Jump to content


Уби ли Бг-попа чалгата?


  

57 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Не! Аз също слушам и харесвам някои песни на Тита, Гери-Никол, Дара, Криско, Михаела Филева, Мария Илиева и някои други изпълнители от този жанр и това не ми пречи още да обичам и да си спомням за песните от поп-фолка. Те оставиха някаква трайна следа в хората, които ги слушаме и харесваме от съвсем малки. Смятам, че за всяка музика има място под слънцето, без значение от жанра! Причината да се слуша по-малко от преди според мен е, че поп-фолка започна да става с по-едентични песни, липса на нови композитори и идеи, говорили сме на тая тема много пъти..... За клонингите на песни, клипове, изпълнителите..... Макар, че във всеки жанр това го има. Просто в момента това е по-нова музика и генерация, интересна е на по-младите и тийнейджъри, модерна е.... Използват се модерни звуци, текстове, реплики, нови имена. Но ето! Потребителите пак правят сравнение например с новата песен на Тита, приличала си с предната, на този - на онзи..... Ами да и там нещата ще тръгнат натам, ако няма нови имена и това ще отмине, но в момента държи доста добри позиции, правят се зарибяващи и ненатоварващи песнички.... А какво повече ни трябва на младите хора? Аз лично имам нужда от такъв тип песни, както и от онези от онова време.... Много зависи от настроението ти, точния ден и момент, компания ако искаш..... Доста добра дискусия мисля, че може да се получи от тази анкета, която си направил и всеки може да даде своето мнение за нещата, които се случват! Нека остане! Браво! :)

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, разбира се! Чалгата се самоуби, защото Митко Трендафилов Димитров - Пайнера е тъпо парче, което си мислеше, че може да реди цял бизнес според личните си пристрастия през годините към Глория, Ивана и Преслава. Последната хлопна кепенците на големия бизнес с чалга и Митака вече нищо не можеше да направи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Донякъде я уби. Най-младите се преориентираха към изпълнителите от другия жанр - конкуренцията е жестока, но причините за краха на попфолка не са една и някои от тях се коренят в самите изпълнители, продуцентите и изчерпаните чалга композитори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не! При тях липсата на хитове също е голяма, а вече не са една шепа хора. Просто избягаха прекалено много от това, което масовата публика желае да слуша, а тя не е концетрирана в дискотеките и клубовете. Има изпълнители-продукти, които биха били сензации в други държави, на други пазари, тук обаче са плюти и дори да имат хитове, не се приемат насериозно, защото народът е беден и няма досег до това, което те възпяват, до историите им в клиповете и по-скоро будят завист отколкото да заслужат висока оценка. Реално са вкарали доста пари и идеи, но положението е такова. Единствено подрастващите се поддават, а това не стига. Преди особено поп фолкът беше слушан от хора от всякакви възрасти и имаше за всекиго по нещо. В момента поне половината от изпълнителите години наред нямат и една песен с по-тежък текст, камо ли балада. Идва лятото и двата жанра почват със съвсем леките текстове, партита, море, но в много по-лъскави варианти на клипове. Едните ми пеят за трева, другите за сепарета и коли, трети пък директно редят фрази без грам смисъл и така се изтъркаха, че направо... Но най-лошото е, че грам емоция не се усеща да е вложена, по калъп изпято и писва точно на втората седмица. Вече не става дума за пренасищане, напротив, пазарът е жаден за продукция, но качествена и в двата жанра. Но това вече ще отнеме време, много дупки имат да се запълват и няма да стане с няколко песни или дори сезон.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Попът е новата чалга. А самата чалга е вече стара и изхабена.

 

Има резон, защото гледам новата на Тита и не виждам нищо от попа в нея, а всичко крещи - чалга!

Link to comment
Сподели в други сайтове

100 кила им купи ковчега преди 6-7 години. Криско ги напъха там. Гери-Никол ги закопа, а Тита, Дара и Скандау им пяха на погребението. :3fdb8960598fa63e:

 

Днес, подражавайки всячески на новите икони на съвременната българска музика, чалгарките се опитват да надигнат изхабените си и дърти тела от пръстта.

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

100 кила им купи ковчега преди 6-7 години. Криско ги напъха там. Гери-Никол ги закопа, а Тита, Дара и Скандау им пяха на погребението. :3fdb8960598fa63e:

 

Днес, подражавайки всячески на новите икони на съвременната българска музика, чалгарките се опитват да надигнат изхабените си и дърти тела от пръстта.

:1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

НЕ!Защото попа е новата чалга!

Може би е по-правилен въпроса "Попа уби ли Поп-фолка?", защото хората вече влагат друг умисъл в думата чалга.

А Поп-фолка умира и е убиван почти от самото му създаване, но до ден днешен хората като седнат на маса си пускат големите Поп-фолк хитове.Не съм видял на домашни събирания да се пускат Тита и Гери-Никол.Показателно е че повечето хора дори не разбират какво се пее в техните песни - за пример мога да дам мненията на Фънки, Хилда Казасян и Йорданка Христова, които в един от епизодите на "Капките" казаха, че не разбират какво се пее в текста на "Антилопа".Редят се рими без смисъл и връзка с музиката... Да не говорим, че първата генерация попаджий (Михаела Филева,Дивна, Прея и т.н.) вече никой не ги помни, въпреки че станаха актуални преди 5-6 години.В Поп-фолка има достатъчно примери за изпълнители, които от зората на жанра до ден днешен са активно работещи и хората ги помнят.

По празници на градове и села също не съм чул да канят попаджийте - канят предимно тези от Фолклора и Поп-фолка.За турнетата в Щатите и Австралия да не говорим...

Или с други думи казано - вече аудиторията не се дели по жанрове, а всички слушат всичко, което им харесва без значение от стила.Според мен това се дължи най-много на факта, че YouTube измести профилираните по стилове телевизии.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какви песни се пускат не зависи ли от клуб до клуб? Някои пускат само чалга, други - българаски песни.

 

Иначе, бих казал да. Попът почти уби чалгата, но това не е нещо толкова лошо. Поне попът и рапът в нас много се подобриха от няколко години насам, а чалгата е само комерс, няма как. Никой няма да прави песни за душата за публика от 5 души или 100 гледания.

 

Все още могат да се правят стойностни песни, но никой не иска, защото ги е страх, че няма да имат успех.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какви песни се пускат не зависи ли от клуб до клуб? Някои пускат само чалга, други - българаски песни.

 

Иначе, бих казал да. Попът почти уби чалгата, но това не е нещо толкова лошо. Поне попът и рапът в нас много се подобриха от няколко години насам, а чалгата е само комерс, няма как. Никой няма да прави песни за душата за публика от 5 души или 100 гледания.

 

Все още могат да се правят стойностни песни, но никой не иска, защото ги е страх, че няма да имат успех.

е как една И това ще преживея вече има 8 милиона - а нито е комерсиална, нито е с някво кой знае кво звучене, нито е с някъв мега якия клип...

 

 

не че ги е страх... то не е важно само да е стойностно, ами и да е направено с душа, желание... просто нямат усещане за хубавата музка, а само за това как да влезнат в дискотеките... единици са певците, които могат да направят успешна песен от балада

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз отговарям с НЕ, защото също съм на мнение, че не попа уби чалгата, а обратното- чалгата погълна попа. Колко истински поп имена като Михаела Филева, Михаела Маринова, Невена Пейкова, Поли Генова и т.н. имат успешни проекти към днешна дата? Аз не се сещам за много такива. За сметка на това всички веднага се сещаме за Гери-Никол, Тита, Дара и от край време Криско, които работят изцяло на база чалга модела и им се получава да правят тотални хитове и дори да скандализират обществото, което винаги е било работата на чалгата.

Така че... да, попа е новата чалга. И все пак, не е като 'истинската' чалга да е тотално изпаднала, там дори по-често се пускат и смислени песни, имат и хитове.

Дори бих добавил, че чалга ритмите взеха да придобиват световен статус и може би от там идва и объркването, че песните на Гери, Тита и т.н. са поп... Те на практика попиват по малко и от световните, и от нашите си тенденции и това е резултата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фактите са следните:

 

1. Имиджово и медийно поп музиката отдавна смачка чалгата.

2. Пазарно и като финансов резултат, за същото само могат да мечтаят попаджиите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама тя сама се уби чалгата, не я е убила поп/хип-хопа...

 

Еднакви песни, еднакви клипове, еднакви бийтове, еднакви визии, всичко е еднакво...

 

На хората някак им писна да слушат "Оная мръсна кучка, оная никаквата, пък аз съм най-добрата, никой си за мен" или "искай ме, стискай ме, притисни ме, нае*и ме, тука ма барай, там ма барай"...

 

Общо взето само кучки, изневери, секс и... секс. Няма как да не му писне на човек.

 

Дълго време нямаше нови убедителни нови лица, Лорена и Джулия са единственото свястно от "новите", но се появиха късно , 2016-2017 вече е късно...

 

В момента другия жанр е по-интересен заради новите и интересни лица, интересни текстове (без значение колко са разбрани), изобщо, доста по-свежо и актуално...

 

Чалгата прогресираше до някаква степен, винаги е успявала да се адаптира към новото звучене, но някак се не се получава както едно време. Правят се някакви "хибридни" песни в момента, дето нито е поп, нито е чалга, то и аз не мога да определя какво е, но определено не е приятно. Тук-таме нещо свястно...

 

Отделно скандалите омръзнаха на хората, някак в момента жълтата преса не се котира като едно време, в което най-актуалното и интересно винаги беше поредния скандал между футболист и певица, тук-таме примесен с още някоя друга певица или моделка (скандалите с Алисия, Златка, Валериева, Денислав и Соня Немска и пр. пр.). То медийно омръзна този жанр.

 

В момента лично за мен единствено Емануела и Галин (който си е RnB в последните си песни) са единственото слушаемо в Планета. И Яница, без последната и, която е 1:1 с "Няма да ти пиша"

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...