Jump to content



Online: Глория - 20 години на сцена


Препоръчани коментари

Каквото щете приказвайте, обаче самото аудио е обработвано. Не казвам, че са й изправяли тон по тон гласа (като на Ана), но със сигурност е пипано. Тя ходи из сцената, а нито се чува дъх, нито нищо, ако не знам, че е от концерта, няма й да разбера, че е лайв-невъзможно е чак толкова изчистено изпълнение. Иначе концертът е страхотен, уникални песни, каквото и да говорим друга певица като Глория в чалгата няма, а най-вероятно няма и да има.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Каквото щете приказвайте, обаче самото аудио е обработвано. Не казвам, че са й изправяли тон по тон гласа (като на Ана), но със сигурност е пипано. Тя ходи из сцената, а нито се чува дъх, нито нищо, ако не знам, че е от концерта, няма й да разбера, че е лайв-невъзможно е чак толкова изчистено изпълнение. Иначе концертът е страхотен, уникални песни, каквото и да говорим друга певица като Глория в чалгата няма, а най-вероятно няма и да има.

Това не посмях да го кажа, защото виждаш как за най-малкото скачат. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Каквото и да кажа ще е малко, страхотен концерт, уникална атмосфера и невероятни изпълнения... Нямам търпение за втората част! Иначе да, обработвани са някои от изпълненията, но няма как. За всички, които се съмняват за плейбек и тн. си има лайв клипчета, без обработка и всичко се чува и вижда. Аранжиментът на песните е жесток, със сигурност ще го спукам от въртене този концерт... :) Според мен монтажът е много добре направен и си личи, че се е работило с желание по него. С една дума - Браво на Глория и на целия екип, благодарение на които можем да се насладим на всичко това!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не обиждай отново моля. Изказвам си мнението. Наистина Яница трябваше да подгрява.

 

Яница да подгрява Глория - това е глупост на годината. Браво, добре закриваш 2015 година! :mf_surrender:

И да, имаше си песни със синбек отзад, няма какво да се правим, бенда на Милев просто нямаше ресурса за някои мелодии, които се чуват.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледахме го с нашите, тъй като те не присъстваха, и много им хареса. Аз одеве погледах и малко в нета. Няма друга такава жена.

На няколко пъти се просълзих от вълнение, върнах си спомените, макар че не е същото.

Публиката изглежда статична на моменти, но всъщност беше много готино, и във втората част утре ще се види най-добре - по време на ъндърграунд сета.

Беше си концерт в истинския смисъл на думата. Монтаж, обработки слабо ме вълнуват.

Дано Пайнер си дадат сметка за някои неща, Глория няма какво да губи така или иначе и не прави тези концерти за печалба.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гледаме ли пак концерта по HD то?

Голяма е Глория, ГО ЛЯ МА!

Радвам се, че бях част от този концерт. Да ни е жива и здрава!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изгледахме го по Планета, утре и втора част. Какво да кажа от видяното до този момент. Винаги успява да надмине себе си! Страхотни аранжименти. До този момент най-вече ме впечатлиха начинът по който прозвучаха "Ако бях се родила река" и "Влюбена в живота". Всичко е прекрасно и това е един страхотен подарък за Коледа, за тези които я харесваме и сме отраснали с нейното творчество.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Искам двойно двд и ако може песента на Ники Славеев да не влиза в него :D :D
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тоест да разбирам, че няма да получим изпълнението на "Чуй ме" с добро качество? Жалко! Това беше песента, която очаквах най-много.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тоест да разбирам, че няма да получим изпълнението на "Чуй ме" с добро качество? Жалко! Това беше песента, която очаквах най-много.

Ако се организираме да и пишем във фейсбук, мисля, че няма да има проблем да я качи поне там.

Няма да я съди никой.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Отлична работа на всички екипи - бенда на Дани Милев никога не е звучал така добре на попфолк музика. Явно е,че ги е скъсала от репетиции. Тя естествено е в перфектна форма. Много добра режисьорска и операторска работа. Много раздвижени кадри, много добре осветена и жива публика. Слава Богу,че Люси беше във ВИП брадър и не е негов концерт!

Не помня кога последно съм си купувал попфолк продукт, но това ДВД е за златна колекция. Не виждам нито една причина бТВ или НОВА да излъчат концерта - излъчвали са турнетата на Пайнер с много по-долно качество попфолк певици и песни. Но както и да е ... Глория натри носовете на всички от Димитровград, и на целия жанр. Може би само Азис може да направи такъв силен самостоятелен концерт и то благодарение на високата популярност на кючеците му в последните години.

 

Тази слушалка в първата част - голям зор. Като не ги ползва защо ги слага...

Това изречение към Симона, че ще има същата публика и живот прозвуча малко тъпо ... Няма как да стане. Дори бегла заявка за самостоятелно доказване не е дала още.

По едно време много даваше на публиката и то осново заради цветята. По естрадни концерти съм гледал,че изчакват края на концерта или на блока къде се пуска някакъв инструментал и си дават букетите. На много ключови моменти от яки песни тя не пееше,за да обира.

Иначе да- публиката не се чуваше, явно с жив бенд не е така лесно да се заглушава, но въобще не ми пречи - аз си пеех.

 

Отличен концерт и монтаж.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това не посмях да го кажа, защото виждаш как за най-малкото скачат. :1000 (29):

Няма какво да не посмееш да го кажеш, направили са я все едно е изцяло на плейбек. Срамота! Все едно слушам някой албум, няма 1 песен на живо, жалко за прекрасният глас на Глория, слушал съм записи, не е била толкова фалшива, но Пайнер прави така. На моменти, чак имам чувството, че цели песни са монтирали.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма какво да не посмееш да го кажеш, направили са я все едно е изцяло на плейбек. Срамота! Все едно слушам някой албум, няма 1 песен на живо, жалко за прекрасният глас на Глория, слушал съм записи, не е била толкова фалшива, но Пайнер прави така. На моменти, чак имам чувството, че цели песни са монтирали.

Някои песни са си ОК, звучат си като живо изпълнение... и после чуваш "Ако те няма", която е все едно в студио записвана и обработвана и магията се разваля.

 

Въпреки това си чакам втора част. Първата ми хареса много, без този фолклорен сет (не виждам смисъла от него, тези 20 минути можеха да се запълнят с още попфолк песни).

Link to comment
Сподели в други сайтове

Естествено че има аудио обработка, но не с цел да коригират грешно пеене, а да има високо HD аудио качество. Неслучайно много световни звезди даже и гръцки издават CD с unplugged аудио. Там ползват същото високо качество на звука и гласа, което е и при концерта. С живо излъчване няма как да се хване и предаде. Но с последваща обработка на звука от микрофоните на бенда, беквокалите и солиста става този прекрасен резултат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма какво да не посмееш да го кажеш, направили са я все едно е изцяло на плейбек. Срамота! Все едно слушам някой албум, няма 1 песен на живо, жалко за прекрасният глас на Глория, слушал съм записи, не е била толкова фалшива, но Пайнер прави така. На моменти, чак имам чувството, че цели песни са монтирали.

 

Нямам думи... незнам изобщо дали има нещо непрезаписвано, дори аплодисментите са супер заглушени! :1000 (27):

Цялата атмосфера се е загубила, разочарован съм. Какво толкова не си е харесала пя зверски на тоя концерт..добре, че има видеа от залата, които да гледаме и да се кефим на истинското живо пеене, че записа не мога да го издържа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чета, че било нормално да й обработят пеенето - аз не го разбирам, съжалявам. Целта на концертите не би ли трябвало да бъде да се чуе живо, натурално пеене както в залата, така и при излъчването последствие? За мен тия преработки на звука са си мамене на хората, които не са успели да присъстват на концерта и са чакали Пайнер да го пуснат. Не казвам, че само на този концерт са го правили това, явно политиката на Пайнер е сбъркана. Но ако Глория е влизала в студио да записва, е не по-малко виновна. Едно време в кръчмите, преди да станат известни, като че ли все с обработки са пеели. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

На сборките на Пайнер няма такива преработвания, само има як монтаж на кадри, но вокали не се пипат никога. Така че това изглежда е решение на Глория.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя си е такава, понякога в желанието си да станат още по добре нещата, ги развалят. Иначе концерта е много добър.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поне да беше на живо. Много жалко. А иначе уж звезда.

Като цяло концерта е бил провал.

Няма как да се нарече провал, след като залата беше пълна. Но това изкривяване на реалността при монтирането е било напълно излишно. Както ги е изпяла, така - не е трябвало да подменят аудиото, защото по този начин се губи емоцията и се опорочава самият концерт.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам какво изкривяване чухте, че го направихте на голям проблем - има неща в някои песни, които са си 1:1, например как пееше в "Ледена кралица" - "... вледенява в тЕЕЕЕб страстта" с отворено "Е", как издължаваше фразите в 100% жена - "... губиш знай на всяка цена 100%-ва женаАААААаа". И всичко си е точно така на записа. Разбира се, че ще го поизчистят от разни ненужни звуци, това е все едно да направят фотосесия на някого и снимките да не минат през фотошопа, най-малкото за редакция на цветовете - тези неща са по дифолт вече.

 

А модератори има ли тук? Едно е да изкваш мнение, друго е нарочно да се заяждаш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Невероятен концерт!

Публиката ми хареса доста повече от тази която се събира на общите концерти. Малко роми, всякаква възраст... абе много добре.

Много се раздаде на ''Жените са цветя''. Най-позитивна ми се видя там.

''Крепост'' е най-големия хит на Глория. Единствената песен на която се чуваше публиката силно.

Но определено има обработване на гласа. На някой песни си личи ужасно много!

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...