Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Мхм големи интервенции... Тва за веждите е глупост. Не е лъгала за силикона и кое я задължава да казва по принцип!?

Ми не са ли интервенции? Или викаш щом е за баба ти, не ги броим. Глора е от първите в жанра с ремонти, тук и там.

И не ми викай глупости, че веждите и така са се деформирали с годините, това е само от повдигане и лифтинг.

Съгласен съм,че през годините преекспониряха операциите на баба ти, ама.ти още малко ще кажеш, че не е пипана никъде. И не , не е длъжна да признава, но беше смешна като отрича, при все все че бюста и е огромен. Ама Глория, кво да очакваш от нея.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми не са ли интервенции? Или викаш щом е за баба ти, не ги броим. Глора е от първите в жанра с ремонти, тук и там.

И не ми викай глупости, че веждите и така са се деформирали с годините, това е само от повдигане и лифтинг.

Съгласен съм,че през годините преекспониряха операциите на баба ти, ама.ти още малко ще кажеш, че не е пипана никъде. И не , не е длъжна да признава, но беше смешна като отрича, при все все че бюста и е огромен. Ама Глория, кво да очакваш от нея.

Не е първата, Есил и Мая на Магапаса си напълниха деколтетата още през 2000-2001.

Сега кажи и за реброто. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е първата, Есил и Мая на Магапаса си напълниха деколтетата още през 2000-2001.

Сега кажи и за реброто. :1000 (29):

Ти бавен ли си. Казах една от първите. Както и поясних,че се е спекулирало много с нейните операции ( това за ребрата и краката). Но очевидните неща се виждат, не е като да не е пипала лицето и цицте.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мен Алисия ме кефи 20 пъти повече като жена от Галена. Няма такава красавица. Корекциите и в момента са много естествени и изглежда съвършена. Красотата на Галена е неестествена и образа от клиповете и фотосесиите не се припокрива с реалния и такъв. Повечето пайнерки са така де. И Деса в това число.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това "пълнолудие" наистина си беше пълна лудост, опит за оригиналност, ама супер кухо, направо съм се смял на тая песен, дори след 10 слушания пак не можеше да ми се набие в главата и дори насила не можех да я харесам! След подобни песни, колкото и голям фен да си, не можеш една адекватна дума да кажеш в защита....Аз каквото и да съм казвал, всички край мен отсичат: "а бе Глория последно 2004 май имаше там една балада с хубав клип с едни роклички, и това е, оттогава няма келяв хит и младите не я бръснат за нищо!" (визират "Присъда")

 

Най ме е яд 2007-ма като чух албума й, нищо не ми се видя като потенциален огромен хит, но си мислех, че с едни хубави клипове може да превърне някои от песните в шлагери, ама не мисля, че се случи дори с "Ако те няма" и "Благодаря". А пък "На мъжете, които не обичах" и "На чисто" ако беше вложила не в рокли и саксии с мечове, можеше да ги докара до нивото на "Крепост" и "Феникс" примерно (втората не е с някакъв скъп клип, но е ефектно заснето...).

 

Колкото до тия експерименти - хаус-дъбстеп-техно простотиите й, май само тя си ги слуша. Да, насилвате се в дискотеките да пищите и да денсите все едно са на някой световноизвестен DJ, ама я си кажете с ръка на сърцето - бихте ли си ги надули вкъщи за настроение или да си денсите пред огледалото? Сигурно дори и Планетчо не би си ги пуснал. И причината е много проста - каквито и модерни ритми да вкарва, с тоя естраден глас, с разпявания, вибрато и подобна постановка на гласа, няма никакъв шанс да е слушаемо - все едно Йорданка Христова, Маргарита Хранова и т.н. естрададжийки да запишат пеенето си върху инструментал в стил хаус...Слушали сте предполагам световноизвестни вокали - ми то пеенето е съвсем различно, някакви "мяукащи" гласове, без разпявания, по-нежно, по-лежерно, по-отсечено....

 

Всеки да си знае нишата и възможностите. Глория да се разпява в нейния си стил и фолклорно-македонските си напеви,и да не се прави излишно на модерна и вървежна и много експериментираща. DenFevgo правилно го е казал - новата публика не иска Глория и тя не прави нищо, за да привлече нова публика. И друг потребител говори и за външността й - тя още на 20 изглеждаше като на 35, винаги е излъчвала някаква дистанция и студенина, нещо по-сериозно и вглъбено и няма как да се хареса на тийновете, точно като учителка изглежда сериозна и дръпната, хем искаща да я харесват и да й се възхищават,но все пак да имат и респект и да не се доближават прекалено много.

 

Просто е загубена кауза - правилно се е ориентирала с тези концерти и къде е нейната публика. Само да спре да мъкне Симона - уж учела друго и искала да се развива в друга посока, а все до полата на майка си и не се спряха с тия техните дуети и клипове, които са "мечешка услуга" за Симона. Аз ако бях на мястото на Камелия нямаше да й предложа за втори път да идва в моя отбор. Сега съм сигурен, че Поли няма да я задържи дълго - защото следват супер битки и от 8 човека в отбор, ще останат само 4 - силно се съмнявам Симона да е от тези 4 и да стигне надалеч в концертите.

Много прозорлив и адекватен коментар без да засяга постиженията на Глория и възможностите и като пе вица. Само с едно не съм съгласен. За новите и песни, че не търсела нова публика с тях. Ами със сигурност и за старите и почитатели не са подходящи, така че излиза , че са загуба на средства и време

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Те по фотосесии,клипове,проекти и т.н. всички изглеждат добре при положение , че минават и голямо количество обработки.Галена беше с красиво лице до към 2014-2015.От тогава не знам какви интервенции си е правила,но на някои снимки скулите й изглеждат адски неестествено и дори е сравнявана с мумия.А момичето е много красиво , но и годините играят роля там.

660_1f01a5fdea87ebb6531c97da785ca742.jpg

Тук според мен изглежда много по-симпатично отколкото на следващата

galena-otkade-izvadi-tova-iako-tialo-vijte-ia-v-nai-goreshtata-i-snimka-po-banski-1.jpg

На аватара на Никола е просто прекрасница, ня снимката, която ти си дала от Рд-то й през 2014 също. Галена си махна мазнините от бузите с липтинг и после фейс шейпинг, затова ти се струва остро, но реално не е. Тя беше доста бузеста в началото на своя творчески път.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много прозорлив и адекватен коментар без да засяга постиженията на Глория и възможностите и като пе вица. Само с едно не съм съгласен. За новите и песни, че не търсела нова публика с тях. Ами със сигурност и за старите и почитатели не са подходящи, така че излиза , че са загуба на средства и време

 

 

Благодаря. Но и аз ще изразя леко несъгласие - тя новите неща не ги прави толкова заради това да спечели нова ниша почитатели, а за собственото си его - да се доказва, че още не е стара, че е модерна, актуална и щото има комплекс да не я сложат в оная графа на ретро-чалга изпълнителите....И все дежурното "кво да пея старите песни, да ги възраждам или утвърждавам, новите песни за кво ги правя, като няма да ги пея" и т.н. Страх я е и да не я определят като Камелия - че все пее ретро хитовете, все едно и също, а тя видиш ли - се развива, не тъпче на едно място...Тотално сбъркана стратегия....(ако въобще има стратегия де)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много прозорлив и адекватен коментар без да засяга постиженията на Глория и възможностите и като пе вица. Само с едно не съм съгласен. За новите и песни, че не търсела нова публика с тях. Ами със сигурност и за старите и почитатели не са подходящи, така че излиза , че са загуба на средства и време

 

 

И да, загуба са и на време, и на средства....Напълно излишни пълнежи!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото, от тези всичките "експерименти" ми допадат донякъде "Аз не плача" и "Обсебена от тебе", ама доколкото знам нямат клипове. Глория отдавна е загубила нюха си за това кое има потенциал и кое не.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото, от тези всичките "експерименти" ми допадат донякъде "Аз не плача" и "Обсебена от тебе", ама доколкото знам нямат клипове. Глория отдавна е загубила нюха си за това кое има потенциал и кое не.

 

Аз не плача е страхотна, една от любимите ми. Не можах да повярвам тогава, че направи толкова добро парче.

image.jpg 116.jpg image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Текстът ѝ беше малко недоправен. "Обсебена от теб" е супер.

Последните ѝ песни са много музикантски, има цигулки, тромпети, грам не са зле, просто са слушани вече. Трябва ѝ нещо като Jadna ti je moja moc. :yes:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Текстът ѝ беше малко недоправен. "Обсебена от теб" е супер.

Последните ѝ песни са много музикантски, има цигулки, тромпети, грам не са зле, просто са слушани вече. Трябва ѝ нещо като Jadna ti je moja moc. :yes:

Музикантски са на фона на всеобщата помия, която минава и заминава, но реално на база на по-стари нейни песни бледнеят. Вземи за пример дори една неизвестна песен като „Завист”, или „Спомен като талисман”. След тогава е могла, може и сега. Но да не се лъжем. Продукцията й, макар с известни забележки, винаги е била и е по-качествена от аматьорки, пантери, генерали, фараони и подобни, каквито тук се скъсват да хвалят. За последните години в поп-фолка най-стойностните песни от тези на другите изпълнители са: ”От щастието най боли”, ”Обичай ме”, ”Написано с любов”, ” В друг живот”, ”Ако утре ме губиш”, „Ще остана”. Другото е за коша. Глория си държи едно прилично ниво. Хубаво, лошо - нейно си е. Не нея даваха в Господари на ефира, а на Оцко, Пашев излагациите с крадените семпли, дето триха клипове после, а днес нямат гледания. Е това вече са излишни разходи. Какво й е на една песен като „Ако счупят всяка нота” примерно. Искам някой Айнщайн от рамания да ме светне. Грешките й знаем къде са. Дълги фрази и легато пеене, тромави куплети, един и същ екип, дуети със Симона. Ами другите кога ще запеят нормална песен? И запеят, подчертавам. Че от речитативи и обработки аман.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А, хората бизнес въртят, няма да ти мислят за изкуство я.... Даже няма и ей тъй нещо мазничко, дето да ти е кеф да си сипеш една домашна. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

А, хората бизнес въртят, няма да ти мислят за изкуство я.... Даже няма и ей тъй нещо мазничко, дето да ти е кеф да си сипеш една домашна. :1000 (29):

Бахти бизнеса, братче. Отсвирени от НДК, пеещи пред половин Арена, отсвирени за концерти в културни домове в провинцията, отсвирени от спонсори за турнета и от предавания и сериозни медии. И всичко това благодарение на какъв тип и чии песни? Не на тези на Глория във всеки случай. Изводите всеки да си прави. Да продължават да си въртят бизнеса - дали обаче и 1/4 от приходите си от едно време генерират сега ми е интересно... от тъпите си нощни клубове, които ги направиха достъпни като гевреци за 20 стотинки. Сдъвкани и изплюти.

 

Ето ти нещо нашенско, поздрав и наздраве:

Искам да презапише цялата "Влюбена в живота" с този аранжимент от концерта. Страхотен отсвир. :happyppl:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Музикантски са на фона на всеобщата помия, която минава и заминава, но реално на база на по-стари нейни песни бледнеят. Вземи за пример дори една неизвестна песен като „Завист”, или „Спомен като талисман”. След тогава е могла, може и сега. Но да не се лъжем. Продукцията й, макар с известни забележки, винаги е била и е по-качествена от аматьорки, пантери, генерали, фараони и подобни, каквито тук се скъсват да хвалят. За последните години в поп-фолка най-стойностните песни от тези на другите изпълнители са: ”От щастието най боли”, ”Обичай ме”, ”Написано с любов”, ” В друг живот”, ”Ако утре ме губиш”, „Ще остана”. Другото е за коша. Глория си държи едно прилично ниво. Хубаво, лошо - нейно си е. Не нея даваха в Господари на ефира, а на Оцко, Пашев излагациите с крадените семпли, дето триха клипове после, а днес нямат гледания. Е това вече са излишни разходи. Какво й е на една песен като „Ако счупят всяка нота” примерно. Искам някой Айнщайн от рамания да ме светне. Грешките й знаем къде са. Дълги фрази и легато пеене, тромави куплети, един и същ екип, дуети със Симона. Ами другите кога ще запеят нормална песен? И запеят, подчертавам. Че от речитативи и обработки аман.

 

 

Не съм Айнщайн, ама бих искал да попитам защо питаш точно за "Ако счупят всяка нота"- мен тази песен ми харесва и настръхвам като я слушам. Това че масово се харесват други песни не омаловажава стойността на тази или друга песен на Глория. За баладите й никой копче не може да й каже - аз специално обожавам почти всичките й балади, мога и да взема да ги изреждам и ще ми отнеме часове. Ама говорихме тука за тия хаус-маус измислици, от които определено Глория няма никаква полза, освен чешене на егото си, което иска да е младо и вървежно.

И също не разбирам - говорим за нея, ти сега започваш да намесваш други изпълнители и техните песни. Ами да си правят, каквото искат - за всеки си има публика. Нали Глория вече не се блъскала в светлините на прожекторите и си гледала нейната купичка? Щеше да е много хубаво ако и почитателите й следваха примера й, без да категоризират чуждото "творчество". Няма изобщо база за сравнение между Глория и актуалните на деня, те са като две успоредни линии, които никога няма да се пресекат. И няма нужда въобще какво да ги коментираме кога щели да запеят или да направят нещо стойностно. Ще поживеем, ще видим, всяко нещо си има своето време....И Шамара някога с неговите гамени бяха голямата работа, ама знаете накрая какво стана...Същото някой ден ще стане и с Криско, Гери-Никол и прочее, както и с чалга-актуалните Фикита, Галиновци, Тедита, Роксани и т.н. А който си държи на нивото и на отстояването на себе си - ще остане във времето и ще има постоянна маса от почитатели, които няма да го предадат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

То това Ваня го е казала. :1000 (29):

"Успех им пожелавам!" и накрая смях. :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

В Папараци когато я питаха за Ивана тя се усмихна и каза "Троянската война". Подсмива се на Ивана а с Кама е приятелка. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Te Тодор Колев, Хисарския поп, Кукубенд и другите основоположници на чалгата само за изкуство са мислели докато правят първите стъпки в създаването на жанра, дори без да предполагат, че започват нещо ново за България.

На Глория повечето нови неща крещят изкуство та се късат...

Носталгия и За тебе мамо са изкуство. Новото ни в категория изкуство, ни в категория харесван комерс...

 

ДесиСлава какво пеене показва в баладите на Константин, както и в своите, но това не прави песните нехаресвани и непопулярни.

Слушам и пеенето в Заклевам те и в Друг житов и виждам развитие. Правя същото със стара и нова балада на Глория. Ами нулево развитие в пеенето. Толкова ли за толкова години не научи и друг маниер на пеене. Не се бях замислял колко е додасно и банално. Чуйте една Лили Иванова как през годините и постановката на гласа и звученето променя, което и носи позитиви.

 

Стефимире, И това ще преживея, В твоите очи, Болка в минути също имат място до изброените от теб балади. Тази на Нелина прилича доста на Болка в минути.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

То това Ваня го е казала. :1000 (29):

"Успех им пожелавам!" и накрая смях. :1000 (29): :1000 (29): :1000 (29):

 

 

Е хубаво де, така е било, ама явно помня, че от нейната уста е излезнало, пък тя цитирала Ивана ;)

 

А бе Глото се прави на много колегиална, любезна и приятелски настроена, ама на ум кой знае как ги псува и нарежда и се нерви, че вече не е масова любимка номер 1, а некви келеши....Ама няма как вечно да е първа, дано се е примирила с тоя факт.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Слушам и пеенето в Заклевам те и в Друг житов и виждам развитие. Правя същото със стара и нова балада на Глория. Ами нулево развитие в пеенето. Толкова ли за толкова години не научи и друг маниер на пеене. Не се бях замислял колко е додасно и банално. Чуйте една Лили Иванова как през годините и постановката на гласа и звученето променя, което и носи позитиви.

 

Бе, божееее, тя Десислава едвам си изкарва нейните песни на живо поне малко близкозвучащи до оригинала, ти обсъждаш на Глория постановките. Със сигурност има развитие, особено на големи песни като "Осъдени души", която пее перфектно.

Жив зян и на следващия концерт с тази песен беше пълна скръб.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм Айнщайн, ама бих искал да попитам защо питаш точно за "Ако счупят всяка нота"- мен тази песен ми харесва и настръхвам като я слушам. Това че масово се харесват други песни не омаловажава стойността на тази или друга песен на Глория. За баладите й никой копче не може да й каже - аз специално обожавам почти всичките й балади, мога и да взема да ги изреждам и ще ми отнеме часове. Ама говорихме тука за тия хаус-маус измислици, от които определено Глория няма никаква полза, освен чешене на егото си, което иска да е младо и вървежно.

И също не разбирам - говорим за нея, ти сега започваш да намесваш други изпълнители и техните песни. Ами да си правят, каквото искат - за всеки си има публика. Нали Глория вече не се блъскала в светлините на прожекторите и си гледала нейната купичка? Щеше да е много хубаво ако и почитателите й следваха примера й, без да категоризират чуждото "творчество". Няма изобщо база за сравнение между Глория и актуалните на деня, те са като две успоредни линии, които никога няма да се пресекат. И няма нужда въобще какво да ги коментираме кога щели да запеят или да направят нещо стойностно. Ще поживеем, ще видим, всяко нещо си има своето време....И Шамара някога с неговите гамени бяха голямата работа, ама знаете накрая какво стана...Същото някой ден ще стане и с Криско, Гери-Никол и прочее, както и с чалга-актуалните Фикита, Галиновци, Тедита, Роксани и т.н. А който си държи на нивото и на отстояването на себе си - ще остане във времето и ще има постоянна маса от почитатели, които няма да го предадат.

Питам, защото в последните дни ти лично може да си пропуснал, но някои хора се опитаха да изкарат, че Глория пее само бози. Еми извинявай. Аз чуждите песни съм оценил - дори статии съм писал за тях, които лично те самите са споделяли. Не съм кон с капаци. И за на Райна песента, и за на Нелина, и за на Десислава - и ми бяха благодарни. Като нещо е хубаво, е хубаво. Като не е, не е. Ама се изисква малко култура да отсееш. Половината тук нямат база, на която да стъпят, за да сравнят. За тях нивото, което е сега, е върхът. Е как човек да остане безучастен при такава простотия... Как?

 

Защо ги защитаваш? Да правели каквото искат. Ако всеки вземе да прави каквото поиска, накъде отива тоя свят? Те са известни личности и носят отговорност, защото музиката е направена И ЗА ДА ВЪЗПИТАВА. Не е само забавление. Защото в момента се върнахме във времената, в които беше срамно да кажеш, че слушаш този стил. Не може разни келеши да идват, да оставят кофти наследство и да си тръгват безнаказано. Да стават компаньонки, секретарки, чистачки - каквото поискат, но това поприще не е за всеки. Къде отидоха по-шлагерните песни? Ширпотребата колко милиона им донесе и по дискотеките колко души ходят заради самия изпълнител? В повечето случаи изпълнителите са нещо като фон в тия клубове. Пайнер беше име, вече не е. Да се замислят защо на концертите им ходят само мангали, швестери и кифли и е наполовина пълно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Бе, божееее, тя Десислава едвам си изкарва нейните песни на живо поне малко близкозвучащи до оригинала, ти обсъждаш на Глория постановките. Със сигурност има развитие, особено на големи песни като "Осъдени души", която пее перфектно.

ДесиСлава още 2002 на бързите си песни не и е достигало въздух на лайв и е фалшивяла. На кой му пука как пее Мъжете всичко искат. Хората реват пред телевизорите на класическите и народните и изпълнения, на които не се задъхва. Чухме песни на георги христов, сюзан бойл, марк антъни и ваня костова, които са КЛАСИКА и музика за ценители, и Деса доказа, че е ненадмината. Няма по пееща и докосваща от ДесиСлава, и в очите на българина нема по пееща. А ти си слушай осъдени души в изпълннение на Гло. Аз слушам това на Лили Иванова и всяакакви други опити ги намирам за нелепи. А как пее I have nothing, като не знаеш английски или поне не владееш правилно произношение, по добре не се хвашай. Гледах некъв лайв. Глория пищи и нищо не и се разбира, ама е като Издислав работата

 

Ти за пример ми даваш любимия ми лайв на Деса за последните години. Предпочитам го пред оригинала. Виж коментарите и преди да се изцепиш така следващия път се убеди , че даваш кофти изпълнение

 

 

ivailo lalevпреди 2 години

Можеби от доста време не бях виждал толкова единодушни и позитивни коментари!!!!

Това показва само че найстина оценяме който го може !!!!!

Аз като МНОГООООО ГОЛЯМ.ФЕН на деси!!

Благодаря че са я оценили така добре!!!

А за мен то е ясно!! УНИКАЛНА

Винаги е била и ще бъде най-можещата и най-добрата!

И вярвам че сега ще им покаже как се пее.

Тук не влизат малкото който имат глас.

Завинаги в <3 ❤ <3 .....

 

viola dimitrovaПреди 1 година

Толкова време мина от концерта,а аз и до ден днешен не спирам да слушам това изпълнение и всеки път настръхвам :-* Огромно удоволствие за сетивата,прекрасна с изключителен талант. Обичам те Деси :-* 

 

diqn cvetanovпреди 2 години

Desislava napravo gi razbii takova peene takuv glass.. drugite mogat da si mechtaqt samo da peqt kato neq.. :) syper ee..

 

velina Madjarovaпреди 2 години

Ако българския поп-фолк трябва да има лице, това е на Десислава. Всичкоо останало е фалш

 

oi??преди 5 месеца

Най-доброто поп-фолк изпълнение някога!

 

Denis Angelovпреди 2 години

Е това е най - добрата !!! Браво Деси слушам те от първия ти албум преди 15 години супер 

 

sonya2377преди 2 години

Dobre doshla na Desi Slava....Talantliva,mojeshta i perfektna...! Pojelavam i stoinostni pesni,dano nikoga da ne se promeni...Neinite pesni vinagi sa s hubav tekst i prekrasna melodiq...

 

jorkatabs1Преди 1 година

Направо показа на конкуренцията как се пее!

 

 

Tzvetanпреди 2 години

Музиката се върна в Пайнер! Митко осъзна, че не става само със п"пълнеж" трябват и Певици! Браво Деси!

 

 

Жив зян си ти

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Слави, моля те - само за пеенето на Глория на живо не говори, че ще стане страшно. Бил съм на участие и на Десислава - нищо общо с преди, когато в Летния театър на Пловдив пя "Разболял ми се млад Стоян" след Румен Родопски и ми отряза тиквата. Сега импровизации, с които разваля цялата оригинална постановка на пеене. Губи се в лиготии, фалшивее, пада й гласът.

Участията на Глория скучни за този или онзи не знам дали са, но знам, че пее като хората винаги и не отбива номера, нито някога се е държала като недорасла - може би затова я смятате за дърта. Те я сбабичосват от 20-годишна, тя самата си го е признавала и се е надсмивала. Заради това обаче и твоята Деса й се възхищава на осанката. А за гласа мисля е ясно на всички. Пя с Преса на общо участие, пя и с Галена. Пя с Кама и Бони. Трябва ли да пее и с Деса, за да лъснат някои неща? А да, впрочем, пяла е - в НДК на първия си концерт пяха "За тебе, майко", ясно се чува коя надделява. Чува се и в триото им със Славка Калчева на "Бяла роза" в Гърция. Чува се и на някакво участие, където Деса и Азис й пригласят и грачат... Моля ти се, уважавам Деса като певица и някои от превъплъщенията й в Капките и Пей с мен, но Глория и Нелина няма кой да ги надпее. И Емилия е много добра. Софка няма да я споменавам, защото тя вече наистина пищи, а и цигански гласове добри - колкото щеш.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...