Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

За мен е потресаващо, че няма да имат концерт за РД. 15-годишна традиция, която отива в канала. Какво като няма хитове, какво като концертите им са дъното? Пак си е тръпка, стига да се излъчва на живо. Като знаят, че няма да имат публика, да го направят пак във "Универсиада", 1500 човека все ще съберат. Ама... :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Наистина ще е голямо падение, ако няма концерт за РД "Планета". Първо наградите отпаднаха като събитие, сега ако и традиционното си празнично мероприятие отменят, Димитров ще покаже страшно безсилие. За да се отдръпне публиката от Пайнерските концерти, определено нещо куца във фирмата - трябва да открият къде е проблемът и да го коригират, преди корабът съвсем да потъне.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина ще е голямо падение, ако няма концерт за РД "Планета". Първо наградите отпаднаха като събитие, сега ако и традиционното си празнично мероприятие отменят, Димитров ще покаже страшно безсилие. За да се отдръпне публиката от Пайнерските концерти, определено нещо куца във фирмата - трябва да открият къде е проблемът и да го коригират, преди корабът съвсем да потъне.

Проблемите в Пайнер са много дълбоки и се градят от поне 10 години насам - основният е, че от турнетата вкараха чалгата пак в кръмчите, като толерираха дълго време разни бездарници, а легендите ги пратиха насилствено в девета глуха. Това разбира се е свързано и с уеднаквяването на всички песни, премахване на индивидуалността на отделните изпълнители и т.н.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност един концерт в София както 2 ГОДИНИ HD и после Рожден Ден който да се излъчва на живо по телевизията биха дошли като глътка свеж въздух в бранша. Всички знаем как тук се събирахме по 100 човека в темата да коментираме тези мероприятия. На мен ще ми е интересно ако организират нещо с предимно ретро песни като концерта по случай 25 години. Дали биха събрали публика ?

 

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност един концерт в София както 2 ГОДИНИ HD и после Рожден Ден който да се излъчва на живо по телевизията биха дошли като глътка свеж въздух в бранша. Всички знаем как тук се събирахме по 100 човека в темата да коментираме тези мероприятия. На мен ще ми е интересно ако организират нещо с предимно ретро песни като концерта по случай 25 години. Дали биха събрали публика ?

Ами това е проблема, че няма да съберат. Виждаш, че концертите в Арена бяха с около 70% посещаемост и то в по-силни години от 2017 г., през която, според мен, удариха дъното - нито хитове имат, нито концерти (опита за концерт във Варна дори няма нужда от коментар, страшен резил). Не знам от колко години насам медийният фокус е изместен не към тях, а към друг жанр.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Проблемите на чалгата дойдоха от няколко фактора.

1. Темите за нощния живот. Буквално се нас*аха да пеят за кучки, боклуци, бивши, излишни, а преди това серията синтезаторни песни с "алелей" и фразички, свързани с питиета и сепарета.

2. Липсата на каквато и да е емоцията в песните, на изпипване на мелодиката, липса на солидни аранжименти и на инструментариум. Оцко изпокраде де що има семпли на поразия и научи певиците да си поръчват песни на калъп, сякаш пица на парче. Пуснаха се стотици песни на конвейер за ширпотребата, само и само да яхнат вълната в клубовете и да не изпаднат от борда. Цели структури на песни се крадяха, върху тях се слагаха едни вокали и бийтове и ето ти песен. Станаха незапеваеми, неразпознаваеми, в някои песни дори няма и канто - само едно редене на думи, които в повечето случаи от толкова обработки не се и разбират. Експлоатирането на едни и същи автори и работата на принципа "искам песен като еди-коя си". Излагацията в Господарите бе показателна. Още по-показателно бе, че след изтриването на въпросните клипове същите тези песни, качени отново от други потребители години след това, не генерираха и 200 000 гледания, което само показва колко са били хитове. :)

3. Купуването на гледания и съобразяването с диджеите също модифицира това уеднаквяване и опростачване. Понеже чалгаджийките са нагли и тъпи парчета, решиха, че щом една песен в дадена стилистика върви, значи тази формула е успешна за всички и всеки път. Уви.

4. Манипулациите с годишните награди и опитите за налагане на авторитарен монопол от страна на Пайнер. Още през 2007 Пайнера завидя, че Ара имаха силна година и принуди НФ да излязат от НДК и да се забият в миша дупка, след което съвсем ги досъсипа.

5. Налагането на едни за сметка на други и по-специалното внимание към онези с личните спонсори и отчитане на по-висок процент. Плащаш - получаваш. Така се обезсмисли ролята на продуцента.

 

Пайнер не успяха да задържат спонсорите при себе си, защото се случиха редица излагации, които отново дискредитираха жанра. И докато през 90-те той беше хулен, защото имаше реални скандали като тези на Луна, Петра, Сашка, от които народът полудяваше, то днес дори подобни прийоми не са интересни, защото станаха прекалено евтини и прекалено достъпни. Навираха личния си живот, спряха да бъдат интересни като музиканти. Спряха да говорят за музиката си. Те дори нямат къде да я презентират. Нямат студия, нямат сцени. И не говоря само за стадионите и Арена. Пайнер не създадоха марка в лицето на предавания от типа на Звезде гранда, Пинкове звезде или нещо подобно. Щото и в Сърбия експлоатират младите и са го обърнали на бизнес - нещо, което Рени казва, че Саша Попович е попил като порочна практика именно от Пайнера, обаче в Сърбия все още си държат на традиционното - има старлетки, ама певиците от онова време си остават на почит, докато тук поругаваме авторитетите и след като минат 40, им се подиграваме. Вижте какво правим дори с Лили и Веско. Не знам дали ще има фолк певица, която да доживее уважение след години и да е запомнена от масите. Силно се надявам Глория да работи качествено и да не позволи да бъде унищожена, защото тя е нещо друго.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами това е проблема, че няма да съберат. Виждаш, че концертите в Арена бяха с около 70% посещаемост и то в по-силни години от 2017 г., през която, според мен, удариха дъното - нито хитове имат, нито концерти (опита за концерт във Варна дори няма нужда от коментар, страшен резил). Не знам от колко години насам медийният фокус е изместен не към тях, а към друг жанр.

Ми те преди няколко години и НДК не пълнеха, но концерта 2 години беше супер успешен. Едно е в зала, друго е на открито. Също така едно е да платиш, друго е да идеш безплатно. :3fdb8960598fa63e:

Изместен е към другите защото са активни с турнета и медийно присъствие. Ти да не си мислиш, че наистина попа събира толкова хора колко пишат ? Нали имаше снимки от последното турне и беше доста слабо, но по медиите лъжат и се създава някаква фалшива илюзия, че попа е недостижим. Митко Пайнера просто е много стиснат. Ти наистина ли си мислиш. че няма пари за едно турне и толкова се нуждае от спонсори ? Има, разбира се, но човек когато има много иска повече и повече.

Виж как Глория си ги пълни залите (ок, доста по-малки) с платен вход.

Дано направят някакъв концерт с ретро хитове. Представям си вече Ваня Калудова с 15 минутен микс с жестоки ретро хитове и как моли публиката да погледне към звездите и да си пожелаят нещо - истинска дукеса. :Vishenka_05:

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми те преди няколко години и НДК не пълнеха, но концерта 2 години беше супер успешен. Едно е в зала, друго е на открито. Също така едно е да платиш, друго е да идеш безплатно. :3fdb8960598fa63e:

Изместен е към другите защото са активни с турнета и медийно присъствие. Ти да не си мислиш, че наистина попа събира толкова хора колко пишат ? Нали имаше снимки от последното турне и беше доста слабо, но по медиите лъжат и се създава някаква фалшива илюзия, че попа е недостижим. Митко Пайнера просто е много стиснат. Ти наистина ли си мислиш. че няма пари за едно турне и толкова се нуждае от спонсори ? Има, разбира се, но човек когато има много иска повече и повече.

Виж как Глория си ги пълни залите (ок, доста по-малки) с платен вход.

Дано направят някакъв концерт с ретро хитове. Представям си вече Ваня Калудова с 15 минутен микс с жестоки ретро хитове и как моли публиката да погледне към звездите и да си пожелаят нещо - истинска дукеса. :Vishenka_05:

Ох, драга, не знам вече какво да си мисля. Положението им не е никак добро, със стари песни ще успеят, но това автоматично ще изключи като публика най-малките, които се кефят на Галин, Фики и т.н.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Без Пайнер, предполагам.

 

Напротив, това е скрит концерт на Пайнер, а Пеевски се е жертвал като бушон. Радио "Веселина" е негово. :1000 (19):

 

 

А това с радио Веселина, Пеевски ли го плаща? Пайнер много обичат да се крият зад разни чужди марки в напечени ситуации. Преди беше Нов Фолк, Фолк ревю и тем подобни. Сега Веселина. Явно ако не съберат хора, този път няма да падне тежестта върху тях. :whistling:

 

Именно, именно, играят заедно доста добре. Одеве ти дадох пример как хейтят заедно Кама от години. :1000 (19):

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ох, драга, не знам вече какво да си мисля. Положението им не е никак добро, със стари песни ще успеят, но това автоматично ще изключи като публика най-малките, които се кефят на Галин, Фики и т.н.

А какво мислиш за новото гадже на Преси ? Дали пак ще се бие и с него на Слънчака ?

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

А какво мислиш за новото гадже на Преси ? Дали пак ще се бие и с него на Слънчака ?

Повече ми харесва в ролята на необвързана :Vishenka_05:

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Концерт на Пайнер, който се обявява като отворен такъв, че и бенефисен даже е предпоставка първо, да се привлекат на него Азис, Тони Стораро, Софка, Алисия и второ, поради липса на актуални хитове, да се пеят ретро такива. Въобще, изглежда точно като продължение на опитите от последните години на Пайнер да правят масовки без хитове, завършили с фиаско. Реално правят нещо като концертите на "Нов фолк", ама без Маргарита Лозанова.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен концерта на Веселина може да е нещо доста голямо, стига да се направи и промотира както трябва. Имат потенциала да ни припомнят добрите времена с концертите на Нов Фолк, когато нямаше разделение на компании. И в случая дори не говорим за награди, които да бутат предимно на Пайнерци и пак да има някаква неравнопоставеност, а за събитие с акцент върху песните. Ако поканят и не-Пайнерски имена като Азис, Камелия, Рени, Тони Стораро, Софи Маринова и т.н. ще бъде жестоко и запомнящо се.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Със сигурност 2017 е най-слабата година откъм хитове на Пайнер.В такава дупка никога не са изпадали.Винаги е имало поне по 4-5 стабилни хита, които успяват някакси да ги задържат на повърхноста, ама тази година дори големите имена като Преслава, Галена и Анелия не успяха да спасят положението. :girl_cry2:

96A83D3B-FDF2-4BD4-8660-488739D6990E.jpeg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен концерта на Веселина може да е нещо доста голямо, стига да се направи и промотира както трябва. Имат потенциала да ни припомнят добрите времена с концертите на Нов Фолк, когато нямаше разделение на компании. И в случая дори не говорим за награди, които да бутат предимно на Пайнерци и пак да има някаква неравнопоставеност, а за събитие с акцент върху песните. Ако поканят и не-Пайнерски имена като Азис, Камелия, Рени, Тони Стораро, Софи Маринова и т.н. ще бъде жестоко и запомнящо се.

 

Пука им на Пайнер дали ще е голямо. Ще седят отстрани. Ако пропадне концерта са чисти, ако има публика, ще изпратят всичките си джукеси.

 

А пък да говорим, че Касъмови щели да пратят тежката артилерия е смешно. Те имат 2ма изпълнители - Алисия и Стораро. От отвън единствено Камелия и Азис вървят. Другите не стават. Софка няма актуални песни.

 

На практика, Веселина разчита на Пайнер.

 

С ретро хитове, няма да съберат достатъчно публика. С нови хитове също. Затова и обявяват концерта като сборен. И не се уточнява какъв ще е репертоарът.

 

А предни години обявяваха концерти още през септември, ако не и по-рано запазваха зали.

 

Арена Армеец не виждам да напълнят. НДК им беше много добре. Да се мазнят. Да търсят варианти пак да пробият там. Залата е малка, но е престижна. А ако не могат да се договорят, значи нещо им куца.

 

Цури Янева сигурно до февруари ще е родила. Едва ли ще мине без нея. :whistling: Иначе, Пеевски за какво да инвестира? :dontknow:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Цури Янева сигурно до февруари ще е родила. Едва ли ще мине без нея. :whistling: Иначе, Пеевски за какво да инвестира? :dontknow:

Ама тя нали роди преди близо 2 месеца?

96A83D3B-FDF2-4BD4-8660-488739D6990E.jpeg

Link to comment
Сподели в други сайтове

Почти целия пайнер е пял за ДПС, защо някой е изненадан от агитацията на Жалка? Който си плаща междудругото, за него ще викат. Не че е нужда, впредвид публиката, съставена от всички нюанси на кафявото.

 

Иначе вече е почти средата на октомври, обявена дата за декемврийски концерт няма, а ние можем да съберем две и две. Явно на чичо Монополиста не му се вътри и таа година за наем на огромната зала, която вече два пъти не му се отдава да напълни.

 

Явно няма желаещи софийски лафки за хот-дог, кебабчийници и месарници да си направят частно парти в Армеец с митьовите кокошки, буахахаххаха.

 

Ама незнам оти праи концерт под годишнината на Веселина, едно мероприятие по повод закриването на кокошарника от типа 25 години Пайнер стигат би било в пъти по успешно.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пука им на Пайнер дали ще е голямо. Ще седят отстрани. Ако пропадне концерта са чисти, ако има публика, ще изпратят всичките си джукеси.

 

А пък да говорим, че Касъмови щели да пратят тежката артилерия е смешно. Те имат 2ма изпълнители - Алисия и Стораро. От отвън единствено Камелия и Азис вървят. Другите не стават. Софка няма актуални песни.

 

На практика, Веселина разчита на Пайнер.

 

С ретро хитове, няма да съберат достатъчно публика. С нови хитове също. Затова и обявяват концерта като сборен. И не се уточнява какъв ще е репертоарът.

 

А предни години обявяваха концерти още през септември, ако не и по-рано запазваха зали.

 

Арена Армеец не виждам да напълнят. НДК им беше много добре. Да се мазнят. Да търсят варианти пак да пробият там. Залата е малка, но е престижна. А ако не могат да се договорят, значи нещо им куца.

 

Цури Янева сигурно до февруари ще е родила. Едва ли ще мине без нея. :whistling: Иначе, Пеевски за какво да инвестира? :dontknow:

Янева роди преди месец-два.

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Самата Яница повдигна още малко завесата около новия си проект, като издаде заглавието му. “Изкушение“ ще радва и провокира публиката тази есен, а творческият екип, който стои зад него е Diamond Beat Production /музика и аранжимент/, Анастасия Мавродиева и Росен Димитров /текст/ и Георги Марков / режисьор/.

 

 

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо всички сте такива лицемери,нали ви е ясно,че ако чалгата залезе първо ще изхвърчи така любимата ви Камелия? Положението в поп фолка изобщо не е толкова зле колкото го изкарвате тук,тази година също си има тотални хитове като "Виновна","Коя","Нито дума","Дъ босс","Моро му","5678","Как да изтрезнея","Строго забранено","Тук жена му пази","Мотел" както и "Дай ми още" и "Жена за лудницата",които се развиха през началото на тази година и т.н. Имаме и сезонни хитове като "Няма да ме купиш","Без чувства","Пада звезда",песента на Галин и Лорена,"Дразни ме",песните на Кали и тн,а и да не забравяме,че през тази година пак най-гледания клип е чалгарски ("Мотел").

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нали и на най-задръстените в теза форуми стана ясно, че "любимката" НИ..... Камелия няма как да изхвърчи откъдето и да е, камо ли от чалгата? Около 15 години всякакви дебили я изхвърляха и закриваха, а в 2017-та стана така, че "чипровската" е хванала метлата и чисти яко и в Пайнер и извън него. Хайде да не се правим на разсеяни, че почистването предстои да стане и зад океана, че след Преса и Галка ще има доста "пайнерски" боклук. Само имайте търпение, защото след 7 години във фризера иде време за ново преброяване на дивите зайци.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нали и на най-задръстените в теза форуми стана ясно, че "любимката" НИ..... Камелия няма как да изхвърчи откъдето и да е, камо ли от чалгата? Около 15 години всякакви дебили я изхвърляха и закриваха, а в 2017-та стана така, че "чипровската" е хванала метлата и чисти яко и в Пайнер и извън него. Хайде да не се правим на разсеяни, че почистването предстои да стане и зад океана, че след Преса и Галка ще има доста "пайнерски" боклук. Само имайте търпение, защото след 7 години във фризера иде време за ново преброяване на дивите зайци.

Когато чалгата умре ще спре да бъде пускана по клубове и дискотеки,а Камелия е най-бездарна от Големите,така че хората биха предпочели да отидат на концерт на Глория или Ивана отколкото на Камелия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...