Jump to content



Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (ЮНИ, 2021)


Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (ЮНИ, 2021)  

56 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 3 часа , Fast каза:

Твърде неурегулирания бизнес създава нечестни практики (пр. неблагоприятни условия за труд и несъобразни уволнения, разрушаване на околната среда, маркетиране на вредни продукти и тн.), а когато данъците са много ниски, не влизат достатъчно пари в държавата, което създава социално неравенство, недобре поддържани държавни мероприятия, слабо обществено образование. Ролята на социалния консерватизъм е да разсейва народът от тези реалности с конкретни прочитания на религии, вкопчване в архаични традиции и вменяване на вина на жертвите на системата чрез страх и конспиратизъм. Всичко това се забелязва и в България. В общи линии, пълното дясно е същия боклук като пълното ляво. Трябва да се прилага най-доброто от двете идеологии.

Дясната идея казва бизнесът да е максимално свободен и да не бъде подчинен на държавата (малко ми отива към национализация). Пазарът би трябвало сам да се регулира, ако говорим за цени и качество. От написаното разбирам, че не си дясномислещ, а бях останал с други впечатления.

Разбира се, че говорим за неравенство (говоря за доходите), но то е нормално. Ето сега, например, някой се осигурява на 3000лв и фактически плаща 150-200 лв здравна осигуровка, докато тези на 650лв плащат 30лв. Само, че и двете страни ползват една и съща услуга. Да не говорим, че някои имат нужда от повече лекарска помощ, а други - изобщо не ползват. Това е солидарният принцип. 

Да се твърди, че бедните хора нямат достъп до здравеопазване, е лека манипулация. Тези които не работят - това си е тяхна вина. Дори трудоустроените имат достъп до здравната система.

Малкото данъци не са вследствие на ниски ставки, а на лоша събираемост. КНСБ оценява сивия сектор на 23 млрд лв и като се има предвид, че се позовават на що-годе официални данни, представи си каква всъщност е загубата. 1,8млн души се осигуряват на минималната и бих се обзаложил, че поне половината взимат под масата пари без да се облагат. 

https://www.economic.bg/bg/a/view/knsb-otseni-siviyat-sektor-v-balgariya-na-23-mlrd-lv-godishno-111918

 

преди 2 часа , asylum каза:

Представям си какво ще става с парите от данъци, в случай че бъдат увеличени... Тогава ще се краде още повече или най-малкото ще конспирираме повече относно това. Както каза мелето, достатъчно е да се изсветлят всички бизнеси, за да влизат достатъчно пари в държавата. 

Просто всички (масово) ще минат на минималната, както беше преди тройната коалиция.  Освен това при увеличение на данъците, част от чуждестранните инвестиции ще си отидат от страната, защото това е била едно от най-важните причини да се позиционират у нас. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , meleto каза:

Дясната идея казва бизнесът да е максимално свободен и да не бъде подчинен на държавата (малко ми отива към национализация). Пазарът би трябвало сам да се регулира, ако говорим за цени и качество. От написаното разбирам, че не си дясномислещ, а бях останал с други впечатления.

Могат да се правят регулации, които не влияят на пазарните цени, и същевременно подпомагат и защитават гражданите и бизнесите. Преди години например не е имало уикенди и 8-часови работен дни, минималните заплати са били стотинки, работодателите са можели да изгонят всеки за всичко, подвеждащите реклами, и нелоялната конкуренция са били законосъобразни. За такива неща говоря. Някои работодатели толкова се вкопчват в печеленото на пари, че забравят за социалната етика и трябва да бъдат държани в релси. В днешното антирегулационното дясно препитават главно газопроизводители/миньори и цигаропроизводители/тютюнофермери.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Fast каза:

Могат да се правят регулации, които не влияят на пазарните цени, и същевременно подпомагат и защитават гражданите и бизнесите. Преди години например не е имало уикенди и 8-часови работен дни, минималните заплати са били стотинки, работодателите са можели да изгонят всеки за всичко, подвеждащите реклами, и нелоялната конкуренция са били законосъобразни. За такива неща говоря. Някои работодатели толкова се вкопчват в печеленото на пари, че забравят човешкия елемент, и трябва да бъдат държани в релси.

Работното време би трябвало да го определят нуждите на бизнеса. Но у нас все още мислим, че 8 часа е панацеята. Държавата е определила минимум на заплащането, което е ок.

Ти изхождаш не от пазарната страна, а от социалната. Изглежда, че говориш за правата на работника, а не за регулации на бизнеса.

Например не одобрявам спирането на лотарията на Божков. Това е бизнес като всеки друг. Всеки пълнолетен може сам да избере как да харчи и за какво. Тук въобще не говоря за неплатените данъци, а за начина, по който ГЕРБ изключиха този вид бизнес. Ето това е намеса на държавата. Ок, спират Божков, но не беше редно да национализират лотарията с монопол на ТОТО 2.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 13.06.2021 г. от 19:57, Moovit каза:

Разбираш колко е ниско нивото на човек, когато ползва за източник pikлива медиа...🤣💩

Честит ви понеделник, 14 юни.

На този ден преди 8 години едни хора предложиха Пеевски за шеф на ДАНС.

Днес голяма част от тези, които предложиха Пеевски за шеф на ДАНС са част от прогрeсивното опозиционно движение у нас и са много щастливи, че законът Магнитски най-нарая е ликвидирал Пеевски.

За едни хора от БСП и Изправи се мутри вън се сещам, ама ще замълча деликатно...

Странно нещо е политическия живот. Днес подкрепяш лошите, утре си срещу тях...

Единствената константна величина са хората, които излизат по площадите с ясната цел да свалят лошите.

Но накрая постигат винаги само едно - да качат поредните идиоти на власт.

 

 

https://blitz.bg/izbori-2021/novini/maya-manolova-prizna-za-sreshchata-si-s-bozhkov-toy-beshe-uvazhavan-biznesmen_news808902.html

 

  • Like 3
  • Haha 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Максим Генчев:

В събота Татяна Дончева направи голяма грешка. По БНТ говори за коалиция с ДПС. Аз съм артист, който създава игрални филми срещу турското робство. Изгледах това нейно интервю и се потресох. Тя си плямпа каквото й падне. След всичко това нямам повече добри чувства към тази коалиция.

https://www.24chasa.bg/novini/article/9886673

Ето, това е достоен човек, с принципи. Жалко че бързо се отказват такива като него, които ревално биха играли за народа. Но явно в политиката подобни играчи не виреят.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, ice_hot_sm каза:

Максим Генчев:

В събота Татяна Дончева направи голяма грешка. По БНТ говори за коалиция с ДПС. Аз съм артист, който създава игрални филми срещу турското робство. Изгледах това нейно интервю и се потресох. Тя си плямпа каквото й падне. След всичко това нямам повече добри чувства към тази коалиция.

https://www.24chasa.bg/novini/article/9886673

Ето, това е достоен човек, с принципи. Жалко че бързо се отказват такива като него, които ревално биха играли за народа. Но явно в политиката подобни играчи не виреят.

Герберче долно и на теб ли платиха, за колко се продаде?!  :) 

  • Haha 3
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , omline каза:

Герберче долно и на теб ли платиха, за колко се продаде?!  :) 

нека да се изправим, мутри вън! Казала мутрата на народа и си взела имение за милион и половина.

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледах Мартин ДИмитров от ДБ (ДСБ) в някой от сутрешните блокове и горкият - водещите го питат едно, той повтаряше като папагал... трябвало да имат мнозинство, иначе нямало как да стане управление на промяната. Явно много се надяват партиите на протеста да си повишат резултата. ДИмитров изрази очакване, че ще бъдат трета политическа сила и щели да изместят БСП даже :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 16.06.2021 г. от 13:35, omline каза:

Герберче долно и на теб ли платиха, за колко се продаде?!  :) 

Кого визираш точно? 

Сега тъкмо прочетох този коментар на Петьо Блъсков и наистина много интересно защо Радев мълчи и аджеба ще се поддаде ли на външен натиск по тема за РСМ. 

https://trud.bg/чий-президент-е-румен-радев-все-пак/

По-рано пък четох някви Бойкови излияния по същата тема за съседката ни, като беше насочено срещу служебното правителство. 

Егати, дори и по толкова важни въпроси не могат да се обединят наш'те мили управници. Само дено не станем свиделеи на ново национално предателство... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хаха, Нинова как е захапал Слави, чак ми стана смвлно:

"Пробвай. Не боли. Просто се иска да имаш... характер." 

https://www.24chasa.bg/novini/article/9899156

И много странно, защо ИТН са отказали среща със Заев, и защо сега мълчат по темата за РСМ... Нали в предаването си все много се пънеше за Македония - вицове, репортажи (спомням си Иван Кулеков имаше един много интересен такъв), разговори, смешки, патриотични песни... А сега мълчи като гъз. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 17.06.2021 г. от 22:39, ice_hot_sm каза:

Хаха, Нинова как е захапал Слави, чак ми стана смвлно:

"Пробвай. Не боли. Просто се иска да имаш... характер." 

https://www.24chasa.bg/novini/article/9899156

И много странно, защо ИТН са отказали среща със Заев, и защо сега мълчат по темата за РСМ... Нали в предаването си все много се пънеше за Македония - вицове, репортажи (спомням си Иван Кулеков имаше един много интересен такъв), разговори, смешки, патриотични песни... А сега мълчи като гъз. 

Корнелия е жестока, искам да се откаже от политиката и да стане ТВ водеща.

Според Галъп ИТН ще спечели изборите, моля се да грешат... https://bnr.bg/post/101484743/galap-ima-takav-narod-i-gerb-sds-sa-s-ravni-shansove-za-pobeda-na-11-uli

 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Blueberry каза:

Корнелия е жестока, искам да се откаже от политиката и да стане ТВ водеща.

Според Галъп ИТН ще спечели изборите, моля се да грешат... https://bnr.bg/post/101484743/galap-ima-takav-narod-i-gerb-sds-sa-s-ravni-shansove-za-pobeda-na-11-uli

 

Накратко, харчат се пари за избори въпреки че на есен явно ще има още един тур ... 

  • Sad 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Lelqtian каза:

Накратко, харчат се пари за избори въпреки че на есен явно ще има още един тур ... 

Няма да стане така. Идва кабинет на антиГЕРБ фронта, които прогнозирам, че ще са поне 30-50% представители на служебния кабинет на РАдев.

Разбира се, вероятно ще бъде кабинет на малцинството, демек няма да имат мнозинство трите партии, но ще бъдат подкрепени от БСП (по линия служебен кабинет и Радев).

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, meleto каза:

Няма да стане така. Идва кабинет на антиГЕРБ фронта, които прогнозирам, че ще са поне 30-50% представители на служебния кабинет на РАдев.

Разбира се, вероятно ще бъде кабинет на малцинството, демек няма да имат мнозинство трите партии, но ще бъдат подкрепени от БСП (по линия служебен кабинет и Радев).

То и предния път чакахме да съставят някво правителство, а накрая стана тя каквато стана. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Lelqtian каза:

То и предния път чакахме да съставят някво правителство, а накрая стана тя каквато стана. 

Да, но първо:

1. ако сега не успеят да съставят кабинет, след всички компромати, това значи, че едва ли ще успеят по-късно.

2. Според мен си беше план. Иванов на 4 април обяви,че това е началото...Имали са план Б. 

3. Веднъж с предсрочни избори минава номерът, но втори път само ще загубят.

 

Освен това изглежда нямаха и кадри за министри, така че сега ще ползват тези на Радев.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, meleto каза:

Да, но първо:

1. ако сега не успеят да съставят кабинет, след всички компромати, това значи, че едва ли ще успеят по-късно.

2. Според мен си беше план. Иванов на 4 април обяви,че това е началото...Имали са план Б. 

3. Веднъж с предсрочни избори минава номерът, но втори път само ще загубят.

 

Освен това изглежда нямаха и кадри за министри, така че сега ще ползват тези на Радев.

Ще видим. Лично аз още имам подозрения как Славчо си е герберска патеричка, та ако някой състави правителство тоя тираж може и да си е пак Тиквичко и компания. Избори по никое време през лятото направо си целят дори още по мижава избирателна активност дори от обикновеното. Просто тряяше да са избори заедно с президентските наесен. 

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Lelqtian каза:

Ще видим. Лично аз още имам подозрения как Славчо си е герберска патеричка, та ако някой състави правителство тоя тираж може и да си е пак Тиквичко и компания. Избори по никое време през лятото направо си целят дори още по мижава избирателна активност дори от обикновеното. Просто тряяше да са избори заедно с президентските наесен. 

Слави играе с БСП и ДБ

https://sedemosmi.tv/production/вечерното-шоу-на-слави-трифонов-10-деке/

От 2019. Дали случайно Кирил Петков се появява в Шоуто на Слави и хоп изведнъж - служебен министър?

Или Рашков дето е ловец на вещици повече от 20 години? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Слави играе с БСП и ДБ

https://sedemosmi.tv/production/вечерното-шоу-на-слави-трифонов-10-деке/

От 2019. Дали случайно Кирил Петков се появява в Шоуто на Слави и хоп изведнъж - служебен министър?

Или Рашков дето е ловец на вещици повече от 20 години? 

 Моята гледна точка е следната - Слафчо отказа да прави кабинет, и реално е причината за нова разходка до урните, а от такива прибързани избори и ниска активност ще спечелят тези със статична електорална маса - тоест Герб и ДПС. 

Иначе не знам чия е заслугата, но тоя тираж щяло да има рекорден брой секции в чужбина, гледах даже наше село май ще го огрее и няма да имам извинение да не гласувам ... Да се обадят и кой им е номера в бюлетината да ги включа в томболата :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото искам само пак да напомня: която и партия да сте си избрали, прегледайте й листата и ГЛАСУВАЙТЕ С ПРЕФЕРЕНЦИЯ!

Аз лично винаги гледам да са хора от по-долните редици (специално от моето населено място повечето партии винаги слагат големи тъпанари на първите места). Така шансът за  адекватно парламентарно представителство е по-голям.

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 20.06.2021 г. от 0:38, Lelqtian каза:

 Моята гледна точка е следната - Слафчо отказа да прави кабинет, и реално е причината за нова разходка до урните, а от такива прибързани избори и ниска активност ще спечелят тези със статична електорална маса - тоест Герб и ДПС. 

Иначе не знам чия е заслугата, но тоя тираж щяло да има рекорден брой секции в чужбина, гледах даже наше село май ще го огрее и няма да имам извинение да не гласувам ... Да се обадят и кой им е номера в бюлетината да ги включа в томболата :D

Защо смяташ, че ще е ниска активността? Това че е лято не значи автоматично, че ще е слаба активността. Даже от 2009 това е най-високата от 12 години насам. Друг е въпросът, че тогава имаше много по-силни настроения за промяна от днес. ГЕРБ бяха наистина като НДСВ и СДС. 

5 юли 2009 - 60,20%

Link to comment
Сподели в други сайтове

Активността ще е над 60% сега, ще видите. Около мен много хора умишлено не планират никакви почивки за 11-ти, за да гласуват. Очакванията за промяна са огромни. Никога не е имало в България по-мразена партия от герб. Освен ортаците им дпс, разбира се. 60% от населението ненавижда герб и на изборите ще го покажем. 

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...