Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 11 минути, FikLena каза:

КРАЙ НА ПАНДЕМИЯТА !

еее ще си  останете напразно боцкани 😀😁

@Lelqtian @WindWalkerMonk @asylum @Blueberry @zai4eto82 @Andrew Cunanan. @xroflx9 @Willy @Kriminal

Великобритания одобри първа в света хапчето срещу Covid молнупиравир

По данни на производителя антивирусното хапче намалява наполовина хоспитализациите и смъртността при пациенти, диагностицирани с Covid-19 и е революционно с това, че се приема през устата. Т.е. прави битката с болестта в домашни условия много по-ефективна, с което ще се намали натовареността на болниците.

@pacho:1000(26):
 

Напразно със сигурност не е, ваксината е превантивна мярка, докато това е лекарство?

Ако се ваксинирам срещу груп, но все пак го лепна, все едно няма да ми изпишат някви медикаменти за лечение. 


Междудругото, ваксините били още тествани, а въпросното лекарство 

Цитат

Merck обяви предварителни резултати миналия месец, показващи, че лекарството на компанията намалява наполовина хоспитализациите и смъртните случаи сред пациенти с начални симптоми на Covid-19. Резултатите все още не са рецензирани или публикувани в научно списание. Компанията също така не е обявила подробности за страничните ефекти на молнупиравира, освен че процентът на тези проблеми е подобен на този при хората, които са приели лекарството и тези които са приели плацебо.

Също така нека отбележим 

Цитат

САЩ, както се твърди, са платили по около 700 долара на курс за около 1.7 млн. курса на лечение от препарата.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 14 минути, FikLena каза:

КРАЙ НА ПАНДЕМИЯТА !

еее ще си  останете напразно боцкани 😀😁

@Lelqtian @WindWalkerMonk @asylum @Blueberry @zai4eto82 @Andrew Cunanan. @xroflx9 @Willy @Kriminal

Великобритания одобри първа в света хапчето срещу Covid молнупиравир

По данни на производителя антивирусното хапче намалява наполовина хоспитализациите и смъртността при пациенти, диагностицирани с Covid-19 и е революционно с това, че се приема през устата. Т.е. прави битката с болестта в домашни условия много по-ефективна, с което ще се намали натовареността на болниците.

@pacho:1000(26):
 

Няма как да е напразно, защото пътувам свободно и се движа по света. Само заради това е огромен плюс. Най - малкото си изкарвам парите. Относно новите лекарства се надявам да са дори по - ефективни и да се свърши вече с тази пандемия. 

Това което казваш е, ти се прееба, че си купи таблет преди две години, защото сега излезе новата версия. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, omline каза:

@FikLena Фикленке, трепеш рибата по всички параграфи обаче.

Много сме страхливи от ваксината, която вече почти година се слага и се вижда, че работи, но нямаме никакъв проблем да погълнем хапче, за което току що сме прочели.  

преди 8 минути, WindWalkerMonk каза:

@WindWalkerMonk Няма как да е напразно, защото пътувам свободно и се движа по света. Само заради това е огромен плюс. Най - малкото си изкарвам парите. Относно новите лекарства се надявам да са дори по - ефективни и да се свърши вече с тази пандемия. 

Това което казваш е, ти се прееба, че си купи таблет преди две години, защото сега излезе новата версия. 

 

ваксината не е безопасна !има страшни странични ефекти. след 2,3 години може да се появяват и други !

ТОВА Е СТРАШНО !!!! ТОЧНО ЗАРАДИ 'МИОКАРДИТ' НЯМА ДА СЕ ВАКСИНИРАМ НИКОГА !

Израел: десетки случаи на миокардит след втората доза от препарата на BioNTech/Pfizer
С оглед масовото приложение на иРНК ваксините в световен мащаб нарастват и случаите на пациенти, диагностицирани с миокардит.

infekciozen-miokardit.jpg

както каза @pacho 

Цитат

Лесно е да говориш, като не е при теб случката.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, WindWalkerMonk каза:

Аз живея в страна в която няма скрито покрито. Всичко се излага публично и никой не крие нищо.

Хахахах баш така работи светът, да. :D :D :D :D :D :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, WindWalkerMonk каза:

Няма значение кое е това тук. Аз живея в страна в която няма скрито покрито. Всичко се излага публично и никой не крие нищо.

Еми, ние не живеем в такава страна, душа. Тук само се говори колко е хубава ваксината и колко е полезна и няма нито едно изследване официално, няма нито една конференция на български учени, направили собствени проучвания.

Знаем ли го нашия балкански климат как ще си взаимодейства с тези експериментални препарати? Не! Явно не искаме да гледаме от скандинавските страни, които една по една спират препаратите. Те щото не са развити страни...

Само бих ти казал, че майка ми миналата седмица лежа в болницата, лекуваха я от двустранна пневмония (разбира се беше позитив и на Ковид) и в нейната стая имаше 3 жени с ваксини и го караха средно тежко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DenFevgo каза:

Хахахах баш така работи светът, да. :D :D :D :D :D :D 

Може би в Пловдив не, но има страни в които всичко е публично. Просто ти не си живял на много места. В Швеция например също всичко е видимо. Дори заплатите, осигуровките, адресите. 

@pacho посочи ми 1 която ги е спряла:

Sweden
14.7M
14’700’000
 
6.93M
6’930’000
 
67.0%

 

Norway
7.96M
7’960’000
3.75M
3’750’000
69.8%

 

Denmark Coronavirus Full Vaccination Rate is at 75.94%

Току що, pacho каза:

 

Знаем ли го нашия балкански климат как ще си взаимодейства с тези експериментални препарати? Не! Явно не искаме да гледаме от скандинавските страни, които една по една спират препаратите. Те щото не са развити страни...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, DenFevgo каза:

Не знам къде е това тук, а ти със сигурност не знаеш кой от какво е умрял.

 Искрено се надявам ваксините да действат. Лошото е, че последствията от тях се виждат след години. Неслучайно в нормални времена те биват тествани поне 5 години преди да се пуснат на пазара. В момента тези ваксини абсолютно официално са ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ и всеки, който си ги поставя е участник в последния етап на изпитването им. 

Хубуу, щом си сравнил неизяснените евентуални последствия от ковид и неизяснените евентуални последствия от ваксината срещу него, и пак предпочиташ риска да изкараш ковид, просто няма смисъл да продължаваме. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Хубуу, щом си сравнил неизяснените евентуални последствия от ковид и неизяснените евентуални последствия от ваксината срещу него, и пак предпочиташ риска да изкараш ковид, просто няма смисъл да продължаваме. 

Още повече наистина няма как да убедиш хората със данни. Скандинавските страни ги били спрели. Статистиката казва друго, но експертите от България знаят по - добре.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, FikLena каза:

 

ваксината не е безопасна !има страшни странични ефекти. след 2,3 години може да се появяват и други !

ТОВА Е СТРАШНО !!!! ТОЧНО ЗАРАДИ 'МИОКАРДИТ' НЯМА ДА СЕ ВАКСИНИРАМ НИКОГА !

Израел: десетки случаи на миокардит след втората доза от препарата на BioNTech/Pfizer
С оглед масовото приложение на иРНК ваксините в световен мащаб нарастват и случаите на пациенти, диагностицирани с миокардит.

infekciozen-miokardit.jpg

както каза @pacho 

 

Не е ясно дали броят на пациентите с развит миокардит е необичайно висок, както и дали има пряка връзка с ваксинирането. Да се докаже такава връзка обаче е много трудно, тъй като обикновено миокардитът протича без усложнения и може да бъде причинен от различни вируси. В минали години също е имало приблизително същия брой случаи. 

Даваш ми статия която сама си оборва заглавието. Поне ги чети. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, FikLena каза:

ваксината не е безопасна !има страшни странични ефекти. след 2,3 години може да се появяват и други !

ТОВА Е СТРАШНО !!!! ТОЧНО ЗАРАДИ 'МИОКАРДИТ' НЯМА ДА СЕ ВАКСИНИРАМ НИКОГА !

Израел: десетки случаи на миокардит след втората доза от препарата на BioNTech/Pfizer

 

Халал да ти е хапчето тогаз! :D Пфайзер специално за теб са го създали без странични ефекти, а за такива несретници като нас - ваксините. 

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, FikLena каза:

ваксината не е безопасна !има страшни странични ефекти. след 2,3 години може да се появяват и други !

ТОВА Е СТРАШНО !!!! ТОЧНО ЗАРАДИ 'МИОКАРДИТ' НЯМА ДА СЕ ВАКСИНИРАМ НИКОГА !

Израел: десетки случаи на миокардит след втората доза от препарата на BioNTech/Pfizer
С оглед масовото приложение на иРНК ваксините в световен мащаб нарастват и случаите на пациенти, диагностицирани с миокардит.

infekciozen-miokardit.jpg

както каза @pacho 

 

10ки случаи предполага не повече от 99, айде да го закръглим на 100 за по-удобно, от над 7 милиарда поставени дози. 

От ковид19 са починали над 5 милиона души, при 250 милиона заболели. 

Тоест да не се ваксинираш, щото миокардит, е като да не излизаш от вкъщи, щото може да те блъсне подводница. 

Да виждаш как ти издиша теорията? 

А тва хапче е тествано по-малко от която и да е ваксина. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да спорим, в другата тема се видя как се ядем за нищо! 

Не трябва винаги и на всяка цена да гледаме от другите страни. Имало е брутални случаи в историята на великите страни, от които те днес жестоко се срамуват и правят опити да се издължат на хората и народите, които са били засегнали. Така че... няма какво да си говорим за нещо, което все още се тества и за което всеки месец излиза ново 20.

Всеки си има глава и може да прецени кой риск да поеме - ковид вируса или ваксината.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, FikLena каза:

КРАЙ НА ПАНДЕМИЯТА !

еее ще си  останете напразно боцкани 😀😁

@Lelqtian @WindWalkerMonk @asylum @Blueberry @zai4eto82 @Andrew Cunanan. @xroflx9 @Willy @Kriminal

Великобритания одобри първа в света хапчето срещу Covid молнупиравир

По данни на производителя антивирусното хапче намалява наполовина хоспитализациите и смъртността при пациенти, диагностицирани с Covid-19 и е революционно с това, че се приема през устата. Т.е. прави битката с болестта в домашни условия много по-ефективна, с което ще се намали натовареността на болниците.

@pacho:1000(26):
 

и кво от това? аз не съм със страх от игла, особено тази за ваксиниране, щот е една такава мнооого малка, даже не тече кръвта след нея. Напразно никак не е, щото аз точно в този момент съм в карантина, изкарах ковид леко, много леко даже, а мои най-близки роднини 2 седмици са си лежали вкъщи, неможещи да станат да отидат до тоалетната. 

 

преди 12 минути, FikLena каза:

ваксината не е безопасна !има страшни странични ефекти. след 2,3 години може да се появяват и други !

ТОВА Е СТРАШНО !!!! ТОЧНО ЗАРАДИ 'МИОКАРДИТ' НЯМА ДА СЕ ВАКСИНИРАМ НИКОГА !

Израел: десетки случаи на миокардит след втората доза от препарата на BioNTech/Pfizer
С оглед масовото приложение на иРНК ваксините в световен мащаб нарастват и случаите на пациенти, диагностицирани с миокардит.

infekciozen-miokardit.jpg

както каза @pacho 

Аз със китайската се ваксинирах, никакви странични ефекти няма тя.

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Голям кеф ми е да гледам как неваксинираните не ги пускат никъде без сертификат и се оплакват. Близкият ми кръг от любими приятели и семейство са ваксинирани and i couldn't be more proud.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, FikLena каза:

КРАЙ НА ПАНДЕМИЯТА !

еее ще си  останете напразно боцкани 😀😁

@Lelqtian @WindWalkerMonk @asylum @Blueberry @zai4eto82 @Andrew Cunanan. @xroflx9 @Willy @Kriminal

Великобритания одобри първа в света хапчето срещу Covid молнупиравир

По данни на производителя антивирусното хапче намалява наполовина хоспитализациите и смъртността при пациенти, диагностицирани с Covid-19 и е революционно с това, че се приема през устата. Т.е. прави битката с болестта в домашни условия много по-ефективна, с което ще се намали натовареността на болниците.

@pacho:1000(26):
 

Напразно? В момента щях да съм с ковид, ако не бях ваксинирана, всички от компанията с която излизах в събота имат.

Освен аз и другите ваксинирани ;) 

 

И как реши, че ваксините имат странични ефекти, а хапчето няма? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, WindWalkerMonk каза:

Не е ясно дали броят на пациентите с развит миокардит е необичайно висок, както и дали има пряка връзка с ваксинирането. Да се докаже такава връзка обаче е много трудно, тъй като обикновено миокардитът протича без усложнения и може да бъде причинен от различни вируси. В минали години също е имало приблизително същия брой случаи. 

Даваш ми статия която сама си оборва заглавието. Поне ги чети. 

Те така се информират от заглавия на споделени във фейса статии, които никога не отварят и не четат впоследствие, но глупаво разпространяват нататък...

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, WindWalkerMonk каза:

Още повече наистина няма как да убедиш хората със данни. Скандинавските страни ги били спрели. Статистиката казва друго, но експертите от България знаят по - добре.

СТАТИСТИКАТА Е НАГЛАСЕНА! Сигурен съм, че повече от една жена го е казала това, а те със сигурност разбират повече. 

преди 1 минута, pacho каза:

Няма смисъл да спорим, в другата тема се видя как се ядем за нищо! 

Не трябва винаги и на всяка цена да гледаме от другите страни. Имало е брутални случаи в историята на великите страни, от които те днес жестоко се срамуват и правят опити да се издължат на хората и народите, които са били засегнали. Така че... няма какво да си говорим за нещо, което все още се тества и за което всеки месец излиза ново 20.

Всеки си има глава и може да прецени кой риск да поеме - ковид вируса или ваксината.

Хубуу, стига да не си показваш прическата по Нова и недоволстваш как места по болниците няма, но все сам си решавал ... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Проблема не е само във ваксините, естествено те може да окажат странични ефекти като всяко друго лекарство и дори да се стигне до фатален край. Проблема е, че масово хората не си знаят здравето, алекргиите, не се хранят здравословно, пушат (тук съм и аз), пият и т.н.

Няма как при тези условия да няма инциденти. В Норвегия и Швеция алкохол е забранено да се продава през седмицата на повечето места. И бедна ви е фантазията какво значи пияни говеда. Те се влачат по земята, посрани, напикани, повръщащи. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, asylum каза:

Те така се информират от заглавия на споделени във фейса статии, които никога не отварят и не четат впоследствие, но глупаво разпространяват нататък...

Има го този момент при някои хора. Аз затова и махнах няколко познати. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Kriminal каза:

Aз не съм със страх от игла, особено тази за ваксиниране, щот е една такава мнооого малка, даже не тече кръвта след нея.

Аз съм, само от тези за ваксиниране, де.😷

Първата доза тая я сложи лошо, потече доста кръв и първата вечер ръката ме болеше много. Втората нямах нищо.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, FikLena каза:

Но как да сте сигурни, че нямате МИОКАРДИТ ?? ????????????

Не можеш, но по тази логика и как да сме сигурни, че нямаме рак. Пример ти давам за рак на простата който се гадае буквално, защото MRI технологията не може да го види чисто и се използват шаблони от различни форми да се нагоди потенциално близка до тази на простата. 

Просто трябва да отделяме време да се изследваме редовно. (Не сега де, болниците са като Ад. )

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Lelqtian каза:

СТАТИСТИКАТА Е НАГЛАСЕНА! Сигурен съм, че повече от една жена го е казала това, а те със сигурност разбират повече. 

Хубуу, стига да не си показваш прическата по Нова и недоволстваш как места по болниците няма, но все сам си решавал ... 

Изкарах го Ковид вкъщи, но работата е там, че и ваксинираните стигат до болница и заемат леглата. Така че... да видим да не ваксинирани да реват за нещо по ТВ....

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, FikLena каза:

Но как да сте сигурни, че нямате МИОКАРДИТ ?? ????????????

Следят ни по 5джито все пак, ако е извън обхват, пращат пощенски прилеп със съобщението, разбира се че нямаме МИОКАРДИТ ?? ????????????

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...