Jump to content



Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (ЮНИ, 2021)


Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (ЮНИ, 2021)  

56 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Имам един въпрос към гласуващите за герб, който ме мъчи след всички разкрития, които излязоха напоследък (около държавната Българска банка за развитие, подслушванията, незаконните трансплантации в Правителствена болница, санкциите на САЩ и т.н. ). Ако Бойко Борисов сам се пусне във Фейсбук как убива човек например, пак ли бихте гласували за него? Защото ми се струва, че всичко бихте му простили.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , plambata каза:

Имам един въпрос към гласуващите за герб, който ме мъчи след всички разкрития, които излязоха напоследък (около държавната Българска банка за развитие, подслушванията, незаконните трансплантации в Правителствена болница, санкциите на САЩ и т.н. ). Ако Бойко Борисов сам се пусне във Фейсбук как убива човек например, пак ли бихте гласували за него? Защото ми се струва, че всичко бихте му простили.

Не, защото тогава ще има доказателство. На този етап как към нито едно обвинение няма доказателство? В България се хвърлят обвинения без каквито и аргументи (факти). 

Да ти кажа, само веднъж бях гласувал за ГЕРБ през 2009та, след това винаги съм подкрепял столичната десница (и всичките й проявления и разцепления)... но от година насам не мога да я припозная.  Нито като действия, нито като политики.

Незаконните трансплантации ББ ли ги е правил? Санкциите на САЩ? Нали ГЕРБ прецакаха бизнеса на Божков. Кой опита да назначи Пеевски за шеф на ДАНС?

Ако става дума... кой знае какви злоупотреби са се случвали на най-ниското равнище в държавата. За мен проблем има и той е в Прокуратурата, и в контрола.

Смениха властта - назначиха кого за шеф на НАП?

Този Бойко Рашков се оказа, че го ползват за острие.

https://www.168chasa.bg/article/9839775

В статията говорят за това, че Рашков винаги се появява с обвинения срещу даден премиер/президент, после изчезва и нищо не се доказва. Но влияе на обществените нагласи. Дали случайно са го поставили "на пост"?  И така вече 30 години.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

За Демократична България както и на предните избори. 

Радвам се за намалелия вот в анкетата за Слави, дано и на тези избори е така (почти съм сигурна в това)

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , meleto каза:

Не, защото тогава ще има доказателство. На този етап как към нито едно обвинение няма доказателство? В България се хвърлят обвинения без каквито и аргументи (факти). 

Да ти кажа, само веднъж бях гласувал за ГЕРБ през 2009та, след това винаги съм подкрепял столичната десница (и всичките й проявления и разцепления)... но от година насам не мога да я припозная.  Нито като действия, нито като политики.

Незаконните трансплантации ББ ли ги е правил? Санкциите на САЩ? Нали ГЕРБ прецакаха бизнеса на Божков. Кой опита да назначи Пеевски за шеф на ДАНС?

Ако става дума... кой знае какви злоупотреби са се случвали на най-ниското равнище в държавата. За мен проблем има и той е в Прокуратурата, и в контрола.

Смениха властта - назначиха кого за шеф на НАП?

Този Бойко Рашков се оказа, че го ползват за острие.

https://www.168chasa.bg/article/9839775

В статията говорят за това, че Рашков винаги се появява с обвинения срещу даден премиер/президент, после изчезва и нищо не се доказва. Но влияе на обществените нагласи. Дали случайно са го поставили "на пост"?  И така вече 30 години.

 

 

Значи според теб Бойко не е бил ортак на Пеевски през всичките тези години? Министрите на здравеопазването на герб не са знаели за трансплантациите? За корупционните схеми в ББР нищо не казваш също, защото там е очевадно какво е ставало. Казваш, че проблем има в Прокуратурата - а кой избра Гешев за неин шеф? Същият Гешев, който за толкова време нито веднъж не повдигна обвинение на Пеевски или на Цветан Цветанов, или на който и било друг, замесен в престъпните схеми на герб. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plambata каза:

Значи според теб Бойко не е бил ортак на Пеевски през всичките тези години? Министрите на здравеопазването на герб не са знаели за трансплантациите? За корупционните схеми в ББР нищо не казваш също, защото там е очевадно какво е ставало. Казваш, че проблем има в Прокуратурата - а кой избра Гешев за неин шеф? Същият Гешев, който за толкова време нито веднъж не повдигна обвинение на Пеевски или на Цветан Цветанов, или на който и било друг, замесен в престъпните схеми на герб. 

Тук спор няма, но като бяха БСП на власт какво беше по - различно ? С какво Станишев или Орешарски превъзхождаха Бойко, или преди това на СДС идиотите ? Кой да подкрепим според теб ? Но както виждаш за толкова години нищо не правене за народа БСП си имат електорат.

За мен проблема не е само една партия, като начало защо са 100 партии на 5 милиона човека, след като реално са само с две разделения - леви и десни. Всеки гласува спрямо това, което той/тя вижда и избира. За съжаление няма да се оправим. Много сме егоцентрични, подли, и лесно продажни като народ, което идва от корена, не от върха. 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plambata каза:

Значи според теб Бойко не е бил ортак на Пеевски през всичките тези години? Министрите на здравеопазването на герб не са знаели за трансплантациите? За корупционните схеми в ББР нищо не казваш също, защото там е очевадно какво е ставало. Казваш, че проблем има в Прокуратурата - а кой избра Гешев за неин шеф? Същият Гешев, който за толкова време нито веднъж не повдигна обвинение на Пеевски или на Цветан Цветанов, или на който и било друг, замесен в престъпните схеми на герб. 

Не знам кой на кого е ортак, но Манолова и БСП със сигурност имат публично доказана връзка с Пеевски. 

Ти знаеш ли как се избира Главен Прокурор?  Ако твърдиш, че всички членове - 16 от  20членния ВСС са хора на ГЕРБ, ок. 

Мисля, че срещу Цветанов имаше разследване. 

Общо взето обсъждаме кой на кого е... а всъщност нямаме нищо конкретно налице.

Не казвам, че ГЕРБ са света вода ненапита. Но никоя партия не показа нещо по-различно. След 4ти април имах очакване партиите на протеста да излъчат кабинет, да покажат как се прави. Е, сигналите, които дадоха са отчайващи.

 

преди 7 минути, WindWalkerMonk каза:

Тук спор няма, но като бяха БСП на власт какво беше по - различно ? С какво Станишев или Орешарски превъзхождаха Бойко, или преди това на СДС идиотите ? Кой да подкрепим според теб ? Но както виждаш за толкова години нищо не правене за народа БСП си имат електорат.

За мен проблема не е само една партия, като начало защо са 100 партии на 5 милиона човека, след като реално са само с две разделения - леви и десни. Всеки гласува спрямо това, което той/тя вижда и избира. За съжаление няма да се оправим. Много сме егоцентрични, подли, и лесно продажни като народ, което идва от корена, не от върха. 

 

Ами, аз съм ОК с коалиция. ГЕРБ имаха много издънки, но имат солиден опит. Видяхме, че има значение. От друга страна - видяхме, че се ояждат с власт. Затова и хората гласуват първа политическа сила, но са тотално задължени да не управляват сами.

И да, промяната идва отдолу-нагоре, но простолюдието не го разбира. Щото сме против корупцията, но после си продава гласа или подкрепяме Божков, който сам твърди, че е подкупвал. Той го нарича рекет, но е жива корупция, ако е вярно, разбира се. Щото няма доказателства. 

Но самият той казва, че е давал пари под масата. И събра 3%, при положение, че не направи никаква сериозна агитация. Интересен "морал" имаме като общество.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

БСП са работили пряко с Пеевски и ДПС, а ГЕРБ не им се противопоставят, защото са им удобни, и им изпълняват поръчки. Избора между два злокачествени тумора хич не ме устройва.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Fast каза:

БСП са работили пряко с Пеевски и ДПС, а ГЕРБ не им се противопоставят, защото са им удобни, и им изпълняват поръчки. Избора между два злокачествени тумора хич не ме устройва.

Доказателства за второто можеш ли да предоставиш (Дневник, Капитал не се броят) - нещо, което посмъртно да не може да бъде оборено както е назначението на Пеевски за шеф на ДАНС?

  • Like 4
  • Haha 1
  • Dislike 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , omline каза:

Доказателства за второто можеш ли да предоставиш (Дневник, Капитал не се броят) - нещо, което посмъртно да не може да бъде оборено както е назначението на Пеевски за шеф на ДАНС?

Точно това имам предвид. Непрекъснато се хвърлят недоказани теории. То и аз мога да кажа, че съм бил пресиран от хора на Борисов. Но дали тези хора познават Борисов? 

Просто единственият начин антиГЕРБ партиите да просъществуват е този. Преди години се поддържаше линията ГЕРБ или БСП, сега е ГЕРБ или останалите. Без противопоставяне няма ИТН, Мутри вън...

Електоратът на столичната десница е бетер БСП. Каквото и да стане се подкрепят.

Нямам нищо против ГЕРБ да падне, но да има свястна алтернатива. Видяхме какво могат след 4 април останалите. Че те едни избори не можаха да организират. Като искат машинен вот, да бяха предвидили обстоятелствата. Сега Сиела Норма им е проблем, демек пак ГЕРБ, но собственикът е обвързан с ДБ.

Впрочем видяхте ли драмата с кмета на Красно Село от ДБ? Нали те бяха най-свестни? Или пък водачът на листата в Габрово на ИМВ, който на 24 е станал министър :D.

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

image.png.61ee36478ae0d000333d8f604b1fd759.png

 

Я, малко усмивки от старите ленти....

2001-ва година:

https://glasove.com/categories/na-nov-glas/news/kupon-na-multigrup-s-boyko-rashkov-tatyana-doncheva-i-atraktsiyata-na-vecherta-slavi-trifonov?fbclid=IwAR2LcxiVCU08wOHLxRho8kz9qXTvoOM8L-z0oQ5lreTKlHvZXJrSPpvdNho

2020: Кво беше - мутри вън! нали....

  • Like 3
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , omline каза:

image.png.61ee36478ae0d000333d8f604b1fd759.png

 

Я, малко усмивки от старите ленти....

2001-ва година:

https://glasove.com/categories/na-nov-glas/news/kupon-na-multigrup-s-boyko-rashkov-tatyana-doncheva-i-atraktsiyata-na-vecherta-slavi-trifonov?fbclid=IwAR2LcxiVCU08wOHLxRho8kz9qXTvoOM8L-z0oQ5lreTKlHvZXJrSPpvdNho

2020: Кво беше - мутри вън! нали....

Тоя Бойко Рашков го ползват за компроматен източник още от деветдесетте години. Комуняга. И сега се появи в служебен кабинет начело с Радев и антиГЕРБ. Ами сори, няма как да подкрепя. 

Значи, ако ГЕРБ потънат бих си дал гласа на ДБ, ама с изключително нежелание. Другите са съвсем трагични. Но и те не блестят, да не говорим, че подкрепят прогресивното облагане.  За мен сегашното положение, при което всички плащат поравно е ОК.

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, meleto каза:

Значи, ако ГЕРБ потънат бих си дал гласа на ДБ, ама с изключително нежелание. Другите са съвсем трагични. Но и те не блестят, да не говорим, че подкрепят прогресивното облагане.  За мен сегашното положение, при което всички плащат поравно е ОК.

И какво лошо има? Държавата не е само бизнеси. Социални домове, училища, пътища и каквото се сетиш са в ужасно състояние извън столицата и по-големите градове.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Fast каза:

И какво лошо има? Държавата не е само бизнеси. Социални домове, училища, пътища и каквото се сетиш са в ужасно състояние извън столицата и по-големите градове.

...благодарение на манталитета "сега ми се е паднало, ще взема колкото мога", не заради липсата на пари.

Краденето наистина е национален спорт (не го казвам за сефте) и аз съм почти пряк свидетел на това покрай мой роднина счетоводител, който е притиснат да прави акробатики, за да няма директорът на една земеделска кооперация проблеми с НАП. А тук няма политика в този контекст - директорът се избира от другите кооператори - не е партиен пост (дори държавен не е)...и се краде стой та гледай.

Хората от по-ниските социални прослойки са не по-малки пиавици от големите риби, защото стават неуправляеми, когато усетят достъп до пари.

ЗА съм прогресивния данък по принцип, но не и в сегашната ситуация. Много години още трябва да минат, за да узреем за такова нещо, иначе рискуваме да издуваме джобовете на негодниците.

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

....и като цяло аз смятам, че законите не са ни лоши (без претенция за експертиза), но спазването им е пълна катастрофа - много лесно можем да минем известно време дори без парламент, ако имаме добро правителство.

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Fast каза:

И какво лошо има? Държавата не е само бизнеси. Социални домове, училища, пътища и каквото се сетиш са в ужасно състояние извън столицата и по-големите градове.

Това какво общо има с прогресивното облагане?

преди 28 минути, omline каза:

...благодарение на манталитета "сега ми се е паднало, ще взема колкото мога", не заради липсата на пари.

Краденето наистина е национален спорт (не го казвам за сефте) и аз съм почти пряк свидетел на това покрай мой роднина счетоводител, който е притиснат да прави акробатики, за да няма директорът на една земеделска кооперация проблеми с НАП. А тук няма политика в този контекст - директорът се избира от другите кооператори - не е партиен пост...и се краде стой та гледай.

Хората от по-ниските социални прослойки са не по-малки пиавици от големите риби, защото стават неуправляеми, когато усетят достъп до пари.

ЗА съм прогресивния данък по принцип, но не и в сегашната ситуация. Много години още трябва да минат, за да узреем за такова нещо, иначе рискуваме да издуваме джобовете на негодниците.

Ние вече бяхме с прогресивна система (мисля, че преди 2005 година) и събираемостта на данъци беше в пъти по-ниска. 

Аз като цяло съм против - средната класа и богатите да плащат данъците на бедните. В крайна сметка, за да си стигнал дори до средна класа и ти си бил на ниското стъпало. Защо да се наказват по-успелите финансово?

Защо да има необлагаем минимум? Аз какво съм виновен, че човекът Х получава 600 лв, а аз 2000лв да речем?

Освен това е малко мираж, че като си милионер плащаш задължително по-малко данъци. А ако сложим служителите и техните осигуровки, ДДС, плосък данък?

И да, на наша почва, прогресивното облагане създава още по-големи предпоставки да укриваш данъци и да се осигуряваш на минималната.

преди 18 минути, omline каза:

....и като цяло аз смятам, че законите не са ни лоши (без претенция за експертиза), но спазването им е пълна катастрофа - много лесно можем да минем известно време дори без парламент, ако имаме добро правителство.

Това не е вярно. В момента са спрени доста европейски програми. Мисля, че служебен кабинет има орязани правомощия като цяло (свързани с инвестиции, фискален бюджет и тн). Ако беше добре, то нямаше да има нужда от редовен кабинет.

  • Like 2
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Аз като цяло съм против - средната класа и богатите да плащат данъците на бедните. В крайна сметка, за да си стигнал дори до средна класа и ти си бил на ниското стъпало. Защо да се наказват по-успелите финансово?

Защо да има необлагаем минимум? Аз какво съм виновен, че човекът Х получава 600 лв, а аз 2000лв да речем?

Няма ползва въобще да има най-ниско стъпало.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Fast каза:

Няма ползва въобще да има най-ниско стъпало.

Визирах минималната заплата. Щото ДБ искат над 1,5 млн души, които са на минималната да имат необлагаем минимум (650лв) и останалите да плащат осигуровките им, които са около 200-250 лв. месечно. Средно между 8-10 млрд. лева са това. Сега ги разпредели сред останалите данъкоплатци, които са по-малко като численост. ГЕРБ бяха правили тази сметка и никак не изглеждаше добре. 

Още повече, че мотивацията на хората да се осигуряват на по-висок доход остава - никаква.  В момента всеки плаща 10% плосък данък и еднакъв процент осигуровки. Ползваме една и съща здравна услуга. Ако се въведе прогресия, ще е редно който плаща повече - да получава повече, но тогава ще има неравенство в социалната или здравната система.

Сега се сетих за предните избори като гледах програмата на ДБ - искали да въвеждат е-Рецепта, е-Досие и прочее, при положение, че вече са въведени. Това само говори колко са изостанали информативно.

Завалиите още предлагат тази революционна реформа. Както виждаш изброих ти много неща, които ми бият на кухо и заради които не можах да припозная ДБ.

Цитат
  • приоритетно и ефективно въвеждане на електронно здравеопазване – електронна рецепта, електронно направление и електронно пациентско досие;

https://demokrati.bg/program/choveshki-kapital-2/zdraveopazvane-i-zdravosloven-nachin-na-zhivot/

 

https://news.bg/health/lekarstva-po-nzok-ot-1-yuni-samo-s-e-retsepta.html

А въпросните е-услуги са готови от началото на годината, но ги забавиха заради личните лекари и тяхната НЕспособност да се адаптират достатъчно бързо.

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Държавата ни е тотално оглозгана от мафията по оста Борисов-Пеевски-Доган, вие ми обяснявате за електронната рецепта. Няма смисъл да се спори с гербери, убедил съм се в това в годините. Отричате очевадни неща - снимки и видео на Вожда с кюлчета и пачки; подслушванията, за които самият той е обяснявал в интервю как не вижда нищо лошо в това; цени на нашите магистрали десетократно по-високи от европейските; невменяеми калинки навсякъде в администрацията; мега-скандали с апртаменти и къщи за гости на хора от най-високите етажи на герб и т.н, и т.н. Мога да изброявам до безкрай. Винаги се е крадяло, но това сега е някакъв апогей на краденето и наглостта, така че мисля, че само зависим човек от мрежата на герб може да ги защитава. 

Гласувайте колкото искате за тях, но истината е една - те са история. Още на 12 юли ще го разберете окончателно. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, plambata каза:

Гласувайте колкото искате за тях, но истината е една - те са история. Още на 12 юли ще го разберете окончателно. 

Много сме серт. :D Мога ли да те попитам на колко години си?

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...