Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Искаш да кажеш, че през цялото това време, тя не е пеела "като черна шега"?

 

hqdefault.jpg

И аз досега го знаех "като в черна шега" :o Между другото, не е кой знае колко изключителна песен, но почти всички глориеви като я чуят и изпадат в оргазъм. :baaasmiley:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4,9k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Ма, тези как са го издали това на ДВД, то се вижда на Кама сливката и на самият клип :3fdb8960598fa63e:

 

Сънувам с деня, в който Камелия ще довърши изречението "Защо ли мразяте, защо ли те желая?" без да го прекъсва да казва колко ни обича по средата на фразата. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама песните на Кости, по които припадахте 3-4 години са доста подобни като музика и структура на "Бодигард", така че Е кой знае какво песента. Има и кавър в Сърбия.

Истината е, че подобен тип песни, заедно с 100% жена, Уморих се от теб и други, са първи по рода си за попфолка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама песните на Кости, по които припадахте 3-4 години са доста подобни като музика и структура на "Бодигард", така че Е кой знае какво песента. Има и кавър в Сърбия.

На мен не ми харесва тази песен. :1000 (24):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Яница е станала мега зле с тези устни. Как може да се харесва така. Нито да се усмихне на снимките, ами едни джуки направила, отвратителна е станала. Някои жени нямат реална преценка за себе си- толкова изкуствена, че не може и да бъде.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми да, ама няма да пеят "Майната ти на тебе" и "...ден-два-три без изтрезняване", а фолклорни бози. С други думи не ги викат заради чалга хитовете им.

То остава и да пеят подобни песни на благотворителен концерт... А и не е казано, че няма да пеят поп-фолк, но реално погледнато е по-добре да изпълнят народни песни.

 

Не мога да разбера защо трябва да се правят сравнения между различните каузи... Разбира се, че човешкият живот е най-важен, но това не значи, че не трябва да се организират инициативи, подкрепящи друго нещо...

Link to comment
Сподели в други сайтове

То остава и да пеят подобни песни на благотворителен концерт... А и не е казано, че няма да пеят поп-фолк, но реално погледнато е по-добре да изпълнят народни песни.

 

Галин да не мислиш, че пее народни песни на благотворителните концерти, на които се изявява? :1000 (29):

 

"Тая вечер ама много съм наточен, на живота сочен и порочен, джобовете пълни с кинти и бонбони"

Link to comment
Сподели в други сайтове

И аз досега го знаех "като в черна шега" :o Между другото, не е кой знае колко изключителна песен, но почти всички глориеви като я чуят и изпадат в оргазъм. :baaasmiley:

Нормално. Има много здрав ритъм, а и тази гайда... Извинете, на Балканите сме. Предлагам Глория да спре да ми се прави на луксозна и да ми пее за кубчета лед, докосвания и прочее приятни, но банални за нея самата теми и изразни средства. Толкова малко метафори и символика има напоследък в текстовете й, че ме хващат карастанчовите. Последният готин текст беше за "Утре ще е по-добре".

И да - тя беше новатор и включваше кларинет, гайда, акордеон, кавал, саксофон и т.н. по всякакви еклектични начини в модерни балкански аранжименти, които бяха авангардни за нашия пазар и в същото време супер нашенски. Да, такова нещо ни се слуша!

Не "Остани тази нощ" и подобни псевдоденсове. Евала за експериментите иначе, ама сме в България.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Толкова малко метафори и символика има напоследък в текстовете й, че ме хващат карастанчовите.

 

:roll1: :1000 (29):

 

Чак почнах да търся в Гугъл какво означава това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

:roll1: :1000 (29):

 

Чак почнах да търся в Гугъл какво означава това.

Изключително изискана дума. :roll1:

Искам римейк на това с още по-мазен кларинет:

Когато Глория си е поръчала тая песен на Максим Горанов да е с кларинет, тарамбука и китари, той я погледнал смаян, свалил очилата надолу и й е казал: "МОЛЯ?!". :roll1:

В едно интервю за НФ го беше разправяла хах. Скандализираше с идеи. "Изсвирете нещо ударно" и "Намери си майстора" пасти да ядат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нормално. Има много здрав ритъм, а и тази гайда... Извинете, на Балканите сме. Предлагам Глория да спре да ми се прави на луксозна и да ми пее за кубчета лед, докосвания и прочее приятни, но банални за нея самата теми и изразни средства. Толкова малко метафори и символика има напоследък в текстовете й, че ме хващат карастанчовите. Последният готин текст беше за "Утре ще е по-добре".

И да - тя беше новатор и включваше кларинет, гайда, акордеон, кавал, саксофон и т.н. по всякакви еклектични начини в модерни балкански аранжименти, които бяха авангардни за нашия пазар и в същото време супер нашенски. Да, такова нещо ни се слуша!

Не "Остани тази нощ" и подобни псевдоденсове. Евала за експериментите иначе, ама сме в България.

От Ленко Драганов, мисля, че тръгна този стил- тогава модерният денс, смесен с акордеон, гайда и други балкански инструменти. Цветелина имаше най- много песни в такъв стил, за нея бих казал, че й беше запазената марка. Глория също има такива песни от тогава. На мен точно те са ми най- любимите от жарна в онзи период и съм също "за" да се правят и сега в такава насока, но явно още не се е върнала тази мода и не се знае дали ще е скоро. Но в никакъв случай не приемам за "Остани тази нощ", че й отива по- малко, това ми е една от най- любимите й нейни песни. Времената са други, звученето е друго, новостите трябва да се приемат по- лесно.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изключително изискана дума. :roll1:

Искам римейк на това с още по-мазен кларинет:

Когато Глория си е поръчала тая песен на Максим Горанов да е с кларинет, тарамбука и китари, той я погледнал смаян, свалил очилата надолу и й е казал: "МОЛЯ?!". :roll1:

В едно интервю за НФ го беше разправяла хах. Скандализираше с идеи. "Изсвирете нещо ударно" и "Намери си майстора" пасти да ядат.

 

Аз припадам по тази :D :Vishenka_05:

https://youtu.be/trrPJAIR7Zw

Link to comment
Сподели в други сайтове

От Ленко Драганов, мисля, че тръгна този стил- тогава модерният денс, смесен с акордеон, гайда и други балкански инструменти. Цветелина имаше най- много песни в такъв стил, за нея бих казал, че й беше запазената марка. Глория също има такива песни от тогава. На мен точно те са ми най- любимите от жарна в онзи период и съм също "за" да се правят и сега в такава насока, но явно още не се е върнала тази мода и не се знае дали ще е скоро. Но в никакъв случай не приемам за "Остани тази нощ", че й отива по- малко, това ми е една от най- любимите й нейни песни. Времената са други, звученето е друго, новостите трябва да се приемат по- лесно.

"Остани тази нощ" е бозава. Вече румънските денсове бяха взели да излизат от мода и тя се накани да направи нещо подобно. Влез и виж колко гледания има към днешна дата, не че това е мерилото. Със сигурност хит не стана. Ако са денсове като "Град на греха", ок - с две ръце за съм. Хората искат определени неща от нея.

Да, знам за кои денсове говориш - "Върни ми любовта", "Ветрове в главата", "Пепеляшка", "Черно БМВ" и т.н. От Ленко тръгна, да. Но то и в световен мащаб тогава вървяха подобни песни, като Мистър вейн, този саунд и бийт.

Времената са други, но експериментите при Глория се сведоха до минимум. Кара Калин да й прави компютърни неща в студиото и айде.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз припадам по тази :D :Vishenka_05:

https://youtu.be/trrPJAIR7Zw

Страхотна, много музикантска и тежка. Ето това е поп-фолк.

На Загоров е. И Глория, и Стефка Ангелова като текстописец, са потвърждавали, че е трудно да се изпее негова песен.

Тази песен е доказателство. Има супер ниски куплети и супер висок рефрен. А любимата ми част е на 1:41. Гласището ми тя... :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Остани тази нощ" е бозава. Вече румънските денсове бяха взели да излизат от мода и тя се накани да направи нещо подобно. Влез и виж колко гледания има към днешна дата, не че това е мерилото. Със сигурност хит не стана. Ако са денсове като "Град на греха", ок - с две ръце за съм. Хората искат определени неща от нея.

Да, знам за кои денсове говориш - "Върни ми любовта", "Ветрове в главата", "Пепеляшка", "Черно БМВ" и т.н. От Ленко тръгна, да. Но то и в световен мащаб тогава вървяха подобни песни, като Мистър вейн, този саунд и бийт.

Времената са други, но експериментите при Глория се сведоха до минимум. Кара Калин да й прави компютърни неща в студиото и айде.

На мен лично ми харесва много, Дийп Зоун са се справили супер. Но сякаш бързо се забравиха тези песни от румънската вълна наистина, а толкова страхотни попадения имаше и румънски, и български в такъв стил за родната аудитория.

Точно за тях говорех, да- "Върни ми любовта" е уникално яка, мерси, че ми я напомни, и до сега не ми е омръзнала. ;) Страшните песни си изброил :) "Сто мерцедеса", "Вечна измама", "Сестрице моя", "Забрави го" също. :)

И на мен не ми харесва това- има много хубави и музикантски песни, сред тези на Калин, но й тряба повече разнообразие, не й различавам по аранжименти някои от последните й песни. :1000 (24):

Link to comment
Сподели в други сайтове

"Остани тази нощ" е може би най-добрата хаЛс песен на Гло. Жалко, че не се оцени изобщо, защото го заслужаваше. И до днес си я пускам от време на време.

Link to comment
Сподели в други сайтове

На мен лично ми харесва много, Дийп Зоун са се справили супер. Но сякаш бързо се забравиха тези песни от румънската вълна наистина, а толкова страхотни попадения имаше и румънски, и български в такъв стил за родната аудитория.

Точно за тях говорех, да- "Върни ми любовта" е уникално яка, мерси, че ми я напомни, и до сега не ми е омръзнала. ;) Страшните песни си изброил :) "Сто мерцедеса", "Вечна измама", "Сестрице моя", "Забрави го" също. :)

И на мен не ми харесва това- има много хубави и музикантски песни, сред тези на Калин, но й тряба повече разнообразие, не й различавам по аранжименти някои от последните й песни. :1000 (24):

Глория, Цветелина и Екстра Нина наистина имаха най-много от тези денсове. Бяха новаторки в това отношение. Примерно на Рени "Искам те", въпреки че е на Цеца, виж колко по-различен аранжимент има. Ленко си е Ленко и си е разпознаваем. Даже щях да правя една такава компилация с тези денсове - много от тях са и с етномотиви. Имах някъде списъка с песни, трябва да направим с Georgi92 подобна компилация тази година.

Иначе Митко Митев също е страхотен композитор - едни от най-добрите композиции на Нелина и Цветелина са негови.

 

"Остани тази нощ" е може би най-добрата хаЛс песен на Гло. Жалко, че не се оцени изобщо, защото го заслужаваше. И до днес си я пускам от време на време.

"Аз не плача" е по-авангардна. Като цяло я бива за такива песни.

Мен ме поздравиха на бала ми с "Остани тази нощ", тъкмо беше излязла. Очаквах нещо по-чалгаджийско. :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Яница е станала мега зле с тези устни. Как може да се харесва така. Нито да се усмихне на снимките, ами едни джуки направила, отвратителна е станала. Някои жени нямат реална преценка за себе си- толкова изкуствена, че не може и да бъде.

Наистина в лице не изглежда много добре,а преди като е била естествена е много по-чаровна.

Много харесвам песните й още преди да добие такава популярност и определено си е осакатила лицето :mf_surrender:

Особено си личи по клиповете от лайв изпълненията на концертите как не може да се усмихне дори .. Много жалко

Link to comment
Сподели в други сайтове

Галин да не мислиш, че пее народни песни на благотворителните концерти, на които се изявява? :1000 (29):

 

"Тая вечер ама много съм наточен, на живота сочен и порочен, джобовете пълни с кинти и бонбони"

Така е, прав си. Но конкретно за този концерт, иницииран от "Билла", в подкрепа на един от българските ни символи, какъвто е Мадарският конник, си мисля, че ще има някакви ограничения за изпълнителите, относно това какво да пеят. :)

 

Аз обожавам тази песен на Гло от този стил. :Vishenka_05:

И аз обожавам тази песен! Супер надъхваща е! :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мдааааам ... деца чакат с месеци да се съберат левче по левче, за да могат да не се простят с живота, преди да са го започнали ...

 

... тия събират пари за камъни, които са грижа на държавата. :censored:

 

Аз наистина не знам какъв дебил трябва да си, за да си дариш левчето благотворителност тоя месец за Мадарския конник, а не за Никола или Бориса.

 

Галин може да е всякакъв, но поне ходи да пее на много концерти, и то за деца, а не на един - в помощ на каменна фигура. :mf_surrender:

+1 Абсурдно е! :1000 (10): Егати престижа - да пееш, за да "спасяваш" каменна фигура :helpsmilie:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...