Jump to content



Райна: "Да бъдеш комерсиален или да останеш във времето"


Препоръчани коментари

Райна отново дава живот на спомените и невероятните емоции от своето американско турне. Въпреки че то продължи само десетина дни, тя е очарована от приема и за пореден път благодари на медията, която сплотява българите в Америка - BG Voice:

 

“За мен е голяма чест и привилегия, че са се спрели на мен, гласували са ми доверие и аз имах възможността да представя своя репертоар и разнообразен фолклорен репертоар. Това е чест, която няма как да не бъде оценена от изпълнител като мен, защото това ти дава една много по-голяма вътрешна увереност и една голяма отговорност, която сама по себе си е предизвикателство” - разказва певицата в “Автограф”.

Райна е впечатлена от богатата програма по време на Големия BG Събор, който е включвал хайдушки игри, народни танци и масовата посещаемост, въпреки че термометърът е показвал 38 градуса на сянка. Равносметката за певицата е, че независимо от краткото време за подготовка за турнето, резултатът е повече от удовлетворяващ както за нея, така и за всички нейни почитатели, посетили концертите.

 

“Аз си дадох сметка, че имам много разнообразен репертоар, като започнеш от руски песни, италиански, гръцки, сръбски, разбира се най-вече македонски и попфолк. Притесненията ми, че нямам достатъчно песни, бързо отпаднаха. Доказателство за това са и двете участия, които направих в Денвър и Сан Франциско, които бяха с продължителност от четири часа без почивка. Това си беше своеобразен рекорд за мен, защото в цялата тази еуфория и емоция, аз въобще не усетих умора, а почти не съм спала между двете участия” - обяснява тя.

 

След успеха на това турне, Райна получи покана за ново, което най-вероятно ще е по-мащабно от първото й американско турне през 2012-та, продължило два месеца. Планирано е за пролетта или есента на 2017 година.

Маркар да обича много пътешествията и да използва всяко свободно време за това, фолк звездата признава, че не би се установила да живее на друго място по света.

 

“Не мога да живея на друго място, колкото и да ми е интересно. Еуфорията, адреналинът - те имат определен срок на действие и отминават. А и когато си се наскитал, огледал си по-интересните неща, пак започва да си ти липсва твоето, но не изключвам факта, че често се замислям дали бих могла да живея на друго място. И много често в съзнанието ми изниква Италия, не знам защо... Може би защото е близка страна и темперамента на хората там е сравнително близък до нашия. Италия, Испания... знам ли? Но се замислям напоследък все по-често” - подчертава хитовата изпълнителка.

Хубавата новина за почитателите на народната музика е, че тяхната любимка много скоро ше ги изненада с фолклорно DVD.

 

“Обхваща песните от албума “Хубава си, моя горо”, но ще носи името “Тежко мина младостта”, защото ще бъде включена и тази нова песен. Въпрос на малко време е да стане реалност и първото нещо, което ми идва на ум е, че бих могла да направя един фенклуб, за да презентирам това DVD. Иска ми се още веднъж да покажа красотата на хубавата фолклорна музика. Смятам да не бавя моите фолклорни проекти, защото почитателите ми ме харесват в това амплоа и до края на тази година ще ги зарадвам и с фолклорен албум” - издава тя.

Относно своята житейска философия Райна признава, че за нея работата е едно голямо удоволствие. Определя се като голяма късметлийка, защото животът й се е стекъл така и е имала възможността да се занимава с нещата, които й са приятни. Най-хубавото нещо е да си удовлетворен от това, които правиш, категорична е тя.

 

“Уча се да си живея живота с чувство за хумор и през последните няколко години ми се получава все по-добре” - убедена е певицата.

 

През септември ще представи нова пофолк песен, тъй като нейните почитатели отдавна очакват това. Заявява, че няма да ги разочарова и е сигурна, че ще се оцени високо.

 

“Дилемата е между това - дали да бъдеш комерсиален изпълнител и да получаваш всичко на момента или да бъдеш изпълнител, който не получава всичко на момента, но пък остава във времето. И мисля, че аз съм избрала точно това” - казва Райна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Изключително смислено интервю за "Автограф" е дала Райна и мисля, че е поставила доста точно определение на ситуацията в чалгата в момента. Съгласни ли сте с казаното от нея ?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз много харесвам интервютата с Райна. За мен тя е една от най-интелигентните фолк певици. Харесва ми това, че е индивидуална и не гледа комерсиалната страна.... Очаквам с нетърпение двата ѝ албума и ДВД-то- моментално ще си ги купя! :girl_witch:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Темата нямала смисъл? Райна с това си интервю поставя много точно определение на ситуацията в чалгата: или правиш комерсиални бози всеки 3 месеца, имаш участия, 21309123 гледания, или правиш музиката, която харесваш,запазваш ценностите си, без да си от т.нар. актуални, но музиката, която правиш, остава във времето и не преминава. Не случайно, Райна беше гост на събора в Македония, в Чикаго, на десетки частни партита, а сега се приготвя за ново турне в Америка. Но така се получава, когато имаш разнообразен репертоар и не залагаш само на дискотечно звучене, което пред трези и ненадрусани тийнове никак не върви.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Темата нямала смисъл? Райна с това си интервю поставя много точно определение на ситуацията в чалгата: или правиш комерсиални бози всеки 3 месеца, имаш участия, 21309123 гледания, или правиш музиката, която харесваш,запазваш ценностите си, без да си от т.нар. актуални, но музиката, която правиш, остава във времето и не преминава. Не случайно, Райна беше гост на събора в Македония, в Чикаго, на десетки частни партита, а сега се приготвя за ново турне в Америка. Но така се получава, когато имаш разнообразен репертоар и не залагаш само на дискотечно звучене, което пред трези и ненадрусани тийнове никак не върви.

Това щеше да е много хубаво послание, ако Райна имаше песен в последните не знам колко години, която да е останала във времето. За да остане една песен във времето, тя трябва да е била хит поначало. И още тук има несъответствие с кариерата ѝ това десетилетие.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен.

ГИК, Преслава и тя самата не бяха ли комерсиални в най-пиковите си години и благодарение на песни като ''Нещо нетипично'', ''Луда по тебе'', ''Дяволско желание'' или ''Летен грип'' са останали във времето.

Просто нещата се промениха.

Сегашния метод на работа няма как да направи песни да останат във времето. Само Азис може да се похвали с нещо подобно последните години. :)

Но ако тя сама очаква да промени нещо - жестоко се лъже.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Това щеше да е много хубаво послание, ако Райна имаше песен в последните не знам колко години, която да е останала във времето. За да остане една песен във времето, тя трябва да е била хит поначало. И още тук има несъответствие с кариерата ѝ това десетилетие.

 

Не е нужно песента да е била някакъв вселенски хит, за да остане във времето. Една "Ти ли си" веднага се сещам, уж забравена и нехитова, не спряха да и я поръчват във Вип Брадър да им я пее, да не говорим какъв прием получи на едни награди със същата, когато я изпя на плейбек и без клип. Качественото винаги остава и не омръзва. Дори да не са били тотални хитове, песни като "Ще ти говоря за любов", "Пълна промяна", "Написано с любов", "Виновен" и т.н. ще останат, защото не са комерсиални и има хора, които са се припознали в тях, макар и не пияните по заведенията, които просто консумират чалгата, без да я оценяват и разбират. Забравих да спомена и всичките и фолклорни песни, които са хитове, особено последната, която промени представите за това, че фолклорните песни не стават масови хитове.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глупости, говори такива неща само, защото няма никакви популярни песни. Нейните въобще не са качествени, просто са малоумни. И как ще останеш във времето, след като нямаш аудитория, която да ти слуша песничките? Я моля ви се, стига простотии, във времето щяла да остава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глупости, говори такива неща само, защото няма никакви популярни песни. Нейните въобще не са качествени, просто са малоумни. И как ще останеш във времето, след като нямаш аудитория, която да ти слуша песничките? Я моля ви се, стига простотии, във времето щяла да остава.

 

Напълно подкрепям! :1000 (19):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е нужно песента да е била някакъв вселенски хит, за да остане във времето. Една "Ти ли си" веднага се сещам, уж забравена и нехитова, не спряха да и я поръчват във Вип Брадър да им я пее, да не говорим какъв прием получи на едни награди със същата, когато я изпя на плейбек и без клип. Качественото винаги остава и не омръзва. Дори да не са били тотални хитове, песни като "Ще ти говоря за любов", "Пълна промяна", "Написано с любов", "Виновен" и т.н. ще останат, защото не са комерсиални и има хора, които са се припознали в тях, макар и не пияните по заведенията, които просто консумират чалгата, без да я оценяват и разбират. Забравих да спомена и всичките и фолклорни песни, които са хитове, особено последната, която промени представите за това, че фолклорните песни не стават масови хитове.

 

Хората ти говорят за масови хитове. От тези изброени, нито една не мога да се сетя за рефрен.... Ти ли си беше яка песен, но е позната за 100 чалгари, двама, от които сме аз и ти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пълни глупости. Първо, едно 90% от така наречените вечни хитове са абсолютни комерси. И второ, Райна от 10тина години няма песен, която някой друг освен нея да слуша. Я да си ходи по екскурзии и да не плямпа врели-некипели!

image.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък подкрепям Райна. Гледах я "Автограф" и беше много откровено интервю и всичко казано на място. Винаги с интерес гледам интервютата й.

И прави впечатление, че където и да ходи, винаги е с подходящия тоалет за дадената страна.

 

И колкото и да не ви се иска Райна си има много песни и златна дискография, които се слушат и днес.

И това,че сте тука лапета и харесвате само еднаквото, другаде не мислят така.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз пък подкрепям Райна. Гледах я "Автограф" и беше много откровено интервю и всичко казано на място. Винаги с интерес гледам интервютата й.

И прави впечатление, че където и да ходи, винаги е с подходящия тоалет за дадената страна.

 

И колкото и да не ви се иска Райна си има много песни и златна дискография, които се слушат и днес.

И това,че сте тука лапета и харесвате само еднаквото, другаде не мислят така.

Къде е тази златна дискография? На ретро партита не пускат изобщо Райна, отделно тя не пее ретро по концерти, така че.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази какво се мъчи. Мен би ме било срам да пускам такива песни, при положение, че едно време съм ходил по турнета. Ама нейните фенове са виновни, така да се подиграва сама със себе си е чист резил. В крайна сметка не е луд този който меси баницата, а този който я яде.

20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Райна в последните години си изгради образ на истерична и мрънкаща, а и това, че по едно време й щъкна като че ли напук да пуска само некомерсиални песни допринесе за пропадането й. По-възрастните й колежки се стараят да ги възприемат като млади, а Райна с тия песни се отдалечи от младото поколение. А и нека не я изкарваме чак такава светица, не забравяйте как заради PR-а известно време симулираха с Константин, че са още заедно. ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми съгласен съм с някои неща. Но тук дори Глория да го беше казала, някои индивиди отново щяха да я обявят за никоя и т.н.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много са ми интересни такива Райна и някои други нейни колежки, като изперкат по някое време и се приближат до критическата, и като почнат с ръсенето на акъл как не били комерсиални, как останали във времето...останала тя, с рева си в Big Brother. Като чуеш "Райна" и се сещаш думите "Пиле" и "Константин". Но Коцето продължава да прави хитове от години, а тази в последните 2-3 яко е изперкала.

"Ако е, да е" на Оцко не беше ли комерсиална? Сега направила две песни, едната с някакви къщички, в другата кара колело, и решила, че е класика в жанра, останала с нещо. Само губи от това.

Навремето и тя, и нейни колежки, мрънкащи сега изпяха не малко глупости. "Секс през ноща, секс през деня, секс и след това" изпя Райнето навремето и реши, че щяла да остане в него....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Интересното при всички ''некомерсиални'' певачки е, че едва когато изпаднат зад борда почват да бръщолевят подобни глупости.

Тя една свястна песен не е пуснала в последните 5 години освен "Големи думи" седнала да остава във времето... :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че те нейните песни са комерс отвсякъде, просто са тъпи и никой не ги слуша, това не я прави стойностна. Какви ги дрънка? Нека темата бъде заключена! Татяна в Автограф даде много по-смислено интервю.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя не даде интервю, а спретна монолог, като този във "Фолкмаратон", ама два пъти по-дълъг. Не мога да си обясня, защо не изчаква поне да я попитат нещо, тя тази по 20 мин. води някакви монолозии и се мъчи да разсъждава. Някъде на 20-тата минута стигнала до извода, че след 10 години кариера за пръв път на участие и пяли припева на песен. Браво! Постижение! За 10 години кариера някой и научил припева! Да не се беше хвалила точно с това, тя се замоизгаври със себе си....

 

По-скоро Туца искаше да каже на Кали да не и държи сметка какво да пее, по повод едно изказване на Кали "С вертолети и малки котета до никъде няма да стигнем", казано в едно интервю за радио. В което има логика , Кали навремето пееше колко било готино "да удариш чужда" ("удариш" = "нае..ш"), сега го раздава културна.

 

Но да кажеш след 10 години някой ти е научил припева е брутално, тая се закопа. Едва и изтраех монолога. Тя освен това за Кали, друго смислено не каза. А, и че никога не е влизала в конфликт с никой. Че то в конфликт се влиза или заради интереси, или заради PR. Кой ще си напраив PR с Туца, още по-малко пък ще има някакви интереси към нея :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Дори не смятам да си губя времето да цитирам всички взезнайковци по-горе, които се правят на разбирачи и плюят наред вместо да коментират по същество истините, които е казала Райна. Къде и е златната дискография ли? Ами пуснете си първите и 3-4 албума и ще разберете. Няма свястна песен от 5 години? Продължавайте да въртите гюбеци на разни Тедита, Яници, Галени и сие.. Изпаднала зад борда? Дай боже всекиму изпаднал да пее пред хиляди в Македония и Америка във време, когато цял Пайнер едвам събира 5 000 души.

 

Тенденцията в Рамания да се плюе по Райна датира от много години. Дори когато въпросната мачкаше през лято 2008 с три мегахита и нов албум, вие пак я изкарахте изпаднала зад борда, неструваща и пр. Така че коментарите ви, които дори не са по темата, а са целящи да оплюят Райна и всички прекрасни песни, които създаде в последните години, не струват. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Че те нейните песни са комерс отвсякъде, просто са тъпи и никой не ги слуша, това не я прави стойностна. Какви ги дрънка? Нека темата бъде заключена! Татяна в Автограф даде много по-смислено интервю.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...