Jump to content



Препоръчани коментари

преди 10 минути, adorable каза:

Преслава също не е на 20 вече, че и на 30 - айде стига си се правил.

Преслава ще направи 37 тази година, и все още си е яка п*тка. 

Останалите миришат на нафталин, прах и акари, със захабена от времето фасада и лелченско мислене.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, WindWalkerMonk каза:

Концерта й беше много добър. Като учебник, ако държеше това ниво на поведение и репертоар, поднасяне и всичко, нямаше да тъне в забвение, но тези моменти са по - скоро проблясъци от миналото, отколкото светлина за промяна. Иначе това си остава топ концерта на чалгата и един от най - добрите в българската музика.

Ти други концерти освен този гледал ли си?:1000(29):
Не визирам само в чалгата, а като цяло.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

Нина си е продала апартамента за направата на "9-тия елемент", абсолютно несполучлива инвестиция. Албум, който е флопнал зверски в комерсиален аспект.

Радвам се, че бизнес нюхът на Преслава не я напуска и не инвестира космически суми в неща за ценители, които нямат абсолютно никаква възвръщаемост.

Експерименти по начало има достатъчно в дискографията си, стрували си изобщо да ги изброявам?! :whistling:

Чалгата по начало си е жанр за простолюдието, за народа, за масите, а в последните години и за дискотеките. Ако търсите експериментална музика и възвишеност, качественост и величие стигащи до понятието "изкуство" - то има достатъчно музикални жанрове, които го предлагат. Чалгата никога не е била сформирана с тази цел и никога не я е гонила и Слава Богу, че щяхме да се нагледаме на още по-голям крах, тънейки в смях, от действията на нашите мили нискообразовани провинциалистки!
 

 

Ами понякога си трябват рискове, ако искаш да си визионер. Риск печели, риск губи. На Преслава и сега й е пълен хладилникът и не е зависима от бройка участия за оцеляване, ама що ходи... Алчност. Поне да ги вложи тия пари в нещо смислено. Галена поне прави по-мащабни продукции.

Ако в началото всички са мислили за възвръщаемост, а не са правили песни от сърце или ей така дори да рискуват - нямаше да дойде моментът със стадионите, спонсорите и т.н. Разбира се, излишно е да ти казвам защо тоя етап приключи - определено не е заради по-смислени песни, а точно обратното. Така че те пускаха комерси, с които да си оправдаят програмата в дискотеките... от което спечелиха хонорари... ама нищо друго. Станаха много на клона и спря да бъде интересно. Затова, като дойде пандемията, ореваха света, че няма къде да пеят...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, adorable каза:

Нито една от тези песни не е пяла. Постара се много да изпее голяма част от песните, които хората искаха. Имаше градация в концерта - имаше и ъндърграунд част, която вдигна хората. Нека не сме максималисти. Много се постара.

Поведението на Пайнер тогава никой да не дойде в залата за подкрепа освен нейни колежки не е за коментиране. Сега се скъсват да я въртят, но тогава договорът й свършваше и тя се чудеше дали да го поднови, бяха готови и нея да я отпишат от историята...

Те дори май не й бяха помогнали и със спонсорство или поне намирането на такова.
Кел файда, че я въртят по телевизията си след като рейтингът й се свежда до нищожните 6 хиляди човека дневно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Andrew Cunanan. каза:

Преслава ще направи 37 тази година, и все още си е яка п*тка. 

Останалите миришат на нафталин, прах и акари, със захабена от времето фасада и лелченско мислене.

Ох, ще ме умориш. Знам, че се правиш. :D :D :D

Айде живели:

Да си сипем по едно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Andrew Cunanan. каза:

Ти други концерти освен този гледал ли си?:1000(29):
Не визирам само в чалгата, а като цяло.

Ми ходих на Бионсе, Селин Дион, Гага, Шер, Коледния бал в UK, И там още друго. На Глория не ходих ест, само го гледах.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, asylum каза:

Нали не я знаеше коя е? :D 

Глория също е екпериментирала с различно звучене, но по-премерено. Заби се последните няколко години в някакво еднообразие, но като се замислиш - с кого да работи? С Ганев ли, с Пашев ли, с Оцко ли? И аз да съм на нея - ще ги игнорирам. 

 

Мило, коментирай, че скъсвах от въртене този трак едно време:


На Глория й трябва композитор с милтифункционално и богато звучене в музикален и идеен план като Илия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, adorable каза:

Ох, ще ме умориш. Знам, че се правиш. :D :D :D

Айде живели:

Да си сипем по едно.

Миналата седмица вървях по улицата и се присетих от нищото за тая песен. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Andrew Cunanan. каза:

Мило, коментирай, че скъсвах от въртене този трак едно време:


На Глория й трябва композитор с милтифункционално и богато звучене в музикален и идеен план като Илия.

Това й е най-яката песен на Екстрата, откакто се завърна. Ако я пееше Преса, щеше да е тотален хит. Баш в тоя стил са й - с мазничко и драма. 

И на Глора би паснала. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Това й е най-яката песен на Екстрата, откакто се завърна. Ако я пееше Преса, щеше да е тотален хит. Баш в тоя стил са й - с мазничко и драма. 

Малко трябваше да бутнат мастеринга - да не звучи толкова като котка, дращеща по ламарина, да е по-благозвучно и мелодично, с малко повече бас и грешка нямаше да има.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Andrew Cunanan. каза:

Коментарът ми беше ироничен. :)

Извинявай, вследствие на коронавируса не мога бързо да схващам, отнема ми време.

:D :D :D 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, adorable каза:

Извинявай, вследствие на коронавируса не мога бързо да схващам, отнема ми време.

:D :D :D 

 

 

Една песен, която трябваше да е сингъл!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Andrew Cunanan. каза:

Мило, коментирай, че скъсвах от въртене този трак едно време:


На Глория й трябва композитор с милтифункционално и богато звучене в музикален и идеен план като Илия.

И клипът не е лош, само дето Екстрата на места не знае къде се намира и гледа напосоки. Така става, като се отцепиш от занаята за дълго. :D

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

 

преди 2 минути, Andrew Cunanan. каза:

Малко трябваше да бутнат мастеринга - да не звучи толкова като котка, дращеща по ламарина, да е по-благозвучно и мелодично, с малко повече бас и грешка нямаше да има.

Ми Асенов му кажи! Бездарник! Добре, че Гюра си работи с Калин - той е много добър аранжор, но явно не искат да пробват нови стилове. 

преди 2 минути, adorable каза:

Извинявай, вследствие на коронавируса не мога бързо да схващам, отнема ми време.

:D :D :D 

 

 

Любимата ми песен от Влюбена в живота - преди малко исках да я споделя, като видях Свобода, но ме домързя! Добре, че ме отмени! Хвала! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

Една песен, която трябваше да е сингъл!

И една песен, която щеше да бъде заснета под вещото ръководство на Васил Троянов Боянов.

И добре, че не беше заснета, че не ми се мисли...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adorable каза:

И една песен, която щеше да бъде заснета под вещото ръководство на Васил Троянов Боянов.

И добре, че не беше заснета, че не ми се мисли...

Вчера ми се слушаше Намери си майстора, но исках живо изпълнение. Уви, такова няма в ютюб. Турнето беше на плейбек, концертът в НДК - също. Има ли я някъде изпята на неин концерт на живо? Мразя Глория на плейбек, много по-добре звучи на живо. 

 

П.С. Добре, че не е снимала под ръководството на Азо. С друг щях да го понеса. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

 

 

Ми Асенов му кажи! Бездарник! Добре, че Гюра си работи с Калин - той е много добър аранжор, но явно не искат да пробват нови стилове. 

Любимата ми песен от Влюбена в живота - преди малко исках да я споделя, като видях Свобода, но ме домързя! Добре, че ме отмени! Хвала! 

Спокойно, аз съм тук, за да компенсирам. :D

Мога и да изнеса концерти за всички, които ги мързи. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Вчера ми се слушаше Намери си майстора, но исках живо изпълнение. Уви, такова няма в ютюб. Турнето беше на плейбек, концертът в НДК - също. Има ли я някъде изпята на неин концерт на живо? Мразя Глория на плейбек, много по-добре звучи на живо. 

Не си поискал, не съм дал. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, adorable каза:

Спокойно, аз съм тук, за да компенсирам. :D

Мога и да изнеса концерти за всички, които ги мързи. :D

Ако обичате, "Каква заблуда, такава лудост"... 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Боже, аз бях на тоя концерт! Но тогава мразех кючеци и не съм я отразил. 

Каква е тази амнезия, че не помниш тази изява - тук разби с тая мида и пеене на живо велико.

И как така си мразел кючеци, как си претърпял този обрат... от шансони и рапсодии да стигнеш до "Ватман" и "Шофьорката". Между другото, този албум на Мира ми е гилти плежър. :D

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, adorable каза:

Каква е тази амнезия, че не помниш тази изява - тук разби с тая мида и пеене на живо велико.

И как така си мразел кючеци, как си претърпял този обрат... от шансони и рапсодии да стигнеш до "Ватман" и "Шофьорката". Между другото, този албум на Мира ми е гилти плежър. :D

 

Подведох се/те. Бил съм на предния, когато за първи път изпя дуета с Азо. Но защо имам чувството, че и перленото шоу го гледах на живо? Явно декорите на Нов Фолк са били еднакви всяка година, изключая оная с халая на Есил Дюран - с есенните листа на първа пролет!

За мен най-турбо гюбекът беше Перла на Таня Боева - само него признавах, другите ми звучаха долнопробно! Два пъти става въпрос за перли в един пост? Случаеност? Е, Глория няма песен за перлите, но има за пияните вишни! Наздраве!

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, WindWalkerMonk каза:

Ми ходих на Бионсе, Селин Дион, Гага, Шер, Коледния бал в UK, И там още друго. На Глория не ходих ест, само го гледах.

На самия концерт по време на "Кралица" (която трудно понасям) попита "Има ли кралици тук тази вечер", една жена зад мен се провикна "Пълно е"... обърнах се назад, мъжът й се беше хванал за главата и се хилеше хахахаха.

Като изключим това, имаше доста прилични хора в залата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

Глория имаше възможност да е женската версия на Азис като статус, но поради лимитиран мозъчен капацитет не успя.

Твърде различни са - като започнем от глас дори. Азис с неговото високо пеене граничещо с крещене е много по-разпознаваем. Глория пее в по-ниски тоналности, но е далеч по-издръжлива от него. 
 

Във визуален контекст - Азис изгради кариерата си единствено върху основата на скандала с гей привкус - перуки, голи мъже, полилеи и т.н. Глория никога не е била толкова разчупена и гъвкава във визуален контекст. Може би единствено в "Намери си майстора" е скандализирала и пак с много по-малък отзвук отколкото Азис. Визията във "Влюбена в живота" също е рачупена за нейните стандарти - тук-таме някой заголен крак, студен поглед и излъчване тип "Урсула". Бих разделил кариерата й на два периода - първият преди "Крепост" - визията е леко провинциална, със сръбски привкус, ала Драгана, с леки рок и ретро нотки. 2-ри период: "Крепост" + настояще - хибрид между Цеца и Марая Кери, след 2005 със студено, пластмасово излъчване и държание.

Глория проби със социалните и разнообразни теми в творчеството си - "Децата", "Песента", "За тебе, майко" и т.н., но Ивана буквално я заби в земята с много по-добре написани и структурирани социални текстове и се намести в нишата й, Глория вместо да започне да се конкурира и развива, се комплексира, спря да си пише текстовете сама и започна да пее само и единствено за себе си. Азис никога не е бил толкова изразено социален и разнообразен като репертоар.

Женският Азис като статут и хитове е само един:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, adorable каза:

На самия концерт по време на "Кралица" (която трудно понасям)

Пее ли я все още? Аз нищо не си спомням от песента, а за тогава си беше средно популярна май. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...