Jump to content



Деси Слава или Камелия?


Деси Слава или Камелия?  

223 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Обратно към казаното от Кама, не знам дали се шегуваше или наистина го имаше предвид това, че подписала документ, в които се отказва за 150 години напред от правата на песента. Че се отказва, отказва се, но се чудя дали е истина това за 150 годишния срок. Ако е така, то значи, че Пайнер сега искат изпълнителите им да се отказват от правата на песните, за които те си плащат, за възможно най-дългия период позволен от закона, а точно 150 години или там колкото са.

 

От друга страна пък не разбирам как така след няколко години ще изтекат правата на тези клипове, на които Пайнер е собственик, явно преди време така са били договорите, вместо доживотен отказ от правата само са се отказвали за 5 години, колкото им са били и договорите с фирмата. Но както и да е, много глупава постъпка от страна на Камелия да им преписва правата като тя си ги е плащала. Какъв такъв акъл нейния?

:slapin:

 

Питай бре човек, като не знаеш. Има си закони в тази държава и те са валидни дори за Пайнер.... :whistling:

 

ЗАКОН ЗА АВТОРСКОТО ПРАВО И СРОДНИТЕ МУ ПРАВА

В сила от 01.08.1993 г.

 

Действие и срок на договора

 

Чл. 37. (1) Нищожен е договорът, с който авторът отстъпва правото да се използват всички произведения, които той би създал, докато е жив.

 

(2) Договорът за използване на произведение може да се сключи за срок до десет години. Когато този договор е сключен за по-дълъг срок, той има сила за десет години. Това ограничение не се прилага спрямо договорите за произведения на архитектурата.

 

Пояснение: Кама се бъзикаше, но дори да не го е правила и дори да е отстъпила за 1000 години авторските права на "Само за минута", по нашето законодателство още от 1993 година, правата остават у продуцента максимум 10 години. Това ще рече, че към днешна дата (26 март 2015 година), Пайнер нямат никакви права над всички нейни песни и клипове, издадени преди 26 март 2005 година и тя спокойно може да ги ползва, без да ги пита. След около 2 месеца изтичат правата и на целия албум "Има любов", от който трябва да изчака само за януари 2016-та, за да си вземе и клипа "Има любов". Какво и остава от важните песни след тази дата? Ами през 2017-та "Някой ден" и "Още те обичам", през 2018 "Усещам те още", за "Оргазъм" през 2019-та и "Изпий ме цялата", "Еротика" и "Манастир" през 2020 година. Повечето от тези песни имат страхотни клипове, но от тях тя по участия ползва само половината и то рядко. Така, че продукцията от най-съществена част от нейната кариера (албумите до 2005 година), отдавна не са под контрола на фирма "Пайнер". Просто и ясно....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Питай бре човек, като не знаеш. Има си закони в тази държава и те са валидни дори за Пайнер.... :whistling:

Пояснение: Кама се бъзикаше, но дори да не го е правила и дори да е отстъпила за 1000 години авторските права на "Само за минута", по нашето законодателство още от 1993 година, правата остават у продуцента максимум 10 години. Това ще рече, че към днешна дата (26 март 2015 година), Пайнер нямат никакви права над всички нейни песни и клипове, издадени преди 26 март 2005 година и тя спокойно може да ги ползва, без да ги пита. След около 2 месеца изтичат правата и на целия албум "Има любов", от който трябва да изчака само за януари 2016-та, за да си вземе и клипа "Има любов". Какво и остава от важните песни след тази дата? Ами през 2017-та "Някой ден" и "Още те обичам", през 2018 "Усещам те още", за "Оргазъм" през 2019-та и "Изпий ме цялата", "Еротика" и "Манастир" през 2020 година. Повечето от тези песни имат страхотни клипове, но от тях тя по участия ползва само половината и то рядко. Така, че продукцията от най-съществена част от нейната кариера (албумите до 2005 година), отдавна не са под контрола на фирма "Пайнер". Просто и ясно....

А Пайнер могат ли да платят песните пак на авторите само и само пак те да ги държат правата, а не Камелия?

Link to comment
Сподели в други сайтове

А Пайнер могат ли да платят песните пак на авторите само и само пак те да ги държат правата, а не Камелия?

 

Да, могат, разбира се! Но това си е мазохизъм и просто набутване с пари, които както виждаме от действията и постъпките им, въобще не са им излишни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, могат, разбира се! Но това си е мазохизъм и просто набутване с пари, които както виждаме от действията и постъпките им, въобще не са им излишни.

А Камелия мисли ли да си ги купува или ще разчита, че Пайнер няма да се набутват излишно?

Link to comment
Сподели в други сайтове

А Камелия мисли ли да си ги купува или ще разчита, че Пайнер няма да се набутват излишно?

 

Нямам идея, песните са стари, нямат и 10% от цената като нови. Пайнер няма да се занимават, тях ги вълнува само канала в тубата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нямам идея, песните са стари, нямат и 10% от цената като нови. Пайнер няма да се занимават, тях ги вълнува само канала в тубата.

Кама купила ли си е Залеза § Зората или може да я подаря на Деса :D

Едно време Пайнер май искаха 60 000 лв на Деса за правата на песните й...в крайна сметка тя не ги даде, а те не й попречиха по някакъв начин да си ги пее.

Според мен обаче има песни, които трябва певиците сами да искат да им платят правата и да си ги притежават и по някакъв начин да ги налагат и днес. Лошото е, че тук не се печели от стари песни, може би сега с каналите, но никоя няма да тръгне да си преиздаде някой стар хит с нов аранжимент и изпълнение. Иначе й се получи на Деса с "Казваш, че ме обичаш", на Ема с "Грешница" също.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кама купила ли си е Залеза § Зората или може да я подаря на Деса :D

Едно време Пайнер май искаха 60 000 лв на Деса за правата на песните й...в крайна сметка тя не ги даде, а те не й попречиха по някакъв начин да си ги пее.

Според мен обаче има песни, които трябва певиците сами да искат да им платят правата и да си ги притежават и по някакъв начин да ги налагат и днес. Лошото е, че тук не се печели от стари песни, може би сега с каналите, но никоя няма да тръгне да си преиздаде някой стар хит с нов аранжимент и изпълнение. Иначе й се получи на Деса с "Казваш, че ме обичаш", на Ема с "Грешница" също.

Няма как да й попречат да ги пее. Тя има изпълнителско право, но няма права да ги издава и да печели от продажбата им.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма как да й попречат да ги пее. Тя има изпълнителско право, но няма права да ги издава и да печели от продажбата им.

"До тук" как я издадоха...със съгласието на Пайнер или просто защото музиката и текста са си нейни...явно заради това, защото и ремикс на "Няма те до мен" направи още 2004.

Link to comment
Сподели в други сайтове

"До тук" как я издадоха...със съгласието на Пайнер или просто защото музиката и текста са си нейни...явно заради това, защото и ремикс на "Няма те до мен" направи още 2004.

 

Не е важно какво е нейно като труд и творба, а под какво има подпис на композитори и текстописци. Това нещо е собственост на Пайнер 10 години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

То вярно на Кама за какво са й да си взима песни, като тя има само три: "Луда по тебе" ,"Защо повярвах" и "Ти си", като две от тях откраднати най-нагло....Всичко друго и да го взима и да не го взима, никой не го е чувал.. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че като изтекат правата на тези песни да не би да остават в публичното пространство за свободно ползване? Със сигурност у Пайнер си остават некви привилегии защото са ги "платили".

 

А това с имането на авторско право да ги изпълнява но не да ги издава и да печели пари ми се струва най-абсурдният закон, ако има такъв. Че то си противоречи отвсякъде! Тя ако ги изпълнява много ясно е, че е за да печели пари. Или само броим печелене на пари албумите...

 

Нали през 90-те в Пайнер са крадяли на поразия? Защо са издавани и презиздавани песни във бестове и мп3 албуми тогава?

А ти, фокс, като си такъв адвокат защо не метнеш това на Кама в пощата?

Link to comment
Сподели в други сайтове

А ти, фокс, като си такъв адвокат защо не метнеш това на Кама в пощата?

 

Няма смисъл, тя си ги знае нещата от много години как стоят. След като изтекат правата над продукцията, която е собственост на Пайнер, тя вече може да се ползва свободно от всички без ограничения. Разбира се, ако Пайнер решат да си платят за още 10 години всичко си остава тяхно, но те нито могат да изкарат пари от търговия с него, нито да го преотстъпват, за да може друг да го прави, а те да получават дивидент от него, нито нищо. Единственият заинтересован от такъв продукт в случая е Камелия.....

Link to comment
Сподели в други сайтове

Че като изтекат правата на тези песни да не би да остават в публичното пространство за свободно ползване? Със сигурност у Пайнер си остават некви привилегий защото са ги "платили".

 

А това с имането на авторско право да ги изпълнява но не да ги издава и да печели пари ми се струва най-абсурдният закон, ако има такъв. Че то си противоречи отвсякъде! Тя ако ги изпълнява много ясно е, че е за да печели пари. Или само броим печелене на пари албумите...

 

Нали през 90-те в Пайнер са крадяли на поразия? Защо са издавани и презиздавани песни във бестове и мп3 албуми тогава?

А ти, фокс, като си такъв адвокат защо не метнеш това на Кама в пощата?

 

ХАхах... ти пък как не си разбрал, че линията е наопаки. Кама праща на Фоксича. :1000 (29):

 

Таз песен на Кама ще излиза ли изобщо?

 

От сега не виждам как ще направи и 100к в тоя непопулярен канал.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е важно какво е нейно като труд и творба, а под какво има подпис на композитори и текстописци. Това нещо е собственост на Пайнер 10 години.

Еее след като тя се води на обложката текст и музика би трябвало нейният подпис да стои...2004 и 2005 не е имала проблеми да си преиздаде свои композиции, а правата са си били на Пайнер...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ероле, след като видях "разсъжденията" ти за 150-те години авторски права откровенно мога да кажа, че ти си доста глупаво момченце и определено не знаеш по кой свят ходиш. Извинявай, ако те обиждам, но просто умът ми не го побира как човек може да повярва и да разсъждава над такова нещо. 150 години авторско право за песен... Не, не, т'ва не е истина.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ероле, след като видях "разсъжденията" ти за 150-те години авторски права откровенно мога да кажа, че ти си доста глупаво момченце и определено не знаеш по кой свят ходиш. Извинявай, ако те обиждам, но просто умът ми не го побира как човек може да повярва и да разсъждава над такова нещо. 150 години авторско право за песен... Не, не, т'ва не е истина.

 

Иване, хайде да не се обиждаме и да правим тъпанарски разсъждения, защото това което аз съм писал е основано на това, което съм слушал. Така че преди да определиш някой като "доста глупаво момченце и определено не знаеш по кой свят ходиш" си мръдни задника да провериш дали действително това е възможно, защото ставаш смешен. :slapin:

 

Чл. 27. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 2000 г., в сила от 05.05.2000 г.) Авторското право се закриля, докато авторът е жив и седемдесет години след неговата смърт. (2) При произведения, създадени от двама и повече автори, срокът по ал. 1 започва да тече след смъртта на последния преживял съавтор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да и след като в чалгата всичко се подписва само за 10 години, ти реши да ги увековечиш в 150.

 

Абе човек, ти зорлем ли искаш с мен да се заядеш? Виж как веднага изви историята, първо, че колко съм бил глупав да си помисля, че има такова нещо като 150 години задържане на авторските права, сега извърташ за колко години се е подписвало всичко в чалгата.

 

Да не ти казвам мен какво ме боли за това за колко години са се подписвали нещата в чалгата. От какъв чеп да знам какви далавери въртят в Пайнер, пък ти ме светни като си такъв отворко. Като нищо може да ги кара да се отказват от правата на песента докато са живи + 70 години. За това и написах "150 години или там колкото са". Па чети бе човек, като се правиш на голям разбирач.

 

Увековечавал съм бил аз...1000%20(10).gif

 

И да вметна също, че това което фоски е споделил е за използване на произведенията, а това което аз съм споделил е за времетраене на авторското право. Две различни неща. Дали фоски не е разбрал какво съм имал предвид като е цитирал този закон, дали ти не си разбрал моите "разсъждения", или дали само си искал да се заядеш е само твой проблем. Но това което аз съм написал е ясно за какво се говори. 1000%20(19).gif Така че следващия път когато искаш да се заядеш проверявай добре преди да скачаш. :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е важно какво е нейно като труд и творба, а под какво има подпис на композитори и текстописци. Това нещо е собственост на Пайнер 10 години.

 

В грешка си. Много голяма разлика има между узпълнител и автор. Пайнер имаха правата на Няма те до мен и До тук, но като автор ДесиСлава ги издаде като Няма те до мен Ремикс и Казваш, че ме обичаш (8 год. след До тук)

 

И Пайнер са купили правата на Две сърца - затова и можем да и се радваме в канала им

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

И как така с 3 песни Кама държи такова ниво на кариера вече почти 20 години? - значи е гениална. Някои задръстени чада тук просто не мислят, като пишат.

Последните 5 години няма кой знае какви постижения или каквото и да е, така че е силно казано кариера, но Камелия е един добър изпълнител, който знае какво прави на сцената за разлика от творчеството и...

 

Имам подозрения, че Бионсе ще бъде окрадена 1:1, ама тя нека си говори за 50 нюанса сиво...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пайнер имат права върху общия продукт - такъв, какъвто е издаден за 10 години.

Авторът на музика, текстописецът си носят своите авторски права, само че за пазара в БГ за 10 години не могат да предлагат същата песен без съгласието на ПАЙНЕР. Но ако някоя албанка иска песента, плаща на композитора, не на ПАЙНЕР.

Затова и като правят бестове ходят да се молят на авторите.
Link to comment
Сподели в други сайтове

Имам подозрения, че Бионсе ще бъде окрадена 1:1, ама тя нека си говори за 50 нюанса сиво...

Ами тя Haunted си е към саундтрака на филма.Пак има някаква връзка. :D

 

"До тук" още ли се води авторска?

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами тя Haunted си е към саундтрака на филма.Пак има някаква връзка. :D

 

"До тук" още ли се води авторска?

 

 

 

Деса често има навика да свива припеви. Помня, че и Невъзможно е да спрем беше гепсала.

Ами 80процента авторска композиция. Оцко има от кой да се учи :happyppl:

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...