще ми трябва още време. Не ми харесва изпяването.

От клиповете никой не ми харесва. Евтинджос са.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Около 01h и 40мин говорят за Juzni Vetar и ЈК казва каква звезда е била Драгана че не правила само ДЖИБЕРСКИ песни с Juzni Vetar а и модерни песни като и песни на англиски. Саша казва че нищо не постигнала с този англиски албум и че с Juzni Vetar имала най-голям успех.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много е интересно в сръбския как с две думи се изразява нещо, което в нашия език ще ти трябват 4-5 части, подлог, предлог, местоимение и т.н....

Все си мисля, че и това спъва от време на време нашите текстописци да напишат сносен текст по готова музика. Трудно си е.

 

Спъва ги тва, че няма талант и търсят вдъхновение във ФБ.

Иначе за езика имси прав - преди превеждах един сериал и идваше със сръбски субтитри. Всички реплики бяха с по 3-4 думи, а аз не можех да си събера превода в изискванията за думи на ред и брой редове...

 

Песните за сега не ми допадат, ще им свикна, ОБАЧЕ тея неща наречени клипове.... ОМГ, все едно Драгана е майка на наша Райна :mf_surrender: Същата неадекватност. Да дадеш толкова пари за разрешително да снимаш във Венеция, да се бръкнеш допълнително и да ти опразнят локациите и да се облечеш по тоя начин, да се цериш като варена тиква докато пееш любовна балада, и на всичкото отгоре да залепиш в клипа и кадри снимани пред мокет, на който са залепени изкуствени гюлове :mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender: :mf_surrender:

 

В клипа на другата балада яко си личи пожаревацкото ниво на всичко - нейните кадри заснети от ДМ нямат и 10% от кадрите на момчето и момичето заснети от другата компания...

 

Бързата песен пък е дъното - същото преобличане, същите прегърбени танци вече 20 години. Явно не може да осъзнае, че клиповете остават във времето и трябва да инвестира ако не в нещо оригинално, то поне в нещо, където не е смешна. Един Данчо Петков ще й направи 300 пъти по-хубави клипове, срамота е селските рапъри да имат по-хубави видеа от нея...

 

Къде беше Драгана, къде стигна...хубаво поне, че се усети и отслабна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво да направим, че Рада не е толкова симпатична колкото Сашка.

 

Иначе на Драгана проблемът е, че работи с екипите от телевизията си, които снимат предавания, но за клипове видно не ги бива.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Рада ми беше любимата от ЗГ още когато се състезаваше през 2007, но сега мога да кажа че Милица Павлович ми е любима.

Рада започна да пее "с много трилери" и гласа и' не е като беше в началото.

Тя е на различни условия в Гранд, така че всичко е възможно а и на Новогодишната програма на Гранд не участваше.

А и като капак не е вече "златната кокошка" на Саша, сега Прииович е "ЗЛАТНА КОКА" :3fdb8960598fa63e:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Рада участва в програмата на Гранд, качила си е видео в канала. Не мисля, че ще напусне, няма причина - и сега може да ходи да обядва при Леа Киш.

 

ДМ и за предавания не ги бива, още снимат в 3:4 даже...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Цеца вместо да клипира "Трепни" и още две силни песни, които станаха хитове, тя тръгнала да събира песни за следващ албум.. няма нищо лошо, нека, но да не загърбва песните, които станаха хитове от този албум. :Vishenka_05:
Link to comment
Сподели в други сайтове

А можеш ли да преведеш какво точно е написала, защото някои думи не ги разбирам.Обижда ли я или?Предполагам че Nanogicom е нещо за Цеца...хаха

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много ме кефи тази песен,откакто е излезнала ето това е истински поп-фолк, няма го онзи бийт, като нашите песни, ето това е истинският поп-фолк с живите инструменти, изпяването, няма омръзване! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

А можеш ли да преведеш какво точно е написала, защото някои думи не ги разбирам.Обижда ли я или?Предполагам че Nanogicom е нещо за Цеца...хаха

 

JK : Уважиш селянчицата Прия (заради Брена) напишеш и' добър съвет а тя изтрие това и отново постне снимката с Наногицата (Цеца).

Ето това е рурално (селско) родословие. :3fdb8960598fa63e:

 

 

 

Много ме кефи тази песен,откакто е излезнала ето това е истински поп-фолк, няма го онзи бийт, като нашите песни, ето това е истинският поп-фолк с живите инструменти, изпяването, няма омръзване! :Vishenka_05:

 

Съгласен съм. Тази песна има живот в себе си. Иначе не знаех че е била част от НГ програма на Гранд, нали писаха че не отишла на заснемането.

И Дара беше на НГ програма на Гранд.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Адреана Чекич се е пошегувала с А.П и ЈК казвайки : "Е сега Прия може да даде отказ на ЈК!" (иска да каже че АП вече е "собственичка" на Гранд :3fdb8960598fa63e: )

 

Хубава вечер

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...