Jump to content



Препоръчани коментари

И до ден днешен не проумявам защо е записала "Ти кажи МИ, облаче ле бяло, жив и здрав, че тук си МЕ видяло"... Явно има бели петна и чака инфо от облака майка. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DenFevgo каза:

И до ден днешен не проумявам защо е записала "Ти кажи МИ, облаче ле бяло, жив и здрав, че тук си МЕ видяло"... Явно има бели петна и чака инфо от облака майка. 

Поради същата причина, поради която е записала и "оТцеляла".

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, DenFevgo каза:

А кефи ли те "Където ДА СИ ТИ, ела, в онзи град ела на греха"? :D

Не - не съм я слушал тази песен от години и даже не ми е направило впечатление - това е готиното на Спотифай - можеш да баннеш и отделни парчета и цели изълнители и да са живи и здрави хората, които са го измислили така.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, DenFevgo каза:

Дали някога ще чуем на концерт "Приятелко ти моя, най-добра" в оригинален вариант? 🥰

Аз за там нямам против, че налага предимно ремикса, защото го намирам за по-добър от оригинала, който пък изисква по-интимна обстановка (според мен). Но с Фенкс си е престъпление при този блестящ оригинал, да налага ужасното нещо, което изпълнява - Ленко трябва да яде бой заедно с нея заради това.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма по-противен ремикс от Феникс. Как така веднъж не изпълни оригинала някъде? Ужас. То май само приятелката ѝ е хубав ремикса, няма нито един свестен друг ремикс, а все тях налага. Същото направи с ако те няма и тоя керлив ремикс. 

А какво му е неправилното на Град на греха? Където ти да си? Където и да си? Където и да си ти? На мен не ми звучи грешно както го е изпяла.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Illyria каза:

Няма по-противен ремикс от Феникс. Как така веднъж не изпълни оригинала някъде? Ужас. То май само приятелката ѝ е хубав ремикса, няма нито един свестен друг ремикс, а все тях налага. Същото направи с ако те няма и тоя керлив ремикс. 

А какво му е неправилното на Град на греха? Където ти да си? Където и да си? Където и да си ти? На мен не ми звучи грешно както го е изпяла.

Е, има много добри ремикси - "Сбогом, адиос", "Дар от Бога", "Скъпи, купи ми нещо".

Ремиксът на "Ако те няма" е добър, правен е от Дийп Зоун. Просто не е за концерт.

"Където и да си" е правилната форма. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, DenFevgo каза:

Е, има много добри ремикси - "Сбогом, адиос", "Дар от Бога", "Скъпи, купи ми нещо".

Ремиксът на "Ако те няма" е добър, правен е от Дийп Зоун. Просто не е за концерт.

"Където и да си" е правилната форма. 

Аз не ѝ харесвам никой ремикс освен приятелката. Ако ще ги миксира наново, да ги изпее наново (както например Скъпи купи ми нещо или Дар от бога), но не виждам смисъл от нови версии щом ще са с по-клубно звучене, особено издадени същата година или след, от когато са оригиналите. Да ги беше направила така отначало, не после нови версии, криви и сакати.

Текста на Градът е "Не чу ли ти една легенда за града, където да си ти." Демек града където трябва да се намираш в момента. Ако беше "Където и да си" щеше да има друго значение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Illyria каза:

Аз не ѝ харесвам никой ремикс освен приятелката. Ако ще ги миксира наново, да ги изпее наново (както например Скъпи купи ми нещо или Дар от бога), но не виждам смисъл от нови версии щом ще са с по-клубно звучене, особено издадени същата година или след, от когато са оригиналите. Да ги беше направила така отначало, не после нови версии, криви и сакати.

Текста на Градът е "Не чу ли ти една легенда за града, където да си ти." Демек града в който трябва да се намираш в момента. Ако беше "Където и да си" щеше да има друго значение.

Не чу ли ти една легенда за града?

Където и да си - ела, в онзи град ела на греха. 

В написаното от теб няма никакъв смисъл.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, DenFevgo каза:

Не чу ли ти една легенда за града?

Където и да си - ела, в онзи град ела на греха. 

В написаното от теб няма никакъв смисъл.

Зависи как го тълкуваш. Ако пунктуацията беше, както си я написл ти, правилно е където и да си. Но с изпяването където да си ти, аз го тълкувам като легендата за града в който трябва да си ти

Не е грешно изпяването ако тълкуваш текста по друг начин. Все пак е лирически текст, така че приема отклонения от нормата как е правилно и как не.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Illyria каза:

Зависи как го тълкуваш. Ако пунктуацията беше, както си я написл ти, правилно е където и да си. Но с изпяването където да си ти, аз го тълкувам като легендата за града в който трябва да си ти

 

Не е грешно изпяването ако тълкуваш текста по друг начин.

Няма как да тълкуваш нещо, което няма смисъл. Такова е твоето изречение. Има правила в българския език. Отделно има правила при писането на текстове и кантото на отделните стихове води логиката на текста. Но най-важното е, че форма на изразяване "където да си ти" няма. Има "където и да си", има "където и да си ти". В песен или стихотворение са позволени волности, когато нещо при сричките и ударенията не съвпада с ритмиката на кантото. В този случай всичко съвпада и е възможно на Глория просто да не й е стояло добре в устата "където и да си", докато е записвала, и на място да са го променили. 

В повечето случаи един добър текстописец ги знае тези неща, но изпълнителите си имат свои виждания. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега си пуснах клипа на тази песен да си го припомня. Изглежда много зле в лице и изкуствена. Сега е сигурно от най-естествените, колкото и иронично да звучи, но тогава беше синоним на пластика и това беше още една причина да отблъсне масовата публика. След това вече и държание, и творчество. Отдавна бяха звездните ѝ времена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , DarkChild каза:

Сега си пуснах клипа на тази песен да си го припомня. Изглежда много зле в лице и изкуствена. Сега е сигурно от най-естествените, колкото и иронично да звучи, но тогава беше синоним на пластика и това беше още една причина да отблъсне масовата публика. След това вече и държание, и творчество. Отдавна бяха звездните ѝ времена.

 Ако тогава някой ми беше казал, че ще има толкова грандиозно кармично възмездие, щях да му се изсмея в лицето.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, omline каза:

 Ако тогава някой ми беше казал, че ще има толкова грандиозно кармично възмездие, щях да му се изсмея в лицето.

Възмездие за нея или за пластмасовите днес?

Иначе на мен си ми изглежда 1:1 с едно време. 

 

208491932_344629217027028_2842122138968076507_n.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, DenFevgo каза:

Възмездие за нея или за пластмасовите днес?

Малко не ти разбирам въпроса, но да кажем, че промените по лицата на "любимките на масовата публика" хвърлиха в коша всички обвинения, които едно време се изсипваха върху Глория. 

Между другото, когато някой пак реши да се гаври на "кралските" й маниери, нека е наясно, че тя нито веднъж не се оправда, когато се изсипваха най-големите лайна отгоре й. В същото време години по-късно, когато най-после се разбра, че няма и капчица истина в историите за операции (мисля, че това стана някъде покрай юбилея на д-р Емилова), стана ясно и какъв комплимент е било за нея да приписват на разни пластични хирурзи резултатите от усиления й труд...и така донякъде си обяснявам и надменното й излъчване, защото е било абсолютно с основание. Такава космическа глупост и аз ще гледам от високо. 

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, omline каза:

Малко не ти разбирам въпроса, но да кажем, че промените по лицата на "любимките на масовата публика" хвърлиха в коша всички обвинения, които едно време се изсипваха върху Глория. 

Между другото, когато някой пак реши да се гаври на "кралските" й маниери, нека е наясно, че тя нито веднъж не се оправда, когато се изсипваха най-големите лайна отгоре й. В същото време години по-късно, когато най-после се разбра, че няма и капчица истина в историите за операции (мисля, че това стана някъде покрай юбилея на д-р Емилова), стана ясно и какъв комплимент е било за нея да приписват на разни пластични хирурзи резултатите от усиления й труд...и така донякъде си обяснявам и надменното й излъчване, защото е било абсолютно с основание. Такава космическа глупост и аз ще гледам от високо. 

Мислиш ли, че масовият български хейтър и селяндур си е дал сметка за тези неща? За "него" все още визията на Глория се дължи на скалпела. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, DenFevgo каза:

Мислиш ли, че масовият български хейтър и селяндур си е дал сметка за тези неща? За "него" все още визията на Глория се дължи на скалпела. 

Не е важно това. Просто е готино да виждам как от само себе си някои неща си застават на мястото.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , DenFevgo каза:

Мислиш ли, че масовият български хейтър и селяндур си е дал сметка за тези неща? За "него" все още визията на Глория се дължи на скалпела. 

Така или иначе, точно тя беше тази, която въведе огромните устни, цици и гротескната визия. Изобщо колкото Ивана е виновна за промяната в бизнес-модела, толкова пък Глория за деформираната представа за естетика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , DarkChild каза:

Така или иначе, точно тя беше тази, която въведе огромните устни, цици и гротескната визия. Изобщо колкото Ивана е виновна за промяната в бизнес-модела, толкова пък Глория за деформираната представа за естетика.

Пф.... това пък откъде накъде!? 

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

- Джуките ги въведе Мария. Циците ги въведоха Сашка Васева и подобни руси крави, дето създадоха още през 90-те кофти имидж на жанра. Някъде след 2000-та повечето взеха да си слагат силикон. Най първа в това начинание беше Ивана. За справка - "Грешна нощ". Драг куин гримът и гротескното излъчване бяха нейна запазена марка, та чак и до днес. Глория има само една подобна проява и тя е в обложката на "Влюбена в живота" и някои визии в "Изповед". Но случва се на всеки жив човек.

При Глория мисля, че за първи път промяната в бюста е в "По навик", но тя и в следващите години не е залагала на показване на гърди, колкото го правеха други. Като цяло добре, че Глория и Камелия създадоха някаква визия в поп-фолка, защото още щяхме да гледаме Цветелина като самодива, Петра с пердетата и някакви други селски изпълнения. Глория и Камелия са пълен антипод една на друга, но бяха супер разпознаваеми и иновативни, те първи направиха завой към по-западна визия, обложки и клипове. Едната с по-царствените рокли, другата с чизмите и по-клубния стайлинг.

Колкото до операциите. Българинът е страшно тъпо парче. Той вярва на всичко - щом са го написали там някъде и го повтарят като папагали. По-трудно е да си изградиш собствено мнение явно. Някои хора, каквото и да направят, ги преследва определен имидж. Други - като Преслава, дето се разчекват буквално, никой не им държи сметка за нищо. Даже съм сигурен, че макар изцяло префасонирана, в очите на хората тя все още си е кроткото и естествено Пете. Или пък Ивана, дето се обезобрази от операции. За Есил и Емилия да не говорим. Десислава е като подута и ожилена в лицето, носа и тя си го пипна, но за нея никой нищо.

Глория, Анелия и Райна в това отношение останаха най-естествени. Когато срещнах Глория последно, видях една естествено красива за годините си жена с напълно нормални и запазени черти. ето

Ей, тая песен "Белите манастири" я спукват, снощи бях на сватба и пак я пуснаха. Ако диджеите научат, че жената има и други песни все пак, би било страхотно.

По повод концерта в Козлодуй... Тоя бабиер Брена какъв проблем има да сподели поне веднъж снимка с българска звезда? Нещо ще ѝ падне короната ли, какво? Дори Цеца си беше качила снимка с Анелия, Драгана пък с Десислава, като са ги подгрявали... Значи може Глория да им прави реверанс, но Брена не може... Ебахти манталитета. То и ние трябва да сме така значи.

Честит рожден ден на нашата:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория първа ми направи впечатление с огромни джуки, омазани с гланц - на концерти, интервюта, репортажи от Сигнално жълто, една премляскваща такава. Мария първа се обезобрази до безобразие, но това не я прави първа в играта.

 Иначе сега Глория изглежда супер естествено за годините си, понеже не е правила крайни интервенции, а по-скоро се е гримирала калпаво. 

Мая Нури е първата силиконка! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adorable каза:

 

 

Е така трябва да ходи, тука е мадама, а не траверс.

Иначе Брена е мръсна гнусна забравена бабишкера. Марш у Сръбия мръсна сган, ма и там не те искат. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...