Jump to content



Препоръчани коментари

  • Отговори 125
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Значи за 2 500 лева пее , край на спора с Кама, но не ми отговори на въпроса за теб малко или много са 2 500 лева, оставяме Камелия на страна.. :3fdb8960598fa63e:

 

5000

8000

 

От тези суми без ДДС, започва пазарлъка и максимум да стигне до 4000 и 6000. Казвам ти реални цифри, защото на тях пя тук миналия август преди панаира в клуба на центъра и после на панаира, а не измислените в бланката на Пайнер. Мога да покажа и стари бланки, за да видите как растат хонорарите през годините. В тях разлика между участия и банкети имаха само най-добрите и най-търсените.... Ивана, Кама, Преса, Галена и толкоз. Други с разлики в Пайнер немаше.... нема и днес....

Link to comment
Сподели в други сайтове

5000

8000

 

От тези суми без ДДС, започва пазарлъка и максимум да стигне до 4000 и 6000. Казвам ти реални цифри, защото на тях пя тук миналия август преди панаира в клуба на центъра и после на панаира, а не измислените в бланката на Пайнер. Мога да покажа и стари бланки, за да видите как растат хонорарите през годините. В тях разлика между участия и банкети имаха само най-добрите и най-търсените.... Ивана, Кама, Преса, Галена и толкоз. Други с разлики в Пайнер немаше.... нема и днес....

 

Добре, Фокс няма смисъл да дъвчем едно и също, хонорари, пари и т.н .. нека да се радваме на хубава музика. :cheers:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хахаха... да приемем, че бланката е автентична (била е). Фоксич, Кама не може да се продаде за 3 бона, ти за 6 искаш.

 

Освен това, всеки ден мениш числото. Не бива така. Децата разбраха, че ти самият не си уверен в хонорара на твоята прескъпа. Ново 20.

 

Нека те цитирам, за да разберат и хлапетата, че просто си измисляш:

 

- 29. December. 2016 г. - 23:54 Никой в чалгата не може да бъде продаден, за повече от 5000 лева.

 

- 14. October. 2016 г. - 17:18 Кама си пее на 5000 лева и дава отстъпки до 4000.

 

- 19. July. 2016 г. - 15:00 Кама си тръгва с по 4000-5000 лева от участие

Та, колко е хонорарът на Кама, Фоксич? 4000, 5000, 6000? Или 2500?

 

Да напомня какво написах, че Фокса старателно опитва да направи тоя пост старичък и незабележим. Но уви, всички ще го видят.

Басните за 6000 ги разправяй на другиго. Нито сме видяли официален фиш, нито нищо. Дори ти самият в рамките на 3 месеца си мениш позицията.

 

Едно нещо съм научил в годините за Цветан от Видин: винаги, когато лъже преувеличава, за да наложи някаква теза. САмо, че последните 5 години - не се получава и не се получава. Фоксич, лесно беше преди години, когато не бяхме толкова хора в опозиция. Но излязоха наяве всичките ти лъжи и манипулации.

 

За мен Кама взима 2500лв. Когато е с Виво Монтана взима 3500лв. И по събори и частни партита да стига до 4500лв и то ако успее да се договори. А нито имаме доказателства за собственост на жилища, автомобили и т.н, нито нищо. Освен това, при хонорар от 25000 на месец, защо да не може да си позволи какво ли не? Това са ти 250 бона на година. И то с хипер минимални разходи - като клиповете преди "Минута живот", на които дори имената не помня.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дали?

Ако беше на хонорара в Пайнер, далеч нямаше да са това, което са. И много добре го знаеш. Но можеш да се биеш в гърдите, че твоята има бройка.

Но от 5500 без ДДС до 3000...има огромна разлика. Почти двойна. Следователно, при стария хонорар, участията й нямаше да са толкова много. И тогава наистина щяха да са 5. Но е факт, че не са 5. Кама си изигра картите добре за пред аудиторията.

Отново никакви доказателства и думи хвърлени на вятъра. Ако не знам си какво, ако.... Фактите са налице.

Камелия е в топ10 на участия с 40+ от миналата година, при все че пусна само една песен. Ти и предвиждаше 5 участия на месец, а имаше месеци с по 13-15 участия.

Следващия път не се хващай на басове и не спори на тема Камелия, защото очевидно прогнозите ти са кофти. Дори не боравиш с факти, а с неща които ти се искат да бъдат, само защото си сгрешил в прогнозата си. Не е трудно да си признаеш просто,че си сгрешил и до там.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да напомня какво написах, че Фокса старателно опитва да направи тоя пост старичък и незабележим. Но уви, всички ще го видят.

Басните за 6000 ги разправяй на другиго. Нито сме видяли официален фиш, нито нищо. Дори ти самият в рамките на 3 месеца си мениш позицията.

 

Едно нещо съм научил в годините за Цветан от Видин: винаги, когато лъже преувеличава, за да наложи някаква теза. САмо, че последните 5 години - не се получава и не се получава. Фоксич, лесно беше преди години, когато не бяхме толкова хора в опозиция. Но излязоха наяве всичките ти лъжи и манипулации.

 

За мен Кама взима 2500лв. Когато е с Виво Монтана взима 3500лв. И по събори и частни партита да стига до 4500лв и то ако успее да се договори. А нито имаме доказателства за собственост на жилища, автомобили и т.н, нито нищо. Освен това, при хонорар от 25000 на месец, защо да не може да си позволи какво ли не? Това са ти 250 бона на година. И то с хипер минимални разходи - като клиповете преди "Минута живот", на които дори имената не помня.

Аааа за теб казваш? :1000 (29):

Твоето мнение трябва да е меродавно?

Ти и определяш хонорара?

Едно е за теб, друго е да е така. И за мен всичките в Пайнер взимат двойно-тройно по-малко, ама като нямам доказателства.. И гледам, че си склонен да вярваш че само Камелия прави отстъпки. Значи другите ако им махнем 1000-1500 от хонорара, понеже и те пеят в едни и същи клубове излиза, че актуалните на деня вземат по-около 4 бона, а останалите доста под това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аааа за теб казваш? :1000 (29):

Твоето мнение трябва да е меродавно?

Ти и определяш хонорара?

Едно е за теб, друго е да е така. И за мен всичките в Пайнер взимат двойно-тройно по-малко, ама като нямам доказателства.. И гледам, че си склонен да вярваш че само Камелия прави отстъпки. Значи другите ако им махнем 1000-1500 от хонорара, понеже и те пеят в едни и същи клубове излиза, че актуалните на деня вземат по-около 4 бона, а останалите доста под това.

 

В повечето клубове компаниите са доминанти. Те имат договори. Едва ли за най-актуалните имат отстъпки, но пък за такива като Яница, 100 про имат.

 

Нима мислиш, че някой ще иска отстъпка за Галин или Фики? :mf_surrender:

 

А ситуацията на Кама е далеч по-различна. Без фирма, без актуални песни. Нима наистина вярваш, че някой ще й даде 6 бона, по думите на Фокса и тя ще прави 15 участия на месец? :1000 (29): :1000 (29):

 

Ето ти примери за певици дето взимат по 6 бона и имат 5 участия на кръст на месец - Гло, Ивана... При Кама щяха да са и по-малко, щото масово хората нямат представа, че има нови песни. Тук даже някой беше коментирал, че доста хора мислят, че е спряла да пее.

 

И в рамките на няколко месеца, Фокса 5 пъти каза различно число. Как да е меродавно неговото мнение? А пък да не говорим колко пъти е преправял бланки, фактури и прочее...

 

А дето мрънкаше, че повечето плащали 300 долара за гледания, Кама си плати 1500лв за милиончето, така че... :1000 (29):

 

И да, Кама прави като бройка доста повече от моята прогноза. Изигра си картите жената. Ама да ми изкарвате 5-6 бона, че взима и прави толкова участия - пълна лъжа. Знам, че ви се иска, ама не е възможно. Тя ако беше толкова голяма, концерт в Арена щеше да направи. Или да не е в Арена, поне в зала 3 на НДК... 1000 човека от Чипровци да събере.

Link to comment
Сподели в други сайтове

В повечето клубове компаниите са доминанти. Те имат договори. Едва ли за най-актуалните имат отстъпки, но пък за такива като Яница, 100 про имат.

 

Нима мислиш, че някой ще иска отстъпка за Галин или Фики? :mf_surrender:

 

А ситуацията на Кама е далеч по-различна. Без фирма, без актуални песни. Нима наистина вярваш, че някой ще й даде 6 бона, по думите на Фокса и тя ще прави 15 участия на месец? :1000 (29): :1000 (29):

 

Ето ти примери за певици дето взимат по 6 бона и имат 5 участия на кръст на месец - Гло, Ивана... При Кама щяха да са и по-малко, щото масово хората нямат представа, че има нови песни. Тук даже някой беше коментирал, че доста хора мислят, че е спряла да пее.

 

И в рамките на няколко месеца, Фокса 5 пъти каза различно число. Как да е меродавно неговото мнение? А пък да не говорим колко пъти е преправял бланки, фактури и прочее...

 

А дето мрънкаше, че повечето плащали 300 долара за гледания, Кама си плати 1500лв за милиончето, така че... :1000 (29):

 

И да, Кама прави като бройка доста повече от моята прогноза. Изигра си картите жената. Ама да ми изкарвате 5-6 бона, че взима и прави толкова участия - пълна лъжа. Знам, че ви се иска, ама не е възможно. Тя ако беше толкова голяма, концерт в Арена щеше да направи. Или да не е в Арена, поне в зала 3 на НДК... 1000 човека от Чипровци да събере.

Не цитирай Фокса, като пишеш с мен. Аз ти казах, че е на 4 бона , погледни пак по-напред. Това с отстпъките, даже преди мен няколко човека ти писаха че е пяла на толкова.

В фейсбук рекламата и няма са е по скъпа от 100 долара, защото и аз имам страница и спонсорирам редовно публикации . А с вибокс имат някаква уговорка, със сигурност не е платила тая сума, която пишеш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не цитирай Фокса, като пишеш с мен. Аз ти казах, че е на 4 бона , погледни пак по-напред. Това с отстпъките, даже преди мен няколко човека ти писаха че е пяла на толкова.

В фейсбук рекламата и няма са е по скъпа от 100 долара, защото и аз имам страница и спонсорирам редовно публикации . А с вибокс имат някаква уговорка, със сигурност не е платила тая сума, която пишеш.

 

Тя имаше няколко седмици реклама в YouTube. Аз за там ти говоря. Изобщо нямах предвид ФБ и др. Но ето, ти не си разбрал.

 

Добре, 4 бона - с или без ВИво Монтана? :whistling: И от време на време или винаги е на промоция?

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя имаше няколко седмици реклама в YouTube. Аз за там ти говоря. Изобщо нямах предвид ФБ и др. Но ето, ти не си разбрал.

 

Добре, 4 бона - с или без ВИво Монтана? :whistling: И от време на време или винаги е на промоция?

Естествено,че без Виво-Монтана.

Това е хонорара и, ако я поканят няколко месеца под ред и предплатят, тогава прави отстъпки , и пак ти казвам повече от 1000 е абсурд да смъкне. А за такива заведения, които я канят с предплащане знам за 3 в София , за тях съм съгласен, но тя не пее само в София, нали се сещаш. Минало месец беше тук, Добрич, Биргас и т.н.т . Ти я изкара, че прави отстъпки на всички, което ти гарантирам, не е така. Отделно няма какво да ми я сравняваш в случая с Ивана и Глория, особено Глория, която никога не е била по-предпочитана от Камелия в заведенията, дори и в пиковите им моменти. Ивана в момента също не се вписва в дискотеките. Така,че не само хонорара им оказва влияние на малкото участия,които имат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това за Глория и Ивана е така последните години. Преди време всяка една имаше повече участия и по висок хонорар от Камелия. До 2004 Глория беше най- голямата в този жанр. Сега вече остаря и си личи, че не става за клубовете, но да се твърди, че Камелия винаги е била по предпочитана е смешно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това за Глория и Ивана е така последните години. Преди време всяка една имаше повече участия и по висок хонорар от Камелия. До 2004 Глория беше най- голямата в този жанр. Сега вече остаря и си личи, че не става за клубовете, но да се твърди, че Камелия винаги е била по предпочитана е смешно.

Камелия е по-стара от Глория, а явно още става за клубовете. Явно не е до възраст ;)

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Камелия е по-стара от Глория, а явно още става за клубовете. Явно не е до възраст ;)

До манталитет е. Глория има по дистанцирано поведение и очевидно други приоритети.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гло няма никакви дискотечни хитове от миналото. Просто е наконвертируема. Ивана като отиде в клуб се пълни и т.н. Просто не знам защо не я канят - или тя не приема такива изяви.

 

Факт е, че двете с Гло нямат много участия, но и не си пускат хонорара. Ако си го свалят на 4к със сигурност ще къртят от участия. :whistling: Особено при Ивана, при положение, че има страшно много хитове, останали във времето.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защото не им трябва. Няма да забравя на общият им концерт в чужбина Глория разби. Получи шест биса, а Ивана и Преслава нито един. Глория с пет участия в чужбина си наваксва парите и с няколко малки концертчета. Общо взето за мен тя сред хората в чужбина е ънбийтъбъл. Една Носталгия и всичко друго е под нея. Ивана и тя е горе долу там.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това за Глория и Ивана е така последните години. Преди време всяка една имаше повече участия и по висок хонорар от Камелия. До 2004 Глория беше най- голямата в този жанр. Сега вече остаря и си личи, че не става за клубовете, но да се твърди, че Камелия винаги е била по предпочитана е смешно.

Това са глупости, още от едно време, да кажем 2000 г. Камелия пръскаше с участия, Деса също, Ивана и тя след това. Глория никога не е била по-пласирана в клубовете от тях. 97-98 може и да имала повече участия, когато нямаше такава конкуренция.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория има и други източници на приходи. Например от студиото си изкарва доста пари за сметка на останалите колежки-парцалети. Това да се обикалят бясно кръчмите не е за завиждане.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория има и други източници на приходи. Например от студиото си изкарва доста пари за сметка на останалите колежки-парцалети. Това да се обикалят бясно кръчмите не е за завиждане.

 

Аз съм за концертната дейност и би трябвало всички да вземат пример от Глория, защото това е истинската публика, а не онази в клубовете.. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм за концертната дейност и би трябвало всички да вземат пример от Глория, защото това е истинската публика, а не онази в клубовете.. :mf_surrender:

 

Няма условия за концертна дейност, за съжаление.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма условия за концертна дейност, за съжаление.

 

След като няма условия за концертна дейност за всички певици, то тогава нека не ги величаем. След като един изпълнител няма концерти, няма концертна дейност, а само клубна, то тогава е несериозно да казваме кой е номер 1 и кой не е актуален. :)

Клубните участия никога не са били фактор и показател за каквото и да е било.

Link to comment
Сподели в други сайтове

След като няма условия за концертна дейност за всички певици, то тогава нека не ги величаем. След като един изпълнител няма концерти, няма концертна дейност, а само клубна, то тогава е несериозно да казваме кой е номер 1 и кой не е актуален. :)

Клубните участия никога не са били фактор и показател за каквото и да е било.

Ти първо разбери какво е концертна дейност, после ми говори кой, какво. Глория за 20 години има 5-6 концерта, тая бройка Веселин Маринов я прави за 1 година. Това е концертна дейност, Глория винаги е разчитала на приходи от участия, това и е основната дейност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

След като няма условия за концертна дейност за всички певици, то тогава нека не ги величаем. След като един изпълнител няма концерти, няма концертна дейност, а само клубна, то тогава е несериозно да казваме кой е номер 1 и кой не е актуален. :)

Клубните участия никога не са били фактор и показател за каквото и да е било.

 

Това, че няма концертна дейност не зависи от изпълнители, а от това как фунционира у нас всичко свързано с музика. Единствените приходи са от клубни участия и за това се търси голяма бройка там. Никой не получава възнаграждение от продажби, концерти, права, реклама, гледания, награди .. Правенето на концерти четка его, а не е естествената среда на развитие на музикантите в България. Още повече на попфолк бранша.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това, че няма концертна дейност не зависи от изпълнители, а от това как фунционира у нас всичко свързано с музика. Единствените приходи са от клубни участия и за това се търси голяма бройка там. Никой не получава възнаграждение от продажби, концерти, права, реклама, гледания, награди .. Правенето на концерти четка его, а не е естествената среда на развитие на музикантите в България. Още повече на попфолк бранша.

OMG. Дали никой не получава възнаграждение от концерти? Има редица български изпълнители, които го карат повече на концерти - и забележи, не са умрели от глад. Поп-фолкът как мислиш, че се издържаше 90-те години? Разбира се, мутрите бяха едно на ръка. Но се правеха концерти. Никой не е мрънкал и не се е оправдавал колко е скъпо, как не можело и трябвали спонсори. Запитали ли сте се що спонсорите се отдръпнаха от чалгата, що няма турнета и т.н. Точно щото се възприе за нормално естествената среда и печалба на чалгарите да се осъществява само в дискотеките. Дискотеки е имало и 90-те, кръчми също. Само че и залите и летните театри, стадионите и читалищата също бяха пълни. Ама имаше и защо. При сегашното ниво на продукцията се съмнявам някой да отиде на концерт на който и да е актуален изпълнител - те нямат аудитория и репертоар за това, не им е проблемът в липсата на спонсори. Не се пълнят толкова лесно зали, така че не го изкарвайте фасулска работа. Ще видим още колко години ще ги има тия клубове, колко още ще вълнува чалгата и дали на въпросните клубни терминатори ще им се пее по дискотеки, като станат на 50. Това, че никой от тях не мисли в перспектива, еба мамата на всичко.

Дори Фондацията и Легендите в момента са супер търсени и добре заплатени в БГ и по целия свят от продажби на билети. Милионери не са, но са добре. И слава Богу, не им се налага да пеят на пияници, дето им е през оная работа дали изобщо някой пее и как пее.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ти първо разбери какво е концертна дейност, после ми говори кой, какво. Глория за 20 години има 5-6 концерта, тая бройка Веселин Маринов я прави за 1 година. Това е концертна дейност, Глория винаги е разчитала на приходи от участия, това и е основната дейност.

Глория е пълнила почти всички зали в страната още 90-те години и е имала цяло турне с Хаусбенд - рок група е това, веднага след раждането си. С Тони Дачева са напълнили всичко възможно. Концертите й в зала 1 са 4, но това не означава, че с тях се изчерпва всичко. Каквото може, прави и сега. Снощи даваха репортаж за спортните зали, построени от Гербаджиите в последните години. Хубаво ще е да напълни и част от тях, например тази в Пловдив - напълно във възможностите й е. Така че поне Глория се осмелява да държи положението като за фолк изпълнител, ами другите да се видят, дето уж голямата работа, а един концерт не са записали в биографията си. Не е ретроградно да се правят концерти. Ретроградно е да гониш бройка участия в чалготеки. Ако си начинаещ - ок, ама на утвърдените само до там ли им се свежда аудиторията и терените за изява? Ей затова сърбите ще ни пълнят залите още дълго. Поне не бичайт плейбеци.

Link to comment
Сподели в други сайтове

OMG. Дали никой не получава възнаграждение от концерти? Има редица български изпълнители, които го карат повече на концерти - и забележи, не са умрели от глад. Поп-фолкът как мислиш, че се издържаше 90-те години? Разбира се, мутрите бяха едно на ръка. Но се правеха концерти. Никой не е мрънкал и не се е оправдавал колко е скъпо, как не можело и трябвали спонсори. Запитали ли сте се що спонсорите се отдръпнаха от чалгата, що няма турнета и т.н. Точно щото се възприе за нормално естествената среда и печалба на чалгарите да се осъществява само в дискотеките. Дискотеки е имало и 90-те, кръчми също. Само че и залите и летните театри, стадионите и читалищата също бяха пълни. Ама имаше и защо. При сегашното ниво на продукцията се съмнявам някой да отиде на концерт на който и да е актуален изпълнител - те нямат аудитория и репертоар за това, не им е проблемът в липсата на спонсори. Не се пълнят толкова лесно зали, така че не го изкарвайте фасулска работа. Ще видим още колко години ще ги има тия клубове, колко още ще вълнува чалгата и дали на въпросните клубни терминатори ще им се пее по дискотеки, като станат на 50. Това, че никой от тях не мисли в перспектива, еба мамата на всичко.

Дори Фондацията и Легендите в момента са супер търсени и добре заплатени в БГ и по целия свят от продажби на билети. Милионери не са, но са добре. И слава Богу, не им се налага да пеят на пияници, дето им е през оная работа дали изобщо някой пее и как пее.

Пофолкът е мерсиална музика, която живее в клуботе. Не знам тези, които споменаваш, да имат възможност да влагат по 20 -30 хиляди лева в клипове през два месеца, във визии и във всички неща, на които аудотроята им държи. Спонсорите дават пари само ако това им осигурява реклама, а фолк изпълнителите страдат от наложения имидж на жанра, че не правят интелектуална музика. С един-два-три концерта годишно няма как да поддържат нивото, което се изисква от тях. Нито продуценти, нито никой не влага пари в тях, сами трябва да ги изкарват. И аз бих се радвал да има концерти, но няма как да го правят. Ти колко пари годишно даваш за музика и на колко фолк изпълнители концертите би посетил, ако вместо участия, правеха концерти?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...