Jump to content



Поп-фолк скандали (октомври 2022)


Препоръчани коментари

преди 5 минути, omline каза:

Фокса твърдеше, че са 9. Аз отказвам да го повярвам.

Не развиваше ли теорията как взела повече от обичайния хонорар, който давали, щото имало някво ДВД? или нещо от сорта, кой да помни вече. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Lelqtian каза:

Не развиваше ли теорията как взела повече от обичайния хонорар, който давали, щото имало някво ДВД? или нещо от сорта, кой да помни вече. 

Тя май имаше някакво спречкване с издателите, защото снимките ги разпределили в два броя, което не е била първоначалната уговорка. Направо са си я прецакали, според мен. Ама Фокса ако го питаш, ще ти развие теория, че това било най-гениалният ход в кариерата й.

  • Like 3
  • Love 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, asylum каза:

това нe ca никакви пари. Смешни доходи за "суперзвезди", изобщо не отговарящи на начина им на живот. Нищо чудно защо всички рекламират почистващи препарати, вейпове, презервативи, минерални води и т.н. Освен това определено крият добра сума, за да не се налага да декларират данъци... Хората в офисите печелят повече от това и не харчат за "скъпи клипове" и "визия" и пластични операции. 

Като за днешния пропаднал статут на чалгата е прилично. Ако не си бяха зарязали тяхната си публика щяха още да печелят дори от албуми и концерти.

преди 10 минути, Lelqtian каза:

Тия цифри са несериозни. 

Ако вземем Камелия например, при 86 хиляди лева декларирани за миналата година, и сложим едни консервативни 4000 лв на участие, тва са 21 и половина за 365 дни. В най-лошия случай тия участия тя ги прави за 3 месеца. 

Дори да визират годишните чисти приходи след сякви разходи, пак нещо са ми съмнителни тия цифри. 

Ениуей, браво на Доня, докрета до първо място в поне една класация ! 

Не знам дали са реални цифрите. Може и да са ако въпросните се пускат на промо или на по няколко участия в комплект. Изпълнителите към Сашка делкат и с нея. Десислава делкаше и с Хит Микс през 2021.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, xroflx9 каза:

Айде стига глупости,че чак и супер успешна й била годината на Гюрга. С какво й е успешна? Тая година и Деса,и Кама и Софка я пръснаха с хитове и двойно повече участия. Колкото и време да отделите да анализирате тая бабичка е факт,че кариерата й е приключила преди повече от 10 години.

Не са двойно повече. Горе долу са същите, освен това тя пее основно на събори, където са повече хора и  е по - светло. Не е в някакъв вмирисан клуб. Иначе си е успешна. Сравни с минали години където правеше по 2 участия на месец, сега прави по 8/10. 

8 участия по 5 бона са ти 40к на месец. Това за Глория е супер. Предишни години дори не близваше 4 / 5 в повечето месеци. 

Коя друга освен нея, Кама, Софа и Деса може да се похвали с такава заетост на такъв хонорар? Като за 90те от ранните години (преди дори Деса/Кама) е топ. Другите от онова време имат по 1 участие на месец. Да не говорим, че бие и много от тия след 2000 година. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Средно по около 7-8 са й  обявените участия последните месеци като се има предвид, че тя наистина е вече доста претенциозна за часове на пеене. Отделно са частните партита, които никой не знае колко са.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, WindWalkerMonk каза:

Не са двойно повече. Горе долу са същите, освен това тя пее основно на събори, където са повече хора и  е по - светло. Не е в някакъв вмирисан клуб. Иначе си е успешна. Сравни с минали години където правеше по 2 участия на месец, сега прави по 8/10. 

8 участия по 5 бона са ти 40к на месец. Това за Глория е супер. Предишни години дори не близваше 4 / 5 в повечето месеци. 

Коя друга освен нея, Кама, Софа и Деса може да се похвали с такава заетост на такъв хонорар? Като за 90те от ранните години (преди дори Деса/Кама) е топ. Другите от онова време имат по 1 участие на месец. Да не говорим, че бие и много от тия след 2000 година. 

8-10 участия предимно през летния сезон са изключително малко за претенциите на Гюрга и феновете й. Кама,Софи и Деса имат по 20+. Във времена на кризи надали някой дава по 5 бона за залязлата Глора,при положение,че в малките общини,в които са тези събори едвам си плащат тока.

Предостатъчно време е минало и е напълно ясно вече кои са легендите на жанра-Азис,Трифонов,Деса,Камелия и Софка затова и последните 3 са най-оборотни.

 

  • Like 1
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако която и да е друга изпълнителка имаше успехите на Глория, щеше да се хвали до безобразие.

На хората им изглежда високомерна, но истината е, че никога по студията не е изтъквала: "Аз имам толкова и толкова авторски песни, които чужденците взимаха", "Аз имам 4 концерта в НДК", "Аз имам песен от Митко Щерев", "Аз съм призната от еди-какви си хора". Дори за успешния си концерт в Пловдив това лято никъде не се изтъкна, никъде не го отрази - моментът беше много личен за нея и по време на концерта, и след него, и реши да го запази за себе си. В същото време точно заради това хората си мислят, че нищо особено не прави към днешна дата, а тя се справя доста добре. Медиите са оръжие и трябва да го ползва по-често за собствени дивиденти.

Ако това да се навираш в тях те прави да си гъвкав, еми ок - значи другите са по-гъвкави или по-точно по-хитри, но като теглим чертата, така си изхабяват образите и какво им остава зад гърба освен по един-два втръснали хита? Да, много важен е правилният подбор на песни, да съответства на мястото, да вдигне хората - Пирин фолк го доказа. На някои от последните участия в Биад, Сикретс и т.н. си пее Майстора, "Дива нощ", "Златна клетка", "Добре дошъл", които са вдигащи. Но има хитове и хитове. Едни вдигат в заведението, други са за по-интимна обстановка като баладите. Е, ако пък всички си мислите, че "Две сърца", "Луда по тебе" и още 5 подобни са единствените и най-големите хитове в жанра, еми не е така. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, xroflx9 каза:

8-10 участия предимно през летния сезон са изключително малко за претенциите на Гюрга и феновете й. Кама,Софи и Деса имат по 20+. Във времена на кризи надали някой дава по 5 бона за залязлата Глора,при положение,че в малките общини,в които са тези събори едвам си плащат тока.

Предостатъчно време е минало и е напълно ясно вече кои са легендите на жанра-Азис,Трифонов,Деса,Камелия и Софка затова и последните 3 са най-оборотни.

 

Ами и това да се клатиш на 50 години всеки ден само по клубовете - и това не е нормално, извинявай. При това на повечето участията им са тотал дизастър. Те щото са много умни всички, затова се забиха само до дискотеките. Видя се сам кой какво може. Като нямаше вече какво да вземат от фирмите, избягаха - и разделяй и владей. Давай участия и това е. С тоя репертоар толкова. Що пък е нужно Глория да има 30 участия в дискотеки, за да им е релевантна? Всеки си е в отделна ниша, бе. Да не би Веселин Маринов, Миро или тия сръбските легенди да имат по 30 участия в Театро?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, xroflx9 каза:

8-10 участия предимно през летния сезон са изключително малко за претенциите на Гюрга и феновете й. Кама,Софи и Деса имат по 20+. Във времена на кризи надали някой дава по 5 бона за залязлата Глора,при положение,че в малките общини,в които са тези събори едвам си плащат тока.

Предостатъчно време е минало и е напълно ясно вече кои са легендите на жанра-Азис,Трифонов,Деса,Камелия и Софка затова и последните 3 са най-оборотни.

 

Не знам, Глория взима 5к, което не е малко. И както казах, ако погледнеш доходите които е декларирала, 100 бона на година (без да броим други неща, които не се включват) е символ за успех. Глория е голяма легенда на жанра, това никога няма да изчезне от името й. И аз не я харесвам, но е масово смятана за легендата на фолка заедно с Трифонов и Азис. Деса и Кама са по - слушани, но Глория като име е бетон. Отделно наистина тази година й е успешна. Както казах, Глория е на по - голям хонорар от Деса, отделно на събори се плаща повече и това поне според мен е мерило за успех. 

Селин Дион е по оборотна от Дуа Липа, независимо от хитовете на втората:

Net Worth: $800 Million

 

Net Worth: $35 Million
 
 
  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, omline каза:

Впрочем къде е Азис в онази статия за доходите? :D

Данните са от ТР. Той няма регистрирана фирма. 
П.С. пропуснали са фирмата на Ивана.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Каква полза от това, че някакви хора имат 30 участия в барове на месец, когато отиват на стадион в пълен през лятото морски град и им пропада концерт... По тоя параграф да ги водим неуспешни и тях ли...

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

@adorable Хубаво, че го споменаваш това с медиите, защото сега си направих труда да преброя 8 участия за месец септември на "забравената от Бога" Цветелина - все по събори и празници на градовете. Тая жена вижда национален ефир веднъж на няколко години и въпреки всичко е канена и се издържа от това - да, предимно с фолклор, но тя има един единствен фолклорен албум.  Отделно е и арт-терапевт в Пловдив доколкото знам. Медиите трябва се ползват по предназначение, не за да създаваш изкуствен хайп около себе си, за да може после xroкfor в Раманя да ти каже, че всички сме в някаква дива заблуда.

  • Like 1
  • Thanks 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, omline каза:

@adorable Хубаво, че го споменаваш това с медиите, защото сега си направих труда да преброя 8 участия за месец септември на "забравената от Бога" Цветелина - все по събори и празници на градовете. Тая жена вижда национален ефир веднъж на няколко години и въпреки всичко е канена и се издържа от това - да, предимно с фолклор, но тя има един единствен фолклорен албум.  Отделно е и арт-терапевт в Пловдив доколкото знам. Медиите трябва се ползват по предназначение, не за да създаваш изкуствен хайп около себе си, за да може после xroкfor в Раманя да ти каже, че всички сме в някаква дива заблуда.

Е тя има няколко гигахита, като 100 мерцедеса е вечен. Пуска се навсякъде. Отделно няма 6/5, бмв то са пускани също. 

А Софа и хитовете й стават наистина най - вечни, не защото са били толкова големи, а защото е масово налагана от Халвата и Слави за да земат мангустите като аудитория за различни интереси. Да се продаваме евтино на циганите е толкова жалко, че дори няма да коментирам повече.

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, omline каза:

@adorable Хубаво, че го споменаваш това с медиите, защото сега си направих труда да преброя 8 участия за месец септември на "забравената от Бога" Цветелина - все по събори и празници на градовете. Тая жена вижда национален ефир веднъж на няколко години и въпреки всичко е канена и се издържа от това - да, предимно с фолклор, но тя има един единствен фолклорен албум.  Отделно е и арт-терапевт в Пловдив доколкото знам. Медиите трябва се ползват по предназначение, не за да създаваш изкуствен хайп около себе си, за да може после xroкfor в Раманя да ти каже, че всички сме в някаква дива заблуда.

На мен също не ми трябва изкуствен хайп - аз с очите си видях успешен концерт лятото. Да, може да не е бил на Уембли, но си беше нейният и побърка хората като емоция даже повече и от НДК. И не е нужно да се изтъква, но понякога трябва - точно заради ето такива потребители. И нито едно участие да нямаше тая година, самото преживяване от точно този концерт е достатъчно колкото за 30 участия на някой уж вървежен, дето е минал вяло в някой клуб.

Нишите, инструментите, аршините са различни. Не виждам драма всеки да си е успешен посвоему.

Но не виждам и полза от половин милион събскрайбъри в инстаграм, когато един стадион не можеш да напълниш.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, adorable каза:

Ами и това да се клатиш на 50 години всеки ден само по клубовете - и това не е нормално, извинявай. При това на повечето участията им са тотал дизастър. Те щото са много умни всички, затова се забиха само до дискотеките. Видя се сам кой какво може. Като нямаше вече какво да вземат от фирмите, избягаха - и разделяй и владей. Давай участия и това е. С тоя репертоар толкова. Що пък е нужно Глория да има 30 участия в дискотеки, за да им е релевантна? Всеки си е в отделна ниша, бе. Да не би Веселин Маринов, Миро или тия сръбските легенди да имат по 30 участия в Театро?

То тия 30 участия да не са само по дискотеки? И те пеят по кръчми и събори.

по-добре да се издържаш от дискотеки отколкото от риалита като Миро,Мара Илиева и останалата попаджийска паплач.

преди 12 минути, WindWalkerMonk каза:

Не знам, Глория взима 5к, което не е малко. И както казах, ако погледнеш доходите които е декларирала, 100 бона на година (без да броим други неща, които не се включват) е символ за успех. Глория е голяма легенда на жанра, това никога няма да изчезне от името й. И аз не я харесвам, но е масово смятана за легендата на фолка заедно с Трифонов и Азис. Деса и Кама са по - слушани, но Глория като име е бетон. Отделно наистина тази година й е успешна. Както казах, Глория е на по - голям хонорар от Деса, отделно на събори се плаща повече и това поне според мен е мерило за успех. 

Селин Дион е по оборотна от Дуа Липа, независимо от хитовете на втората:

Net Worth: $800 Million

 

Net Worth: $35 Million
 
 

Абсурдно и лишено от всякаква логика е да си мислиш че някой дава по 5 бона за Гюрга. Дори Преса и Смядово надали взимат по толкова. Баба нито има някакво сценично присъствие,нито някаква супер силна дискография. Пък и откъде ще си избият хонорара й? По тези събори нито пее само тя,нито се плаща вход,така че повече от 3-3 и нещо бона надали взима.

Какво общо имат Дуа Липа и Селин Дион?Едната е певица от 5-6 години,а другата от 30+.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, xroflx9 каза:

То тия 30 участия да не са само по дискотеки? И те пеят по кръчми и събори.

по-добре да се издържаш от дискотеки отколкото от риалита като Миро,Мара Илиева и останалата попаджийска паплач.

Абсурдно и лишено от всякаква логика е да си мислиш че някой дава по 5 бона за Гюрга. Дори Преса и Смядово надали взимат по толкова. Баба нито има някакво сценично присъствие,нито някаква супер силна дискография. Пък и откъде ще си избият хонорара й? По тези събори нито пее само тя,нито се плаща вход,така че повече от 3-3 и нещо бона надали взима.

Какво общо имат Дуа Липа и Селин Дион?Едната е певица от 5-6 години,а другата от 30+.

Е тя и Софа се издържа и си хайпва от реалитита и е масово налагана. Дори 3.5 да взима според мен това е повече от 90% от жанра. Пак казвам, като за нея тази година и е по - успешна. Иначе за народното е супер силна дискографията й. Като вземем песните от Крепост и Не сме безгрешни пак си е ок. 

Нейните проблеми са други, както и на цялата чалга. Много са неадекватни. Иначе Мария Илиева има участия, макар да няма хитове и хонорара и е по - висок от на Анелия например. Не знам дали знаеш, но тя е отказала преди години на Ана с думите, че не прави дует с чалгаджийки :D @xroflx9 ще се шокираш колко високо ниво е приемана Мара Илиева за БГ, тя се води за няква класа дето тука изкарвате Цуца Янева. Хонорара и е 8 бона в клубовете в София, което е insane. 

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, xroflx9 каза:

Абсурдно и лишено от всякаква логика е да си мислиш че някой дава по 5 бона за Гюрга. Дори Преса и Смядово надали взимат по толкова. Баба нито има някакво сценично присъствие,нито някаква супер силна дискография. Пък и откъде ще си избият хонорара й? По тези събори нито пее само тя,нито се плаща вход,така че повече от 3-3 и нещо бона надали взима.

Какво общо имат Дуа Липа и Селин Дион?Едната е певица от 5-6 години,а другата от 30+.

Познавам собственик на столично заведение, в което са пяли Преса и Галена и двете са взели доста над 5к за участие там.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, xroflx9 каза:

То тия 30 участия да не са само по дискотеки? И те пеят по кръчми и събори.

по-добре да се издържаш от дискотеки отколкото от риалита като Миро,Мара Илиева и останалата попаджийска паплач.

Абсурдно и лишено от всякаква логика е да си мислиш че някой дава по 5 бона за Гюрга. Дори Преса и Смядово надали взимат по толкова. Баба нито има някакво сценично присъствие,нито някаква супер силна дискография. Пък и откъде ще си избият хонорара й? По тези събори нито пее само тя,нито се плаща вход,така че повече от 3-3 и нещо бона надали взима.

Какво общо имат Дуа Липа и Селин Дион?Едната е певица от 5-6 години,а другата от 30+.

Миро кога си го виждал в риалити? И Мария Илиева не помня да е била. Пеят си на отбрани места и не са гладни и бедни. Последните песни и концерти на Миро и Любо Киров не мога да ги сравня със сушата в поп-фолка. За разлика от тях, не пращят с милиони гледания, но са по-хубави.

Преслава, Десислава, Райна и т.н. са били по сто пъти в Биг брадър. Да бяха вложили тия пари в нещо смислено, да се запомни - йок, нали? Има едно нещо, вика му се манталитет - и сега могат да влагат в концерти и бутикова продукция, но е по-лесно да идем да отбием номера в Театро-то, да си вземам едни бързи пари, да вложим част от тях в поредната боза, която да пеем в поредния бар и... няма край тоя цикъл. Аз не съм отрекъл, че това е успешен модел, но такъв успех в дългосрочен план - мерси.

Човек, та някои тепърва ще усещат последиците от изкомерсиализираните си образи. Една Анелия, например. Тотални хитове едно време като "Искам те", "Всичко води към теб", "Една минута" сега ги пуска на участие, никой не реагира и ги спира по средата. Щото от "Единствен ти" насам реши да натриса комерси и да бъде като всички останали.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, WindWalkerMonk каза:

Е тя и Софа се издържа и си хайпва от реалитита и е масово налагана. Дори 3.5 да взима според мен това е повече от 90% от жанра. Пак казвам, като за нея тази година и е по - успешна. Иначе за народното е супер силна дискографията й. Като вземем песните от Крепост и Не сме безгрешни пак си е ок. 

Нейните проблеми са други, както и на цялата чалга. Много са неадекватни. Иначе Мария Илиева има участия, макар да няма хитове и хонорара и е по - висок от на Анелия например. Не знам дали знаеш, но тя е отказала преди години на Ана с думите, че не прави дует с чалгаджийки :D 

Е колко пък да се издържа от шоута..през няколко години участва. А и далеч повече предпочитам да гледам простоватата Софка отколкото студената и надута Гюрга. Добре че беше Софи,че да направи най iconic представяне в Капките.

Ами Мара Илиева има точно 2 хита в цялата си мижава кариера. Нищо и онзи дует с Криско. Тотална лузърка и педофилка. Дано по-скоро ни отърве ат присъствието си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, omline каза:

@adorable

И за да сме максимално дразнещи, малко усмивки от старите ленти от "вражеския лагер". Телевизия ММ - 2003-та.

 

Йоко беше и на концерта ѝ през 2015 в НДК.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, xroflx9 каза:

Е колко пък да се издържа от шоута..през няколко години участва. А и далеч повече предпочитам да гледам простоватата Софка отколкото студената и надута Гюрга. Добре че беше Софи,че да направи най iconic представяне в Капките.

Ами Мара Илиева има точно 2 хита в цялата си мижава кариера. Нищо и онзи дует с Криско. Тотална лузърка и педофилка. Дано по-скоро ни отърве ат присъствието си.

Ми Глория е по - читав човек от Софа, това го видях с очите си това лято. Но не ми се говори за тях. Иначе за Марето - мнението ми е 101% като твоето, но това сме аз и ти. Ходих в София на нейно участие, пръскаше и умрях от скука де. Но хората бяха много добре облечени, нямаше нормалните чалга изроди. Нали ти казах - взела е 8 бона (мениджъра ми е приятел), пя 40 минути и взе и бакшиши. 

За мен Мария Илиева няма пукнат хит останал във времето, не се пуска никъде, отделно е надута и то за разлика от Глория наистина е надута. Глория е доста ОК като е на кеф. Онази сси е на кеф и пак те бута с ръката. Как избута едно момче и му каза да не я задушава, че не можела да пее. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Stela locked, unpinned, unlocked, unfeatured, locked, unlocked and pinned this Тема
  • Stela locked and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...