Jump to content



Как определяте обстановката в страната?


Как определяте обстановката в страната?  

51 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 30 минути, asylum каза:

Можеше да сме във възход, ако нямаше излишно провалени избори.

Човешката простотия. 

И за мен основен фактор са хората. Същите дето се качват пияни зад волана или скатават данъци и т.н. Иначе на думи сме силни. Но корупцията и далаверите са най-много на ниското стъпало.

  • Like 3
  • Love 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

В България трябва да се вдигнат заплатите, да се цени повече труда на хората, за да се вдигне стандарта. Това изкуствено подтисничество и експлоатация да престане. При сегашната криза за кадри, ще се случи според мен.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Зависи от гледната точка. От една страна, на фона на други държави, обстановката в страната има своите предимства.

Ако трябва да говорим за недостатъци, най-големият проблем на страната в последните години се казва Бойко Борисов. Твърде много му станаха компроматите на човека, не го искат вече, а не може да се примира и беснее. Окопал се е регионално с раздути администрации. Въобще цялото му управление мина под знака на диктатура, рекет на малкия бизнес и корупционни практики най-вече по високите етажи, точене на евросубсидии и измами около обществени поръчки. Затова сега, въпреки че изглежда като реваншизъм от страна на кабинета на Радев, се радвам, че се изметоха някои от плазмодиите, назначени от кабинета на Тиквата. Страшно нагъл тип се оказа.

Разбира се, не смятам и че Славчо е новият месия предвид миналото му - той обаче успя да разбута кошера, което е достатъчно за прелюдия към промяната.

А какво ни липсва на нас... с една дума - самоуважение, ние винаги сме правили евала на другите народи. Като за начало може да се започне с по-добри услуги и обслужване в туризма, повече екоакци, нови лица в политиката, свежи пари в икономиката и приоритет да са образование и здравеопазване, повече информационни кампании, по-малко конфликт на интереси. И Европейската комисия да вземе да се самосезира относно мизериите на Тиквата, щото миналото лято на фона на тия протести не го направи.

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , VulkoIsTheBest каза:

В България трябва да се вдигнат заплатите, да се цени повече труда на хората, за да се вдигне стандарта. Това изкуствено подтисничество и експлоатация да престане. При сегашната криза за кадри, ще се случи според мен.

ДА, ама това е плод пак на сивия сектор. Пенсиите са вързани със заплататите, но когато хората не се осигуряват на реалното, няма как да растат и пенсиите. 

Общо взето българинът предпочита да вземе под масата едни пари, неразбирайки, че прецаква първо себе си и после държавата.

 

преди 1 час, adorable каза:

 

Ако трябва да говорим за недостатъци, най-големият проблем на страната в последните години се казва Бойко Борисов.

Винаги съм се чудил как даден политик може да е най-големият проблем в страната? Тоест всеки бизнес провал и корупция го е създал ББ?

Според мен е твърде преувеличено да се твърди, че в държавата битува смрад заради един човек.

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, meleto каза:

ДА, ама това е плод пак на сивия сектор. Пенсиите са вързани със заплататите, но когато хората не се осигуряват на реалното, няма как да растат и пенсиите. 

Общо взето българинът предпочита да вземе под масата едни пари, неразбирайки, че прецаква първо себе си и после държавата.

 

Винаги съм се чудил как даден политик може да е най-големият проблем в страната? Тоест всеки бизнес провал и корупция го е създал ББ?

Според мен е твърде преувеличено да се твърди, че в държавата битува смрад заради един човек.

Посочвам, че Тиквата е еманация на всички злодеяния от последните години. Разбира се, че нещата не тръгват от него, а още от Живков, Луканов, Костов и сие. Той е продукт на това време, но просто неговата ера продължи твърде дълго. Никой не е бил толкова нагъл. Да не говорим за свободата на словото - тая тема пряко мен ме касае, заради това се изнизах от конвенционалните медии, които са под шапката на на партии и корпорации. Всички са крали, то е ясно - и Тройни коалиции, и НДСВ... но Бойко наистина злоупотреби с власт. Тук ти говоря за манталитет, не само за кражби. И за това обвинявам нас като народ, че сме го допуснали, а него - за това, че не се научи как да се държи пред медии, не се научи да прилича на човек и да се облича, не научи чужд език... и Европа за това, че го търпи (макар и вътрешно да му се смеят и да ни излага) - но той такъв им е удобен. Бъди сигурен, че тепърва ще му излизат кирливите ризи, тая комисия по ревизията е само началото.

Родителите ми работят в държавния сектор - много добре знам там как се случват нещата. А частният сектор вместо да бъде подкрепен от държавата, често му се пречи. Какви адекватни помощи получиха миналата година бизнесите по съответните мерки? Разбира се, много пъти и хората сами са си виновни. Но именно по време на управлението на Борисов масово се изселиха от държавата... Ако това не е знак, не знам кое. Магистралите, дето се разпадат може би...

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , adorable каза:

И за това обвинявам нас като народ, че сме го допуснали, а него - за това, че не се научи как да се държи пред медии, не се научи да прилича на човек и да се облича, не научи чужд език... и Европа за това, че го търпи (макар и вътрешно да му се смеят и да ни излага) - но той такъв им е удобен. Бъди сигурен, че тепърва ще му излизат кирливите ризи, тая комисия по ревизията е само началото.

Родителите ми работят в държавния сектор - много добре знам там как се случват нещата. А частният сектор вместо да бъде подкрепен от държавата, често му се пречи. Какви адекватни помощи получиха миналата година бизнесите по съответните мерки? Разбира се, много пъти и хората сами са си виновни. Но именно по време на управлението на Борисов масово се изселиха от държавата... Ако това не е знак, не знам кое. Магистралите, дето се разпадат може би...

Не мога да твърдя, че някой е крал и тн без доказателства. Затова оставям настрана тази тема. Въпросната комисия няма правна стойност, а само политическа. И честно казано - не очаквам да излезе каквото и да е от нея (нали говорим - да се докаже, щото и аз мога да обяснявам, че те познавам и си ми дал пари).

Направи ми впечатление част от коментарата ти и дори не става дума за ББ, а по принцип, защото думите ти биха били валидни за всекиго на този пост, нали?  Казваш: не се научи да се облича - ама те си имат хора за тази работа. Не научи чужд език - не всеки има умения да усвоява езици. Не смятам, че е нужен език (той е само бонус). Затова ми е смешно като Слави представи "премиер" и за най-голямо качество беше изтъкнато 5 езика. Ама и аз мога да кажа - знам 5 езика, но това, че съм на ниво А2 е друга тема. И както споменах, това познание на 5 езика няма да те направи добър политик или по-адекватен. Я ползваш някога един от тях, я не. Виж ако си министър на външните работи - може и да е препоръчително поне английски.

Не съм запознат с помощите, но доколкото знам тези бизнеси, които са работили на светло са получили съответни суми. Как държавата пречи на частния сектор? 

Да, има малки населени места, в които местни дерибеи тормозят малки и средни предприемачи, но това го е имало и ще го има. Но някак от 5 публични случая се прави извадка. Мая Манолова твърдеше, че цялата държава била окупирана от ББ, а получиха под 100 сигнала, голяма част от които - анонимни.

За изселването - то започна от влизането ни в ЕС - 2007. И е толкова логично да се случи. Ако трябва да вкарваме лични истории, имам близка, която живя с цялото си семейство в Юк  над 20 години и се върнаха у нас. 

С едно съм съгласен - станаха много издънки - това с изтичането на данни от НАП, некачественото строителство, но качеството ни на живот се проваля заради населението.

Онзи ден пътувах с автобус извънградско. На всяка спирка имаше поне един чакащ, който си хвърляше цигарата на земята, нищо че има кошче на едно пресягане разстояние. 

Как на никой не му направи впечатление, че Илчовски, както и г-н ОАЕ си признаха, че са участвали в подкупи. Ама не е виновен само този който дава, но и който взема. Спомняме си случая Иванчева.

След като никой не намира за нередно гореспоменатото, излиза, че отдавна нямаме морал като общество. 

Въобще за какво претендираме? Малко е: дразни ме, че онези 240 крадат, а аз не мога. Но ако ти се отдаде възможност и си веднага в схемата. Веднага би използвал връзки и власт. 

Това са моите тъжни заключения.

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен тук не важи поговорката, че "рибата се вмирисва от главата", а точно обратното - всички проблеми прозитичат от ядрото към периферията. А ядрото на една държава е народът. Когато народът е прост, необразон и в постоянен конфликт със себе си- защото той иска да бъде проявление на типичния балкански хитрец, мамещ другите наред, но и дума да не става - той да бъде изманен и подведен - нещата няма как да тръгнат в положителна посока.
Прокрадва се все това паразитно чувство - все да оправдаем неуспехите с някой друг, я с комшията от първия етаж, я с връзкарство, я с Бойко Борисов, я с някой друг. Все някой ни е крив и не разбираме, че 90% от успеха ни зависи изцяло от нас и съответно взетите от нас решения. Няма как да очакваш да вземаш 2000 лева заплата без да си с висше образование, няколко езика и утвърден специалист в областта си.
Нагли и алчни сме, с ниска хигиена не само физиологична, а и душевна, комуникационна и умствена.
Податливи сме на дезинформация и редовни участници в хибридни войни.
Нямаме ценостна система, не различаваме добро и лошо като основни морални понятия.
Късопаметни сме, не използваме историята за вземане на поука от минали грешки и неповтарянето им в обозримо бъдеще.
Дупедавци сме и не си отстояваме интересите, не само във външнополитически план.
Както видяхме и по време на последните избори - хората са много нискообразовани и незапознати, въобще не се интересуват от политическа програма, от идеи, които изповядва една партия, от нейния уклон, а само от лицето, което я представлява и в което те ще припознаят спасителя си.

От друга страна кръга се затваря, защото образованието в нашата татковина е на много ниско ниво, без преобладаващи практични ползи и приемственост с практиката и професионалната реализация. Нашите управляващи имат файда да имат необразовани и простовати гласоподавтели,

Никога няма да се оправим, положението ще става все по-зле. Това е най-оптимистичната ми прогноза.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, meleto каза:

Не мога да твърдя, че някой е крал и тн без доказателства. Затова оставям настрана тази тема. Въпросната комисия няма правна стойност, а само политическа. И честно казано - не очаквам да излезе каквото и да е от нея (нали говорим - да се докаже, щото и аз мога да обяснявам, че те познавам и си ми дал пари).

Направи ми впечатление част от коментарата ти и дори не става дума за ББ, а по принцип, защото думите ти биха били валидни за всекиго на този пост, нали?  Казваш: не се научи да се облича - ама те си имат хора за тази работа. Не научи чужд език - не всеки има умения да усвоява езици. Не смятам, че е нужен език (той е само бонус). Затова ми е смешно като Слави представи "премиер" и за най-голямо качество беше изтъкнато 5 езика. Ама и аз мога да кажа - знам 5 езика, но това, че съм на ниво А2 е друга тема. И както споменах, това познание на 5 езика няма да те направи добър политик или по-адекватен. Я ползваш някога един от тях, я не. Виж ако си министър на външните работи - може и да е препоръчително поне английски.

Не съм запознат с помощите, но доколкото знам тези бизнеси, които са работили на светло са получили съответни суми. Как държавата пречи на частния сектор? 

Да, има малки населени места, в които местни дерибеи тормозят малки и средни предприемачи, но това го е имало и ще го има. Но някак от 5 публични случая се прави извадка. Мая Манолова твърдеше, че цялата държава била окупирана от ББ, а получиха под 100 сигнала, голяма част от които - анонимни.

За изселването - то започна от влизането ни в ЕС - 2007. И е толкова логично да се случи. Ако трябва да вкарваме лични истории, имам близка, която живя с цялото си семейство в Юк  над 20 години и се върнаха у нас. 

С едно съм съгласен - станаха много издънки - това с изтичането на данни от НАП, некачественото строителство, но качеството ни на живот се проваля заради населението.

Онзи ден пътувах с автобус извънградско. На всяка спирка имаше поне един чакащ, който си хвърляше цигарата на земята, нищо че има кошче на едно пресягане разстояние. 

Как на никой не му направи впечатление, че Илчовски, както и г-н ОАЕ си признаха, че са участвали в подкупи. Ама не е виновен само този който дава, но и който взема. Спомняме си случая Иванчева.

След като никой не намира за нередно гореспоменатото, излиза, че отдавна нямаме морал като общество. 

Въобще за какво претендираме? Малко е: дразни ме, че онези 240 крадат, а аз не мога. Но ако ти се отдаде възможност и си веднага в схемата. Веднага би използвал връзки и власт. 

Това са моите тъжни заключения.

 

+ милион!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Andrew Cunanan. каза:


От друга страна кръга се затваря, защото образованието в нашата татковина е на много ниско ниво, без преобладаващи практични ползи и приемственост с практиката и професионалната реализация. Нашите управляващи имат файда да имат необразовани и простовати гласоподавтели,

Никога няма да се оправим, положението ще става все по-зле. Това е най-оптимистичната ми прогноза.

Радвам се, че някой мисли като мен, защото болшинството във ФБ се е задавило с едно име ББ. Нищо друго не е важно, стига въпросният господин да го няма. 

Не знам дали наистина е план да останат необразовани хората. Мисля, че политическата класа не е способна на толкова остроумен план. По-скоро пак е до липса на визия за бъдещето. 

Погледни колко пъти са били предлагани дадени закони и винаги ги оттеглят, защото не са премислени. Изобщо не е лесно да се намерят качествени хора. 

Не са нужни само умни и красиви; с 5 езика, но и такива дето имат визия за бъдещето и не гонят политическа стабилност, защото вземането на всяко решение отнема от електората. Едни ще са доволни, други не. Но ако има дълбочина, след години ще се види прогрес. 

Хората очакват бързи, моментални промени. Не става. Не и когато 80% от промяната зависи от тяхното мислене и манталитет.

Какво като сменят половината администрация, след като я заменят с подобни калинки? Колко праведни хора познаваме, в личен кръг? А дали наистина са такива?

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Продължаваме с класическото едно напред , две назад .

В момента ни управляват комуняги и военни ... нищо добро не очаквам .

А новите избори ... те ще са като старите  ... мутрите ще са вън , ще се завърнат шкембе войводите .

Майната им на всички !

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

ББ не е харесван защото е твърде про-бизнес настроен и съответно неефикасен в сферата на социална политика, склонен е да се коалира и повлиява от радикални формации, и е уязвим пред олигарсите. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Бойко Борисов Е най-лошото нещо, случвало се на България, а явно целта на тази тема е да ни се обяснява обратното.

Ако си мислите, че в чужбина не си хвърлят фасовете на улицата - лъжете се жестоко. Ама като ги глобят, ще си помислят другия път дали да го направят. 

Темата е дълга, колкото списъка с престъпления на ГЕРБ. 

  • Like 3
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, DenFevgo каза:

Бойко Борисов Е най-лошото нещо, случвало се на България, а явно целта на тази тема е да ни се обяснява обратното.

Ако си мислите, че в чужбина не си хвърлят фасовете на улицата - лъжете се жестоко. Ама като ги глобят, ще си помислят другия път дали да го направят. 

 

Простакът си е простак, независимо дали в България или във Франция.
Едвали някой има за цел да обяснява на някого и да го убеждава в нещо, бетер Световна конспирация я изкара тази тема.

Много е неприятно това надуто поведение на превъзходство спрямо останалите, демонстрирано от теб в изречение номер 1.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Мен ме изумява едно конкретно нещо. Как всички призовават да се гласува и как само тогава имаш право на претенции, а през останалото време живеят типично по байганьовски. Реално актът на гласуване не изчерпва ролята ти на гражданин. Колко сме порядъчни в семейството и работата си, за да искаме политиците да са? Реално гражданската съвест означава да имаш критично мислене, да отдадеш някакъв принос за обществото, да почистиш собствената си къщичка, да не се огъваш пред властта. До миналата година работих в една авторитетна медия. Знаете за протестите лятото. Свалял съм интервюта на гости, дошли да говорят за прокуратурата, за корупционните практики. И в един момент или текстовете ми падаха, или трябваше да се преобразуват в политкоретни. Беснеех доста, че ми се бъркат в ролята на редактор, заради което си докарах алергия, и ми се каза: "Като не те устройва, излез на протестите". Това ми го каза главен редактор, който тайно ходи на протест, а реално вътре в медията си обслужва властта. Когато от още по-горна инстанция ни казаха като служители на медийната група да бъдем неутрални относно политическите си позиции в социалните мрежи, главният редактор си изтри всички такива публикации във Фейсбук - например срещу случилото се на Росенец. До утре мога да разказвам такива истории. Знам как и с едно обаждане са уволнявали колеги по настояване на Пеевски. Няма плурализъм вече. Това е нездрава медийна среда. Само Капитал удържат фронта, но те са собственост на Прокопиев. Със страх журналистика не се прави. Второ - нямаше да има значение, че Бойко няма външен вид, обноски и солидна експертиза, ако имаше морал. Това със спалнята и тази Бадер, дето разкарват по институции... Без значение дали е тя. Защо ни занимават с пропадналия живот на един човек, който ни нарече тулупи и диванна армия? Заради такива изцепки в белите държави си напускаш поста. И вместо от конвергентните доклади на ЕК да последва процес, тя мълча цяло лято за протестите. Както се мълча и 2013 на студентските протести, когато имаше още по-осезаем полицейски произвол. Произвол имаше и срещу разследващи журналисти - от къде, мислите, са поръчани? От кръга Бойко-Пеевски-Доган. Ами аудиозаписите, ами това, че е лежал в затвор и си го е изтрил от биографията? Хайде стига, много станаха пробойните. А сега пяна му излиза от устата при всяко разобличаване. Получи се една политическа скотомия и социална аномия. Да, тя започва с Държавна сигурност, Живков и Луканов, но Бойко я доразви. А в последния му цирк с патериците и мнимата операция съжалявам искрено и лекарите, и всички други, които играха в неговия театър от страх да не останат без работа. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, adorable каза:

Мен ме изумява едно конкретно нещо. Как всички призовават да се гласува и как само тогава имаш право на претенции, а през останалото време живеят типично по байганьовски. Реално актът на гласуване не изчерпва ролята ти на гражданин. Колко сме порядъчни в семейството и работата си, за да искаме политиците да са? Реално гражданската съвест означава да имаш критично мислене, да отдадеш някакъв принос за обществото, да почистиш собствената си къщичка, да не се огъваш пред властта. До миналата година работих в една авторитетна медия. Знаете за протестите лятото. Свалял съм интервюта на гости, дошли да говорят за прокуратурата, за корупционните практики. И в един момент или текстовете ми падаха, или трябваше да се преобразуват в политкоретни. Беснеех доста, че ми се бъркат в ролята на редактор, заради което си докарах алергия, и ми се каза: "Като не те устройва, излез на протестите". Това ми го каза главен редактор, който тайно ходи на протест, а реално вътре в медията си обслужва властта. Когато от още по-горна инстанция ни казаха като служители на медийната група да бъдем неутрални относно политическите си позиции в социалните мрежи, главният редактор си изтри всички такива публикации във Фейсбук - например срещу случилото се на Росенец. До утре мога да разказвам такива истории. Знам как и с едно обаждане са уволнявали колеги по настояване на Пеевски. Няма плурализъм вече. Това е нездрава медийна среда. Само Капитал удържат фронта, но те са собственост на Прокопиев. Със страх журналистика не се прави. Второ - нямаше да има значение, че Бойко няма външен вид, обноски и солидна експертиза, ако имаше морал. Това със спалнята и тази Бадер, дето разкарват по институции... Без значение дали е тя. Защо ни занимават с пропадналия живот на един човек, който ни нарече тулупи и диванна армия? Заради такива изцепки в белите държави си напускаш поста. И вместо от конвергентните доклади на ЕК да последва процес, тя мълча цяло лято за протестите. Както се мълча и 2013 на студентските протести, когато имаше още по-осезаем полицейски произвол. Произвол имаше и срещу разследващи журналисти - от къде, мислите, са поръчани? От кръга Бойко-Пеевски-Доган. Ами аудиозаписите, ами това, че е лежал в затвор и си го е изтрил от биографията? Хайде стига, много станаха пробойните. А сега пяна му излиза от устата при всяко разобличаване. Получи се една политическа скотомия и социална аномия. Да, тя започва с Държавна сигурност, Живков и Луканов, но Бойко я доразви. А в последния му цирк с патериците и мнимата операция съжалявам искрено и лекарите, и всички други, които играха в неговия театър от страх да не останат без работа. 

Безпристрастност няма у нито една медия, всяка си има спонсори, а който плаща той поръчва музиката. Не се гневи излишно, такава е системата от време оно. :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Andrew Cunanan. каза:

Безпристрастност няма у нито една медия, всяка си има спонсори, а който плаща той поръчва музиката. Не се гневи излишно, такава е системата от време оно. :)

Затова съм тръгнал да си създавам своя медия, но бъди сигурен, че ако ми потръгне, ще ми видят сметката. Макар че имам съвсем друга концепция от кирливите гащи на властта и прерогативите им. Между другото, "Цанев напред и нагоре" е добър пример в онлайн журналистиката, как не са му вдигнали мерника още... 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Andrew Cunanan. каза:

Простакът си е простак, независимо дали в България или във Франция.
Едвали някой има за цел да обяснява на някого и да го убеждава в нещо, бетер Световна конспирация я изкара тази тема.

Много е неприятно това надуто поведение на превъзходство спрямо останалите, демонстрирано от теб в изречение номер 1.

Не, просто гледам темата за изборите и съм изумен как през 2021 година все още има хора, които да гласуват за Бойко Борисов. Като тук изобщо не твърдя, че останалите са стока. В една нормална държава този човек отдавна щеше да е в затвора. 

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , adorable каза:

Затова съм тръгнал да си създавам своя медия, но бъди сигурен, че ако ми потръгне, ще ми видят сметката.

предлагам ти  тема за бъдещата ти медия да е

защо в Пловдив има най-развита "сива икономика"? [от 89г. та чааак досега]

90% всички от бизнеса там работят на "черно-без фактури"

що се отнася до темата

 

Човешкият материал той е проблема на България.

нито ББ,ЖАН,ЦАРЯ,Т.ЖИВКОВ,КОСТОВ,ОРЕШАРСКИ,ПЕЕВСКИ,ДОГАН И всички други минали

 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

По темата за човешкия материал - живея в Англия от миналата година и спокойно мога да потвърдя мнението на ред други хора, че това са изключително ограничени, тъпи и извратени същества, доста често с психични отклонения. Тук може да бъде открит много повече кофти материал, отколкото в България.

НО държавата така е уредила нещата, че всеки си знае правата и задълженията. Как да си позволи някой дрогиран да те прегази на пешеходна пътека, като знае какво го очаква? А в България същия този какво го чака - три дни медиен шум, линч във фейсбук и няколко месеца по-късно - такова престъпление вече няма, даже в повечето случаи виновен се оказва... прегазеният.

Така че хич не ми говорете за човешки материал. България е прекрасна страна с трудолюбиви хора, но всички управляващи в последните 30 години целенасочено работят за това да не е така. 

В чужбина за едно открито камъче ще направят археологическа изложба, за едно дърво на тротоара ще направят ограда. В България се заличават културни ценности, секат се дървета, бетонират се плажове. 

Тъй че хич не ми защитавайте мафията. На българина му трябва някой с твърда ръка да го вкара в правия път и няма да имаме грешка. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , DenFevgo каза:

По темата за човешкия материал - живея в Англия от миналата година и спокойно мога да потвърдя мнението на ред други хора, че това са изключително ограничени, тъпи и извратени същества, доста често с психични отклонения. Тук може да бъде открит много повече кофти материал, отколкото в България.

НО държавата така е уредила нещата, че всеки си знае правата и задълженията. Как да си позволи някой дрогиран да те прегази на пешеходна пътека, като знае какво го очаква? А в България същия този какво го чака - три дни медиен шум, линч във фейсбук и няколко месеца по-късно - такова престъпление вече няма, даже в повечето случаи виновен се оказва... прегазеният.

Така че хич не ми говорете за човешки материал. България е прекрасна страна с трудолюбиви хора, но всички управляващи в последните 30 години целенасочено работят за това да не е така. 

В чужбина за едно открито камъче ще направят археологическа изложба, за едно дърво на тротоара ще направят ограда. В България се заличават културни ценности, секат се дървета, бетонират се плажове. 

Тъй че хич не ми защитавайте мафията. На българина му трябва някой с твърда ръка да го вкара в правия път и няма да имаме грешка. 

1.  Искаш  или не,но е така Човешкият материал е причината.

2. България е прекрасна страна,но не и хората.хората вече не са трудолюбиви.Да са най-много 20%.всичко друго е мързели ,далавераджии,мошенници и псевдо бизнесмени.

Давам примери за размисъл:

По селата няма работа,защото няма кирия за бизнеса. Мангите идат от вноса на плодове и зеленчуци и от далаверите в борсите.В градовете малките "бизнеси"-прекупвачи надули цените и реват няма работа.В същото време големите вериги правят огромен ОБОРОТ,другите "бизнесмени" като Илчовски изкупили-арендовали за без пари земите на хората и със субсидийките на Европа продават реколтата навън и се бият по шкембаците.Хотелиерите,те пък какви жалки душици са.Крал,крал направил хотел наема персонал ама като дойде дума за заплатата ...еми то на минималната пък ако има работа ще дадем някой лев на РЪКА.И накрая се оказва,че хотела (по морето и планините)пращи от туристи и пари нямаа.Като приключат сезона си накупуват нови джипове,ама да плащат данък?Другите тарикат бизнесмени са ресторантьорите.Там пък години наред крадът ама яко крадене.Заведенията все пълни на персонала заплатата мижава,данъци не се отчитат карат лимузини за стотици,живеят в къщи и апартаменти за милиони.Сега покрай короната кандидатстваха едни за програми 80-20,60-40 незнам си какви.И знаете ли какво ставаше прибираха парите за работниците си и им даваха трохички,или ги караха да отиват на борсата.Накрая какво излиза селата пусти,в малките градове "бизнесмените" искат да им работиш и едвали не ти да им платиш.Големите градове се пукат   от работа .Барчета-кафенета цял ден пълни.Заведенията-ресторанти,дискотеки пращят по шевовете всеки хапва,пийва и се весели.Накрая друг виновен(едните искали много пари,другите нямало работа за такава заплата) .Никой на никого не е виновен-всички сме виновни,народа това сме ние всички.В България хората си мислят,че някой им  е длъжен за нещо.Неее хора вие сами сте си длъжни и виновни за това си положение.Пак повтарям преди чакахме Костов,царя,Ореха,Жан,Станишев,ББ.Сега Слави утре Рачков,Маги и Джуди и така докато измрем и някога се стопим все някой ще ни е виновен и някой ще ни оправя.Сега е момента всички стари политици да се изметат със закон.

пп.

Никой не защитава мафията,която и да е тя

Аз съм един от вас и нямам претенция да съм професор,философ или учен.Аз съм един от народа.

Не ми редактирайте правописните грешки,ами си размърдайте сивито вещество изборите чукат на вратите ви:oops:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, xarax каза:

1.  Искаш  или не,но е така Човешкият материал е причината.

2. България е прекрасна страна,но не и хората.хората вече не са трудолюбиви.Да са най-много 20%.всичко друго е мързели ,далавераджии,мошенници и псевдо бизнесмени.

 

1. Човешкият материал -  и лош, и добър навсякъде е еднакъв и навсякъде го има. ДЪРЖАВАТА е инструментът, който трябва да ръководи обществото на всички нива.

2. Не са трудолюбиви циганите, които са свикнали на помощи и които знаят, че и с мързел става. 

Лошите бизнесмени държавата да ги гони! Когато са ти лоши политиците и всеки път им се разминава е нормалнп да си кажеш "Абе аз да не да съм балама?". Съответно взимаш пример от тях и прескачаш законите.

Как пък българите стават изведнъж трудолюбиви в чужбина, на полето в UK или по старческите домове??? Ами, когато даваш труда и времето си - ти искаш да получиш. Не винаги става въпрос за размера на възнаграждението, а за самото уважение. Това е стар изтъркан мит за мързела на българина.

Ситуацията в провинцията е чист политически и демографски проблем. Повярвай и там хората не са мързеливи, даже ходят на по две работи, имах учител по физ. възпитание, който след училище отиваше в близката кръчма и откарваше там на работа до 00:00ч. Това не е 8 часов работен ден, а 15.

За земеделието и производството ЕС ни е ограничил на макс с неговите квоти и към днешна дата сме едно голямо нищо в това отношение. Дори и да искаш да си зеленчукопроизводител има куп спънки и липса на подкрепа, всичо спуснато от ЕС. Помниш ли колко компромиси направи държавата преди приемането ни в съюза? И продължаваме до днес да лижем задниците на ЕС....

В големите градове продавачи и ресторантьорски персонал получават на места доста високи заплати, разбира се срещу адекватен труд. В провинцията също познавам хора със заплати от 1500лв. в сферата на търговията, което е добре за малък град. Има и доста заводи и фабрики, особено ако си с инженерно образоование може да взимаш доста. И в крайна сметка сме отново последни, дори след Румъния, по минимална работна заплата и пенсии - за това ще ме извиняваш, ама не е виновно обществото!

В последните години има раздвижване в заплатите определено, но мафията и репресиите са видими. С всичко това вървят и куп неадекватни мерки и помощи за определени съсловия, които дразнят обществето, особено покрай Корона кризата.

На идните избори не очаквам голяма промяна в резултатите, което пак ще ни доведе до трудно съставяне на правителство. Радостното поне е, че се разтури седянката на Герб и че видимо ги заболя.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, pacho каза:

1. Човешкият материал -  и лош, и добър навсякъде е еднакъв и навсякъде го има. ДЪРЖАВАТА е инструментът, който трябва да ръководи обществото на всички нива.

2. Не са трудолюбиви циганите, които са свикнали на помощи и които знаят, че и с мързел става. 

Лошите бизнесмени държавата да ги гони! Когато са ти лоши политиците и всеки път им се разминава е нормалнп да си кажеш "Абе аз да не да съм балама?". Съответно взимаш пример от тях и прескачаш законите.

Как пък българите стават изведнъж трудолюбиви в чужбина, на полето в UK или по старческите домове??? Ами, когато даваш труда и времето си - ти искаш да получиш. Не винаги става въпрос за размера на възнаграждението, а за самото уважение. Това е стар изтъркан мит за мързела на българина.

Ситуацията в провинцията е чист политически и демографски проблем. Повярвай и там хората не са мързеливи, даже ходят на по две работи, имах учител по физ. възпитание, който след училище отиваше в близката кръчма и откарваше там на работа до 00:00ч. Това не е 8 часов работен ден, а 15.

За земеделието и производството ЕС ни е ограничил на макс с неговите квоти и към днешна дата сме едно голямо нищо в това отношение. Дори и да искаш да си зеленчукопроизводител има куп спънки и липса на подкрепа, всичо спуснато от ЕС. Помниш ли колко компромиси направи държавата преди приемането ни в съюза? И продължаваме до днес да лижем задниците на ЕС....

В големите градове продавачи и ресторантьорски персонал получават на места доста високи заплати, разбира се срещу адекватен труд. В провинцията също познавам хора със заплати от 1500лв. в сферата на търговията, което е добре за малък град. Има и доста заводи и фабрики, особено ако си с инженерно образоование може да взимаш доста. И в крайна сметка сме отново последни, дори след Румъния, по минимална работна заплата и пенсии - за това ще ме извиняваш, ама не е виновно обществото!

В последните години има раздвижване в заплатите определено, но мафията и репресиите са видими. С всичко това вървят и куп неадекватни мерки и помощи за определени съсловия, които дразнят обществето, особено покрай Корона кризата.

На идните избори не очаквам голяма промяна в резултатите, което пак ще ни доведе до трудно съставяне на правителство. Радостното поне е, че се разтури седянката на Герб и че видимо ги заболя.

Държавата дане е от мравки? Не е ли от хората?Защо хората не излязат навън 2-3 милиона от домовете си само за 3 дни,ама само за 3 дни и да блокират тая държава.Тогава ще видиш ,че ще е по-различно.Докато едни будали ходеха по улиците на протест,други тарикати на работа,трети на почивка и четвърти  в барчето усмихнати да ровят "у фейса" ще е така!Затова казвам ,че сме кофти хора.На нас ни дай да правим интриги,да се подиграваме един на друг зад и пред гърба но само в скъпата ни Родина България.Навън сме по ниски от тревата!

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , Andrew Cunanan. каза:

Не се гневи излишно, такава е системата от време оно. :)

А, много точно казано!През комунизма в България е отглеждан и обилно наторяван един манталитет, който повече от 30 години не можем да изкореним, а смятам че това е основния ни проблем.Има хиляди примери за това - хвърлянето на цигарите през прозореца на колите; избягването на опашки при лекари с лафа "Ама аз само да питам нещо";бутането на някой леф във КАТ при регистрация на автомобил втора ръка, само и само да не го оглеждат обстойно, че току виж се окаже опасен за движение по пътищата; возенето гратис в транспорта; задължителната почерпка за лелята дето работи на гишето в общината и т.н.Това са все неща научени през комунизма...
Член сме на ЕС вече 14 години, но си оставаме една посткомунистическа държава, а не европейска такава - много е жалко това.От еврофондовете се изсипват милиони за инфраструктура, а резултата е плачевен, защото някой общинар и депутатите над него са прибрали половината пари - София е най-фрапантния пример за това как се строи некачествено с евромилиони и всичко ремонтирано е за повторен ремонт месеци след приключване на предишния!Столицата ни трябваше да свети след толкова скъпоструващи ремонти, обаче всички знаем какъв е резултата.По-малките населени места дори няма да ги споменавам, че там е плачевно.
В последната една година от управлението на ГЕРБ по официални данни са назначени над 90 000 служители в държавната администрация.Говорим включително и през месеците от както започна пандемията и всичко уж спря.Има райони, където държавата е основен или дори единствен работодател - за кого мислите че гласуват тези хора?Това защо не се разглежда като купуване на гласове?
Къде отидоха 5те милиарда, които изтеглиха като заем?Даваха няколко месеца добавка от 50 лева на пенсионерите, но това са няколко милиона.Останалите пари къде потънаха и защо никой не говори и не пита за тях?Единственото сигурно е, че народа ще ги връща!
Бойко Борисов се превърна в копие на Тодор Живков с криенето от народа, с показването само на места където никой няма да му задава неудобни въпроси, с нагласените мероприятия, които посещава, с откриването на "заводи" и т.н..Надявам се да си отиде по същия позорен начин, по който и Тато беше детрониран!

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...