Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Урук хай-те на Саруман не бяха ли полу-орки или чак такива детайли не бяха споменати ... 

Бяха, но пак са си вид орки. Ако се родят такива може да е вид ъпгрейд за света. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Успех за 1 година да засечеш проблем при двойки със зачеването.... :wacko:ако всичко беше толкова елементарно нямаше да се дава срок за тестване на каквито и да е било препарати.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Lelqtian каза:

Не съм баш статистик, но тоя брой случай - едноцифрен - на милион, ми се вижда да влиза в рамките на статистическата грешка. От типа те вече са си имали тия проблеми, но нека използваме случая да изкараме ваксините виновни. 

Те тези цифри, ако са реални, са си жива реклама за ваксините.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Гейовете към ваксината, след като чуят мухабета, че най-вош'ту е че ня'а моиш имаш деца след поставене на такава:

 

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добре, нека да видим какво съдържа или по - скоро страничните ефекти Левокса. Това е антибиотика който се предписва за хора с Ковид.

 използвате кортикостероиди, понякога наричани стероиди (вж. Други лекарства и Левокса)
• някога сте имали припадъци (гърчове)
• имате мозъчно увреждане вследствие на мозъчен удар (инсулт) или друго мозъчно увреждане
• имате проблеми с бъбреците
• имате дефицит на глюкозо-6-фосфатдехидрогеназа (рядко наследствено заболяване). В този случай е по-вероятно да получите тежки нарушения на кръвта, ако приемате това лекарство.
• сте имали проблеми с психиката (психично заболяване)
• сте имали проблеми със сърцето: този вид лекарства се използват с внимание, ако сте родени с или в семейството Ви има случаи на удължен QT-интервал (открива се на ЕКГ, електрически запис на сърдечната дейност), имате нарушен баланс на солите в кръвта (особено ниски стойности на калий и магнезий в кръвта), имате много забавен сърдечен ритъм (наречен „брадикардия”), имате слабо сърце (сърдечна недостатъчност), в миналото сте имали сърдечен удар (инфаркт на миокарда), ако сте жена или пациент в старческа възраст или приемате други лекарства, за които е известно, че водят до необичайни промени в ЕКГ (вж. точка Други лекарства и Левокса)
• сте диабетик
• имате чернодробни проблеми
• имате миастения гравис (рядко автоимунно заболяване, засягащо нервната система)
• Ви е поставена диагноза разширение или “„издуване“ на голям кръвоносен съд (аневризма на аортата или аневризма на голям периферен съд);
• сте преживели предишен епизод на аортна дисекация (разкъсване на аортната стена);
• имате фамилна анамнеза за аортна аневризма или аортна дисекация или други рискови фактори или предразполагащи заболявания (напр. нарушения на съединителната тъкан като синдром на Марфан или васкуларен синдром на Елерс-Данлос или съдови нарушения като артериит на Такаясу, гигантоклетъчен артериит, болест на Бехчет, високо кръвно налягане или известна атеросклероза).

Искам да ми кажете, вие сигурни ли сте, че нямате такива проблеми? Вашите родители сигурни ли са? Не, няма как човек който не си е правил всички тези изследвания да е сигурен. Но като хванете Ковид и ви го предпишат почвате да го лапате.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, WindWalkerMonk каза:

Не знам аз какво говоря, но ако можеше да четеш и мислиш ще видиш, че това е което аз казах. И ваксината се прилага от повече от година. И другото което е, аз не искам да ми обясняваш. Не е като да ми кажеш нещо което не знам. 

И преди е имало тромб, реакции със кръвта и т.н. За стерилност говорите вече само вие. Няма доказан ефект. 

Те все едно знаят за какво говорят :) Пак заредиха плочата за тестването, въпреки че точно тука из форума съвсем наскоро го обяснявахме как ковид не е някъв нов вирус, което заедно с паралелните фази от обичайното тестване ускори появата на ваксини. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Модерна е най - тежката ваксина. Тя има най - дълго РНК. Нормално е да не понася на всики. Аз се ваксинирах с нея, аз исках да се ваксинирам с нея. И като цяло наистина въпреки страничните ефекти се оказа, че пази най - много. На мен това ми беше целта. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, pacho каза:

Успех за 1 година да засечеш проблем при двойки със зачеването.... :wacko:ако всичко беше толкова елементарно нямаше да се дава срок за тестване на каквито и да е било препарати.

 

Дайте ми едно проучване, което изобщо показва връзка на ваксина със стерилитет, господин експерт по всичко? Нищо не съм намерила, ама ти по "достоверните" сайтове с по 40 реклами на страница и неплатени домейни може и да си попадал.

То по тая логика аз мога да кажа, че от ваксината се активира трето око с всичките му ясновидски способности, но отнема 2 години да се прояви.  Иди докажи, че не е така!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, DenFevgo каза:

Офф на тъп ли се правиш, не мога да разбера?? И кво значи "чак сега" - ваксината се прилага от няма и година. Точно затова ти обяснявам, че една нормална ваксина се изпитва по минимум 5 години, за да се види в дългосрочен план какво причинява - дали ще е сърдечно заболяване, дали ще е стерилитет, дали тромб, дали нещо друго.

А знаеш ли, че в нормални условия една голяма част от това време отива в търсене на финансиране и административна бумащина?

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Kriminal каза:

Гейовете към ваксината, след като чуят мухабета, че най-вош'ту е че ня'а моиш имаш деца след поставене на такава:

 

personal attack :roll1:

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, asylum каза:

О, чакай, ваксиниран приятел твърди, че на телефона му падала батерията по-бързо, зарад чипа, дет му вкарали :D

Това ли било... аз се чудех как го прецаках тоя телефон.

@emilia, мила, имам нужда от нов айфон, мерси :iluvu:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, FikLena каза:

КРАЙ НА ПАНДЕМИЯТА !

еее ще си  останете напразно боцкани 😀😁


 

Но аз обожавам да ме боцкат с твърди, големи, червеноглави и с изпъкнали вени игли. :( 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, omline каза:

А знаеш ли, че в нормални условия една голяма част от това време отива в търсене на финансиране и административна бумащина?

@DenFevgo

...и да допълня - както и в нормални условия научната общност не е съсредоточена само в разработването на 1 вид ваксина.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Blueberry каза:

Напразно? В момента щях да съм с ковид, ако не бях ваксинирана, всички от компанията с която излизах в събота имат.

Бързо оздравяване им пожелавам!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Blueberry каза:

Дайте ми едно проучване, което изобщо показва връзка на ваксина със стерилитет, господин експерт по всичко? Нищо не съм намерила, ама ти по "достоверните" сайтове с по 40 реклами на страница и неплатени домейни може и да си попадал.

То по тая логика аз мога да кажа, че от ваксината се активира трето око с всичките му ясновидски способности, но отнема 2 години да се прояви.  Иди докажи, че не е така!

Даже органите, на които вие вярвате са ви го написали черно на бяло. Не съм казал, че е доказано, а че е нужно време и за 1-2 години няма как да се докаже всичко при всички.

Преди ваксината да бъде одобрена в ЕС, тя трябва да бъде подложена насериозни изпитвания от своя създател и нанаучна оценка от регулаторните органи. В това число се включва Европейската агенция по лекарствата и други регулаторни органи в страните от ЕС/ЕИП.

Изпитванията включват проверка на качеството на ваксината:

  • чистотата;
  • съставките, включително неактивните съставки или „помощните вещества“;
  • как е произведена.

След това създателят изпитва ефектите на ваксината. Това включва изпитвания в лаборатория и върху животни.

Това е последвано от програма за клинични изпитвания при хора. Създателят на ваксина изпитва ваксината в три фази на клинични изпитвания, като във всяка следваща фаза участват по-голям брой хора. Програмата трябва да спазва строги стандарти, а процедурите и протоколите се определят от регулаторните органи.

От първоначалния замисъл до официалното разрешаване процесът може да отнеме около 10 години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Andrew Cunanan. каза:

Мили другарки, коя ваксина ми препоръчвате?

Познавайки те, бих ти препоръчал конгоанската, ама такава още не е направена. Китайската със сигурност не е за теб

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Kriminal каза:

 

Ааа сега като прати карла, помогни ми pls да намеря една песен, която пуснаха и беше яка, ама алкохола ми беше в повече за да я открия. Пееше нещо на англ. на куплетите и после почваше типичното балканско. Стара е, ако не греша.

По темата и да не е спам, ваксинирайте се мили дами! mwah

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kriminal каза:

Познавайки те, бих ти препоръчал конгоанската, ама такава още не е направена. Китайската със сигурност не е за теб

Съвсем сериозен съм.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, FikLena каза:

Но как да сте сигурни, че нямате МИОКАРДИТ ?? ????????????

А ти как си сигурен, че нямаш спин, сифилис, тетанус и дифтерия?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, pacho каза:

Изкарах го Ковид вкъщи, но работата е там, че и ваксинираните стигат до болница и заемат леглата. Така че... да видим да не ваксинирани да реват за нещо по ТВ....

Проблемът е в лошото здраве, отвратителната храна бъкана с цялата менделеева таблица набутана вътре в нея, която причинява непоправимо замърсяване на организма след поглъщане с десетилетия. Ваксините подпомагат по-лесно и бързо преодоляване на вируса след заразяване при по-голяма част от хората, но има изключения.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Andrew Cunanan. каза:

Съвсем сериозен съм.

 

Я в Сърбия с китайската дъ бест, ноу сайд ефектс, ноу джууз си-и-оуз ор ин дъ мейкинг просес

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Andrew Cunanan. каза:

Мили другарки, коя ваксина ми препоръчвате?

Прочети за разликата между иРНК и векторна ваксина, тук на български е събрана добре информацията: https://www.svobodnaevropa.bg/a/31139780.html

Пише и кои се прилагат в България. Като ефективност изглежда Pfizer се доказва като най-добра, а и чисто битово, срокът между отделните дози е кратък.

преди 5 минути, pacho каза:

Даже органите, на които вие вярвате са ви го написали черно на бяло. Не съм казал, че е доказано, а че е нужно време и за 1-2 години няма как да се докаже всичко при всички.

Преди ваксината да бъде одобрена в ЕС, тя трябва да бъде подложена насериозни изпитвания от своя създател и нанаучна оценка от регулаторните органи. В това число се включва Европейската агенция по лекарствата и други регулаторни органи в страните от ЕС/ЕИП.

Изпитванията включват проверка на качеството на ваксината:

  • чистотата;
  • съставките, включително неактивните съставки или „помощните вещества“;
  • как е произведена.

След това създателят изпитва ефектите на ваксината. Това включва изпитвания в лаборатория и върху животни.

Това е последвано от програма за клинични изпитвания при хора. Създателят на ваксина изпитва ваксината в три фази на клинични изпитвания, като във всяка следваща фаза участват по-голям брой хора. Програмата трябва да спазва строги стандарти, а процедурите и протоколите се определят от регулаторните органи.

От първоначалния замисъл до официалното разрешаване процесът може да отнеме около 10 години.

Ок, четохме (и писахме тук) достатъчно как и защо ваксините се произведоха по-малко от година след обявяването на пандемия. Тези сериозни изпитвания и научни оценки бяха проведени. При 7,23 млрд поставени дози, не знам какво си говорим.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Kriminal каза:

Гейовете към ваксината, след като чуят мухабета, че най-вош'ту е че ня'а моиш имаш деца след поставене на такава:

 

"М-м-м-ма мама ми каза
че няма да мога да зачена'
Та-та-та-та татко ми каза,
но аз не съм от хетеросексуалните деца."

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...