Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

  • Отговори 4,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

С тази боя си изгори косата.

Коментирай, че Има любов е имала 20 гласа по малко от Дяволско желание за Песен на годината.

 

Ами не мога да повярвам 1000%20(29).gif Всичко води към теб, Доза любов или друга на Ивана.. къде са им били феновете :D Жалко, че Последна вечер на Гера беше от 2004, можеше и тя да се бори. Иначе аз пък съм разбрал, че албума имал съвсем малко точки до награда за албум 1000%20(29).gif Иначе ако не бъркам темата, чел съм я, но не я намирам сега..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дам, сигурно...

Или явно се мъчим от факта, че 14 000 абоната не могат да се правят от всеки, нали?

Направи си ги и 50 000.. не ме интересуват абонатите ти

Гледай си работата и не ме занимавай с глупости

Успех на теб и на канала ти... направете го с 500 000 абоната... все едно ми e ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това са глупости. Глория властва през 2004 с "Присъда" и "Не сме безгрешни".

През същата година издава и един от най-бруталните проекти - "Намери си майстор".

Препоръчвам ти да прочетеш темата за Рени, Емануела и.процентите и много неща за чалгата ще ти станат ясни. А Фокс в един километров пост е обяснил положението на Глория от 2001 до 2008 включително.

В коя тема?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво общо има Преслава? :mf_surrender:

 

Какво ли? Я да видим така, на прима-виста. След 2009 година Пайнер не създадоха голяма и харизматична звезда. И все още няма данни за такава вече 10 години. Последната истинска, която наистина завладя масите е Галена, през 2008-ма. Следователно Пайнер трябваше да се оправят с наличното. Най-утвърденото им име през 2009 година бе Преса, въпреки отвратителната си година. Нямаше логика, да продължават да я бутат, но явно договорката е включвала неща, които другите не са били в състоятие да предложат. И понеже Преслава не може да предложи нищо друго освен пари от хонорара си, аз съм почти 1 000 000 % убеден, че за да я държат за лидер във фирмата, тя при подписването на втория си договор пред 2009 година е отстъпила сериозен бонус на Пайнер. За мен кучето е заровено някъде между 60 и 70% за Пайнер в периода, след 2009-та година. Така бизнеса се затапи, колегите загубиха амбиция, а това естиствено доведе до тази меланхолия и правенето, на едно комерсиално нищо, защото това правеше и лидерът Преслава. През всичките тези години Пайнер и чалгарите бяха предупреждавани, за неизбежният край на тази отложена агония.... от знаете коя..... но за да не разберат хората, че са безпомощни, от Пайнер плюеха нея, за да запазят себе си. Е, нека видим, на 29.07.2017г. (утре), какво е останало от политиката им 10 години, след последната изява на.... онази..... на техни турнета.

 

 

Шок ли? Не си спомням да е имало масови самоубийства или протести за кръчмарката с краденият репертоар.

Причината е конфликтът й с Димитров от февруари 2004-та.

 

Не бе Казаков, по-прости са нещата. Ивана не бе на турне 2004, защото бе решено Глория да закрива. През 2005-та бе обратното. Това е, друго няма. :1000 (19):

 

 

Нека Фокси ти обясни за какво иде реч, иначе турнето е било запланувано като "Глория и приятели" със спонсортво - 100 К от Жоро ...., но след като Кама подшушва на Димитров за 1 милион от Мтел, той склонява за първи и последен път в историята на чалгата. Естествено този милион е турне Планета Прима, а не за Глория и приятели, но Димитров вярва, че само Гло може да изнесе такова концертно събитие на гърба си и тя е вписана под номер 1 в списъка, а под номер 2 е Кама, защото без нея няма Мтел, няма милион. Останалите натегачки от 3 до 8 са избрани от по-нискостоящи във фирмата.

Из Мемоарите на Чалгата от д-р Фокси.

 

Да, точно така, това е самата истина и никога не е имало друга. Обяснил съм го хиляди пъти с безброй примери и следствия от онези събития. Дори Кама не е правила някакви драми от това и го разкри пред хората чак в 2015 година, което поне мен е нечувана и невиждана лоялност пред един недостоен тип, като Митко Трендафилов Димитров - Пайнера. Но пък какво ли му е било на човека повече от 10 години да знае, че Кама винаги може да го злепостави като мишка и безпомощен смотаняк без възможности позиции и връзки, за такива мащабни неща? Можеше ли да го забие в земята с 1 интервю? - да. Направи ли го? - не. Само най-големите играчи могат да си позволят да имат в ръцете си "кент флош роял" и да не го сложат на масата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе хора 2005 - 2007 чалгата само от чешмата не беше потекла.

То реклами на мобилно планове, мастики, бири, водки, газирани и енергийни напитки...

Тетрадки, списания, плакати.

В жълтите вестници 50% се пишеше само за чалга, в реалита, къде ли не. В новогодишните програми се канеха чалга звезди, концерти. Пък за ерата на Ивана да не говорим, която е в тия години де.

Как стана тоя погром толкова рязко?

Много изведнъж се отдръпнаха всичките спонсори.

Това според мен е някаква грешка на Митака.

Не може всичко изведнъж да се срине из основи без някаква кардинална грешка от страна на фирмата.

И тогава си я имаше критиката по чалгата, но сякаш не и се даваше такъв медиен шум.

Аз си го обяснявам на факта, че започна лека по лека да се появява поп музиката. Все по-силно и медиите се обърнаха към нея, като разбира се "класна" музика, а не "циганията". А след като медиите се обърнат на там, всичко се обръща на там.

 

Не знам дали вината е в Митко, но може би и той има някаква вина, защото ей така всичко да отиде на другия бряг... не знам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не бе Казаков, по-прости са нещата. Ивана не бе на турне 2004, защото бе решено Глория да закрива. През 2005-та бе обратното. Това е, друго няма. :1000 (19):

На Турнето през 2004 нямаше как да не закрива Глория, все пак това беше нейното турне, което в последствие прерасна в Планета Прима с всички останали певици. Може би Глория се е подразнила през следващите години, че идеята е тръгнала за "нейно" турне, а някарая "конкурентката" Ивана обира престижа ... или поне това може да се чете из клюкарските коментари.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В коя тема?

Ами не мога да повярвам 1000%20(29).gif Всичко води към теб, Доза любов или друга на Ивана.. къде са им били феновете :D Жалко, че Последна вечер на Гера беше от 2004, можеше и тя да се бори. Иначе аз пък съм разбрал, че албума имал съвсем малко точки до награда за албум 1000%20(29).gif Иначе ако не бъркам темата, чел съм я, но не я намирам сега..

 

Заповядайте, душици:

А като цъкнете на червената стрелкичка на цитата на Фокси и сте в темата...за да прочетете за Троянският кон Ивана.

2001 година бе преломната. Тогава стана това с %-те и Ивана. И Глория и Деса и Кама имаха в пъти повече участия, доста по-голям хонорар, многократно по-атрактивни, търсени от медиите и въобще пазарно капитализирани. Но цитатът на Кама, в по-горния ми пост и след 15 години е оказва верен до последната запетайка и за 2001 година. Значи онези 3-те ще си избодат очите коя да прави по-добри песни, а леля Ванче тихичко, зад паравана, на по бира с Пайнера си уреди крайната слава, под формата на "Певица на годината", като подписа на 50% за Митака и не търсеше никакви пари от касети и и дискове. Нямаше какво друго да предложи, за да се заеме с нея Пайнера и така започна месомелачката. Днес всеки има своя медия под формата на фейсбук, инстаграм и канал в тубата и бокса, като така може да се популяризира сам и да работи сам. Но през 2001 година това бе абсурд. Ако не те бутне Пайнера и не те награди Маргарита, никой няма да забележи, че има чалга. Тогава всички лостове бяха в ръцете на Митака. И който посочеше той, този ставаше лидер.

 

Глория тогава прави концерти в зали, ходи по Америка, бута се с познати по Европа и създава някакъв имидж, на успяла и сред българите по света, а Ивана, като добър счетоводител направи бакалската сметка на Митака и понеже той само от пари се интересува, прие нейната оферта. Ама там талант у Глория, глас у Деса, диви купони и размазани клубове при Кама - кучета ги яли. Това няма никакво значение пред финикийските знаци, ама никакво. Затова през 2002-ра Глория се направи на обидена и почти я нямаше. За 2003-та вече бе подсигурила пачки от Жоро Илиев. Как? - днес няма значение, но там я пробождат в сърцето остри игли, като и споменат, че му е станала държанка, с користна цел. Но пък албума си е як, клиповете на ново по-добро ниво, концерта в НДК бе неизбежен, след като Митака нямаше разходи за него и пропагандната машина се задвижи добре. Ама накрая Митака си награди пак Ивана, този път заслужено, за разлика от 2001 година, а за Глория на наградите в началото на 2004 година остана "Нов фолк", където за пръв и последен път Маргарита се одърви на Пайнера.

 

Усетил, че може да я изнуди Жоро Илиев да финансира и турне на Пайнер, Митака бе решил да има такова на Глория, с участието на изпълнители на Пайнер. Той въобще не вярваше, че някой друг, освен тя може да прави големи концерти. Но ненадейно една нейна колежка, която е в най-меко казано много добри отношения с мениджмънта, на единственият тогава български мобилен оператор подшушна на алчният господин от Димитровград, че някакви 100 000 от Жоро Илиев са нищо, в сравнение с 1 000 000 от M-TEL. И господина тръгна с цялата си кохорта да преговоря. Не знам защо бе решил, че като някой друг му е отворил очите за големите пари, той моментално ще приеме формулировката на лятната пайнерска концертна инициатива "Турне на Глория и приятели", но му бе обяснено, че пари за такова нещо няма да има, но може да се намерят при друго лого на лятното турне. Нали, в случая въобще не говорим за Ивана, а тя бе "Певица на годината". За Митака тези титли нямат никакво значение, когато става въпрос за пари. Разбира се, имаше и оферта към Ивана, но пресният им конфликт от февруари 2004 затвори вратите за Ивана. Митака искаше да накаже и уредилата му M-TEL, но му бе подсказано от компанията, че тя вече е първа в списъка. Така, Пайнера взе лист хартия и написа....

 

1. Глория

2. Камелия

 

.... и го е дал на Панчо да добави който си иска до 8. Това бе споменато миналата година, от №2 в списъка в едно нейно интервю, което с 11-годишно забавяне разкри цялата несъстоятелност, на фирма Пайнер по онова време и хилядите лъжи изречени от тях по повод мениджърските им възможности. Някак това, в комплект с говореното от години от Рени, че тя е завела Митака в София и специално в НДК иде да ни каже, че някой много го е страх да си признае, че е бил никой в големия бизнес и че е вярвал сляпо само в Глория, а не е било редно да го прави, ако се има, за истински мениджър.

 

Турнето мина скромно, пред пълни стадиони и бе отразено, само в чалгарските медии. Изкуствената цензура, която сериозните медии бяха наложили на чалгата тогава ми прилича на 100% на днешната. Но въпреки това, отзвукът бе неизбежен, защото колкото и да се стараеха противниците на чалгата, ТВ Планета бе медия №4 в България тогава и нямаше как да се покрие възхода чалгарски. Описвам това, за да се види, че се минава на друго ниво, а Глория бе назначена от Пайнер, за негов лидер. Как и защо е друг въпрос, но нямаше голямо брожение срещу статуквото, освен от Ивана и един пазарлък на Кама със сем. Димитрови, обещали реки от злато, на "чипровската" невеста, само и само да не се откаже, заради някакво его, че иначе и M-TEL си тръгват с нея.

 

След турнето Глория бе на пиедестал. Малките недодялани натегачки от №3 до №8 в списъка вече не можеше да се говори с тях, но всеки бил тогава на поне 1 концерт знае, че всичко минаваше скромно и вяло, в сравнение със следващите 2 години, като се отразяваха сериозно изявите на №1 и №2 в списъка, които изнасяха цялата тежест на лятната пайнерска концертна изява. Това няма да го прочетете никъде, защото не изнася на статуквото днес, но пък реално освен в кръчми къде бяха пели тогава от №3 до №8 в списъка? Те още не осъзнаваха къде се намират, но бързо разбраха след турнето, от медийният интерес, защото вече им знаеха поне имената. Та когато Глория носи основната тежест на едно турне, да я няма никаква на наградите следващата година бе меко казано озадачаващо. Нейните из форумите беснееха, но кой да предположи тогава, че това не е изкуство, а преди всичко бизнес на Митко Пайнера? Кой да знае през есента на 2004-га и пролетта на 2005-та, че не става въпрос за изкуство, а за счетоводство? И да, въпреки турнето и основната роля на Глория в него, Митака просто я игнорира все едно Ивана е била там, а не тя. Чудехме се тогава какво става, но единствената, която можеше да открехне хората за интригите си мълчеше и се правеше на сърдита.

 

През 2005-та Глория опита стария номер от 2003-та, но на 25 август спонсора го гръмнаха в Сл.бряг и с нейните амбиции се свърши точно тогава. Ивана се развиваше перфектно, под вещото ръководство на г-н продуцента и каквото и да правеха другите нямаше никакво значение така, както днес няма значение дали въобще нещо прави Преслава. Щом шефа е решил в неговата фирма какво ще става, никой не може да промени нищо, дори срещу всичките пари на света и гениални певчески, сценични и видео превъплъщения. Затова Глория се кротна, пусна не особено хитов албум, а за да не се сърди г-на в Димитровград, се снима с плакат на Ивана, след свое участие. Всички знаеха, че е ирония, но ТВ Планета го отразиха като моментът на великото помирение.

 

През 2006 година Глория вече знаеше, че конюнктурата се е променила и опита с международен проект с група "Луна". Песента добра, клипът също (за времето си), медийната пропаганда го пое супер и за пръв път от години не я иронизираха. Но, онези на турнето бяха набрали невероятна скорост. И се стигна до "Планета Мура мега", на ст."Локомотив" в София, където Пайнер стъпиха само и единствено защото, тя бе метреса, на тогавашният собственик на "Локо"(Сф), оръжейният олигарх Николай Гигов. Концертът излезе без пари на Пайнер и от кумова срама, инженерът покани Глория да закрива - това бе нейното условие. Да, днес всеки знае, че там приключи величието на Глория, но пък като си помисля, няма концерт на Пайнер като онзи, в който всички се представиха на върха на възможностите си. Щом Райна имаше бисове, а бе първа непосредствено, след подгряващите Димана и Борис Дали, всеки да си прави изводите. Стандартът бе много висок, а Глория бе загубила рутината. Официално честитиха на Ивана размазването на Глория, но Ивана не бе щастлива. Кой да предположи, че в момента, на триумфа, на живота и, журналистите ще тичат след една с лепенки на гърдите, а няма да отразят нейната победа над Глория? И за капак къде отведе журналята онази с лепенките? О, боже - при Глория! И последваха едни целувки, ама една любов, едно щастие 2-могилско-чипровско пред камерите, толкова лицемерно, че бе въпрос на чест, за всеки журналист, да го отрази. А Ивана, тя чоплеше семки със Стояна някъде при генератора за ток зад сцената и се чудеше какво не е направила като хората, че медиите да не са при нея (освен Хуби с камерата на ТВ Планета и камерман нейният приятел Багера).

 

2007-ма бе просто пропиляна от Глория въпреки албума и "Ако те няма". Но, тук Маргарита Лозанова действаше като парен чук. Земята изрови, но направи песента "Песен на годината". Бясната пропаганда не бе случайна, защото следваха "Наградите на десетилетието на Нов фолк", за които знаеха единствено те двете през 2007 година. Това бе последното нещо, което Маргото направи за своя идол Глория. Но пък се затвори едно десетилетие, картите се раздадоха и другите можеха само да гледат. Визирам това, защото в думите за Преслава, след наградите тази пролет, на.... знаете коя няма нищо случайно. В Пайнер обичат канонизациите. Защото, наградите на "Нов фолк" бяха измислени от Маргото, за да се канонизира Глория, а тези на десетилетието, за да се знае, че има официална подредба и тя не подлежи на коментар. Само едно нещо ми убягва за 2008 година. Как Маргото не се сети за орден "Стара планина - първа степен"?

 

Благодаря за вниманието. Специален поздрав от Фокси! :1000 (19):

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Турнето през 2004 нямаше как да не закрива Глория, все пак това беше нейното турне, което в последствие прерасна в Планета Прима с всички останали певици. Може би Глория се е подразнила през следващите години, че идеята е тръгнала за "нейно" турне, а някарая "конкурентката" Ивана обира престижа ... или поне това може да се чете из клюкарските коментари.

2004 Глория и Калудова бяха на кантар, като Глория доминираше. Все пак "Не сме безгрешни" беше и е национален хит. А "Присъда" разцепи всички класации, доста хора я знаят тази песен. Имаше даже една рубрика в НФ - "Довърши изречението", участваше Ивана и на фразата: "Под душа си пея", беше казала "Присъда" на Глория. Разбира се, Ивана имаше тогава "Стриптийз", "Освободете дансинга" и "Като на 17" по-късно, но Глория с тези си две песни + "Намери си майстора" не й отстъпваше. Плюс това единствена на първото турне пя две песни на живо. Другите и за толкова не си направиха труд.

 

После през 2005 са я канили на турнето, но тя не прие, по нейни думи заради промотирането на странния албум "Влюбена в живота", който обаче се продаваше доста добре. Мисля, че после пак я бяха канили веднъж, но отказваше с обяснението, че "когато спонсорите имат повече възможности, тогава", което беше тъпо. И вече през 2007-2008, когато имаше медийно влияние покрай мюзик айдъл и тотален хит като "Ако те няма", вече не я и каниха. Сама си го направи, ама явно не й е било важно. Но да ви кажа, не ми беше приятно в тоя период, докато още имаше турнета, вместо да ходя да я гледам там, да посещавам изявите й в турнетата на Каменица и НДСВ по площадите и летните театри в Пловдив. Сега като се замисля, може всичко да е било заради конкуренцията с Ивана. Не знам защо после се правиха на приятелки. И двете от егото си изгубиха доста, но когато човек е на върха, после му коства бая зор да се примири. Затова по-добре златна среда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Камелия още 2002-ра мачка с новаторски решения, този каубоиски стил го налага много преди цяла България да полудее по "Трима братя, три сестри", истински новатор!

Link to comment
Сподели в други сайтове

2004 Глория и Калудова бяха на кантар, като Глория доминираше. Все пак "Не сме безгрешни" беше и е национален хит. А "Присъда" разцепи всички класации, доста хора я знаят тази песен. Имаше даже една рубрика в НФ - "Довърши изречението", участваше Ивана и на фразата: "Под душа си пея", беше казала "Присъда" на Глория. Разбира се, Ивана имаше тогава "Стриптийз", "Освободете дансинга" и "Като на 17" по-късно, но Глория с тези си две песни + "Намери си майстора" не й отстъпваше. Плюс това единствена на първото турне пя две песни на живо. Другите и за толкова не си направиха труд.

 

После през 2005 са я канили на турнето, но тя не прие, по нейни думи заради промотирането на странния албум "Влюбена в живота", който обаче се продаваше доста добре. Мисля, че после пак я бяха канили веднъж, но отказваше с обяснението, че "когато спонсорите имат повече възможности, тогава", което беше тъпо. И вече през 2007-2008, когато имаше медийно влияние покрай мюзик айдъл и тотален хит като "Ако те няма", вече не я и каниха. Сама си го направи, ама явно не й е било важно. Но да ви кажа, не ми беше приятно в тоя период, докато още имаше турнета, вместо да ходя да я гледам там, да посещавам изявите й в турнетата на Каменица и НДСВ по площадите и летните театри в Пловдив. Сега като се замисля, може всичко да е било заради конкуренцията с Ивана. Не знам защо после се правиха на приятелки. И двете от егото си изгубиха доста, но когато човек е на върха, после му коства бая зор да се примири. Затова по-добре златна среда.

Няма спор, че Глория пръсна през 2004 г. - дуета с Азис, представен на наградите на Нов Фолк, буквално си стана огромен хит и всички казваха, че "най-накрая Краля и Кралицата се събраха за дует", дуета изригна по подобие на дебюта на Гергана. В Намери си майстора, Глория показа нещо нечувано и немислимо за скандална звезда, камо ли за самата нея, с брутален клип и изненада тотално, а Присъда е паметна песен в цялата чалга индустрия. С тази 2004 г. Глория доказа, че е институция, но много бързо се срина в очите на хората, една от причините е отсъствието й на тези турнета. Съвсем нормално, певиците, които се представяха на коцертите тогава бяха актуалните, интереса беше към тях и малко или много, вниманието на хората не беше никак насочено към Глория и нейното творчество, въпреки хубавите и стойностни песни. Глория загуби от неучастието си на следващите няколко турнета, изключая последните 2 - 3.

 

А на концерта на ст. Локомотив София, Глория общо взето не беше очаквана, защото концерта беше пръв за София от този мащаб след всички турнета, Глория не беше част от цялостната визия на турнето, следователно и много хора, не са я очаквали. Накрая остана само една, а до последно хората се чудеха дали Преслава всъщност ще е там или не, хората резонно си очакваха нея. Въпреки краха при излизането на Глория, след това си я приеха и нея съвсем нормално, пяха с нея и я аплодираха. Пуснете си клипове и вижте, че е така.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...