Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Че те тук половината са фенове на Йеница, даже много по-големи от него, и немалко от тях не понасят Деси Слава.

Чак пък да са и фенове. Два фена виждам аз. Останалите са фенове на други, но и симпатизират. За това дали понасят ДесиСлава на Десови ни е все тая. Ние подминаваме подобни имена сякаш не съествуват. Нито забелязваме феновете им. Все пак сме фенове на музикант. няма как а се интересуваме или трогнем от Яница или феновете и. Невидими са ни

 

И Преса и Деса все още пеят супер яко, но само понякога и сравнително рядко. Все трябва да са достатъчно отпочинали, да са си пазили гласа няколко дни и ако пеят фантастично, трябва да е за кратко, не издържат дълго. Има моменти, в които ти скриват шапката, но като цяло са им изхабени гласовете от годините, нощния живот, цигарите и недоспиването. За мен лично само Глория (и може би Ивана) успяха да си съхранят гласовете в най-голяма степен.

Че какъв глас е имала Ивана, че да го съхрани... Винаги е звучала кръмарско и като дърт пушач. Да, можеща певиц е, но гласа и не е феноменален и няма какво да му пази...

За Преслава съм съгласен. Почти всичко в Капките и беше фалшиво. Но на участия има много силни лайфове, както и на концертите на Планета. Но да, няма нищо общо със старата Преслава като маниер и възможности на гласа.

За ДесиСлава само няколко човека в този форум правите подобни констатации. Няма как Йорданка Христова и Фънки да я намират за ГОЛЯМА певица, а тук няколко некомпетентни музикално човека да ми обясняват как дъха и не и стигал, не издържала повече от 3 песни и всякакви други вицове. Или сте си седнали на очите, или просто не ви допада сегашния иманиер на пеене, но това си е въпрос на вкус. Да кажеш, че на живо е зле, при положение, че най лошия и лайв е по добър от най добрите на повечето и колеги е абсурдно. Да си чул Галена как пее баладата на Преслава и да говориш за живото пеене на ДесиСлава си е грях :D :1000 (29):

 

За това съм много съгласен. Но ти по-надолу си отговаряш сам защо е така. Онова бяха златните времена. Чалгата течеше от чешмата, естествено е предните лидерства да са били по-безапелационни. По тези, които си изброил, имаше абсолютна истерия от типа на истерията по Бекстрийт Бойс в САЩ от началото на миналото десетилетие. Ивана идваше в Пловдив да раздава автографи, като издава нов албум, и предизвикваше здръстване и стълпотворение на Главната улица в града. По стадионите събираха 20-30 хиляди човека на платен вход. Къде го има това сега? Много ясно, че лидерството на Галена не може да се сравнява с това на предшестващите големци в жанра, тя стана известна в друго време.

 

Аз твърдя, че тя е лидерът на новото време, на новата реалност, колкото и да не ни удоволетворява тя. По мои наблюдения това е схващането сред хората, дори и мои приятели, които не слушат чалга, мислят така. Като излезе нова нейна песен, искат с интерес да я чуят, коментират колко са различни и оригинални (за българския пазар) проектите й. Мисля, че такова е схващането и в медиите. Виж, че почти навсякъде я обявяват като номер 1 в жанра, сума ти колеги нейни са на същото мнение. Това схващане се пропива в обещството просто. Не съм чул никой да нарича Джена лидерка, въпреки че Да видя какво е била по-голям хит от Пак ли.

 

Виж фен масите им. Нейната и на Преслава са най-големи и активни, постоянно те двете са спрягани за Певица на годината, а ти ми говориш, че Галин имал повече лайкове на някаква песен. Или пък, че Емануела имала повече на брой хитове през последната година. Ми нека има, ама няма феновете на Галена. Няма и нейната тежест и уважение в обществото.

 

Не смятам да се опитвам да те убеждавам повече. Очевидно вече имаш своята позиция, ние имаме нашата. И така.

A аз твърдя, че новото време няма изявен лидер. Да, проектите и предизвиват страхотен първоачален интерес, но рядко той се запазва за повече от месец. В този смисъл Азис с Хабиби 2 години по късно е в топ 10 на най гледаните клипове. това е лидерство в смисъла на думата. Останалото е помпозно помпане от фенските агитки. В чалгтата лидер няма. ако на някои ви харесва като такъв да виждате Галена поради сантимент към отминалото време в жанра, то имате си това право, но да се нападат потребителите, които не виждат ситуацията такава, е пуберско.

Галена няма като фенската агитка на Преслава. Фенската агитка на Преслава печели почти всичко , в което се гласува. Без значеие от заслугите и. Галена беше подкрепена от други фенски агитки последните години, само и само за да не е пак Преслава, но Галена няма победите на Преслава. Поне двапъти по малко фенове има Освен това Преслава има фенове още от 2005.

Твърди фенски маси иат Деса, Азос, ваня, Гло, може би дори и Кама. Само, че това не са тиййнове без работа, които глсуват в сигнал или наградите на рама. Това са хора израстнали с техните песни, които днес биха ги подкрепили с смс в риалити, билет за техен концерт или покупка на диск, коментар под някой лайф. Истински фенове. В Сигнал гласуват деца и заклети чалга фенове. Там се открояват добри проекти, които може и да не са били кой зне какви хитове в клубовете и като гледания. Пример за това са Яница и Лорена. За масата хора това не са познати имена. Дори тези, които ги слушат по чалготеките , не им знаят имената. Уважавам класациите на сигнал, но все пак едва ли гласуват повече от 500 човека. Тука в рамата си е още по зле.50 човека пишем. Но това не се припорива с реалността. Азис тук няма фенове, но на балканите азис е с най голяма фенска маса. Пука му на някой, че нема кой да му лиже гъза в рама. Докато фб и ютуб са платформи, които показват националния интерес към теб. Щом за Галин и Преслава има повече дигнати палци по клипове, е абсурдно да наричаме Галена лидера. Нито като награди, нито като фенове, нито като хитове е категоричен номер 1. Дори една Теда Александрова в някои периоди е по ротирана от Галена в клубовете.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,9k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Кама няма фенска маса.Максимум 100 човека да са и фенове.Аз не познавам някой да се кефи на това грачещото.Виж Ивана и Гло си имат стабилна маса.Десислава ,Азис дори Анелия и Емилия,а даже и Софка с маалата има фенове.Кама бездарието няма.Не внушавайте лъжи .

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това с човек от Мтел на Камелия е доста приказно? То стана като някаква историческа легенда вече. :1000 (29):

Ако беше вярно щеше Камелия да закрива, а не да е една от всичките измежду Малина и Емилия по това време.

Link to comment
Сподели в други сайтове

До финалния етап на годишната класация на Signal.bg за попфолк клипове достигнаха 10 видеа. Може да гласувате за 3 от тях до 17 февруари 2017 година.

 

Ето и кои видеа ще се борят за клип на 2017 година:

 

Азис - Мотел

Галена - #TheBo$$

Галена - #ПростоШоу

Галин - #MeGusta

Галин и Емануела - 5,6,7,8

Екстра Нина и Kristis Kesaras - Мистър Президент

Мария - Червеният картон

Преслава - Не се изтриваш

Райна - Сафари

Яница - Изкушение

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това с човек от Мтел на Камелия е доста приказно? То стана като някаква историческа легенда вече. :1000 (29):

Ако беше вярно щеше Камелия да закрива, а не да е една от всичките измежду Малина и Емилия по това време.

Камелия беше точно преди Глория - демек пред последна.

Тогава примадоната ревеше все да закрива, а като й отнеха тази "чест" се разсърди и спря да ходи на общи концерти дълго време.

А Камелия през това време показа, че може И да открива турнета и че реда на появата на концерти, няма значение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

До финалния етап на годишната класация на Signal.bg за попфолк клипове достигнаха 10 видеа. Може да гласувате за 3 от тях до 17 февруари 2017 година.

 

Ето и кои видеа ще се борят за клип на 2017 година:

 

Азис - Мотел

Галена - #TheBo$$

Галена - #ПростоШоу

Галин - #MeGusta

Галин и Емануела - 5,6,7,8

Екстра Нина и Kristis Kesaras - Мистър Президент

Мария - Червеният картон

Преслава - Не се изтриваш

Райна - Сафари

Яница - Изкушение

Пак ще се разпръснат гласовете за Галена между двата клипа. А май там нямаше право и да се гласува за повече от един проект на изпълнител. Аз още не знам кой да подкрепя, защото и двата са най-добрите тази година и след тях нареждам Мотел.

 

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Камелия беше точно преди Глория - демек пред последна.

Тогава примадоната ревеше все да закрива, а като й отнеха тази "чест" се разсърди и спря да ходи на общи концерти дълго време.

А Камелия през това време показа, че може И да открива турнета и че реда на появата на концерти, няма значение.

Все пак турнето през 2004 е тръгнало като идея "Глория и приятели", нормално е да иска да закрива и си беше съвсем в реда на нещата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Все пак турнето през 2004 е тръгнало като идея "Глория и приятели", нормално е да иска да закрива и си беше съвсем в реда на нещата.

Никъде не съм казал , че не заслужава. Просто констатирах, че не е била между Емилия и Малина , а пред последна и също така поясних, че няма никакво значение, кога излизаш ако имаш хитове и контакт с публиката- Камелияе живия пример.

 

За жалост след детонацията на Гло, тя се разсърди и спря да ходи по концерти, а по турнетата , просто спряха да я канят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пак ще се разпръснат гласовете за Галена между двата клипа. А май там нямаше право и да се гласува за повече от един проект на изпълнител. Аз още не знам кой да подкрепя, защото и двата са най-добрите тази година и след тях нареждам Мотел.

Някои ще гласуват за Боса

Половитата ще гласуват за Шоуто

Другите ще гласуват и за двете и ще им се анулира гласа :1000 (29):

И Яница и Преслава имат шанс да спечелят клип. :1000 (30):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че какъв глас е имала Ивана, че да го съхрани... Винаги е звучала кръмарско и като дърт пушач. Да, можеща певиц е, но гласа и не е феноменален и няма какво да му пази...

 

Мисля, че всяка една можеща певица имам какво да съхрани в гласа си и има какво да изгуби с годините. Примери много. Преслава и Камелия ми идват на акъла от воле. За Преслава ти си го обяснил, за Камелия - много пъти съм казвал, че съм й бил на участия в периода 2001-2005, на които е пяла наживо от до, и ти казвам, гласът й звучеше почти като на студийните записи. Говоря за песни като "Луда по тебе" и "Ти си". Аз лично оставах изумен как постоянно я обвиняват, че е бездарна, а всъщност звучи толкова добре. След което настъпва период, след който сякаш гласът й мутира.... Не знам как да го обясня, просто не звучи по същия начин. То се усеща дори като слушаш й студийните записи - нищо общо с онзи нежен, меден, уникален и разпознаваем глас. Затова се стига до изказвания от Лукас, че грачела като гарга.

 

Ивана владя нацията цяла петилетка и беше синоним на хитове и желязно пеене на живо. Гласът й също е много специфичен, според теб като на дърт пушач, според хилядите й фенове - най-якия глас в попфолка. Това вече е въпрос на вкус и светоусещане. Но и тя като Преслава и Камелия е имала какво да изгуби, но не се случило в такава голяма степен (или изобщо). Това ми е мисълта.

 

Уважавам класациите на сигнал, но все пак едва ли гласуват повече от 500 човека.

 

В тази статия се казва, че за "Фолк идол" са гласували над 30 000 души: http://signal.bg/view_article.php?article_id=51136

Скандално много ми звучи това, освен да преувеличават с цел да си придадат повече тежест?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Никъде не съм казал , че не заслужава. Просто констатирах, че не е била между Емилия и Малина , а пред последна и също така поясних, че няма никакво значение, кога излизаш ако имаш хитове и контакт с публиката- Камелияе живия пример.

 

За жалост след детонацията на Гло, тя се разсърди и спря да ходи по концерти, а по турнетата , просто спряха да я канят.

Което е една от причините, интереса към нея в следващите години да спадне и да не се гледа на нея като най-актуална, а през тези години турнетата си бяха връх за всяка една от участничките в него. В онези години (между 2004 до 2009) Глория и не правеше самостоятелни концерти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Което е една от причините, интереса към нея в следващите години да спадне и да не се гледа на нея като най-актуална, а през тези години турнетата си бяха връх за всяка една от участничките в него. В онези години (между 2004 до 2009) Глория и не правеше самостоятелни концерти.

 

Съвпадение ли е, че точно, когато спря да ходи на турнета, спря да произвежда и мегахитове, каквито преди това правеше по няколко пъти на година? Не мисля. Жената просто влезна в по-слаб период откъм масово открояващи се песни. Ако говорим за по-големи хитове, се сещам за "Влюбена в живота" и "Ако те няма", която пък е балада, и няма как да се пуска в дискотеките.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Съвпадение ли е, че точно, когато спря да ходи на турнета, спря да произвежда и мегахитове, каквито преди това правеше по няколко пъти на година? Не мисля. Жената просто влезна в по-слаб период откъм масово открояващи се песни. Ако говорим за по-големи хитове се сещам за "Влюбена в живота" и "Ако те няма", която пък е балада и няма как да се пуска в дискотеките.

Не е точно така. Ако пееше на турнето през 2005, 2006, 2007, 2008 .. пак щеше да има какво да изпее - Влюбена в живота, Пияна вишна, Свобода, Кръговрат, Приличам ли на вятъра, Еднопосочен път, Сезони, Опиат, На чисто, За първи път, Благодаря (все песни, които можеше да се наложат доста по-добре, ако Глория беше на турнето) + да си налага стари хитове (които 5 - 8 години тя дори не се сещаше за тях), които хората съвсем нормално забравиха и към днешна дата някои си дрънкат, че нямала запомнени тотални хитове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Ако пееше на турнето през 2005, 2006, 2007, 2008 .. пак щеше да има какво да изпее - Влюбена в живота, Пияна вишна, Свобода, Кръговрат, Приличам ли на вятъра, Еднопосочен път, Сезони, Опиат, На чисто, За първи път, Благодаря (все песни, които можеше да се наложат доста по-добре, ако Глория беше на турнето) + да си налага стари хитове (които 5 - 8 години тя дори не се сещаше за тях), които хората съвсем нормално забравиха и към днешна дата някои си дрънкат, че нямала запомнени тотални хитове.

 

Те, че можеха да се наложат по-добре, ако беше присъствала по стадионите - е така, но преди това как песните й ставаха брутални хитове и без да има турнета? Това имам предвид. Интересът към нея по естествен начин спадна. То щеше да е нелогично емблемата на фирмата Глория да продължава да е номер 1 и въпреки това да не я канят на турнетата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Те, че можеха да се наложат по-добре, ако беше присъствала по стадионите - е така, но преди това как песните й ставаха брутални хитове и без да има турнета? Това имам предвид. Интересът към нея по естествен начин спадна. То щеше да е нелогично емблемата на фирмата Глория да продължава да е номер 1 и въпреки това да не я канят на турнетата.

Еми точно тези турнета доста промениха чалгата и представите на феновете за чалгата. А тези турнета и големия интерес към тях събудиха алчността на Димитров да ги пуска и по дискотеките, които също лампят да се надпреварват и да канят най-актуалните ... просто се беше получил невероятен затворен "цикъл", който завъртя парите доста добре, а Глория за съжаление не беше в този цял кръговрат, а беше острани и оставаше в периферията на съзнанието на хората (това вероятно си има причина, вероятно доста лична, която няма да разберем. Но Глория поне, винаги е знаела, че го прави И за себе си)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Еми точно тези турнета доста промениха чалгата и представите на феновете за чалгата. А тези турнета и големия интерес към тях събудиха алчността на Димитров да ги пуска и по дискотеките, които също лампят да се надпреварват и да канят най-актуалните ... просто се беше получил невероятен затворен "цикъл", който завъртя парите доста добре, а Глория за съжаление не беше в този цял кръговрат, а беше острани и оставаше в периферията на съзнанието на хората (това вероятно си има причина, вероятно доста лична, която няма да разберем. Но Глория поне, винаги е знаела, че го прави И за себе си)

 

Струва ми се, че ти знаеш каква е тази доста лична причина. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

С възрастта неимоверно настъпват промени в гласа, но Десислава е още млада жена.

Не говорете глупости за качеството на живите ѝ изпълнения :)

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

При всички положения Камелия щеше да направи хит. Според мен, с готов вече текст на Теньо Гогов, вероятно щеше да стане по-голям хит и от на Ивана. Но не Ивана е проблема в този случай, а низшата, гнусна и меркантилна природа на сем. Димитрови, които с армагани и букети цветя, заедно с целия мениджмънт на Пайнер, са се явили в "Банишора" да свалят звезди и да обещават блага на Камейсън, за да реши тя да участва в лятно турне 2004, защото спонсорът M-TЕL е бил категоричен:

 

- Няма Камелия, няма пари за турне!

Само в сферата на догадките остава, обаче, дали щеше да направи по-голям хит. Нямам спомен някоя Камина песен от тази въпросна година да е минавала такава на Ванча, която мачкаше категорично. Така или иначе, песента стана емблема за албума "Няма спиране".

Колкото до турнето през 2004 - защо Ивана не отиде, при положение, че имаше покана? Помня, че тогава мина с някакво наивно оправдание, че не може да остави Стояна и Румен... :1000 (29):

Глория ли беше причината?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

С възрастта неимоверно настъпват промени в гласа, но Десислава е още млада жена.

Не говорете глупости за качеството на живите ѝ изпълнения :)

 

Мхм, точно. Не говори глупости за живите и изпълнения. Тука звучи ужасно просто, Кабаиванска сигурно е умряла от срам че се е асоцирана с това изпълнение. И точно това да ми го фали музикант, само резил падаш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само в сферата на догадките остава, обаче, дали щеше да направи по-голям хит. Нямам спомен някоя Камина песен от тази въпросна година да е минавала такава на Ванча, която мачкаше категорично. Така или иначе, песента стана емблема за албума "Няма спиране".

Колкото до турнето през 2004 - защо Ивана не отиде, при положение, че имаше покана? Помня, че тогава мина с някакво наивно оправдание, че не може да остави Стояна и Румен... :1000 (29):

Глория ли беше причината?

 

Според мен Ивана добре, че не е взела участие на турне 2004, защото тогава Камелия или някоя трябваше да премахнат за да сложат нея... а тогава тя работеше по албума "Няма спиране" и беше върхът! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...