Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Ама Смитх, нали до вчера оплюваше Глория? :wacko:

Цитат

asylumКаймакът на чалгаобществото слуша именно Джена. Дори и ние все още не сме дорасли, но уверено вървим към Истината! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз просто изброявам по-популярните песни, които имат и клипове. С риск да стана нагъл ще добавя и "Давай, за да получаваш" - песен, която малцина знаят и която не получи никаква реализация - но първо, Глория си спази обещанието тогава и помогна на млад талант от Мюзик айдъл и второ - направиха убийствено поп/рок парче с брутален текст на българо-македонски. Мина и замина, никой не отрази песента... но нека не се правят някои хора, че Глория си е плюла на нивото. Това, че българинът е прост или че му се поднасят само циганиите... чий проблем трябва да е? И "Обратно броене", "Ненаситна" и Циганите са супер песни. Просто Глория зацикля с текстовете на моменти - има си една любима тематика за за мъжете, които не я заслужават... и през две-три песни си я преповтаря, но това не означава, че прави само това. И мен ме е яд, че спря да пише нейни си неща и че не експериментира като преди, но пак на фоната на цялата паплач си запази реномето на уважавана певица, на чиито концерти хората не ги е срам да отидат. Другите нека си правят песни за дискотеките и да пеят "майната ти на тебе". Станали на 50 години и пеят за кучки и за бивши...

Тази песен не съм я чувал, но имам бледи спомени, че навярно имаше голямо одобрение и интерес към нея, след излизането на "Имам нужда от теб".

Последната песен на Глория - "Докосването има памет" се хареса доста тук и извън форума, не само на феновете на Глория, а и на много други. Песента е страхотна, така, на мен лично, не ми е харесвала нейна песен от "Безсъние". Това, че няма милиони като на Десислава песните, не означава, че Глория е свалила нивото или не се харесват нейните песни. Просто тя не "кове" творчество за шир употреба, заразлика от доста от останалите. Не си представям кифлите и мачовците по дискотеките да избухват на "Обичай ме такава" или "Няма кой да ме спре". А последната е с толкова хубаво послание и стабилна музика, чист поп. Интересно как Глория за 23 години не изпя и една думичка като "кучка", "майната ти", "духай" и тем подобни цинизми и естествено, това тук не се толерира, важното е да има тупса-тупса и лесно смилаем текст от едноклетъчните видове - масата слушатели на този стил и клип, в който певицата прилича на клоун или е изръсила 100 К бюджет, жалко, че посланието в музиката и нейната стойност се изгубиха във времето. Както рухнаха човешките ценности, така и музикалните. Колко жалко!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама Смитх, нали до вчера оплюваше Глория? :wacko:

Глория е втората любимка след Преслава - която напоследък нещо изобщо не усещам, дано се стегне, че песни като "Без теб" не са ми хич по вкуса.

Страхотна е, мачкай, МонА!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мачкай, и защитавай Преслава с цената на всичко, като тигрица! :3fdb8960598fa63e:

 

Много ясно,че ще я защитавам!Време е да се спре издигането в култ на разни певачки,които и на малкия пръст на Преси не могат да стъпят :3fdb8960598fa63e:

Поздрав с тази скандална песен на Али :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Галена най-желана по Планета ТВ

 

 

“Moro mou” на Галена продължава да властва в клубовете и сърцата на феновете, а това определено проличава и в музикалните класации.

Песента отново бе избрана за хит, който да оглави “Планета Топ 20” за месец март и с това Галена затвърждава лидерската си позиция в чарта, след като “Moro mou” застана начело на класацията и през февруари.

Въпреки че в момента изпълнителката се е отдала на грижи за своя син Александър и не се изявява на клубната сцена, успехите и любовта на феновете й не намаляват. Това осезаемо личи и в присъствието й в месечната класация.

Галена откриваме на още няколко позиции в “Планета Топ 20” с песните #МамаУраган, “Пей сърце” с Цветелина Янева и Азис, както и проекта на Фики - “С друг ме бъркаш”.

Втората позиция за месец март феновете отредиха на друг хитов проект, появил се наскоро – “5, 6, 7, 8” на Галин и Емануела. Изпълнителите завоюваха второто място с появата си в класацията, което е още един сигурен знак, че са успели да предложат парче, което да докосне публиката и да се превърне в любимо.

Трета в чарта за месец март е “Дай ми още” на Анелия, която спечели уважение както на феновете у нас, така и в чужбина, а вариантът й на турски – “Unutamamam” е класиран на 9 място.

Под номер 4 е “Няма да ме купиш” на Яница ft. Галин, а под номер 5 – “Мафия” на Кали и Илиян.

Деси Слава също е сред изпълнителите с песен в челната десетка – сингълът “И на всички като тебе” е класиран на 6 място. Емануела с “Почти перфектен” заема 7 позиция, а дуетът “За патрона” на Ваня и Анелия е 8-ми. Десети са Галин ft. Преслава с “Царя на купона”.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

В случая коментирах Глория и намесих ДесиСлава като пример как се гради кариера и се правят авторски хитове, а не обратно, както ти си написал, Стеф. Защо ме напаадаш сякаш съм обидил с нещо Глория. Болката от истината в думите ми личи в агресията на поста ти. Няма нужда.

2-3 от посочените и аз ги харесвам, но за да не стигнат до сърцата на хората както Ако те няма или Крепост, значи причината е в качеството. И Глория пробва и с комерси, и с по ориенталски, и с по модерни, и с хаусфолк, за да се хареса на младите, но неи се получи. Може би не прави нещата от сърце. Не е като не пробва с Калин Димитров, койтонаправи страхотни песни за бг попа последните две години. Не е като да е некадърен... Глория поне за мен си прави песни,колкото да има. Всяка нейна напомня за по стара нейна. В текстовете пък е истинска криза. Деса доста добър текст изпя към И на всички като теб, без да използва думи като кучки, боклуци, геове, без да възпява наркотици и даа приканва младите към плътски и алкохолни прояви. Успява да направи песни за всички таргети, за което заслужава уважение. И аз мога да публикуам лайфове. По скоро Гло да гледа лайфа на Две сърца от 2014 в НДК и да хваща тетрадката да си води записки, ако иска да има повече от 2 участия на месец и поне 1 хит в годината. Само едно И това ще преживея има повече милиони от всичко на Гло заедно в канала на Планета, а е балада. Какво ви е виновна Деса, че по исе харесват нещата и са далеч по барнати от тези на Гло

 

Зайчето се помни повече от името на Глория. Няма пък и място, на което да не я пускат 3 години след излизането и. И зайчето е страхотна песен - динамична и танцувална. Срам за Гло е че няма хит като зайчето последните 10 години, а Деса мачкаше Гло много преди да се върне в Пайнер. Май само годината с Крепост и е по силна и то само защото Деса напусна Пайнер в средата на годината. Деса детронира Гло още преди 2000 година

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникален текст... "режеш като ленти" е по-тъпунгерско и от "топя се като лед".

Направо понякога не се усещате какво пишете. :mf_surrender:

А лайфовете на Десислава от пайнерските концерти са чиста скръб.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Направо уникален текст... "режеш като ленти" е по-тъпунгерско и от "топя се като лед".

Направо понякога не се усещате какво пишете. :mf_surrender:

А лайфовете на Десислава от пайнерските концерти са чиста скръб.

"букет глухарчета и бегай във архива..", кой подарявя глухарчета?! :confused:

"пълна смешка като грешка..." - ?!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Каква агресия, бе Слави... Всякакви сравнения между Глория и Деса са безпочвени. Различни са двете. Десислава държи да е комерсиална към днешна дата, с което не знам доколко си прави услуга, но може би се чувства притисната от обстоятелствата, за да има повече участия. Тя си знае. Когато миналата година пусна "В друг живот", помниш каква статия написах за един сайт, нали? Абсолютно неподтикнат от никого. Такава после написах и за "Написано с любов" на Райна. Когато има добра песен, различна от масовите - не си спестявам суперлативите. Но Десислава често е объркана по отношение на концепция за кариерата си.

 

Няма и следа от момичето, което пееше "Ти ще бъдеш" и "Тъжно сърце". Това наричам аз новаторски песни. Тогава тя беше бутиков изпълнител. Сега е бледо копие на себе си. Мило ви е, че се завърна - разбирам, само че аз гледам нещата от друг ъгъл, а колкото до Глория - не е спряла да прави песни със социална насоченост, каквито Десислава няма от "Покорителка" насам, единствената й такава. Глория се цели другаде. Да, може да няма муза напоследък, но аз отдавна спрях да търси причините защо песните в последните й години не стават големи хитове с изключение на баладите и "Ненаситна" и донякъде Циганите. Проблемът е във възприятията на хората за нея и в това, че вниманието им се отвлече от посредствеността, с която никой не може да се бори. Ще си говорим обаче пак след 10 години кой къде ще е.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникален текст... "режеш като ленти" е по-тъпунгерско и от "топя се като лед".

Направо понякога не се усещате какво пишете. :mf_surrender:

А лайфовете на Десислава от пайнерските концерти са чиста скръб.

Все пак е за младите . Защо да не използва младежки лафове. По важното е , че не пее обиди и според народа текстовете на ДесиСлава са едни от най лиричните, нежните, въздействащите и възпяващи любовта. Разбира се от 250 песни можеш да посочиш винаги компромати, но основната част от дискографията и е с прилични и красиво поднесени текстове.

 

Две сърца 2014 в НДК е най добрия лайв на Две сърца ЕВЪР според феновете на ДесиСлава

А Казваш, че ме обичаш 2015 НДК е събрало повече лайкове и гледания от официалните видеа на Глория, така че не говори от името на масата едва ли не, ами просто констатирай своето мнение, че на теб не ти харесва, а не че няма добри. Дуета с Галена също го представиха страхотно пред публика и чак породи съмнения з лайв записи. И с ООблачето в Арена 2016 изправи на крака залата. Но да, съгласен съм, че лайфовете и са една идея по слаби от преди, защото съм и фен 15 години и познавам възможностите и.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уникален текст... "режеш като ленти" е по-тъпунгерско и от "топя се като лед".

Направо понякога не се усещате какво пишете. :mf_surrender:

А лайфовете на Десислава от пайнерските концерти са чиста скръб.

Ми не е зле текста, даже е доста добър,адекватен и звучи модерно. Трябва ли във всяка песе да се обясняват в любов, че да е добър текста?

Глория от към текстове от 10 години насам е страшно зле. Един и същи текст със сменени думи.

Може би "всички са тук, наш е всеки нощен клуб" е по-добър от текста на Деса?? :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Все пак е за младите . Защо да не използва младежки лафове. По важното е , че не пее обиди и според народа текстовете на ДесиСлава са едни от най лиричните, нежните, въздействащите и възпяващи любовта. Разбира се от 250 песни можеш да посочиш винаги компромати, но основната част от дискографията и е с прилични и красиво поднесени текстове.

 

Две сърца 2014 в НДК е най добрия лайв на Две сърца ЕВЪР според феновете на ДесиСлава

А Казваш, че ме обичаш 2045 НДК е събрало повече лайкове и гледания от официалните видеа на Глория, така че не говори от името на масата едва ли не, ами просто констатира своето мнение, че на теб не ти харесва, а не че няма добри. Дуета с Галена също го представиха страхотно пред публика и чак породи съмнения з лайв записи. И с ООблачето в Арена 2016 изправи на крака залата. Но да, съгласен съм, че лайфовете и са една идея по слаби от преди, защото съм и фен 15 години и познавам възможностите и.

Това е глупост, Глория няма видео от последните 3 години, с изкл. на "Като буря", което да е с под 500 К гледания, колкото са на лайфа на "До тук". Естествено на тези от последната година сумираме и тези от Пайнерския и тези от Глориевия канал. Иначе е доста глупаво да се сравняват тези песни. "До тук" е известна в голяма степен и заради версията, която й направи Азис преди 12 години, на Глория парчетата взима само участие чат-пат Симона, която, разбира се, няма как да се мери с Азис по популярност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми не е зле текста, даже е доста добър,адекватен и звучи модерно. Трябва ли във всяка песе да се обясняват в любов, че да е добър текста?

Глория от към текстове от 10 години насам е страшно зле. Един и същи текст със сменени думи.

Може би "всички са тук, наш е всеки нощен клуб" е по-добър от текста на Деса?? :D

Абсолютно. Дори в една Намери си майстора можеш да намериш същия констекст. Глория има много изпяти неща, лишени от сърце и смисъл. Просто някакв редене на думи са маса от нейните текстове. Няма кой знае колко дълбоки фрази, няма какво да прочетеш между редовете. Всичко е казала преди години - тя е силната, мъжете не били достойни за нея, а страхливци, много с блудкаво и незапомнящо се звучат текстовете последните и години.

 

Певиците са длъжни да се опитват малко от малкода се нагодят към слушателите н техния жанр. Фолка винги се е правил с комерсиална цел - дори в годините с многото балади

 

 

"букет глухарчета и бегай във архива..", кой подарявя глухарчета?! :confused:

"пълна смешка като грешка..." - ?!

 

6 месеца слушаш парчето, очевидно го знаеш наизуст и все още не си научил смисъла и иронията във фразта "букет глухарчета". Точно защото никой не подарява букет от глухарчета, тя е използвала едно от най- нехаресваните цветя - глухарчетата. Като му бие шута, нема да му подарява рози. Букет глухарчета в случая символизира шута, който лирическата героиня набива на неверника. Доста оригинална фра според мен.

Букет глухарчета и и бегай в архива съвсем ясно подсказва, че му бие шута и го праща на почивка.

А като учиш песните на изуст го прави с правилната пунктуация, а да не ти се смеем още повече от колкото ти се смеем и без това. Фразата не е "пълна смешка като грешка...", ае "Пълна смешка... като ГРЕШКА напиша в гугъл, първо тебе те открива".Демек като напише ГРЕШКА в търсачката на ГУГЪЛ, резултатите , които ГУГЪЛ показва са неговото име, снимки или квото там се сетиш. Толкова да няма логика и последователняост в мисленето ти. Без да се обиждаш приятелче, но вероятно нема по тъпо парче във форума от теб. Какви неща ме кадараш да си обяснявам и превеждам . Слушаш само чалга и пак не и схващаш смисъла, който и бе това липсва... Но ти и малктоо не можеш да откриеш.Трагедия. А за букета с глухарчета най малко требваше да се сетиш какво означава, защото често получаваш подобни букети под формата на "НЕ". всека седмица некой те реже

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Дори в една Намери си майстора можеш да намериш същия констекст. Глория има много изпяти неща, лишени от сърце и смисъл. Просто някакв редене на думи са маса от нейните текстове. Няма кой знае колко дълбоки фрази, няма какво да прочетеш между редовете. Всичко е казала преди години - тя е силната, мъжете не били достойни за нея, а страхливци, много с блудкаво и незапомнящо се звучат текстовете последните и години.

 

Певиците са длъжни да се опитват малко от малкода се нагодят към слушателите н техния жанр. Фолка винги се е правил с комерсиална цел - дори в годините с многото балади

За това имаме право да й държим сметка феновете й, и го правим - не лично, разбира се. Само че защо вие другите така тактично подминавате текстове като "Утре ще е по-добре", които никой в жанра не се осмелява да прави. То са само аматьорки, вертолети, фараони, генерали, пантери и не знам си какви полюции.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Дори в една Намери си майстора можеш да намериш същия констекст. Глория има много изпяти неща, лишени от сърце и смисъл. Просто някакв редене на думи са маса от нейните текстове. Няма кой знае колко дълбоки фрази, няма какво да прочетеш между редовете. Всичко е казала преди години - тя е силната, мъжете не били достойни за нея, а страхливци, много с блудкаво и незапомнящо се звучат текстовете последните и години.

 

Певиците са длъжни да се опитват малко от малкода се нагодят към слушателите н техния жанр. Фолка винги се е правил с комерсиална цел - дори в годините с многото балади

За това уважавам Камелия. Може да пее тъпи неща от време на време - Дай го двойно например. Но пък от последните години, една Престъпно е, слага всичко в коша на Глория. Дори Минута живот е с доста добри фрази, хем да звучи модерно, хем го има и дълбочината.в текста.

Link to comment
Сподели в други сайтове

6 месеца слушаш парчето, очевидно го знаеш наизуст и все още не си научил смисъла и иронията във фразта "букет глухарчета". Точно защото никой не подарява букет от глухарчета, тя е използвала едно от най- нехаресваните цветя - глухарчетата. Като му бие шута, нема да му подарява рози. Букет глухарчета в случая символизира шута, който лирическата героиня набива на неверника. Доста оригинална фра според мен.

Букет глухарчета и и бегай в архива съвсем ясно подсказва, че му бие шута и го праща на почивка.

А като учиш песните на изуст го прави с правилната пунктуация, а да не ти се смеем още повече от колкото ти се смеем и без това. Фразата не е "пълна смешка като грешка...", ае "Пълна смешка... като ГРЕШКА напиша в гугъл, първо тебе те открива".Демек като напише ГРЕШКА в търсачката на ГУГЪЛ, резултатите , които ГУГЪЛ показва са неговото име, снимки или квото там се сетиш. Толкова да няма логика и последователняост в мисленето ти. Без да се обиждаш приятелче, но вероятно нема по тъпо парче във форума от теб. Какви неща ме кадараш да си обяснявам и превеждам . Слушаш само чалга и пак не и схващаш смисъла, който и бе това липсва... Но ти и малктоо не можеш да откриеш.Трагедия. А за букета с глухарчета най малко требваше да се сетиш какво означава, защото често получаваш подобни букети под формата на "НЕ". всека седмица некой те реже

Оф, Слави, като почнеш да ми въртиш философски размисли - смеели ми се, ами смеите ми се, знаеш ли колко ми е :mf_surrender: Нито пуша трева, нито се дрогирам, нито пия, нито пуша цигари. И спирам с авторекламата до тук, който иска да си мисли каквото иска за мен. С тези заучени фразички целящи "изкормването" на врага на друго място можеш да опиташ, не и при мен. Няма да ме уязвиш, даже напротив. Съжалявам, че не разкоствам философки всяка фраза в песен на Десислава и там останалите чалгореси. Останалата част от злобният ти коментар дори няма да я и коментирам, "приятелче"!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Излишно спорите за стойността на някаква песен на Десислава, която тя след година няма да помни, че е пяла.

Нали искаше да прави концерт. Понеже се е "задействала", нека узная, какво ще пее на този концерт - майни, пароли и за бившите от "Отново се родих"? На опашка са се наредили да си купят билет, за да слушат точно такива песни. Но нека да плюем по Глория, нали... Тя може да върти плочата за мъжете, но пее и на доста други теми.

Слави тактично подмина и мнението на любимата му певица за Глория, което постнах горе.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много харесвам аз "На мъжете които не обичах", не знам защо не се оцени...

Страхотна песен ..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много харесвам аз "На мъжете които не обичах", не знам защо не се оцени...

Страхотна песен ..

 

Защото е важно да се отбелязва, че е седнала до саксия. Ако беше на гръцки език щеше да е тотален хит, тя е по-хубава даже от много гръцки парчета.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За това уважавам Камелия. Може да пее тъпи неща от време на време - Дай го двойно например. Но пък от последните години, една Престъпно е, слага всичко в коша на Глория. Дори Минута живот е с доста добри фрази, хем да звучи модерно, хем го има и дълбочината.в текста.

Още 2002 Залеа и зората и Няма те бяха брутални текстове. Ами Фалшива кожа и Черна кръв. Феноменални са

 

 

 

Стеф, видях поста ти, ще го уважа, но утре, тъй като имам повече какво да напиша, а сега не ми се пишат романи. Аз не съм от подминаващите постове, най малкото от уважение към отделеното време за поста ти, и не по малко за разумния ти начин на водене на спорове :}

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защото е важно да се отбелязва, че е седнала до саксия. Ако беше на гръцки език щеше да е тотален хит, тя е по-хубава даже от много гръцки парчета.

Също и "На чисто" ... смятай минаха 10 години откакто ги издаде и още ме е яд :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стеф, видях поста ти, ще го уважа, но утре, тъй като имам повече какво да напиша, а сега не ми се пишат романи. Аз не съм от pодминаващите постове, най малкото от уважение към отделеното време за поста ти, и не по малко за разумния ти начин на водене на спорове :}

Аз съм бил на концерта на Деса в Летния театър в Пловдив 2003, на нейни участия, на Гласа на БГ на живо и сме разговаряли, имал съм нейни албуми... и мисля, че имам известни наблюдения. Хваща ме яд, че пее от толкова отдавна и беше наистина бутиков изпълнител, а в момента се оставя течението да й задава посоката. Слуша Галена, вместо да е обратното. Така преди години се подвеждаше и по Азис и последваха разни излагации. Покрай Галена ще попие и добри идеи. Има късмет, че я ценят заради гласа й и че има подкрепа от колеги. Ако не бе това, водовъртежът щеше да я отнесе. Типична Риба е, в случая за кариерата не й е от помощ. И няма лошо да е комерсиална, но къде са албумите... къде са концертите... Какво стана с фолклорния албум, посветен на Вълкана? Защо когато направи нещо хубаво, после се дъни? Що не пробва да реализира нещо с Русенската филхармония, с Джон Темис, с Георги Андреев (ръководител на ансамбъл "Филип Кутев" - за тези, които не знаят)... Тя само заявява намерения, а после не й стиска да се организира. Все побутване трябва. В Капките я наблюдавам и че доста се оправдава, не може да се защитава. Ранима е, ама на моменти не може да го контролира. Има да поработи още доста върху себе си. Тя е от това поколение изпълнители, които могат и трябва да го показват на всякакви фронтове и най-вече на нейните си, не само по предавания.

 

Също и "На чисто" ... смятай минаха 10 години откакто ги издаде и още ме е яд :D

А тя защо обещаваше клипове на един куп песни, без изобщо да снима такива... освен на дефилета в коледните й програми в Син сити? Беше като обезумяла да прави тв версии с идеята, че всяка нова песен от албума трябва да се реализира. Ми по-добре 2-3 клипа, ама стабилни, отколкото 2-3 обикновени и още 10 тв версии. Щото сега е по-вероятно да врътнат клипа на "Ако те няма", отколкото нелепата тв версия на "За първи път", която заслужаваше жесток клип. Тогава Жоро Колев бе на келепир от цялата работа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...