Jump to content



Липсват ли ви наградите на Планета?


Липсват ли ви наградите на Планета?  

101 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

  • Отговори 48
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Липсват ми наградите и тръпката. Ще се радвам отново да направят церемония в близкото бъдеще. Без награди в чалгата няма стимул за работа. Това е все едно световния поп да нямат Grammy, VMA, AMA и тн. По тази причина излизат все по-безсмислени и скучни проекти. Повечето изпълнители пускат песни колкото да има какво да пеят по клубовете. Сигнал беше алтернатива, но откакто обновиха сайта, хората съвсем спряха да влизат. Сигурно 100 човека гласуват в предвид че Цура успя да спечели 50-те най с безличната си песен без никакъв публичен отзвук.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Липсват ли ви наградите на Планета?

Гласувам с НЕ! Няма значение кой на кого е фен, музиката не е състезание и за да станеш фен на въпросният изпълнител ..... нещо те е грабнало! Значи има защо! Я песен, я глас, албум, клип ли било или каквото и да е! И на мен Преслава ми е любима певица и значи има защо да е такава, но не ми допада идеята музиката да се превръща в състезание или някаква война между фенове. То стана наистина подобие на някакъв мач! И да..... след като вече имаш любим изпълнител, нормално е да искаш той да държи някаква позиция. В случая с времето спира да ти пука за това, но това не значи, че няма да го подкрепяш поне от време на време!

Kак се отрази отсъствието им върху жанра?

Добре! Гласувам с добре, защото поне за някакъв известен период се спря с тези награди на Планета кой - какво ще вземе. И тия спорове..... Беше досадно!

Бихте ли искали отново да има награди?

Отново давам глас за Не, но на този етап! За момента! И да има, все ми е едно. По-скоро интерес представлява самия концерт, представянето на песните, живите изпълнения, шоуто..... човек отива или гледа за да се забавлява, освен, че ще подкрепи или любим изпълнител или любими проекти!

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбира се! Реално не ми липсват толкова наградите колкото самия концерт и тръпката да видим коя песен ще се приеме най-добре, коя ще е с най-доброто шоу, контакт с публика и тн.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

По-скоро ми липсват наградите на Нов Фолк.Само там всички изпълнители бяха заедно без значение кой в коя компания работи.Винаги съм твърдял, че принципа "Разделяй и владей" не дава добри резултати и времето го показа.Формулата беше успешна в първите години след 2001-ва, когато компанийте създадоха собствени телевизии, но днес виждаме резултата.Едни бутафорни награди няма да върнат силните години на фолка.Вместо да харчат пари за тях, да ги вложат в търсенето на нови автори, които да съживят малко жанра!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не може да липсва нещо, което мами публиката понеже е предварително уговорено/нагласено. Сега не се връчват измислени и незаслужени статуетки, и се вижда колко не струват изкуствено налаганите и награждавани през последните години псевдо певачки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не ми липсват, защото в последните години бяха пълна пародия откъм отличия, а като "шоу" винаги са си били такава. Но се вижда отражението им върху жанра, никога не е било толкова скучно и еднообразно. Амапък по-добре, да загива вече "Пайнер" и чалга мисленето и да имаме просто музика, без значение в какъв стил.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наградите ми липсват, но онези награди от първите няколко години, които наистина отговаряха на предпочитанията на хората, дори и пак тук-таме да имаше нещо нагласено. Още повече ми липсват Нов Фолк, защото те обединяваха всички изпълнители и беше още по-интересно. Все пак на първото гласувам с Да, заради старите времена, иначе онези награди от последните години бяха станали пародия.

Добре ли се отрази отсъствието им? Да. Спря машината за помпане и жанра изпадна в едно особено състояние, в което няма кой да те манипулира като награди еди-кой си и ти внуши, че той е номер 1 без да е там. Хората вече сами имат избор какво да харесват и се вижда, че дори се стигна до положение, в което да няма толкова ясно забележим номер 1 изпълнител, както преди, а това донякъде е добре. Повече изпълнители имат шанс, много повече песни се отразяват, макар и жанра да е няколко позиции надолу, в сравнение с преди. Но този процес на спад си се засилваше още преди да спрат наградите, затова не го отдавам само на този фактор.

Дали да се върнат? Да, но в един по-добър вид. Да се направи комисия като едно време за Нов Фолк и поне като ще дават уредени награди, да не лъжат хората, че те са гласували. Разбира се, да ги дават с повече обективност. Препоръчвам също така Преслава и Галена да не бъдат награждавани повече, защото така Пайнера рискува отново да започнат същите циркове. Трябва си нещо ново, допълнено тук-таме от нещо старо и задържащо се през годините като Анелия, Десислава, Емилия и т.н.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наградите първите години бяха както трябва. Последните бяха пълен резил, от 2011 - от както освиркаха Галена, а на Андреа дадоха награда за албум на 10 дена, от тогава и дойде краха на въпросните награди - цирк.

Иначе е хубаво да има церемония и концерт, но Преса не трябва да бъде толерирана до безбожност, както и Фикрет.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Препоръчвам също така Преслава и Галена да не бъдат награждавани повече, защото така Пайнера рискува отново да започнат същите циркове.

Няма да има циркове, стига Галена да порасне.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наградите първите години бяха както трябва. Последните бяха пълен резил, от 2011 - от както освиркаха Галена, а на Андреа дадоха награда за албум на 10 дена, от тогава и дойде краха на въпросните награди - цирк.

Иначе е хубаво да има церемония и концерт, но Преса не трябва да бъде толерирана до безбожност, както и Фикрет.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма да има циркове, стига Галена да порасне.

Стига да порасне ? :D

По-скоро да почне пак да ближе гъза на Петя , тогава ще ви устройва.

Никоя не би изтърпяла постъпката на Петя -" Другата година ще й я вземем."

Галена още беше плаха тогава и без нужното самочувствие. Трябваше да я заблъска на сцената.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма да има циркове, стига Галена да порасне.

И двете трябваше да порастнат, когато му беше времето, но едната от тях трябваше също така да започне да цени приятелството повече от желязото. И не, не говоря за тази, която в някои години е била прецакванана, а за онази, която в доста години е прецаквала другите. Не знам защо тук се изкарва, че проблемът на Галена е започнал чак на онези награди от 2016 и тя затова се е нацупила. На нея, а и на много други, й се натрупваше дълго време. Също така не е изключено наистина проблемът да не са само наградите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма да има циркове, стига Галена да порасне.

Стига Преслава да разбере, че няма как всяка година да взима наградите! Има и други заслужили. Какво значи Галена да порасне? Достатъчно адекватно се е държала винаги.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Амапък по-добре, да загива вече "Пайнер" и чалга мисленето

Извинявам се за отклонението от темата, но като видя такъв коментар и не се сдържам да отговоря!

Чалга мисленето не се налага от стил музика, определена музикална компания или някакви си награди!Тая музика е едно от малкото неща в днешно време, което кара хората да се отпуснат, да забравят проблемите за кратко и да се забавляват.Ако под "чалга мислене" разбираме опростачването на нацията, то музиката ще е последното нещо, което влияе на това опростачване!Всичко започва от лошото възпитание и лошия пример на родителите, преминава през ниското качество на образованието в страната и стига до управляващите, които нямат интерес да направят нещо добро за народа, защото прост народ лесно се командва!

Скоро видях графит върху фасадата на едно училище, който гласеше - "Спи народе, имаш 500 годишен стаж".Ако размислим върху тези думи ще разберем, че ние сме си такива - свикнали сме да ни мачкат и да обвиняваме някой друг за несгодите си.Днес е чалгата, утре ще е нещо друго...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Извинявам се за отклонението от темата, но като видя такъв коментар и не се сдържам да отговоря!

Чалга мисленето не се налага от стил музика, определена музикална компания или някакви си награди!Тая музика е едно от малкото неща в днешно време, което кара хората да се отпуснат, да забравят проблемите за кратко и да се забавляват.Ако под "чалга мислене" разбираме опростачването на нацията, то музиката ще е последното нещо, което влияе на това опростачване!Всичко започва от лошото възпитание и лошия пример на родителите, преминава през ниското качество на образованието в страната и стига до управляващите, които нямат интерес да направят нещо добро за народа, защото прост народ лесно се командва!

Скоро видях графит върху фасадата на едно училище, който гласеше - "Спи народе, имаш 500 годишен стаж".Ако размислим върху тези думи ще разберем, че ние сме си такива - свикнали сме да ни мачкат и да обвиняваме някой друг за несгодите си.Днес е чалгата, утре ще е нещо друго...

Изобщо не говоря за опростачването на нацията (защото и не мисля, че има такова, има си простаци, има си и нормални хора, както навсякъде другаде), а за ниските критерии и евтиния вкус към музиката, които в България е очевидно, че имаме. Само вземи предвид, че почти всичките ни съседки са изкарали по някой хит или звезда на европейско ниво, а ние още си чакаме - защото нямаме школовка, а и няма как да имаме, като няма конкуренция.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не, не ми липсват. Това си бяха фирмени награди и не отразяваха музиката така както трябва, да не говорим че голяма част от тях бяха нагласени. Превърнаха ги и в механизъм за налагане на едни имена, за сметка на други... Последните им "церемонии" дори не съм ги гледал, не представляваха интерес за мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина трябва да има награди, за да има борба между изпълнителите. Имам чувството, че откакто спряха, няма много конкурентни песни. Пускат колкото да има. А преди това всички искаха да пуснат възможно най-добрите хитове, за да оберат колкото се може повече награди.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не и търсете кусура на Андреа, че е получила награда за албум на 10 дена. Всички песни в него бяха абсолютни хитове. Не е по-малко подценявана от една Емилия. Това, че сега се ошишка, и, че прекалява екстремно с фотошопа сякаш няма да излезе никога на вън и да се види какъв бизон е, това е друг въпрос.

Но имаше време , в което тази не особено надарена гласово особа бече уникална мацка, имаше най-добрите клипове (преди Галена да има такива), и песните и със/и от Кости звучаха отвсякъде. Дори изпяването им на плейбек по турнетата не им пречеше на приема.

Подценявана е зверски откъм награди и дори имаше моменти, в които съм се замислял дали не е била и за "Певица на годината". 2008 до 2012 и бяха ужасно силни.

 

На въпроса дали ми липсват - нищо не ми липсва тоя жанр вече. Те сами ги го направиха да е така и малцина са тия вече, които са ми интересни. Галин, но той вече не е фолк, Мария с песните от Криско (които пак не са фолк, и няколкото с Dee и X, които са поп), и общо взето май RnB/Pop в пъти повече от поп-фолк.

 

Награди, на които единственото обективно е името на фирмата няма как да ми липсват.

Плюс това без Андреа (колкото и да е бездарна и да живее във фотошоп), Камелия и Малина шоу на тях няма. Остана само една Галена да им прави цирка там, ама тя май го обръща на модно ревю повече.

 

Така, че.... НЕ МИ ЛИПСВА.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Определено липсват, да. След последния цирк провел се без дори лайв излъчване бях на мнение, че по-добре да ги спират, но пък сега когато вече няма турнета церемонията за награди им беше една от две сигурни изяви през годината, и след като ги спряха останаха с един-единствен концерт годишно. Факт, през последните години статуетките доста се опорочиха с наградени проекти на 10 дни, абсурдния спор на Галя и Преса и т.н., но дори и необективни, пак бяха нещо интересно в жанра, повод за дискусии и медийно внимание. Явно са нужни, понеже виждаме как без тях интересът към поп-фолка спадна. Димитров не трябваше да позволява кокошките да му се качват на главата и заради разправиите на 2 "приятелки" да бъде прекъсната дългогодишна традиция. Разбира се, би ми се искало ако наградите се завърнат да бъдат раздавани обективно, но с всичките тия повярвали си певачки това едва ли ще стане - както казах, поне ще има някакво интересно събитие в чалгата, че без церемонии, концерти и албуми положението е зле.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...