Jump to content



Да израстнеш през 90-те


Препоръчани коментари

Сега се рових за някви детски филмчета от "младините" и се сетих за толкова неща...

 

Вие сте 90’s ако:

 

Помните ли:

-Неделните детски по Канал 1.

-Когато президент беше Жельо Желев

-Барбароните

-Струваше си да се става рано в неделя за да гледаме сутрешната анимация.

-Вашите са ви купували ”Шоколадови Яйца” Киндер Сюрприз. И все още някада имате закътани какви ли не изграчки.

-Събирахте албумчета с миришешти картинки, а по-късно и с кечистите.

-Подчинявахме се на родителите си, за всичко. Без претенции!

-Когато излязоха на мода теливизионните игри и си разменяхме дискети - Super Mario, Танковете, Contra и т.н.

-Помните старите банкноти, ледените сокчета

 

Гледали сте:

-Спасители на плажа

-Войната на Зверовете

-Капитан Планета по Ефир 2.

-Animaniacs

-Алф по ефир 2

-Приказките на Братя Грим на анимация

-Чип и Дейл: Спасителен отряд

-Оригиналните Power Rangers

-Гръм в Рая

-Волтрон

-Конникът и звездните шерифи

-Плодчетата

-Животните от старата гора

-Първия Батман

-Гумените Мечета

-Аладин

-Оригиналните Костенурки Нинджа

-Улица Сезам

-Винаги чакахме с нетърпение "Милион и едно желания" с кака Лара.

-Помните шоуто "Невада" с Къци Въпцаров и Гала

 

-Имахме Тамагочита и ги разнясяхме навсякъде.

-Имаше едни маратонки с камерки и като натиснеш по силно с пета и светваха.

-Вярвахте в Дядо Коледа и сте му писали писма.

-Нямаше DVD, а ходехме до видеотеките и си взимахме касетки за видеото.

-Нямаше кабелна, а когато я прекараха беше голяма радост.

-Помните танца на "Макарена"

-Една от култовите фрази беше: "Майтап бе, Уили!"

-На мода бяха уокмените и всички искахме да ги имаме.

-Когато билетчето в рейса беше 0.20 лв.

-Световното по футбол в САЩ през 1994.

-Играехме навън до късно и родителите ни не можеха да ни приберат. И през цялото това време никой не можеше да разбере каде сме, защото да имаш GSM (тогава беше Мобифон) си беше лукс. Ако някой ни трябваше, отивахме до тях и го викахме или по домашния телефон.

-Чакахме да се стъмни за да играем на Жоменка/Криеница.

Играехме на:

Стражари и апаши, Народна Топка, Съдже, Истина или предизвикателство, Стрелки и т.н.

 

Помните ли всичко това? Хубави времена бяха... :)

Редактирано от sisa90
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Споменииииии :Vishenka_05:

 

 

Как да не помниш, беше толкова хубаво!

 

 

Искам да добавя няколко неща... По мой спомени.

 

 

Гледахме сериала "Стъпка по стъпка" аз бях влюбен в Дейна. :1000 (29):

Пишехме си писма ако сме надалече.

Събирахме играчки от снаксове. Животни, после модата беше едни бойци. Лудница беше с тях.

Пиехме Шейкър Клуб който съдържаше малък процент алкохол. Беше много модерно и скъпо.

Играехме на японските машини за игри със жетони.

Масово ядяхме локум и много го обичахме.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Бяха много хубави времена. Като се сетя и искам пак да се върна и да си играя класическата народна топка, а не с измишльотините, играехма на ластик "Ема е са, са...", бяхме по цял ден навън, целехме се със снежни топки, ако е зима, ходим на плаж ако е лято и дивеем. А сега не е така, децата седят затворени в тях и лепнати на компютъра да играят някакви игрички, просто защото на доста родители така им е по-лесно. Но при нас както и Сиска написа, времената бяха други, да имаш компютър или пък мобифон си беше огромен лукс, който много малко хора по онова време можеха да си позволят. Нещата обаче се промениха като излезе Нинтендо ахахахахаха обожавах Супер Марио. Имаше и един сериал "Пасифик Блу" не мога да се сетя по коя го даваха, но беше от националните телевизии, мисля че БНТ. Просто ако можех да върна времето назад, щях да се върна 20 години назад и за 3-4 дена да мина през всеки един такъв момент отново и отново, защото си заслужава. Мисля че ние, тези които израстнахме през '90 сме късметлии, прескочихме комунизма, но виждаме прехода, знаем какво е да имаш и какво е да нямаш, повечето неща навлязоха през нашата бурна младост. И въпреки всичко искам пак кака Лараааааааа, обожавах да я гледам, до последно докато я даваха съм я гледала ахахахах даваха супер интересните филмчета, цял дееен ахахах ;]
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много хубави времена бяха. Имахме истинско детство, сегашните деца нямат за съжаление.

Да... много вярно.

Помня почти всичко от изброеното по-горе, с изключение на някои детски филмчета.

И в момента се сетих за бозата в найлоново пликче - обожавах я. :derisive:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Беше ни много по-спокойно във всяко отношение. Имахме повече време за игри, развлечения. Живота беше по-добър сякаш или поне не сме го усещали така, както сегашните деца... Като цяло заниманията ни бяха по-различни...Събирали сме се да играем по цял ден на чист въздух не, като сегашните деца не се махат от компютърните игри. И в училище беше по-лесно, сега програмите им са страшно натоварени. Братовчедка ми е 5-ти клас и ги затрупват с домашни и какви ли не неща, а тя цял ден чете и няма време да смогне на това темпо. По една математика им дават по 3 домашни, от учебника, сборник и учебна тетрадка... Трудно е сега, ние си бяхме много по-улеснени.

Липсва ми това време, имам много мили спомени... :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хаххаахахахха не мога да повярвам. Гледал съм всичко изброено, имал съм всичко изброено..Все едно ми се описа детството. Бяха страхотни години. Последното поколение с толкова страхотно и безгрижно детство. Истински късметлия съм, че успях да хвана този период. :Vishenka_05:
image.jpgimage.jpgimage.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Сега се сетих, когато излязоха на мода ония лазери, каква лудница беше. Светехме по прозорците на някой апартамен и се криехме. Имаха даже и приставки с различна форма и точката се виждаше на около километър.

Електронните игри с Тетриса и те бяха доста нашумели. Даже наскоро из нас мярнах 2.

По онова време адски се кефих на орк. Кристал и Тони Дачева. Имахме един видеокасети, пусках си ги и като се почнеше едно подскачане.. хаха

Дойдеше ли зимата ставаше голям купон. Хващахме найлоните и се спускахме от някое стръмно място. Навсякъде бяхме заледили та хората едва-едва стъпваха. :D Сегашните деца не се махат от компютрите и не могат да си усетят детството си.

И тия топчета бяха голяма мода. хаха

1286815050_stakleni-topcheta2.jpg

Редактирано от sisa90
Link to comment
Сподели в други сайтове

Направо настръхнах като го четях, за момент си спомних всички онези неща.

Винаги след училище бягахме за ледени сокчета, отиваме хвърляме раниците и до вечерта на вънка.

Домашен телефон съм ползвала, само ако съм била болна и не мога да ида на училище, да предупредя. Иначе, винаги ходехме да се викаме по къщите.Събирахме какви ли не картинки.

Всичко изброено в първия пост е много мил спомен, и наистина ние сме късметлий, че сме видяли истинско безгрижно детство, а не като сегашните дечица.

25-11.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

И тия топчета бяха голяма мода. хаха[/b]

1286815050_stakleni-topcheta2.jpg

 

Аз имах такива, даже скоро си намерих 2 от тях в нас... Помня, че си събирахме салфетки, захарчета, миришещи картинки :1000 (29): После ги разменяхме...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Момичетата си правихме изкуственни маникюри със сламки.

Режехме ги по средата и после на малки парчета.

 

Момчетата събираха картинки от дъвки "Турбо"

25-11.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Спомням си почти всичко гореизброено, с изключение на някои филмчета. Аз бих добавил вафла "Ку-Ку Руку" и картинките от тях, които съм си лепял по леглото. Няма да забравя и шоколада "Кума Лиса". А предаваня като "НЛО", "Каналето" или "За животните с любов", "Том и Джери". Също имам и мнооого ярък спомен за първите реклами на "Ве Ес Телешоп"-обожавах да ги гледам, най-интересна ми беше за рендето "Бьорнер". От игрите мога да добавя играта на ръбчета, където заставате двама човека на двата тротоара на една улица и се опитвате да уцелите срещуположния ръб, за да може топката да се дотъркаля до вашия. Зимата веднъж майка ми ме прати да взема някакви 100 лева (огромна сума за онова време) и ми каза право вкъщи после, а пък аз пишлемето, на връщане се засякох с едни приятели и решихме да строим бази от сняг, високи колкото нас и да се целим с топки. Събирахме карти за игра с футболисти,картинки от различни анимационни филми, които сме лепели в албуми. На мода още бяха и лексиконите. Всяка седмица си купувах списание "Мики Маус" и още куп, куп други неща.

Като че ли възможностите ни за избор не бяха така малки, както на нашите родители, но не и така големи като на сегашното поколение, за да можем и сами да си измисляме начини да се забавляваме. В това е и най-голямата красота на времето ни, според мен, и затова сме такива големи късметлии, че сме отрасли точно в това десетилетие.

Редактирано от omline
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Някъде из форума има такава тема по-обширна... иначе вчера се досетих за нея, и се радвам, че има още една, и такива хора, които се радват на тогавашните времена :)

 

Ако се направи някой документален филм за това временно ще счупи рейтингите :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

По онова време адски се кефих на орк. Кристал и Тони Дачева. Имахме един видеокасети, пусках си ги и като се почнеше едно подскачане.. хаха

Да не е една от '92 ако не се лъжа ахаха с Мустафа Чаушев. "Бедни и богати", "Златен пръстен", "Шоколади бонбони" и др. Ако е същата и аз я имам ахахаха :)

Помня, че ходихме по "звънци". Звъняхме по къщите и бягахме, а дойдеше ли края на Септември, началото на Октомври ходехме да крадем нарове и ни гонеха. Беше голям екшън, а сега като ги гледам и ми става жал. "Големите" (така викахме на тези, които бяха 1-2 години по-големи от нас) ни учиха как да крадем нарове, как да влизаме в дворовете, как да се бием и повечето ни защитаваха. Ходили сме и за риба. Абе беше яко детство, а сега им дай компютри и това е. Радвам се че батко ми подтикна големия си син да ходи на ветроходтво и да не се затваря по цял ден у тях да играе някакви малоумни игрички, кефя се и на другите родители, които все още подтикват децата си да ходят да тренират нещо, независимо спорт, танци или нещо такова.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много малка част от изброените неща не съм гледал или играл.Сегашните деца предпочитат да играят "Фифа", отколкото да ритат някъде... жалко.

Беше много хубаво. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много малка част от изброените неща не съм гледал или играл.Сегашните деца предпочитат да играят "Фифа", отколкото да ритат някъде... жалко.

Беше много хубаво. :)

E как, друго си е да играеш Фифа, не се изморяваш толкова, колкото като риташ наистина, въпреки че на малко места в България има хубави спортни площадки. В повечето случаи биват разрушени.

В Несебър още си чакаме игрището с изкуствена трева, но вместо това решиха да разширят паркинга и игрището ни не прилича на нищо. Въпреки че съм на 20 ходя да ритам с удоволствие с по-малките. Яд ме е че хора на нашата възраст (18-25) също се затварят в тях или в някоя зала да играят игрички.

Link to comment
Сподели в други сайтове

1286815050_stakleni-topcheta2.jpg

хаха да тези топчета си ги спомням, колко много сме играли на тях и, ако някой победи другия все си измисляше причина, че не е играл честно, че е излъгал   :D май се казваха лимки, имаше всякакви видове, но най-редките май бяха "планетки" ;д също беше на мода "блейблейд" хаха и ройлерите, макар че и сега се карат, ама тогава всеки втори имаше такива и тротонетки 1000%20(29).gif

Редактирано от чушка.
Link to comment
Сподели в други сайтове

1286815050_stakleni-topcheta2.jpg

 

Хахаха, енгерите - още си ги пазя, имам цяла купа. :) Наш'то детство беше супер яко, големи късметлии сме.

Абсолютно всички неща, изброени по-горе, и аз съм правил. Като допълнение към тях бих споменал и разходки в гората, къпане в реката и гледане на улични кучета хах :D

Спомням си, че като пуснаха кабелната, всички много се радвахме и все бързахме да се приберем за деЦките по Cartoon Network - Скуби Ду, Сем. Флинтстоун, Том и Джери...

Ааа, и още нещо - вечерното обикаляне по чуждите градини да крадем плодове. :1000 (29):

Адски хубаво детство преживяхме всички от '90-те. За съжаление не могат да се върнат тези години. За това пък ни остават хубавите спомени. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

И в детската градина танцувахме на песни на Роси Кирилова, Дунавко хоро и се кефехме че не спим в детската градина като имаме тържество (rock)
Link to comment
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)
И в детската градина танцувахме на песни на Роси Кирилова, Дунавко хоро и се кефехме че не спим в детската градина като имаме тържество (rock)

Ааааа дааааа хаха "Мила кукло БааАААарби, кооООООолко те обииИичам..." :1000 (29): :1000 (29): Сутрин в градината ни караха някакви упражнения да правим - колела, свещи ала бала премятахме се като луди. Много мразех да ходя и някой път се правех, че ме боли корема и те извикат майка ми пък като се прибера какъв бой ме чакаше затова, че лъжа. :1000 (24): :1000 (29): Сега се сещам, че даваха някаво предаване "Лексикон" беше ми адски странно, но не знам защо. Най ми харесваха ония кукли, някакви животинки бяха. хаха

После, като пуснаха и "Риск печели, Риск губи" беше голям смях с тоя Къци.

Редактирано от sisa90
Link to comment
Сподели в други сайтове

В детската градина много обичах да слушам музика и винаги исках да пускам грамофона и да се разпореждам. Но учителката винаги имаше условие да пускам само "Бона сера" :gun_bandana: Сигурно по ноти я знам тая песен.
Link to comment
Сподели в други сайтове

И в детската градина танцувахме на песни на Роси Кирилова, Дунавко хоро и се кефехме че не спим в детската градина като имаме тържество (rock)

 

А пък на нашата група в детската градина любимата песничка беше "Вълкът и седемте козлета" на Мими Иванова и Развигор Попов!!!Всеки път когато бяхме послушни госпожата ни я пускаше на грамофона!

Днешните деца от малки са презадоволени!Ние ходехме и си звъняхме по домофоните за да се съберем!Излизали сме да правим оборка на градинката пред блока, а всяка пролет по заповед на софийския кмет се правеше пролетно почистване, пребоядисваха се пейки и катерушки-абе с една дума вършехме разни неща, докато сега децата седят пред компютрите и тлъстеят!Сега всички имат GSM-и от малки!Много материално гледат на нещата днешните деца-ако едното дете има nokia, другото, което има iphone му се подиграва!Докато ние преди си деляхме всичко-даже си спомням, че когато валеше дъжд пак бяхме навън с чадърите и криехме тези деца които нямат чадър или дъждобран!През зимата се прибирахме само за да си постоплим премръзналите и мокри крака и за да си сменим обувките и пак излизахме!И понеже някои от вас заговориха и за музика ще кажа, че всички песни, които са станали хитове по време на нашето детство са хитове и до днес-и до днес се знаят и се пеят от всички!Сегашните малчугани не могат да се похвалят с такова нещо-сега песните стават хитове за 3-4 месеца и после всички ги забравят!

Ние имахме детство-днешните деца нямат!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Върнахте ме толкова назад в най- хубавите и безгрижни години. Напоследък много често си спомням за тях и се радвам, че съм израснала в такова време. Сякаш всичко беше по- хубаво. А за почти всичко, което сте изброили съм го правила, гледала, слушала. От сутрин до вечер навън, играейки всякакви игри, тогава като че ли имаше и по- интересни неща по телевизията, а сега като пусна се отказвам да гледам на 15- та минута. Просто много хубаво детство съм имала и съжалявам, че днешните деца по една или друга причина са лишени от такова. Няма да забравя как в детската си играехме на Спасители на плажа 1000%20(29).gif Също с една приятелка по цял ден сме карали колела и се правехме на полицаите от Пасифик блу, с някви измислени слушалки, направени от пръчици и ластик. Като казах и ластик, колко сме подскачали в училище... Ех, спомени. Как искам да се върне онова време, когато нямах никакви задължения и проблеми, освен уроците, но пораснахме...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...