Jump to content



Да израстнеш през 90-те


Препоръчани коментари

как им събирахме яйцата от полозите всяка вечер, как ги водехме всеки ден на стърнището, как се доеха козите и най-интересно ми беше когато правехме сиренето, как вадехме вода от кладенеца, за да поливаме плодовете и зеленчуците, от които после правехме сладка и лютеници ... не знам на някой който ме чете може малко смешно да му е и някак наивно, но осъзнавам че това е безвъзвратно загубено и къщата на село се продава и вече се руши, къщата в която са огледани 4 поколения от рода ми ... само спомените ще останат за цял живот ....

Абсолютно на твоето мнение съм. Помня как нашите ме караха на село винаги когато имах ваканция. Дояхме козите, овцете. Хранех зайците. Прибирахме вечер козите от паша. Помня как баба носеше сено на гърба си с цедилник ако не се лъжа се казваше. Помня каква радост беше малки зайчета да се родят. Голяма игра беше. Помня цветната градина на баба. 20 метра през целия двор само цветя - иглика, лалета. Розовите храсти по оградата. Как когато кашлях ми купуваше 1 плик лукчета и след 2 дни съм като чисто нов. Това село беше в Балкана. Помня как ходихме до планината и беряхме мента, събирахме шишарки за зимата за разпалка, в чантичка баба носеше домашна лютеничка, сиренце и хляб. Когато огладнявах, просто сядахме на сянка и хапвахме сладки филийки. Как ядях краставички откъснати директно от градината - толкова сочни и сладки. Как играехме в плевнята с приятели и как вечер си разказвахме истории като се стъми за плевнята или близкото училище, което бе изоставено.

 

///

 

Мога да пиша страници и страници. Никога няма да забравя тези времена. За жалост баба почина, лека й пръст, наложи се да продадем къщата, защото се рушеше като никой не я поддържа. Наскоро минавахме от там и къщата беше срината, а на нейно място се строеше нова. Вероятно някоя вила. Надявам се новите обитатели усетят частичка от магията на детството ми.

Ностлагично ми е, иска ми се дните да се върнат, но съм свикнал до толкова с градския живот, че не си го представям без телефона, лаптопа и интернета. Без филмите, музиката. :(

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • Отговори 102
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

  • 9 months later...

Вчера се сетих, че едно време на 1-ви юни даваха "Милион и едно желания" като се сетя с какво нетърпение чаках тоя ден и се залепях пред телевизора да гледам.. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...