Jump to content



Препоръчани коментари

Глория е пълнила почти всички зали в страната още 90-те години и е имала цяло турне с Хаусбенд - рок група е това, веднага след раждането си. С Тони Дачева са напълнили всичко възможно. Концертите й в зала 1 са 4, но това не означава, че с тях се изчерпва всичко. Каквото може, прави и сега. Снощи даваха репортаж за спортните зали, построени от Гербаджиите в последните години. Хубаво ще е да напълни и част от тях, например тази в Пловдив - напълно във възможностите й е. Така че поне Глория се осмелява да държи положението като за фолк изпълнител, ами другите да се видят, дето уж голямата работа, а един концерт не са записали в биографията си. Не е ретроградно да се правят концерти. Ретроградно е да гониш бройка участия в чалготеки. Ако си начинаещ - ок, ама на утвърдените само до там ли им се свежда аудиторията и терените за изява? Ей затова сърбите ще ни пълнят залите още дълго. Поне не бичайт плейбеци.

Чакай сега, аз не отричам успехите и. Но да ми говорите за концертна дейност при Глория - абсурд. Като за начало, тя не прави толкова много концерти че да си вади хляба от тях, нито пък разчита на тези концерти. Това не е концертна дейност, а просто за престиж. В България концертна дейност има само Веселин Маринов, който препълва всички зали и театри, по няколко пъти в годината. Да речем и някой друг естрададжия,но пак не съм много запознат.

Иначе концертна дейност в истинския смисъл на думата си е турнета, както навънка, където обикалят целия свят и изнасят определена програма. В случая говорим за БГ, но при Гло и това го няма, за да говорим за дейност. Тя си разчита на участия, а това че не е канена толкова много, не е заради това че тя отказва и защото се опитва да наложи концертната дейност, ами поради факта,че е неконвертируема в дискотеките, както по-горе някой беше писал.

А по читалища и зали са пяли всичките от едно време, не е била само тя.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 125
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

На всеки, на който любимката му не е на мястото, което е очаквал - търси оправдания! Нямате оправия тука! :mf_surrender:

 

 

И престанете да измисляте разни хонорари на Бабок, тя докато не потвърди дадена информация - празни са ви приказките! Нормално е да има отстъпка в хонорара за по - често посещавани от нея заведения! Те все пак е с оркестър, на който плаща, така че под 4к надали!

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък не смятам, че човек трябва да работи до 100 години. Ивана и Глория когато трябваше, имаха по 20 участия. Ако за 20 години не са си направили парите, тепърва няма да успеят. В живота освен работа има й други неща и наистина по - добре 3 по 6 отколкото 6 по 3 участия. Отделно, поне според мен с времето кариерата трябва да е плавна и сигурна, нещата не трябва да се правят динамично и на всяка цена. Разбира се, Камелия винаги е била работохолик и за нея кариерата винаги е била на първо място. Именно това й е донесло както много позитиви (много комерсиални хитове, много продажби), така й много негативи (никога не е била номер 1, няма сериозен статут в очите на определени сегменти). Всичко си има две страни и цена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък не смятам, че човек трябва да работи до 100 години. Ивана и Глория когато трябваше, имаха по 20 участия. Ако за 20 години не са си направили парите, тепърва няма да успеят. В живота освен работа има й други неща и наистина по - добре 3 по 6 отколкото 6 по 3 участия. Отделно, поне според мен с времето кариерата трябва да е плавна и сигурна, нещата не трябва да се правят динамично и на всяка цена. Разбира се, Камелия винаги е била работохолик и за нея кариерата винаги е била на първо място. Именно това й е донесло както много позитиви (много комерсиални хитове, много продажби), така й много негативи (никога не е била номер 1, няма сериозен статут в очите на определени сегменти). Всичко си има две страни и цена.

Какъв работохолик е Камелия? Работохолик не е човек, който го мързи 3 години да снима един клип, да е изчерпан от идеи, а същевременно да си търси оправдания в колежки и в продуценти за състоянието, в което изпадна.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какъв работохолик е Камелия? Работохолик не е човек, който го мързи 3 години да снима един клип, да е изчерпан от идеи, а същевременно да си търси оправдания в колежки и в продуценти за състоянието, в което изпадна.

Работохолик е човек, който не отказва участия Калине (според мен). Това на нея й е чиста печалба и не е нужно да влага. Това за което ти говориш е творец, човек с идеи и човек с желание да се развива, да влага. Но тези инвестиции не винаги носят възвращаемост и ти добре го знаеш. Това също е работа, но не е толкова печеливша. Камелия като утвърден ретро чалга разбивач няма нужда да влага за да пълни студентски град и кръчметата. Тя и без да влага прибира мангизи .

Link to comment
Сподели в други сайтове

Работохолик е човек, който не отказва участия Калине (според мен). Това на нея й е чиста печалба и не е нужно да влага. Това за което ти говориш е творец, човек с идеи и човек с желание да се развива, да влага. Но тези инвестиции не винаги носят възвращаемост и ти добре го знаеш. Това също е работа, но не е толкова печеливша. Камелия като утвърден ретро чалга разбивач няма нужда да влага за да пълни студентски град и кръчметата. Тя и без да влага прибира мангизи .

Чува се, че поема участия с цената на намален хонорар. Дали ако Глория и Ивана си смъкнат техните на 3000-4000, няма да валят покани и при тях :mf_surrender: А и при Камелия цялото това напъване за участия на стари години ми е малко странно, още повече, че и деца няма, за да ги издържа с последни сили примерно. Пък може по този начин с участия да запълва тази липса, знам ли.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пофолкът е мерсиална музика, която живее в клуботе. Не знам тези, които споменаваш, да имат възможност да влагат по 20 -30 хиляди лева в клипове през два месеца, във визии и във всички неща, на които аудотроята им държи. Спонсорите дават пари само ако това им осигурява реклама, а фолк изпълнителите страдат от наложения имидж на жанра, че не правят интелектуална музика. С един-два-три концерта годишно няма как да поддържат нивото, което се изисква от тях. Нито продуценти, нито никой не влага пари в тях, сами трябва да ги изкарват. И аз бих се радвал да има концерти, но няма как да го правят. Ти колко пари годишно даваш за музика и на колко фолк изпълнители концертите би посетил, ако вместо участия, правеха концерти?

Поп-фолкът преди години пак беше комерсиален, ама вирееше навсякъде. Затова Елена Паришева се просълзява по интервюта например - не само на нея, на всички им липсват стадионите. Не кръчмите. Относно клиповете - много ни се искаше да сме като на запад и затова започнахме да си надскачаме стандарта, който по принцип е нисък. По-зле сме и от Армения и Румъния, но в един момент гонихме клипове на световно ниво. Как става тая работа? И то не всеки може да си го позволи. Една шепа метреси с чужди пари почнаха да се надцакват. Ако трябваше сами с кинти от участия да се оправят, нямаше как. Те дори спряха участията, което само говори дали са певици и дали работят за кеф и щото го могат, или просто си помпат егото. Всяка нова кифла идваше и мачкаше всичко наред, за да се покаже по тв-то, след което угасваше и подвиваше опашка, без да й пука какво наследство оставя. След като и Андреа пропя през 2006, вече наистина нямаше невъзможни неща.

 

В тоя репортаж за залите, за който споменах, пишеше черно на бяло коя зала какъв наем има. Ами изобщо не са толкова скъпи. Всички до един могат да си го позволят. Сто пъти по-добре е да вложиш в песен и в концерт, отколкото в клип, който на всичкото отгоре в повечето случаи е краден. Вероника със Скерлев и с ограничен бюджет правеше сто пъти по-оригинални клипове, отколкото Мария, Галена и компания, дето изкопираха Бийонсе, Риана. Чак почнаха да си купуват награди, фийчъринги с рапъри. За мен това е супер малоумно поведение да броиш ти пари на някакъв измислен рапър, само и само да си начешеш крастата да имаш дует с него или да го изкараш като магаре на сцената. Това е разхищаване.

 

Аз давам пари за музика - и за албуми, и за концерти, всякакви по рода си. За последните 4 г. в София средно ми се събират по 5 концерта на година. За дискове и т.н. не съм правил разчет, но немалко съм похарчил. Без да разполагам с милиони и без да съм някакъв маниак. Затова имам и изисквания и наблюдения, каквито няма да си позволя, ако си стоя само вкъщи и потребявам музика единствено чрез тубата. Крайно време е Пайнер да си направят студия с музикални предавания и да започнат наистина някакви турнета на живо без пълнежи. Щото няма да злепоставям Панчо Запрянов какви ги дрънка, ама пръста не са си мръднали да направят един ретро канал поне. В това отношение Фен ги бият - поне програмата им е супер разнообразна и пускат всичко. Не като Планета, в Класика в жанра и Златен хит да ми пускат "Новата ти". :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чакай сега, аз не отричам успехите и. Но да ми говорите за концертна дейност при Глория - абсурд. Като за начало, тя не прави толкова много концерти че да си вади хляба от тях, нито пък разчита на тези концерти. Това не е концертна дейност, а просто за престиж. В България концертна дейност има само Веселин Маринов, който препълва всички зали и театри, по няколко пъти в годината. Да речем и някой друг естрададжия,но пак не съм много запознат.

Иначе концертна дейност в истинския смисъл на думата си е турнета, както навънка, където обикалят целия свят и изнасят определена програма. В случая говорим за БГ, но при Гло и това го няма, за да говорим за дейност. Тя си разчита на участия, а това че не е канена толкова много, не е заради това че тя отказва и защото се опитва да наложи концертната дейност, ами поради факта,че е неконвертируема в дискотеките, както по-горе някой беше писал.

А по читалища и зали са пяли всичките от едно време, не е била само тя.

Съгласен съм, че в България концертна дейност развиват само Лили и Веско. Останалите - тук-там някой, но с много уговорки.

Иначе при Глория нещата са и така, и така. Не се скъсват да я канят в баровете - факт. По-вървежна е за концерти, ресторанти, празници на градове и частни партита. А и тя самата го предпочита, защото има умора при нея и иска да пее в по-нормални часове. Заради това имаха и търкания с Пайнера миналата година. Той искаше тя да набляга на участията, въпреки че и без това не му отчита кой знае какво. Тя пък искаше да си прави концерти. И не знам - сега сигурно са договорили някакъв баланс. Второ, тя наистина има приходи и от студиото, и от недвижими имоти и очевидно и заради това е дръпнала ръчната. Но е факт, че по дискотеките не е терминатор. Там е територията на Камелия. Кръчмите пък са за Ивана. Не мога да кажа, че на някое от тия места е лесно. Всеки си има ниша просто.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чува се, че поема участия с цената на намален хонорар. Дали ако Глория и Ивана си смъкнат техните на 3000-4000, няма да валят покани и при тях :mf_surrender: А и при Камелия цялото това напъване за участия на стари години ми е малко странно, още повече, че и деца няма, за да ги издържа с последни сили примерно. Пък може по този начин с участия да запълва тази липса, знам ли.

Ама доста си ограничен. Няма да валят, защото като беше в Пайнер бяха на еднакви хонорари, и отново тя беше със значителна бройка участия пред тях. Толкова ли ти е трудно да приемеш,че едната не се вписва в модерните клубове, а другата е типична кръчмарка, която пък грам не е интерес за по-модерните заведения. А относно, защо Камелия поемала участия, може ли толкова малоумен въпрос? Ти ако имаш успешен бизнес и приходите ти валят, ще спреш ли бизнеса или ще направиш каквото можеш той да е вървежен? Доста плоски коментари, въздържай се от такива, че си нелеп.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ама доста си ограничен. Няма да валят, защото като беше в Пайнер бяха на еднакви хонорари, и отново тя беше със значителна бройка участия пред тях. Толкова ли ти е трудно да приемеш,че едната не се вписва в модерните клубове, а другата е типична кръчмарка, която пък грам не е интерес за по-модерните заведения. А относно, защо Камелия поемала участия, може ли толкова малоумен въпрос? Ти ако имаш успешен бизнес и приходите ти валят, ще спреш ли бизнеса или ще направиш каквото можеш той да е вървежен? Доста плоски коментари, въздържай се от такива, че си нелеп.

С Глория - може, но на Ивана е бил повече. Освен това Ивана сама е казвала, че отказва участия в клубове и ходи повече на частни партита.

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

С Глория - може, но на Ивана е бил повече. Освен това Ивана сама е казвала, че отказва участия в клубове и ходи повече на частни партита.

Всяка има частни партита, а Ивана няма какво да отказва тъй като предложенията към нея са доста малко. Как виждаш да и дадат 6 бона, като за тея пари ще извикат - Галена, Преслава, Фики и Галин и не знам си кой.

Единствения, който отказва участия в БГ дискотеки е Азис. Само той може да си позволи, отделно хонорара му е доста висок. Преди две години като беше по абитуриентските на Златни Пясъци, пя в ПР клуб за 15 бона, но ела да видиш на вход 10 лв, нямаше игла да пуснеш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поп-фолкът преди години пак беше комерсиален, ама вирееше навсякъде. Затова Елена Паришева се просълзява по интервюта например - не само на нея, на всички им липсват стадионите. Не кръчмите. Относно клиповете - много ни се искаше да сме като на запад и затова започнахме да си надскачаме стандарта, който по принцип е нисък. По-зле сме и от Армения и Румъния, но в един момент гонихме клипове на световно ниво. Как става тая работа? И то не всеки може да си го позволи. Една шепа метреси с чужди пари почнаха да се надцакват. Ако трябваше сами с кинти от участия да се оправят, нямаше как. Те дори спряха участията, което само говори дали са певици и дали работят за кеф и щото го могат, или просто си помпат егото. Всяка нова кифла идваше и мачкаше всичко наред, за да се покаже по тв-то, след което угасваше и подвиваше опашка, без да й пука какво наследство оставя. След като и Андреа пропя през 2006, вече наистина нямаше невъзможни неща.

 

В тоя репортаж за залите, за който споменах, пишеше черно на бяло коя зала какъв наем има. Ами изобщо не са толкова скъпи. Всички до един могат да си го позволят. Сто пъти по-добре е да вложиш в песен и в концерт, отколкото в клип, който на всичкото отгоре в повечето случаи е краден. Вероника със Скерлев и с ограничен бюджет правеше сто пъти по-оригинални клипове, отколкото Мария, Галена и компания, дето изкопираха Бийонсе, Риана. Чак почнаха да си купуват награди, фийчъринги с рапъри. За мен това е супер малоумно поведение да броиш ти пари на някакъв измислен рапър, само и само да си начешеш крастата да имаш дует с него или да го изкараш като магаре на сцената. Това е разхищаване.

 

Аз давам пари за музика - и за албуми, и за концерти, всякакви по рода си. За последните 4 г. в София средно ми се събират по 5 концерта на година. За дискове и т.н. не съм правил разчет, но немалко съм похарчил. Без да разполагам с милиони и без да съм някакъв маниак. Затова имам и изисквания и наблюдения, каквито няма да си позволя, ако си стоя само вкъщи и потребявам музика единствено чрез тубата. Крайно време е Пайнер да си направят студия с музикални предавания и да започнат наистина някакви турнета на живо без пълнежи. Щото няма да злепоставям Панчо Запрянов какви ги дрънка, ама пръста не са си мръднали да направят един ретро канал поне. В това отношение Фен ги бият - поне програмата им е супер разнообразна и пускат всичко. Не като Планета, в Класика в жанра и Златен хит да ми пускат "Новата ти". :gun_bandana:

 

 

Ето, че стигаш до заключението, че е крайно време продуцентите да правят промени, а също и че индустрията попфолк налага стандарти, в които или се приобщават всички или си остават само с мечтите някой да им гледа песните.

 

---офтопик :whistling: Рет Колева подготвя невиждан концерт-спектакъл в музикалната история на България http://unison.bg/index.php/news/item/2520-ret-koleva-podgotvya-nevizhdan-kontzert-spektakal-v-muzikalnata-istoriya-na-balgariya

Link to comment
Сподели в други сайтове

---офтопик :whistling: Рет Колева подготвя невиждан концерт-спектакъл в музикалната история на България http://unison.bg/index.php/news/item/2520-ret-koleva-podgotvya-nevizhdan-kontzert-spektakal-v-muzikalnata-istoriya-na-balgariya

Ясно защо купуваше гледания на Oceans :roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти първо разбери какво е концертна дейност, после ми говори кой, какво. Глория за 20 години има 5-6 концерта, тая бройка Веселин Маринов я прави за 1 година. Това е концертна дейност, Глория винаги е разчитала на приходи от участия, това и е основната дейност.

 

Глупости. Глория до 2005 година редовно правеше турнета всяка година. Обикаляше цялата страна. С появата на всеки нов албум следваше и турне. От 1994 до 2003 (без 2002), всяка година правеха обиколка на страната с Илия Загоров и НЕЙН ЕКИП. Подчертавам НЕЙН. Също така техниката от 2000 до 2003 е изцяло нейна и всяка една обиколка, с предварително уговорени дати за концерти винаги е била удължавана поради голям интерес. Дори мога да ви кажа, че 2002 или 2003, беше взела Яница да трупа опит. Тони Дачева и Найден Милков, също са вземали участие, но на морските й концерти, дори заедно имаха организирани няколко концерта по черноморието. В края на 90те съвсем полека започва да поема участия в дискотеки, редом с концертната дейност и тази по ресторантите, но от 2003-2004 предимно участия в клубове прави, главно заради промяната в отношенията им с Пайнер мюзик. Та някак смешно е да се твърди че Глория за 20 години имала 5-6 концерта. Тя още 1996 година обикаля страната на турне с група Хаусбенд и завършва турнето в София в зала Христо Ботев(този концерт беше излъчен по Канал 3 едно време) . 94та и 95та е същото. Да не говорим че концертите са преминавали освен в театри и в големи спортни зали при масова истерия от страна на феновете. За тези години от концертна дейност и продажба на албуми е смъкнала доста кинти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

---офтопик whistling.gif Рет Колева подготвя невиждан концерт-спектакъл в музикалната история на България http://unison.bg/index.php/news/item/2520-ret-koleva-podgotvya-nevizhdan-kontzert-spektakal-v-muzikalnata-istoriya-na-balgariya

 

Ясно защо купуваше гледания на Oceans :roll1:

 

След грандиозния успех на Рут Колева в Зала „България“...

...готви невиждано до момента събитие в българската музикална история

 

 

Сама ли си пише статиите :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе вие двамата сте големи разбирачи, зад гърба си имате един куп успешни проекти, бизнеси, утвърдени продукти на пазара - обединете усилията си за една съвместна книга, която да служи за бъдещите ни звезди! И без това Криско омръзна вече, а Камелия се забави с нейната книга, очакваме дует Кали и Гламдринг в "Новата формула на успешния чалга бизнес"! :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първо - сравнявате Веско Маринов с Глория - естрада с фолка.

Приказката на бай Тошо "Това което ние сме го построили,вие не можете да го боядисате" важи и за естрадните - колкото концерти са направили, толкова дискотеки никоя фолкаджийка няма да види.

И второ - откога кръчмите и ресторантите в Англия и USA станаха концертни зали. Последните години виждаме какви концерти са там...

Това, което Глория като част от този жанр прави си е чиста концертна дейност - зали, билети, начален час, публика. Макар и да са по 6-7 на година, други и 1 не правят.

Всичко друго са чалготеки с клиенти, лочещи уиски за 10 лв., излязло от някой гараж.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първо - сравнявате Веско Маринов с Глория - естрада с фолка.

Приказката на бай Тошо "Това което ние сме го построили,вие не можете да го боядисате" важи и за естрадните - колкото концерти са направили, толкова дискотеки никоя фолкаджийка няма да види.

И второ - откога кръчмите и ресторантите в Англия и USA станаха концертни зали. Последните години виждаме какви концерти са там...

Това, което Глория като част от този жанр прави си е чиста концертна дейност - зали, билети, начален час, публика. Макар и да са по 6-7 на година, други и 1 не правят.

Всичко друго са чалготеки с клиенти, лочещи уиски за 10 лв., излязло от някой гараж.

6-7 на година.

И ти броиш за концерт, наемане на читалище (по-малко от дискотека) с вход 5 лв. за концерт?

Не се излагай,моля те. Беше обяснено по-горе, какво е концертна дейност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана и Глория за дискотека не се котират и за това нямат участие.

С удоволствие бих отишъл на техен концерт, но не и на участие в дискотека - не са за такава сцена.

 

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ивана и Глория за дискотека не се котират и за това нямат участие.

С удоволствие бих отишъл на техен концерт, но не и на участие в дискотека - не са за такава сцена.

 

Е как така след като 75% от дискографията на Ванче са някакви точно песни за дискотеки и долни кръчми! За Глория ясно - име за живи концерти!!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

6-7 на година.

И ти броиш за концерт, наемане на читалище (по-малко от дискотека) с вход 5 лв. за концерт?

Не се излагай,моля те. Беше обяснено по-горе, какво е концертна дейност.

 

Реално салоните в читалищата са за по 400 - 500 човека, има такива и с по 600-800 места. Билети от 5 до 12 лева са нормални като цена. По-горе беше споменал Веско Маринов - турнето му в страната преминава главно през читалищните салони. 500 човека на вход, тоест пълен салон си е постижение. Наемите на читалищните салони са символични, а се изкарват пари .

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе вие двамата сте големи разбирачи, зад гърба си имате един куп успешни проекти, бизнеси, утвърдени продукти на пазара - обединете усилията си за една съвместна книга, която да служи за бъдещите ни звезди! И без това Криско омръзна вече, а Камелия се забави с нейната книга, очакваме дует Кали и Гламдринг в "Новата формула на успешния чалга бизнес"! :1000 (29):

Teмета не е какви кариери имаме ние с него, а затова какви са участията за 2016. Затова коментираме точно тях и естетсвено нашите възгледи. Ивана и Глория са част от тази тема, Камелия също. Всеки има право на мнение и това, че на теб не ти харесва нашето си е абсолютно и само твой проблем.

Link to comment
Сподели в други сайтове

6-7 на година.

И ти броиш за концерт, наемане на читалище (по-малко от дискотека) с вход 5 лв. за концерт?

Не се излагай,моля те. Беше обяснено по-горе, какво е концертна дейност.

 

Ти какво разбираш под концерт?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Реално салоните в читалищата са за по 400 - 500 човека, има такива и с по 600-800 места. Билети от 5 до 12 лева са нормални като цена. По-горе беше споменал Веско Маринов - турнето му в страната преминава главно през читалищните салони. 500 човека на вход, тоест пълен салон си е постижение. Наемите на читалищните салони са символични, а се изкарват пари .

Да, но покрай читалищата(защото малките градове нямат големи зали) Веско е всяка година и във Варна и в Пловдив, Бургас и всички големи градове, където пее на доста по-големи сцени с огромна посещаемост. За София-също, всяка година си пълни НДК без проблем, а от тая и Арена.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти какво разбираш под концерт?

Обясних по-горе. По читалища и събори всяка е имала концерт.

Плюс това Глория от година насам почна да обикаля читалища по малко градове, преди това си разчиташе на участия + 4те и концерта за 20 години. Еми това не е концертна дейност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...