Jump to content

Поп-фолк скандали (май 2024)

Темата ще бъде автоматично заключена в 21:01


Препоръчани коментари

преди 6 минути, DevilWish каза:

Днес и утре Гергьовден обявяваме GerganaDay&Night! ❤️ 

И този албум, който обожавам ! ❤️ Вчера е качила рекламата! Да се абонираме! 

Каква цапаница. AI се използва само когато качеството на видео материала е приемливо.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Andrew Cunanan. каза:

2002:

Василиса първа заработи по западен модел - всеки клип различен, скъп и интересен, което допълнително генерираше интерес около него и подхранваше аурата му на супер звезда. А песните ставаха тотални хитове за часове.

0.39 Ох не мога повече. Най-големия хит на Счета се оказва нагло краден от Василиса???? 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Fast каза:

Каква цапаница. AI се използва само когато качеството на видео материала е приемливо.

Тази реклама винаги е била такава, още от 2004 година, когато излезе този албум. Беше сензация и сигурно най-очакваният ❤️ 
Сега една от най-добрите и различни песни в жанра, най-доброто на Гергана ❤️ 

 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава да покани Гергана за дует и да предизвика още по-голям фурор тази година! Да я подкупи със свинско със зеле, защото знаем, че обича и е готова! ❤️ 

 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, meleto каза:

Азис долу-горе имаше един топ хит в година

2002 Обичай ме

2003 Никой не може

2004 Как боли 

2005 Точно сега

Реално има и доста разпознаваеми пълнежи в годините.


TBa My e Haū-xumoBuqm nepuog, me4e6e om 4e6Mama, H3 ge cu cna/\ nak

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DevilWish каза:

Тази реклама винаги е била такава, още от 2004 година, когато излезе този албум. Беше сензация и сигурно най-очакваният ❤️ 
Сега една от най-добрите и различни песни в жанра, най-доброто на Гергана ❤️ 

 

Нищо й няма на рекламата, просто е много стар запис с лошо качество, и изкуствения интелект я размазал вместо да я подобри.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Fast каза:

Нищо й няма на рекламата, просто е много стар запис с лошо качество, и изкуствения интелект я размазал вместо да я подобри.

Размазани са, но пък клиповете които е качила (надявам се, че е тя) са с перфектно качество и тепърва всичко ще се качи като гледам.

 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, asylum каза:


TBa My e Haū-xumoBuqm nepuog, me4e6e om 4e6Mama, H3 ge cu cna/\ nak


Аз съм загадка
Всеки път
Един живот не стига
Но казвам ти стига
Не сме безгрешни
Жадувам
Обречи ме на любов
Казваш, че ме обичаш
Не знаеш
Ледена кралица
Целувай ме
 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, DevilWish каза:

Размазани са, но пък клиповете които е качила (надявам се, че е тя) са с перфектно качество и тепърва всичко ще се качи като гледам.

 

Дълбоко ме съмнява да е тя, и не стига че си подбира добре източниците добре (при положение че повечето й клипове са издадени на ДВД), ами май и страйква качванията на останалите. Бях принуден да скрия своите ремастери. Получих deja vu от 2012, когато се разправях с един подобен наглец BMO (Bulgarian Music Online) който страйкваше хора от името на Пайнер. :mf_surrender:Ако някой има пряк контакт с Гергана да я пита какво става.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Fast каза:

Дълбоко ме съмнява да е тя, и не стига че си подбира добре източниците добре (при положение че повечето й клипове са издадени на ДВД), ами май и страйква качванията на останалите. Получих deja vu от 2012, когато се разправях с един подобен наглец BMO (Bulgarian Music Online) който страйкваше хора от името на Пайнер. :mf_surrender:Ако някой има пряк контакт с Гергана да я пита какво става.

дано страйкне канала на Планета и го изтрият ❤️ 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Fast каза:

Дълбоко ме съмнява да е тя, и не стига че си подбира добре източниците добре (при положение че повечето й клипове са издадени на ДВД), ами май и страйква качванията на останалите. Получих deja vu от 2012, когато се разправях с един подобен наглец BMO (Bulgarian Music Online) който страйкваше хора от името на Пайнер. :mf_surrender:Ако някой има пряк контакт с Гергана да я пита какво става.

Пише официален канал? Сега когато постнаха рекламата и видях, че е от там.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Lelqtian каза:

0.39 Ох не мога повече. Най-големия хит на Счета се оказва нагло краден от Василиса???? 

 

онова+

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , adorable каза:

Но като говорим за продажби, винаги въртим едни и същи имена почти, а други ги пренебрегваме или няма инфо за тях.

Много съм се чудил, една Емилия също беше и тогава успешно име, колко ли е продала от първите си албуми...

Много харесвам "Нежни устни" и "Ангел в нощта". Мисля, че разби с тях. Първият на Валя и Петра също е много успешен.

И от къде да имаме информация за продажбите на тези албуми, след като никъде никой не е говорил за това? Средни продажби, предполагам, с цифри, с които Димитров не е приел като такива, че да се тупа в гърдите.

Аз на друго се чудя - това, което каза ти, че имало и други златни албуми, но не ги обявили, за да укриват данъци. Тогава защо обявяват 3 златни в рамките на една година, щом целта е укриване на данъци? И друго - след 1999 или 2000 (след някоя там година е) не щамповаха ли всеки албум с някакъв стикер или код, маркиран от Министерството на културата, така че да следят продажбите? Съмнявам се тогавшните правителства да са оставили музикалната индустрия на самотек, имаше някакви стикерчета на БАМП, помниш ли?

Аз като сравнявам каква истерия направиха Камелия, Деси Слава и Глория през 2000 година и факта, че албумите им са в диапазона 10-20К компактдиска и като знам с каква сила паднаха продажбите само за 2-3 години, не се учудвам, че Ивана, Анелия и Гергана не са достигнали златен тираж. Та те "Нещо горещо" и "Мистерия" не достигнаха златен... А беше логично титулуваните две години по-рано да са с още титли през 2002, все пак иначе е регрес, а димитровградския беше обсебен от напредък и титли.

През 1998 започнаха да стават популярни Интернет клубовете, до 2001 във всеки град имаше огромни зали с по 50-100 компютъра, където хората си теглиха музика от безплатните сайтове. Мисля, че съм го споделял, но в най-популярния тогавашен сайт имаше класация за най-сваляни песни. "Залеза и зората" беше с нещо от порядъка на 100 000 изтегляния. Представете си какъв удар по продажбите на албума. "Погледни ме в очите" пък беше достигнала 200 000 изтегляния, всеки следващ месец, следващите излезли хитове имаха все повече кражба. Парарелно с това хората си купуваха собствени компютри, аз в 2002 вече си имах мой компютър и не ми се налагаше да купувам албуми. С много хора е било същото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Другия път да викнат Гергана с конската опашка и да се скубят! 

 

Всяка нощ с Луна виках,
ти не знаеш как я почитах.
Исках да дръпна косата, но жалко,
скубя я бавно, малко по малко.

Луна - Скубя те бавно ❤️ 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Balkandji1 каза:

 

Аз на друго се чудя - това, което каза ти, че имало и други златни албуми, но не ги обявили, за да укриват данъци. Тогава защо обявяват 3 златни в рамките на една година, щом целта е укриване на данъци? И друго - след 1999 или 2000 (след някоя там година е) не щамповаха ли всеки албум с някакъв стикер или код, маркиран от Министерството на културата, така че да следят продажбите? Съмнявам се тогавшните правителства да са оставили музикалната индустрия на самотек, имаше някакви стикерчета на БАМП, помниш ли?

 

Значи аз си спомням, че 90% от албумите по пазарите бяха без стикер :D и като бяха издълбани с P (от Пайнер) много се кефих хахах

Според мен поне 50% от касетите бяха в сивия сектор. Да не говорим, че в тия години се презаписваха песни. Боже, като се замисля колко съм висял да записвам от радиото всякакви чалги, поп и рап песни, които правиха премиери през лятото. :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Andrew Cunanan. каза:

моцарт хит !

То както е тръгнало като нищо след някоя и друга година в учебниците ще заменят Моцарт с нея и подобните.❤️

Десунката въпреки всичко е ТОП хитруша. За над четвърт век кариера почти няма година без хит, сезонен хит, дуетен хит или поне там някакъв приличен успех. Каквото и да си говорим няма друга такава в чалгата, единствено Преслава и Галена вероятно щяха да са по-добре ако и те бяха дебютирали 1996.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Balkandji1 каза:

И от къде да имаме информация за продажбите на тези албуми, след като никъде никой не е говорил за това? Средни продажби, предполагам, с цифри, с които Димитров не е приел като такива, че да се тупа в гърдите.

Аз на друго се чудя - това, което каза ти, че имало и други златни албуми, но не ги обявили, за да укриват данъци. Тогава защо обявяват 3 златни в рамките на една година, щом целта е укриване на данъци? И друго - след 1999 или 2000 (след някоя там година е) не щамповаха ли всеки албум с някакъв стикер или код, маркиран от Министерството на културата, така че да следят продажбите? Съмнявам се тогавшните правителства да са оставили музикалната индустрия на самотек, имаше някакви стикерчета на БАМП, помниш ли?

Аз като сравнявам каква истерия направиха Камелия, Деси Слава и Глория през 2000 година и факта, че албумите им са в диапазона 10-20К компактдиска и като знам с каква сила паднаха продажбите само за 2-3 години, не се учудвам, че Ивана, Анелия и Гергана не са достигнали златен тираж. Та те "Нещо горещо" и "Мистерия" не достигнаха златен... А беше логично титулуваните две години по-рано да са с още титли през 2002, все пак иначе е регрес, а димитровградския беше обсебен от напредък и титли.

През 1998 започнаха да стават популярни Интернет клубовете, до 2001 във всеки град имаше огромни зали с по 50-100 компютъра, където хората си теглиха музика от безплатните сайтове. Мисля, че съм го споделял, но в най-популярния тогавашен сайт имаше класация за най-сваляни песни. "Залеза и зората" беше с нещо от порядъка на 100 000 изтегляния. Представете си какъв удар по продажбите на албума. "Погледни ме в очите" пък беше достигнала 200 000 изтегляния, всеки следващ месец, следващите излезли хитове имаха все повече кражба. Парарелно с това хората си купуваха собствени компютри, аз в 2002 вече си имах мой компютър и не ми се налагаше да купувам албуми. С много хора е било същото.

Важното е, че Добричката Вещица направи златен албум, когато интернетът превзе всичко. 😘 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , meleto каза:

Съвсем не е така. В големите градове може и да няма този елемент, но всичко извън София си беше соц история. Хората се познават. Ако търсиш албум на Азис - цялото населено място ще знае. 

Хората бяха консервативни. Изключи хетеро контингента, изключи населените места с под 100к население и ще получиш "широко скроените". 

Азис си беше фактор, но се слушаше скришно. Чудно ми е на стадиона каква публика е отишла. 

Точно. Никой не се заявяваше като "фен на Азис". Нито по форумите е имал присъствие. Това беше лошото на този тип слава. 

И да, ТВ Планета въртяха реклами на албуми, докато Азо беше в Съни  и дори не знам къде е въртян през 2002 и как сме знаели песните му. Той имаше отношения с телевизията сигурно 5 години по-късно. Някаква песен "Накарай ме" май имаше?

Така или иначе той се позиционираше като Лили Иванова. Като страничен елемент, но най-значимият. Тоест не се мереше много в класации, ротации  и тн, но беше топ. Поне така седяха нещата 2002-2004. После излезе БГ ТОП 100, дуетите с Деса, договорът за ротация с Митака и тн  и влезе в мейнстрийма.

 

"Обичам те" на Азис и "Залеза" на Камелия са най-големите хитове на 2002. Аз тогава вече ходих на дискотеки в Пловдив и положението от втория по големина град в държавата беше следното: Хората на бар супер много се кефеха на "Обичам те" звучеше по няколко пъти на вечер. Но само кефене на песента, а не еуфория и фенство на самия Азис. Никой от познатите ми не си купи албума на Азис и не прояви интерес към него. Нека не се лъжем за един българин си си беше чист срам да идеш на сергията и да си тръгнеш с лика на Азис от там през 2002 година. Иначе имаше силни продажби въпреки това, явно циганите се бяха активизирали. Към албумите на Камелия и Деси Слава имаше много по-голям интерес от деца, тийнове и хора до 25 годишна възраст от този на Азис.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , meleto каза:

Ами Верея (шеф беше Хари Янакиев) я махнаха след Планета ТВ. Оникс знам, че е била кабеларката дето е излъчвала всичко на всички и е била на Касъмови. Но тя май не е просъществувала след 2001. Самият факт, че и те се принудиха да правят ФЕНТВ. Но тя е от 2003. 

Въй вярно, че имаше София Кабел Фолк дето въртяха оная класация на Бойко Брайков и 90% от песните въртяха без звук и картина, защото нямаха права. :D 

Хит Коктейл на Бойко Брайков. Хит Коктейл дори раздаваха годишни награди във времето преди наградите на Планета, много оборотни бяха през 90-те до 2000-ната.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...