Jump to content



Поп-фолк скандали (октомври 2022)


Препоръчани коментари

преди 15 часа , WindWalkerMonk каза:

Глупости, аз мисля, че песните й са супер, но самата тя е много зле като образ и не може да ги налага. Един Азис виж какъв хит направи от Ледена кралица. Миле Китич, Мина също направиха хитове. Проблема не е в песните, проблема е в Глория. Последните години по - малко, но периода 2005/2015 си беше тотал щета.

Не съм съгласен. Апогеят на творчеството на Глория е 2003-та и 2004-та година. Музика, набор от инструменти, аранжименти, текстове, клипове, песни, албумът, сценично присъствие - всичко е абсолютен чук. 
Това й е най-голямата реинвенция в кариерата, в която от обикновен български модел на работа - тя надскочи себе си и стигна западни висини. След това загуби хъс и желание да се преоткрива и доказва. А името се гради постоянно с доказване и надскачане, а не лежене на стари лаври. Отделно надменното й излъчване и кошмарното й поведение към медии и фенове отблъсна много хора.

Но в последните години прави изключително еднакви и банални песни. Да, те не са лоши, не са с циничен и прям нюанс, но са скучни, демоде и изтъркани. Изпяването й е еднакво, лишено от всякаква динамика, провлачено. Текстовете подбират тематики вълнуващи само нея и биват написани изключително посредствено, без метафори, без богат речников запас, без различие една от друга. Музиките са слаби, а аранжиментите са опити да преповтори траковете към Илюзия. Да, преди 21 години сигурно са били супер модерни, но към днешна дата носят носталгия в лошия смисъл на тази дума. 
Глория не се развива, а рециклира нещата, които е правила и то по безумно посредствен начин. Хората на Запад правят кариери на база носталгия, напр. Лана, но само при направата на творчество, което е квалитетно и конкуретно на онова, което ползват за инспирация. Наша Глора прави тъпи и банални копия на успешни песни от нейния репертоар.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , omline каза:

За мен по-странното беше, че Дара разпозна тази песен, която на мен изобщо не ми е от любимите. 

Тук е моментът да отбележим страхотния латино аранжимент, който бенда й бяха направили. Глория със сигурност го е харесала също.

На мен нищо не ми хареса. Глория има поне 40 по-добри песни от тази и самият аранжимент не се връзва с мелодията. Малко художествена самодейност ми беше цялата изява на дамата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, omline каза:

А какъв е фолклорът за това кубче лед? Аз само за една нейна песен се сещам, където е ползван, другата е на Ивана.

Кубчето лед е просто метафора за епохата на Тъмните векове на течението Глориянство/Глоризъм (2008 -). Но пък мога да ти кажа от кой почти хит Гло най-нагло е откраднала тази класика.🤨

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

Кубчето лед е просто метафора за епохата на Тъмните векове на течението Глориянство/Глоризъм (2008 -). Но пък мога да ти кажа от кой почти хит Гло най-нагло е откраднала тази класика.🤨

Пък аз да ти подскажа Деса от де го взела. :D

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Love 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, SG каза:

Кубчето лед е просто метафора за епохата на Тъмните векове на течението Глориянство/Глоризъм (2008 -). Но пък мога да ти кажа от кой почти хит Гло най-нагло е откраднала тази класика.🤨

Тази песен никога не е била популярна дори, пък хит - пълен абсурд. 😬

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Andrew Cunanan. каза:

Тази песен никога не е била популярна дори, пък хит - пълен абсурд. 😬

Но тази беше популярна:

И щеше да е хит, ако Глория й беше позволила. Много ме кефи песента, най - добрата от албума й. Музика, текст, изпълнение. Само клип да имаше!

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, WindWalkerMonk каза:

Но тази беше популярна:

И щеше да е хит, ако Глория й беше позволила. Много ме кефи песента, най - добрата от албума й. Музика, текст, изпълнение. Само клип да имаше!

Можеше да клипира тази + На чисто вместо Опиат, Приличам ли на вятъра и там другите бози от този период. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, omline каза:

Пък аз да ти подскажа Деса от де го взела. :D

 

Извод - втората ера от кариерата на Глория се базира на цитат от... Ивана. :D

преди 13 минути, Andrew Cunanan. каза:

Тази песен никога не е била популярна дори, пък хит - пълен абсурд. 😬

Затова казах почти хит. Но популярна си беше. Покрай албума, FHM и Випа се говореше доста за Дес по онова време, а това й беше актуалния клип.

Е, вярно, че песента беше популярна най-вече защото хората ги беше яд, че е избрала тази песен пред Лудост е...

Link to comment
Сподели в други сайтове


Тази също имаше потенциала за мегахит, но Глоринда я осра с тъпата реализация, иначе клеченето в саксията си е айконик.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тренда обаче от доста време не е изглеждал така. Преслава и Софи VS Фики VS Десислава и Азис VS Галин и Емилия.

Определено Алкохол е най-големия хит от тях. Тази песен я чувам навсякъде навън, а и като скролнеш лайфовете в Тикток всеки я слуша.

Счета в крайна сметка и за тази година се отбеляза с хит дори в последния момент.

 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Emanuela.Carey каза:

Тренда обаче от доста време не е изглеждал така. Преслава и Софи VS Фики VS Десислава и Азис VS Галин и Емилия.

Определено Алкохол е най-големия хит от тях. Тази песен я чувам навсякъде навън, а и като скролнеш лайфовете в Тикток всеки я слуша.

Счета в крайна сметка и за тази година се отбеляза дори в последния момент.

 

Велика лидерка!

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:


Тази също имаше потенциала за мегахит, но Глоринда я осра с тъпата реализация, иначе клеченето в саксията си е айконик.

И тази да. Имаше два готови мегахита, които станаха само популярни. Верно че бозата на вятъра е там. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Emanuela.Carey каза:

Тренда обаче от доста време не е изглеждал така. Преслава и Софи VS Фики VS Десислава и Азис VS Галин и Емилия.

Определено Алкохол е най-големия хит от тях. Тази песен я чувам навсякъде навън, а и като скролнеш лайфовете в Тикток всеки я слуша.

Счета в крайна сметка и за тази година се отбеляза с хит дори в последния момент.

 

А най-стойностната от всичките също е с тях в Тренда, но не се очертава като такъв хит. #bulgariantaste2022

Link to comment
Сподели в други сайтове

Реално Глория приключи през 2007. След това има 2-3 що годе популярни песни сред чалга аудиторията. Всичко друго е евтинджос и посредственост. 

Да говорим, че е най-голяма във фолка е смехотворно. 

На този етап Преслава, Галена и Азис са се задържали най-дълго. После са Емилия, Анелия, Софи, Константин  и Десислава/Камелия.

 

  • Like 3
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, meleto каза:

Реално Глория приключи през 2007. След това има 2-3 що годе популярни песни сред чалга аудиторията. Всичко друго е евтинджос и посредственост. 

Да говорим, че е най-голяма във фолка е смехотворно. 

На този етап Преслава, Галена и Азис са се задържали най-дълго. После са Емилия, Анелия, Софи, Константин  и Десислава/Камелия

 

Голям не се определя само от това. Като име Глория е на нивото на Преслава, Галена, Азис. Смешно е да го отричаме. Бийтълс не се водят за най - големите защото са най - пускани и актуални. Мерил Стрийп също.. И аз не я харесвам, не понасям и Ал Пачино например, но да кажа, че не е каноничен е смешно. Макар да е приключил от 10 години.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Emanuela.Carey каза:

Защото я пее… Адам

spacer.png

А Адам е певец на Алфа - конкретно в Рамания това е довода за хейт.

За мен той е доста подценен изпълнител. Виновен е Галин, разбира се.

преди 19 минути, meleto каза:

Реално Глория приключи през 2007. След това има 2-3 що годе популярни песни сред чалга аудиторията. Всичко друго е евтинджос и посредственост. 

Да говорим, че е най-голяма във фолка е смехотворно. 

На този етап Преслава, Галена и Азис са се задържали най-дълго. После са Емилия, Анелия, Софи, Константин  и Десислава/Камелия.

 

2007 си имаше Ако те няма и албума Благодаря. От следващата година започна тотал спада. Тъкмо я наградиха за Певица на десетилетието и това взе, че я пенсионира.

Относително е кои са най-дълго задържали се. Като години са тези от втория списък + Азис. Но пък те са имали и големи спадове, за разлика от Преслава и Галена. Макар че и въпросните в момента са в спад в сравнение с най-силните си години, просто жанра не е толкова масов и няма концерти, за да изпъкне този факт.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това не знам защо не стана Балада на 2009, беше една от най-популярните песни през годината. Но те ѝ дадоха награда за "До последната сълза", поделена с на Емилия кавъра. Много ощетяван изпълнител откъм награди.

Така че далеч не е приключила през 2007 Глория. Просто фирмата залагаше на други имена и ги награждаваше. На половината дори не се сещаме за имената им, камо ли за песните им. Тупалки, палатки, йо-йо-та, Аларми и прочее полюции. И не виждам какво лошо има в песни като "Утре ще е по-добре", "Ако счупят всяка нота", "Прегърни ме" и по какво си приличат. Ако ще и да не са хитове, голям праз. Другите през това време какво пееха?

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, SG каза:

А Адам е певец на Алфа - конкретно в Рамания това е довода за хейт.

За мен той е доста подценен изпълнител. Виновен е Галин, разбира се.

Аз харесвам и Десита и Лидия и Сими, просто Адам няма никаква индивидуалност. Има изпълнители които компенсират факта че вокалните им способности не са нищо особено като са интересни личности - Андреа например беше на път да мине всички прими на Пайнер преди да се побърка. Или пък такива които са скучни, но компенсират с глас - Симона.

Адам обаче и в двете полета не показва нищо особено. Глас като всеки новоизлюпен дебютант в последните две-три години и характер на филия хляб. 

Това не важи само за него, а за по-голямата част от мъжката половина в поп-фолка в момента.

Не знам дали Галин е виновен, но той определено вече има минимален интерес към Адам като изпълнител в сравнение с другите.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, adorable каза:

Това не знам защо не стана Балада на 2009,

Защото по-хитовата и добра балада спечели тази награда:

 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

Защото по-хитовата и добра балада спечели тази награда:

 

Колкото някой си спомня "Без думи" на Цура. Извинявай, ама дори Камелия каза в интервю за "Автограф", че е трябвало Глория да вземе наградата. Тя не им ходеше по церемониите тогава и те си отмъщаваха. Айде да не се връщаме назад, че и по-големи абсурди имат като дует на 2004 за "Тежка диагноза" и албум на 2007 за не знам кого, и още, и още.

Тя и "Първата-последната" беше песен на 2008, ама случайно някой да я помни?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наградите не те правят голям. Проектите те правят. Защо изреждаш силните на Глория, покажи останалите 70% и ще видиш защо не е спечелила. За не сме безгрешни не е спечелила заради Азис.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, WindWalkerMonk каза:

Наградите не те правят голям. Проектите те правят. Защо изреждаш силните на Глория, покажи останалите 70% и ще видиш защо не е спечелила. За не сме безгрешни не е спечелила заради Азис.

А понеже тогава Константин беше в Пайнер, нали, че да печелят с Райна. Съвсем нарочно беше. Създаде се усещането за мегазвезди и за не знам какво у хората. Но към днешна дата се вижда кой къде. "Еднопосочен път" беше в топ 4 на Планета хит 50. 2006 имаше "Кръговрат", 2007 е с най-добрия албум, "Ако те няма" е хит, 2009 казах, 2010 "Вярвам в любовта" и "Хипноза" не са никак лоши. 2011 казах за Сълзата. Нататък не ми се изброява, знаете ги. Само за една "До последната сълза" дадоха награда, а като се сетя принципно какви абсурди са награждавани...

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Stela locked, unpinned, unlocked, unfeatured, locked, unlocked and pinned this Тема
  • Stela locked and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...