Jump to content



Ще се ваксинирате ли бе ?


Ще се ваксинирате ли бе ?  

78 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

От 6.11.2021 г. от 20:04, FikLena каза:

КРАЙ НА ПАНДЕМИЯТА !

еее ще си  останете напразно боцкани 😀😁

@Lelqtian @WindWalkerMonk @asylum @Blueberry @zai4eto82 @Andrew Cunanan. @xroflx9 @Willy @Kriminal

Великобритания одобри първа в света хапчето срещу Covid молнупиравир

По данни на производителя антивирусното хапче намалява наполовина хоспитализациите и смъртността при пациенти, диагностицирани с Covid-19 и е революционно с това, че се приема през устата. Т.е. прави битката с болестта в домашни условия много по-ефективна, с което ще се намали натовареността на болниците.

@pacho:1000(26):
 

Бейби,аз нито съм проваксър,нито антиваксър. Направил съм избор за себе си основан изцяло  на очите и ушите ми.Честно казано и двете агитки са ми излишно шумни и дразнещи. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 856
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 2 минути, omline каза:

@Lelqtian - съгласих се, когато казах, че не е готино да се лъже. Обаче, ако се появи по-амбициозен и арогантен журналист някъде из Европа, който хване някое Джони в същите лайна, ние редно ли е да изгоним от вкъщи всичките му сънародници? Кажи "да" и приключваме спора.

Като се намерят достатъчно лъжещи Джонита, много ясно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, omline каза:

Чудесно - значи чакаме това "достатъчно" и за Джони и за Ванчо преди да си пуснем кучешките зъбки в действие.

Хмм. значи въпреки че има достатъчно лъжещи Ванчовци, ще чакаме да има и достатъчно лъжещи Джонита? 

Определено чудесна логика. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Lelqtian каза:

Хмм. значи въпреки че има достатъчно лъжещи Ванчовци, ще чакаме да има и достатъчно лъжещи Джонита? 

Определено чудесна логика. 

Явно е доста трудна за разбиране логика, при която "достатъчно" означава ясна и точна бройка, а не приказки на агро.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, omline каза:

Явно е доста трудна за разбиране логика, при която "достатъчно" означава ясна и точна бройка, а не приказки на агро.

Въпроса не е в бройката, точна, ясна, достатъчна или другояче, а какво общо има лъжещото Джони с лъжещото Ванчо, след като нас пряко ни засяга второто?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Lelqtian каза:

Въпроса не е в бройката, точна, ясна, достатъчна или другояче, а какво общо има лъжещото Джони с лъжещото Ванчо, след като нас пряко ни засяга второто?

Ще трябва да си уточниш въпроса, какво точно имаш предвид? Защото по моите разбирания, ми казваш, че лъжещия Джони е по-малко заразен от лъжещия Ванчо, а ми се струва, че не си достатъчно глупав да го твърдиш.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Blueberry каза:

 

Намерих новини за фалшиви сертификати, но по-скоро става дума за фалшифицирани такива, а не каквато е практиката тук - ваксината се хвърля, но сертификатът се издава. 

А какво значение изобщо има хвърлена ли е ваксината или седи в хладилника. Така или иначе и Ванката, и Джонката са с фалшив документ, и двамата не са имунизирани. Кво от това, че единият е заведен в системата, а другият не е? За здравен статус и защита ли говорим или пак за административна бумащина, в която ни вкараха умишлено и сега се ядем заради нея.

Фалшификации се е правят САЩ, Германия, Италия, Румъния, със сигурност и в други страни. Така че не сме първи изобщо.

Пак искате да излязат западняци по-добронамерени от нас....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, omline каза:

Ще трябва да си уточниш въпроса, какво точно имаш предвид? Защото по моите разбирания, ми казваш, че лъжещия Джони е по-малко заразен от лъжещия Ванчо, а ми се струва, че не си достатъчно глупав да го твърдиш.

Изобщо пък не е ставало на въпрос за самия вирус.

Лъжещия Джони не е по-малко заразен, но няма да проверяват ТВОЯ СЕРТИФИКАТ дали е валид или не заради него. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Синдрома със сертификатите е едно. Второто огромно нещо е, че хабим ваксини за които други нации се молят да имат. Цялата ситуация е нелепа. И вместо да гледаме Джони, Аби, Дони и т.н. защо не погледнем себе си. Защото Джони и компания идват тук на почивка, а ние ходим в тяхната държава защото е по - добре от нашата. И докато тяхната икономика си се движи от прогреса, нашата се движи от хората пращащи пари на родителите си, за да не умрат от глад и да си купят лекарствата. Било то и тези за Ковид. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, pacho каза:

А какво значение изобщо има хвърлена ли е ваксината или седи в хладилника. Така или иначе и Ванката, и Джонката са с фалшив документ, и двамата не са имунизирани. Кво от това, че единият е заведен в системата, а другият не е? За здравен статус и защита ли говорим или пак за административна бумащина, в която ни вкараха умишлено и сега се ядем заради нея.

Фалшификации се е правят САЩ, Германия, Италия, Румъния, със сигурност и в други страни. Така че не сме първи изобщо.

Пак искате да излязат западняци по-добронамерени от нас....

Ох, ама ти четеш ли, разсъждаваш ли или просто по default се включваш? Има огромна разлика между фалшифициран сертификат и хвърлена ваксина.

В първия случай, повечето програми ще уловят сертификатът, че е фалшив и вината е на някой си фалшификатор на документи. Тези сертификати и не влизат в бройката ваксинирани.

Във втория случай е много по-страшно - по нищо, освен по липсата на антитела, не може да се установи дали човекът наистина е ваксиниран. Има намесен лекар, който е извършил измама, взел е пари за нещо безплатно и е похабил продукт, който все още е дефицитен за много от държавите извън Европа и САЩ. Трето такъв човек е незащитен срещу вируса, но ще може да влиза на места, на които не би трябвало да бъде допускан и при наличието на много такива тарикати, вирусът ще продължи да се разпространява.

Повтарям, защото ти не можеш да схванеш - за ефективност от ваксините може да се говори при колективен - масов! - имунитет. Не е всеки сам за себе си, а всички заедно - градим колективен имунитет, за да не може да се разпространява тая шибания повече и да почнем да живеем нормално...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всичко разбрах! Това последното и Мангъров го каза, но вие му се смяхте за стадния имунитет. 😉

Иначе представи си сега колко европейци с фалшицирани сертификати са пътували, излизали и посещавали всякакви места по този некоректен начин и това е останало незабелязано от органите, защото някои проверяващи нямат достъп до базата данни на здравните органи, както примерно ресторантьорите.

Вирусът така или иначе си се разпространява и сред народите със стриктни мерки и липса на фалшиви сертификати. Видно е, че не отшумява и при тях. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Lelqtian каза:

Изобщо пък не е ставало на въпрос за самия вирус.

Лъжещия Джони не е по-малко заразен, но няма да проверяват ТВОЯ СЕРТИФИКАТ дали е валид или не заради него. 

Измерваш нещата едно към гьотере. Не е от национализъм, но не знам какво си мислиш, че постигаш като хлебиш соствената си нация, заради това, че е засечена нередност, която не й е корена тук.

Освен това, ако действително нещата се случват по описания начин и за теб "не става въпрос за самия вирус", аз не вдявам какъв ти е точно проблемът, когато между фалшивия и истинския на практика разлика няма. А ако случайно те накарат да доказваш антитела, то това вече действително е дискриминационно и не виждам защо българите са ти виновни, при все че се случва не само тук.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво е видно? В Португалия ли или в Дания е видно? Защо България няколко дни подред е в топ 5 по брой смъртни случаи за денонощието? Защо сме на четвърто място по смъртност на 1 млн от началото на пандемията?

От началото на пандемията беше ясно, че това нещо - ако не отшуми с времето, а се видя, че не се случва - ще отшуми при масов имунитет. И тъй като много голям процент от хората няма да оцелеят след вируса или ще останат с трайни здравословни проблеми, най-безопасният начин е ваксинация. С ваксините, които вече доказано работят! Ето, аз съм здрава, с обоняние, некашляща и т.н. при положение, че преди дни бях в пряк контакт с хора, които по-късно проявиха симптоми на ковид и дадоха положителни PCR. Другите ваксинирани също са ок.

Мангъров го ползваше този аргумент срещу мерките, но той искаше всичко да си е business as usual и просто да си правим естествен подбор. Радев и кабинета му се опитаха да го играят това допреди няколко седмици, но се видя, че цените, които се плащат при неваксинирано население, са твърде високи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, omline каза:

Измерваш нещата едно към гьотере. Не е от национализъм, но не знам какво си мислиш, че постигаш като хлебиш соствената си нация, заради това, че е засечена нередност, която не й е корена тук.

Освен това, ако действително нещата се случват по описания начин и за теб "не става въпрос за самия вирус", аз не вдявам какъв ти е точно проблемът, когато между фалшивия и истинския на практика разлика няма. А ако случайно те накарат да доказваш антитела, то това вече действително е дискриминационно и не виждам защо българите са ти виновни, при все че се случва не само тук.

Как точно издавани от български лекари, без реално да поставят ваксина, сертификати е нередност, на която корена не е тук (в бг)? 

И не виждам как това че се случва евентуално и на други места е оправдание за поредния роден тарикатлък, аман от псевдонационализъм и криворазбрано родолюбие. 

Фалшиви сертификати усложняват за пореден път излишно живота на малкото чинно следващи реда. тва равнодушие към народопсихологията "правилата важат за всички други, но не и за мен" само и само щото сме "хейтъри" и да се докажеш какъв си "патреот" не го разбирам. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

По дефолт сме си съмняваща се нация, нямаме го това доверие, което западнякът го има и е крайно време да го приемем въпреки че съм от "отбора на ваксинираните". Просто се вижда, че трябва да си го изстрадаме този стаден имунитет и това си е.

В крайна сметка въпреки че сегашния ни президент сътвори тотален хаус с тези сертификати, се очертава да бъде преизбран, а някои от вас, които се пишете "за умни и красиви", не само че няма да спомогнете това да не се случи, но и ще му ударите и по едно рамо - това не е ли нещо заради, което да бъдете държани отговорни също както вие държите отговорен някого, който не се ваксинира?

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Blueberry каза:

Какво е видно? В Португалия ли или в Дания е видно? Защо България няколко дни подред е в топ 5 по брой смъртни случаи за денонощието? Защо сме на четвърто място по смъртност на 1 млн от началото на пандемията?

 

Не говорихме за смъртни случаи, ако обичаш, а за разпространението на вируса и връзката с фалшиви и истински сертификати сред населението.

И след като и ваксинираните могат да са преносители, значи вирусът си циркулира. Поради различни хронични и автоимунни заболявания е ясно, че някои хора ще останат неваксинирани, така че в общия случай ваксинацията достига връх при около 70-85% покривност на населението в която и да е страна. Аргументът тук за груповия имунитет моментално се сгромолясва.

В страните с високо ниво на имунизация продължава да има висок % на заразени и на заети легла. Не се правете на ударени само. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Lelqtian каза:

 

Фалшиви сертификати усложняват за пореден път излишно живота на малкото чинно следващи реда. тва равнодушие към народопсихологията "правилата важат за всички други, но не и за мен" само и само щото сме "хейтъри" и да се докажеш какъв си "патреот" не го разбирам. 

Как така и с какво ви усложняват живота? :D Нали си ходите, дето си искате? Не са ви уволнили от работа, не са ви изгонили от мола? Не разбирам какво ви усложнява, нищо не е затворено за вас.

Link to comment
Сподели в други сайтове

@pachoЗащо когато тамън постигна някаква убедителна теза, се повява някой като теб който да плюе отгоре й. Говорим за смъртност и не, не всички ваксинирани пренасят вируса.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, pacho каза:

И не всички заразени умират! Не съм ти плюл на тезата.

Не всички заразени умират, но процентът на смъртните случаи от заразяване е по-голям от смъртните случаи от ваксина. И склонни ли сме да вярваме, че човек получил миокардит от ваксина, би преборил вируса?

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, pacho каза:

Не говорихме за смъртни случаи, ако обичаш, а за разпространението на вируса и връзката с фалшиви и истински сертификати сред населението.

И след като и ваксинираните могат да са преносители, значи вирусът си циркулира. Поради различни хронични и автоимунни заболявания е ясно, че някои хора ще останат неваксинирани, така че в общия случай ваксинацията достига връх при около 70-85% покривност на населението в която и да е страна. Аргументът тук за груповия имунитет моментално се сгромолясва.

В страните с високо ниво на имунизация продължава да има висок % на заразени и на заети легла. Не се правете на ударени само. 

 

Проблемът на вируса е, че се умира от него. Ако просто кашляхме и губехме обоняние, нищо нямаше да е затворено. Така че тезата ти "за какво говорим" не важи. Освен това ваксините подпомагат вируса да се прекарва по-леко и да не се стига до хоспитализация и смърт.

Автоимунните заболявания, при които имунизацията е противопоказна, са изключително малко. Всъщност повечето хора с автоимунни заболявания е препоръчително да се ваксинират, защото попадат в рисковите групи. 

За колективна имунизация пък се говори при над 70% ваксинирано население, така че не знам кой аргумент се сгромолясва. Идеята е точно да се ваксинират всички, които могат, за да пазим хората, които няма как да го направят. 

Харесва ми как с аргументите си всъщност подпомагаш тези на противника си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, omline каза:

Не всички заразени умират, но процентът на смъртните случаи от заразяване е по-голям от смъртните случаи от ваксина. И склонни ли сме да вярваме, че човек получил миокардит от ваксина, би преборил вируса?

А обратното - склонни ли сме да вярваме, че човек преборил вируса, няма да получи миокардит след ваксина? Гаранции няма при нито едно от двете.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, pacho каза:

А обратното - склонни ли сме да вярваме, че човек преборил вируса, няма да получи миокардит след ваксина?

То не е обратното, то си е абсолютно същото, което и аз питах - защото аз имам съмнения, че човек, който ще получи миокардит след боцкане, преди това ще успее на пребори вируса.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 6.11.2021 г. от 20:48, FikLena каза:

По данни от Обединеното кралство след ваксинация с Pfizer-BioNTech за отбелязани 7,93 случая на миокардит и 6,73 случая на перикардит към милион получили поне една доза от ваксината, при Moderna съответните цифри са 2,07 и 1,79 на милион.

Поинтересувах се за случаите на миокардит при хора с ковид -> 450 на 1 милион души.

Един съвет:
Като четете някаква статията за ваксините и ефектите й се запитайте два въпроса:
 - Колко са случаите на ...  при хора, които са прекарали вируса?
 - Колко са случаите на  ... при хора, които нито са се ваксинирали, нито са прекарали вируса?

Не съм търсил, но съм убеден, че и преди 2020та, 1-2ма души на милион души са получавали миокардид.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...