Jump to content



Поп-фолк скандали (октомври 2023)


Препоръчани коментари

преди 18 минути, xroflx9 каза:

Ами за песни,които са насочени към българския таргет стрийминг платформите са далеч по-добър измерител. Все по-ясно се вижда,че големи гледания правят песни,които са насочени предимно за мангалите в махалите.

Конкретно песента на Емануела засега не се развива като флоп. Колко гледания има за вчера?50-60к? Отделно е на 18 място в Спотифай. Върви си като типичен сезонен комерс каквато му е и целта,надали и Емануела я е пуснала с цел да е хита на годината. Ще си има staying power в Ютюб както повечето й песни,спокойно.

Ха-ха... сега погледнах... има  4295 слушания на ден. Не знам. Умиращото Ютюб срещу Спотифай. Значи в първата платформа има 50-60 хиляди, а в дургата 4300 и Спотифай е по-меродавно. Ама в Ютюб е №12, а в Спотифай №20. Песен на 3-4 дни. Даже е паднала от 18 място...

Киара с някаква песен "Закачен" има повече стриймове. 

 

ПП... сякаш песни като на Емануела са за интелектуалците-българи в Спотифай. Аз никога не бих си пуснал кючек в градския транспорт... просто щото би било неловко. Стрийминг платформите се ползват от определена аудитория.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, -A. каза:

За мен гледанията в youtube вече не са такова голямо мерило. Обясни ми как е възможно ''Спомени'' на Преслава и гръка в youtube да върви сравнително слабо а после в apple music & spotify да е над песните дето размазват youtube с гледания ? 

Ето, отворих днешния нейбъл и Анелия и Константин, Софка и Дамян, трите проекта на Галена, другия кючек на Дамян, Константин и Криско и други проекти са над нея а в платформите доста под. Да кажем, че кючеците окей, народа не ги консумира толкова (но например на Емрах боклука си върви добре в спотифай). Не казвам, че всички тези купуват гледания, но определено вече трябва да се зачитат и платформите защото има големи аномалии.

Спомени е песен дето тръгна зле, но после и Ютюб почна да я налага. Поне 5 пъти ми я е пускал като препоръчвана (next) и за фон наистина не е лоша.

Да, озадачително е това с Анелия. Повечето изпълнители се ползват от въпросната опция да си рекламират канала. Всеки канал има такава. Вероятно не прибират пари от гледанията си, а ги влагат в трафик. Сега, има и такива като Кристиан Кирилов, които си купуват гледания (вероятно легално през Ютюб или от Планета буустват песента му срещу пари).

Като гледам, позиционирането в Спотифай не се различава значително от Ютуб, що се отнася до вървежните песни. Сега, Спотифай се ползва от много безплатни юзъри и по тази причина мнозина не могат да избират какво да слушат. Затова сравнително старите песни ги няма в топа. Другото е, че в Спотифай са тотално различни потребители и ползват това приложение във фитнеса, в метрото и тн. 

Ютюб няма алтернатива към момента. Несъмнено стрийминг платформите дръпнаха от дългосрочния трафик, но въпреки това разликата е около 10 пъти в полза на Ютюб.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, meleto каза:

Ха-ха... сега погледнах... има  4295 слушания на ден. Не знам. Умиращото Ютюб срещу Спотифай. Значи в първата платформа има 50-60 хиляди, а в дургата 4300 и Спотифай е по-меродавно. Ама в Ютюб е №12, а в Спотифай №20. Песен на 3-4 дни. Даже е паднала от 18 място...

Киара с някаква песен "Закачен" има повече стриймове. 

Е чакай де,Емануела си качи песента вчера или онзи ден😀сравнението с песента на Киара е неуместно. Тепърва песента на Емануела ще се изкачва.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, xroflx9 каза:

Е чакай де,Емануела си качи песента вчера или онзи ден😀сравнението с песента на Киара е неуместно. Тепърва песента на Емануела ще се изкачва.

Ама тя пада. Ти сам каза, че е била на №18, а сега е №20. Виж как хубаво стрелкичката е увиснала към дъното. :D 

2.png

  • Casper 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, meleto каза:

Защо не казвате, че Емануела е фенка на Копейкин?

WWW.FACEBOOK.COM

👏👏👏🙏

Всяка трета публикация във ФБ е посветена на него :D 

Защото 1) не се вълнуваме 2) канцелирали сме я заради 3) глупостите които плещеше за анти ваксини, 5джи, и забравих вече кви други простотии, та 4) не сме изненадани.

Пожелавам им еднопосочен път на всичките към СССР и ще ги поздравя с песен на Гюрулту, за да им е гадно. 

 

  • Like 2
  • Haha 1
  • Casper 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, meleto каза:

 

 

ПП... сякаш песни като на Емануела са за интелектуалците-българи в Спотифай. Аз никога не бих си пуснал кючек в градския транспорт... просто щото би било неловко. Стрийминг платформите се ползват от определена аудитория.

Е,ти какво не би направил не е меродавно. То и аз не бих направил много неща,но масовката ги прави. То ако всички ни беше срам да слушаме мазнотии на публични места нямаше Ганевския кючек на Джордан да не мърда от първото място вече 2 месеца.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, meleto каза:

. Аз никога не бих си пуснал кючек в градския транспорт... просто щото би било неловко. Стрийминг платформите се ползват от определена аудитория.

Ko? He! KoMn/\ekcap 😅maM e Haū-nogxogq6mo!

  • Like 2
  • Haha 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, meleto каза:

Защо не казвате, че Емануела е фенка на Копейкин?

WWW.FACEBOOK.COM

👏👏👏🙏

Всяка трета публикация във ФБ е посветена на него :D 

За необразовани и псевдопатриотични любители на конспирациите като нея е напълно нормално. Копейкин и неговата идеология са едно тотално противоречие... Против ваксини - а ваксинирани депутати от тяхната партия. Против еврото - със сметки в евро. Против американските НПО-а - в които жената на Копейката има участие... Е, че що да не го подкрепи Емануела?? Напълно пасва на нейното светоусещане. Като я гледам, даже клони към някаква русофилия., без да знае защо.

За Зеленски иначе съм съгласен, че не е добре дошъл, ама те с жадни очи го посрещнаха. Пък тя, ако е искала, що не е протестирала, както излезе на протест против мерките, когато ги затвориха?

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, meleto каза:

Ама тя пада. Ти сам каза, че е била на №18, а сега е №20. Виж как хубаво стрелкичката е увиснала към дъното. :D 

2.png

Е,добре,където 18 там и 20. Паднала е с 2 позиции,а не с 20. Както казах според мен си се развива като типичен сезонен хит,ще видим ти или аз ще се окажа прав.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

@meleto, има ли шанс да изтриеш бъгнатата седмица от нейбъла ?

POPNABLE.COM

Find more information about Imame Li Vrazka by Alisia from Bulgaria - video performing, chart achieves and lyrics

Дето почти всички песни са с - гледания. Цялата статистика така се преебва. Очаквам отговор! Мерси!

 

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, meleto каза:

Ама тя пада. Ти сам каза, че е била на №18, а сега е №20. Виж как хубаво стрелкичката е увиснала към дъното. :D 

2.png

 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, xroflx9 каза:

Е,ти какво не би направил не е меродавно. То и аз не бих направил много неща,но масовката ги прави. То ако всички ни беше срам да слушаме мазнотии на публични места нямаше Ганевския кючек на Джордан да не мърда от първото място вече 2 месеца.

Като погледнеш наличието на предимно небългарски репертоар или поп-рап в топ 50 на спотифай, според теб дали не е меродавно? Колко точно кючека виждаш в топа?

Ако Джордан е кючек... Най-обикновен поп фолк. Това е най-големият хит на годината, нормално независимо от платформата да е номер 1. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, -A. каза:

@meleto, има ли шанс да изтриеш бъгнатата седмица от нейбъла ?

POPNABLE.COM

Find more information about Imame Li Vrazka by Alisia from Bulgaria - video performing, chart achieves and lyrics

Дето почти всички песни са с - гледания. Цялата статистика така се преебва. Очаквам отговор! Мерси!

 

Няма как. Говориш за периода в началото на юни или юли ли беше, нали?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, meleto каза:

Като погледнеш наличието на предимно небългарски репертоар или поп-рап в топ 50 на спотифай, според теб дали не е меродавно? Колко точно кючека виждаш в топа?

Ако Джордан е кючек... Най-обикновен поп фолк. Това е най-големият хит на годината, нормално независимо от платформата да е номер 1. 

Мазничка си е песента на Джордан особено в края,не знам защо трябва да споря за това. 
 

За мен не е нужно песента да е кючек,за да е мазничка. Повечето песни на Ганев си имат мазнотийка.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, xroflx9 каза:

Е,добре,където 18 там и 20. Паднала е с 2 позиции,а не с 20. Както казах според мен си се развива като типичен сезонен хит,ще видим ти или аз ще се окажа прав.

Ще видим. Аз гледам тенденцията, а не позицията. Ако става дума, стриймовете са толкова близки, че може да скочи и на десето с лекота. 

Пак казвам, че Спотифай е доста по-заблуждаващо, защото там болшинството е на безплатен план.

WWW.STATISTA.COM

The Music Streaming market in Bulgaria is projected to grow by 7.33% (2023-2027) resulting in a market volume of US$12.01m in 2027.

Тук се вижда, че потениално приходите на година на Спотифай БГ са 9млн при 600 хиляди инсталации. Потенциално на платен план са не повече от 50 хиляди души. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, xroflx9 каза:

Мазничка си е песента на Джордан особено в края,не знам защо трябва да споря за това. 
 

За мен не е нужно песента да е кючек,за да е мазничка. Повечето песни на Ганев си имат мазнотийка.

Пак казвам, че песента е най-големият хит в държавата. Има клипове от дискотеки, които показват как се пее навсякъде. Ако ще да е цеца мецата. Но ако погледнем голямата картина - няма кючеци в топ 50. Може би само Гонка, но тя е подходяща за автомобилни забавления и не само. Тя и Беден в сърцето е доста тежка и мазна, но вървеше добре в Спотифай. Има изключения, но генерално кючеците не са таргет. Само да допълня, че Спотифай е основно в таргета под 35, което не означава, че тези 50к потребители не ползват Ютуб или други платформи.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

Пак казвам, че песента е най-големият хит в държавата. Има клипове от дискотеки, които показват как се пее навсякъде. Ако ще да е цеца мецата. Но ако погледнем голямата картина - няма кючеци в топ 50. Може би само Гонка, но тя е подходяща за автомобилни забавления и не само. Тя и Беден в сърцето е доста тежка и мазна, но вървеше добре в Спотифай. Има изключения, но генерално кючеците не са таргет. Само да допълня, че Спотифай е основно в таргета под 35, което не означава, че тези 50к потребители не ползват Ютуб или други платформи.

 

Никой кючек не е на високи места по стриймовете. Дори хитовите кючеци на Фики от миналата година. Евентуално някога ако излезе Сен Тропе2 може да се задържи в топ 3.

Отново казвам че за мен песента не е задължително да е кючек,за да е мазнотийка.

 

преди 5 минути, meleto каза:

Ще видим. Аз гледам тенденцията, а не позицията. Ако става дума, стриймовете са толкова близки, че може да скочи и на десето с лекота. 

Пак казвам, че Спотифай е доста по-заблуждаващо, защото там болшинството е на безплатен план.

WWW.STATISTA.COM

The Music Streaming market in Bulgaria is projected to grow by 7.33% (2023-2027) resulting in a market volume of US$12.01m in 2027.

Тук се вижда, че потениално приходите на година на Спотифай БГ са 9млн при 600 хиляди инсталации. Потенциално на платен план са не повече от 50 хиляди души. 

Той безплатния план е 2-3 месеца мисля само. След това трябва да плащаш и доколкото съм чувал номера да си направиш нова регистрация за да слушаш отново безплатно не става. Отделно има и други стрийминг платформи. Фактор са си особено сред българската аудитория

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, xroflx9 каза:

Никой кючек не е на високи места по стриймовете. Дори хитовите кючеци на Фики от миналата година. Евентуално някога ако излезе Сен Тропе2 може да се задържи в топ 3.

Отново казвам че за мен песента не е задължително да е кючек,за да е мазнотийка.

 

Той безплатния план е 2-3 месеца мисля само. След това трябва да плащаш и доколкото съм чувал номера да си направиш нова регистрация за да слушаш отново безплатно не става. Отделно има и други стрийминг платформи. Фактор са си особено сред българската аудитория

Напротив, можеш да си го използваш безплатно, колкото си искаш, но ти липсват много функции. Аз го използвах безплатно близо половин година, ама ме изнервяше и започнах да го плащам.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Bunn каза:

Напротив, можеш да си го използваш безплатно, колкото си искаш, но ти липсват много функции. Аз го използвах безплатно близо половин година, ама ме изнервяше и започнах да го плащам.

Разбирам,ами аз преди година-година и нещо като си го направих безплатния период беше няколко месеца затова така съм запомнил. Както и да е,така или иначе вече ползвам Епъл мюзик.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Безплатният период винаги е бил с неограничено времетраене, просто е с ограничени функции (сега са много повече, отколкото преди 5-6 години). 
Чат-пат пускат за зарибявка 1 или 3-месечен безплатен trial на премиум версията, но това е друго.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Blueberry каза:

Безплатният период винаги е бил с неограничено времетраене, просто е с ограничени функции (сега са много повече, отколкото преди 5-6 години). 
Чат-пат пускат за зарибявка 1 или 3-месечен безплатен trial на премиум версията, но това е друго.

Чу ли новия тетрахит на Марио?? Вече минал в чалгата,занули всички в попа и сега е ред на чалгарките. Галена да трепери!

  • Haha 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , meleto каза:

Както казах, тази боза ще завърши зле. За 4 дни и вече не е в топ 10 на най-гледаните :D

Буквално си е на второ място в Трендинг за музика, дебютира добре в Спотифай

Като всичко друго е с купени гледания и реклама нормално отстрани да изглежда малко

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, xroflx9 каза:

Чу ли новия тетрахит на Марио?? Вече минал в чалгата,занули всички в попа и сега е ред на чалгарките. Галена да трепери!

Не, не съм, но съм сигурна, че този мултиталант (най-успешен в това да тече от чешмата) ще разбие стереотипите! 

  • Haha 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Ама тя пада. Ти сам каза, че е била на №18, а сега е №20. Виж как хубаво стрелкичката е увиснала към дъното. :D 

2.png

За първи път ли поглеждаш тази класация? При всички е така - днес е нагоре, утре надолу.
Единствените тази година, които са се заседявали на някакви позиции са Джордан и Янева.

В Епъл Мюзик също днес скочи с 20 позиции нагоре.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Рени освен еклери, била включила и агнешка мръвка в менюто ... Нищо чудно че ще правят дует с Деса. 

 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...